Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (511. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.580
Cevap
167
Favori
1.419.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eessar

insanın kafasında ikinci bir benlik oluşturup sürekli taciz.ediyor bu meret. 1 haftadır hiç iyi.değilim depresyona gireceğim nerdeyse. sigara içmek istemiyorum ama kafamda sürekli belirip duruyor. lanet olsun başladığım güne.
    Aklınız size oyun oynuyor, gardınızı düşürmeyin, sigara hiçbir şeye iyi gelmez, depresyon vs çeşitli sorunlarınızı çözecek bir arkadaş değildir. Dayanın, sizin kararlı olduğunuzu görünce bu düşünceler kaybolacak, etkisini yitirecek, bu aşamalar çok önemli.

Sigarayı içen kişiler severek değil nefret ederek, tiksinerek içiyor, her sigaraya bir daha son diye başlıyorlar, sigara hiçbir şey değil, ona değer veren zihnimiz.
  • Bugun Champix'le 8. günüm. Bugünü bırakma günü olarak belirlemiştim. Az önce son sigarayı içtim. Merhaba sigarasız yeni hayatım. Elveda kötü kokulu, paramı çalan, sağlığımla oynayan, insanlardan uzaklaştıran pislik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Aklınız size oyun oynuyor, gardınızı düşürmeyin, sigara hiçbir şeye iyi gelmez, depresyon vs çeşitli sorunlarınızı çözecek bir arkadaş değildir. Dayanın, sizin kararlı olduğunuzu görünce bu düşünceler kaybolacak, etkisini yitirecek, bu aşamalar çok önemli.

Sigarayı içen kişiler severek değil nefret ederek, tiksinerek içiyor, her sigaraya bir daha son diye başlıyorlar, sigara hiçbir şey değil, ona değer veren zihnimiz.

Alıntıları Göster
    bemdeki durum.biraz farklı sigara içmem,lazım,gibi bir istek yok içimde. şimdi bi dal olsa ne giderdi be de demiyorum. ama zihnimde sürekli sigarayla ilgili imgeler beliriyor. beni rahatsız eden bu. yoksa içne isteği yok.

• 5. günü devirmişim bile. Çok rahat geçti diyebilirim. Hiç aklıma gelmedi değil ama sadece aklima geldi yani..Hiç zorlanmadım. İlaç son 2 gündür akşamları biraz mide bulantısı yaptı sanki ama ilaçtan mı tam emin değilim. Onun disinda bir yan etki yok.

• eessar E kullanıcısına yanıt
    Herkese farklı yoldan geliyor namussuz, bende de sigara içme isteği yoktu, mesele parliament içmekti ;) zihin, akıl, nefis neyse artık virajı o kadar geniş alıyorki sigara içmek istemiyorum derken eline sigarayı veriyor.
    İmgelerin üstüne düşmemek, büyütmemek, değer vermemek lazım, zamanla silinecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • acipinsan A kullanıcısına yanıt
    Tebrikler hocam.
    Bundan sonraki süreçte sigarayı değerlendirin, kendi kendimize söylediğimiz, kemikleşmiş sigara yalanlarını silin doğruları yazın.
    Sigarayı bilinçli bir şekilde bırakın, tiksindim, elim, ağzım kokuyor, çok pahalı bunlar geçici sebepler.
    En önemlisi sigara içen arkadaşları bırakın, sigarasız ortamlarda bulunun.

• Sigarasız 1 hafta geride kaldı. Artık uyurken yutkunmadan, rahat bir şekilde uyuyabiliyorum. 1 haftadır cebimdeki parada neredeyse hiç azalma yok. Meğer tüm paramız sigaraya gidiyormuş. Teşekkürler Champix
  • .eRCaN. kullanıcısına yanıt
    Tebrik ederim.
    Para gerçekten fark ediyor, bir sigara 12-13 desen 20 versen üstüne sakız, çikolata, vs alıyorsun.
    50-100 versen para bozulmuş oluyor, bu seferde kolay harcanıyor.
    12-13 liralık sigara sana ekstraları ile birlikte 16-17 liraya geliyor.

