Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (476. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.580
Cevap
167
Favori
1.419.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ggunister

quote:

Orijinalden alıntı: garanti24

Geçen yıl champix ücretliydi ve 240 tl'ye ben almıştım, şimdi devlet bedava veriyor ve yine kimseye yaranamıyor, bedava vermesinin nedenini araştırın, yılda kanser hastaları için harcanan para champixe verilen paranın yanında komik kalıyor.

Devletin Kanser hastaları için harcadığı para, sigaranın vergisinden kazandığı paranın yanında komik kalıyor.
    Bana devletten bahsetme..

araştırmadan yorum yapma,
  • social kullanıcısına yanıt
    Hocam emin ol bu ilaç,bırakmayı gerçekten isteyen herkese sigarayı bıraktırır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    3 yıl bırakıp başlamak

Tabi kendinizce göre geçerli sebebi vardır ama gerçekten yazık etmişsin

İlaç tabi işe yarar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: social

arkadaşlar 15 ekim 2012 de sigarayı kendı istegimle bıraktım ve tam 3 yıl 1 gun sonra 16 ekım 2015 gecesınde sigarayı geri dondum.
    Ekımden berı ıcıyorum,bır ara 2 gun bır ara 4 gun bıraktım ama tekrar başladım.
    şimdi sunu soruyorum bu saat oldu içmedim tekrar bırakmayı istiyorum bu ilaç bana fayda edermı,ilaçla birlikte sigara içmeyecegım sadece ilaç içecegim

3 yıl bırakıp başlamak

Tabi kendinizce göre geçerli sebebi vardır ama gerçekten yazık etmişsin

İlaç tabi işe yarar

• Arkadaşlar elinde ilaç olup kullanmayan var mı? Bulunduğum şehirde dr izne çıkmış ilaç da alamıyoruz. Kullanmayan var ise ödemeli olarak gönderebilir

• benim eşim melisa otuyla bıraktı sigarayı su 6 aydır içmiyo tavsiye ederim
  • İstanbul'da birçok sigarayı bırakma merkezi kapanmış açık olanlar ise 3 ay sonrasına muayene randevusu veriyor. Bi gazla sigarayı bırakayım dedim ama 3 ay sonra randevu verildiğini öğrenince hevesim kursağımda kaldı. O sırada nerden buldum bu bilgiyi hatırlamıyorum ama Eyüp Devlet Hastanesi ayda 1 defa sigarayı bırakma toplantısı yaptığını duydum. Hastaneyi aradım tesadüfen bu ayki toplantının ertesi gün olduğunu öğrendim. Ertesi gün toplantıya katıldım. Doktor gerekli bilgileri verdikten sonra sırayla katılan herkesin isim ve telefon numarasını aldı. Buraya dikkat! Telefon numaraları alındıktan sonra doktor bu numaralardan arayıp randevu verileceğini söyledi. Yani önlere oturursanız sıra daha çabuk geliyor. Öyle de oldu. Çıktıktan 15 dakika sonra arandım ve ertesi gün randevuya çağrıldım. O gün akciğer filmi ve solunum testi yapıldı, ertesi gün kan tahlili. 3 gün sonra da sonuçları kontrol ve tedavi yöntemini belirlemek için çağrıldım. Bu kontrolde doktor ufak bir soru cevap testi yapıyor ve durumunuza göre ilaç kullanıp kullanamayacağınızı belirliyor. Ben ilaç kullanabilir sınıfına girdiğim için reçetemi yazdı. Eyüp toplum sağlığı merkezine gittim ve hiçbir ücret ödemeden ilacımı aldım. İlacın bittiği gün tekrar kontrole çağrıldım. Sanırım duruma göre devam dozunu belirleyecek.

İlaçla ilgili deneyimlerim ise şöyle; bugün 6. gün. ilk 3 gün belki psikolojik belki ilacın etkisiyle daha az sigara içtim. 4. ve 5. gün alkol aldım. Sanırım bu yüzden ilacın bi etkisini göremedim. Ancak ilk 3 gün sigaradan bi tat, keyif almadım. İçmeyi unutum. İçtiğimde alışkanlıktan içtim. Uykuya etkisi ise; daha çok uyur oldum. Gece gördüğünüz sayısız HD kalitesinde rüyalar sayesinde her rüyanın sonunda uyanıp gerçek hayata dönmeniz neticesinde sabah zor uyanıyorsunuz. Şimdilik iyi gidiyor.

