Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
10.351
Cevap
166
Favori
1.224.849
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER!
Giriş
    308 Mesaj
    Bi anda biraktim Sigarayı ve 10 gündür elime bile almadim , sigarayi cogu seyle iliskilendirdigim icin bazen cok agir derecede canim istiyorum fakat direniyorum sonra geciyor , sanki gunden gune daha az istemeye basladim ya da bana oyle geliyordur fakat sanirim isteyince gercekten de olabiliyormus ve cok rahatim sigarasiz ne bakkal derdi var ne aa sigarami unutmusum , sigaram bitmis vs derdim var umarim da böyle devam eder ve herkes bu illetten bir an once kurtulur 🙏

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    136 Mesaj
    Selamlar bırakanlara ve bırakmak isteyenlere, niyet edenlere, bu konuyu düşünenlere vs vs.

Umarım buraya yazmam bir işe yarıyordur :)

6,5 seneyi geçtim, bir tane bile sigara içmedim.

Hala aynı görüşteyim, hayatımdaki en büyük başarım sigarayı bırakmak oldu.

Yalan değil, arada hala arıyorum, muhtemelen de arayacağım arada sırada, bir de neşemi epeyce kaybettiğimi söylüyorlar -ki doğru olabliir ama yapacak birşey yok-, ama olsun, gerçekten yeni bir ben oldum diyebilirim.

burada herkes anlatmıştır yaşadıklarını, ben bahsetmeyeceğim, bir selam vermek istedim sadece,

Vallahi bırakılabiliyor sigara, emin olun. Bırakın.

Champix'in yan etkilerini hiç hissetmedim ben, sigarasızlık çok daha kötüydü, mesela kabuslar intihar etme isteği filan oldu ama sigarasızlıktandı hep, bence yan etkisinden daha çok yararı oldu bana.

Neyse, Kolay gelsin tüm bırakanlara ve bırakmaya çalışanlara...

Tekrar selamlar.

ÖNEMLİ NOT: Yeni farkediyorum, Sigara içmeyip de sizin bırakmanızı isteyen ve sizi sevenler var ya, ben çok kırmıştım onları, hakediyorlardı da sanki, ama öyle değilmiş işte.
    Sigara paketimi alıp saklayanlar, koluma girip nutuk çekenler, bağırıp çağıranlar, en önemlisi duygu sömürüsü yapanlar filan, haklılar ne yazık ki...
    Kötü niyetli değiller, sadece içmenin nasıl illet birşey olduğunu bilmiyorlar, tek sorun o.
    Çok kızmayın yani onlara da...

• Yarbay
    2068 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: l0stc0ntr0l

Selamlar bırakanlara ve bırakmak isteyenlere, niyet edenlere, bu konuyu düşünenlere vs vs.

Umarım buraya yazmam bir işe yarıyordur :)

6,5 seneyi geçtim, bir tane bile sigara içmedim.

Hala aynı görüşteyim, hayatımdaki en büyük başarım sigarayı bırakmak oldu.

Yalan değil, arada hala arıyorum, muhtemelen de arayacağım arada sırada, bir de neşemi epeyce kaybettiğimi söylüyorlar -ki doğru olabliir ama yapacak birşey yok-, ama olsun, gerçekten yeni bir ben oldum diyebilirim.

burada herkes anlatmıştır yaşadıklarını, ben bahsetmeyeceğim, bir selam vermek istedim sadece,

Vallahi bırakılabiliyor sigara, emin olun. Bırakın.

Champix'in yan etkilerini hiç hissetmedim ben, sigarasızlık çok daha kötüydü, mesela kabuslar intihar etme isteği filan oldu ama sigarasızlıktandı hep, bence yan etkisinden daha çok yararı oldu bana.

Neyse, Kolay gelsin tüm bırakanlara ve bırakmaya çalışanlara...

Tekrar selamlar.

ÖNEMLİ NOT: Yeni farkediyorum, Sigara içmeyip de sizin bırakmanızı isteyen ve sizi sevenler var ya, ben çok kırmıştım onları, hakediyorlardı da sanki, ama öyle değilmiş işte.
    Sigara paketimi alıp saklayanlar, koluma girip nutuk çekenler, bağırıp çağıranlar, en önemlisi duygu sömürüsü yapanlar filan, haklılar ne yazık ki...
    Kötü niyetli değiller, sadece içmenin nasıl illet birşey olduğunu bilmiyorlar, tek sorun o.
    Çok kızmayın yani onlara da...
    Benimde 8.5 yıl oldu hocam hatta bu ekim gibi 9 yıl olcak işte. Sizi tebrik ederim umarım hiç başlamazsınız:)

Bende hala arada içmek istiyorum özellikle bazı yemeklerden sonra ya da eskiden beraber sigara içtiğim arkadaşlarla beraberken ama onu da kontrol etmeyi öğrendim.