• Rwenzori kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle, teşekkür ederim. Bunca sene kendimize ne büyük bir kötülük yapmışız, farkında değildik..
  • quote:

Orijinalden alıntı: .eRCaN.

Kesinlikle, teşekkür ederim. Bunca sene kendimize ne büyük bir kötülük yapmışız, farkında değildik..
    rezillik, rezillik.
  • 37. günüm geride kalmak üzere 3. haftadan sonra sık sık ataklar gelmeye başladı zaten yukarılarda da yazdım. en.şiddetlisi bugün geldi ki yaklaşık 1.5 saat kendimle savaştım. araç kullanıyordum öyle.bi sigara içme isteği geldi ki anlatılmaz. bir süre sonra kararımı vermiştim 15 dakika sonra sigara alabileceğim bir marketi olan bir.yerleşim yerinden geçecektim sigaramı alıp içecektim. plan bile hazırdı. içince başım dönebilir diye sigarayı içtikten sonra yola devam.edecektim. o marketin önüne gelene kadar savaş devam etti ve ben o markette durmadan yola devam.edip eve gelebildim. aslında evde çekmecede açılmamış sigara paketim var ama hiç ona meyletmiyorum şu an açıp içmemi engelleyecek hiçbir.şey yok ama ben içmek istemediğim için içmiyorum. sanırım araç kullanırken içtiğim dönemden kalma pisikolojik bir handikap bu ve ordan yakaladı ama atlattım çok şükür. bunları yazarken iyi durmadım orda diyorum. zor ama direnmeye devam.

• 6 gün oldu. Gayet rahat gidiyor. Mide bulantısının ilaçtan olduğuna kesin kanaat getirdim. Şu anda da midem baya bulanıyor. Sabah olmuyor ama akşam oluyor nedense. Olsun bu daha iyi su an bu mide bulantisiyla yapacagim en son seylerden biri sigara icmek olur.

Hocam ilacın fiyatı ne kadar acaba? Babamın sigarayı bırakmasını ondan daha çok istiyorum. Herhangi bir kliniğe git ilaç yazdır desem, muhtemelen gitmeyecektir. O yüzden ilacı ben alacağım nerede bulabilirim? Ve fiyatı ne kadar?
  • crywolf35 kullanıcısına yanıt
    Hocam ilacı ne kadara aldın acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaplangnrl

Hocam ilacın fiyatı ne kadar acaba? Babamın sigarayı bırakmasını ondan daha çok istiyorum. Herhangi bir kliniğe git ilaç yazdır desem, muhtemelen gitmeyecektir. O yüzden ilacı ben alacağım nerede bulabilirim? Ve fiyatı ne kadar?
    Fiyatını bilmiyorum hocam ama polikliniğe gitmeye ikna edin bence. Randevu alın. Aynı gün ilacı alıyorsunuz zaten. Bir de doktor solunum fonksiyon testi ve röntgen çektiriyor. Ayrıca ekstra bir hastalık varsa sorun olabilir. Doktorsuz kullanmayın derim ama siz bilirsiniz.

İlaç mide bulantısı ve mide yanması gibi yan etkiler yapabiliyor. Fakat ilacı içmeden önce midenin dolu olmasına özen gösterin.İlacı aç karnına sakın içmeyin. Ayrıca ilacı bol su ile içerseniz yan etkilerini daha az hissedersiniz.

Virgülüne kadar aynısı bende de oluyor hocam. Akşamları genelde mide bulantısı oluyor, gündüz öyle bir şikayet yok. Ama olsun büyük bir sorun teşkil etmiyor. Sigarayı bıraktırdı, bu etkiler sigaranın yanında nimet gibi

Düzenleme: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .eRCaN. -- 22 Ağustos 2018; 8:49:24 >
  • .eRCaN. kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam. İlacın canı sağolsun. :)

• Devam paketi almak için tekrar randevu alıp gitmem mi gerekir? Yoksa herhangi bir aile hekimine yazdırtabilir miyim? Eğer aile hekiminden oluyorsa tanıdık var da. Uğraşmama gerek kalmaz yani.

Hayır aile hekiminiz yazamaz.Sadece sigara bırakma polikliniklerinde yazdırabilirsiniz.Kontrol olarak randevu almadan gidip yazdırabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.