Şu son 10 yılda sigara içiyor olsaydım çok yüksek ihtimal saçlarım beyazlamıştı ya da daha yaşlı gösteriyor olacaktım. Ama daha önemli sağlıksız olacaktım. Ben 33 yaşındayım şuan yaşıtlarımın çoğu çok enerjisiz vs. ama ben hem daha genç gösteriyorum onlara göre hemde daha sağlıklıyım. Sigarayı bırakın.. :)

• Yüzbaşı
    308 Mesaj

Ara ara tek tuk ictiginiz falan oldu mu hic ? :) ben daha baslardayim 15 gün oldu gun icerisinde bi kac kez baya bi ocme istego geliyor :) nargile falan kullandiginiz oluyor mu peki ara sira o icilse keser mi acaba sigara istegini :)

|
    |
    Equris kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2068 Mesaj

Hayır sigara hiç içmedim, bi fırt bile:) O istek uzun yıllar gelecek kafanıza takmayın onunla arkadaş olup geri yollayın:)

Arada nargile içtiğim oldu hatta bazen canım çok çektiğinde nargile içmeye de gittim. Ama sonra nargileyi de bıraktım çünkü o da zararlı. Artık ne nargile ne sigara var:)

Ama canım çekerse arada gider nargile içmek istersem içerim. Kendimi sınırlamıyorum zaten kendinizi sınırlamayınca baskı olmuyor ve canınız çekmiyor. Ama sigaradan tek fırt bile almayın çünkü o bambaşka bişey. Gidin 1 tane komple nargile için ama sigara içmeyin hocam:)
    |
    |
    ozkandemir60 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Zyban ile 3 sene biraktim. Bir sinir ugruna sigaraya geri başladım 4 yıldır içiyorum.

Bugun champix aldim doktor kontrolünde tekrar başlayacağım inşallah birdaha içmem çok rahatsiz oldum nefes alamıyorum. Astim da var..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
  • Yüzbaşı
    256 Mesaj
    Champix denen zikimi icmeyin gençler

Yok doktor kontrolünü falan hikaye 10 yıl önce kampanyalarla tanıtıldı sağlık bakanlığı bedava dağıtıyor du bizim mahalleden gruplar halinde sağlık ocağına sigara bırakma merkezine gidiliyordu. Ama yan etkileri herkes de aynı değil.

Çıkışından iki yıl sonra FDA cahampix kullananların damar tıkanıklığı ve koroner baypass ameliyatı olduğunu acikladi

Babam campix kullandi baypass ameliyat sağ çıkamadı 62 yaşında, onunla beraber sigara bırakma merkezine giden arkadaşıda baypass ameliyatı oldu .

Hem FDA verileri hem de kendi yaşadığım örnekler

Ben 33 yıl günde 1-1.5 paket içtim elektronik sigara ile bıraktım 2 yılda şimdi 4 yıl oldu bir tane bile icmedim.

Sigara bırakma önce irade sonra elektronik sigara bunlar çare olmazsa artık siz karar verin.

|
    |
  • Yüzbaşı
    543 Mesaj
    merhaba, doktor bana günde bir adet dedi fakat 4. günden itibaren doz ikiye çıkıyor kutuda. napmalıyım sizce?
    |
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: CHARISMATIC

Arkadaşlar 18 senedir her gün bir paket sigara içicisiydim. ilaca başlayalı 65 gün oldu. İlk 10 günden sonra ilaç etkisini mükemmel gösteriyor. İlk ay elim sigaraya gitti arada yaktım iki nefes çekip attım zaten iğrenç geliyor tadı. Ve şuan 35 gündür şükür içmiyorum aklıma bile gelmiyor hatta dışarda içen insanların yanında rahatsız bile oluyorum. Lütfen bir an önce arayın 171i ve kurtulun şu illetten
    Şükür 1 yılı bitirdim

|
    |

HızlıCevap
Reklamlar
e-ticaret
üniversite
Blogio
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,193
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.