Ve unutmayın ilaçtan mucize beklemek anlamsız. Önce kafanızda bitirin. Sigarayı bırakacağınıza kendinizi inandırın ilacı ise takviye olarak düşünün. Daha sonra da bırakan insanların başarı hikayelerini okuyarak kendinizin de bırakacağını ve bıraktığınızda kendinize ne kadar büyük iyilik yaptığınızı düşünün.

• İlacın bugün 5. Günündeyim henüz tık yok. Hatta zevk almadığım sigara daha lezzetli geliyor 2-3 gündür. İnşallah 8. Günden sonra etkilerini farkederim. Bol bol rüya görüyorum gerçekten,normalde hiç hatırlamam ama şimdi hep uyandırıyor rüyalar.

• quote:

quote:

quote:

Geçen yıl champix ücretliydi ve 240 tl'ye ben almıştım, şimdi devlet bedava veriyor ve yine kimseye yaranamıyor, bedava vermesinin nedenini araştırın, yılda kanser hastaları için harcanan para champixe verilen paranın yanında komik kalıyor.

Devletin Kanser hastaları için harcadığı para, sigaranın vergisinden kazandığı paranın yanında komik kalıyor.

Bilip bilmeden konuşuyorsunuz, birde araştırmadan yorum yapma deyip Devleti övüyorsunuz. Al kardeşim sana araştırma bakalım şimdi ne diyeceksin.
    Mehmet Müezzinoğlu, 2015 yılında 2 milyon 46 bin kutu ilaç kullanıldığını, bu ilaçlar için 19 milyar 349 milyon lira para harcandığını bildirdi. (Finans gündem)( kanser değil tüm ilaçların toplamı)
    Türkiye'de ortalama yıllık 95 milyar sigara paketi tüketiliyor ve devlet bir paket sigaradan %82 vergi alıyor.Neredeyse 78 milyar lira eder.
    Şimdi hangisi hangisinin yanında komik kalıyormuş?
    Bırakın bu işleri artık at gözlüğünü çıkarın gerçekleri görün. Çay kaşığıyla bir iyilik görüp Devletin başındakini göklere çıkarıyorsunuz, sonra kepçeyle senden aldıklarını görmüyor birde övüyorsunuz.

• İlacın 22.günü
    Sigarasız 9.gün

Sigarasız ilk 7 gün zor geçti şimdi artık çok zorlamıyor, arada bir aklıma geliyor o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyildirayy -- 23 Şubat 2016; 13:56:51 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bilip bilmeden konuşuyorsunuz, birde araştırmadan yorum yapma deyip Devleti övüyorsunuz. Al kardeşim sana araştırma bakalım şimdi ne diyeceksin.
    Mehmet Müezzinoğlu, 2015 yılında 2 milyon 46 bin kutu ilaç kullanıldığını, bu ilaçlar için 19 milyar 349 milyon lira para harcandığını bildirdi. (Finans gündem)( kanser değil tüm ilaçların toplamı)
    Türkiye'de ortalama yıllık 95 milyar sigara paketi tüketiliyor ve devlet bir paket sigaradan %82 vergi alıyor.Neredeyse 78 milyar lira eder.
    Şimdi hangisi hangisinin yanında komik kalıyormuş?
    Bırakın bu işleri artık at gözlüğünü çıkarın gerçekleri görün. Çay kaşığıyla bir iyilik görüp Devletin başındakini göklere çıkarıyorsunuz, sonra kepçeyle senden aldıklarını görmüyor birde övüyorsunuz.

Yazıyı oku, işine gelmiyorsa ilacı eczaneden para ile al, devleti de zarara sokma

''Sigarayla Savaşanlar Vakfı Başkanı Ubeyd Korbey, Türkiye'de geçen yıl sigaraya harcanan paranın 8 milyar doları bulduğunu, sağlık harcamalarıyla birlikte sigaranın ülke ekonomisine verdiği zararın ise 20 milyar dolara ulaştığını söyledi.

Korbey, tüm uyarılara karşın Türkiye'de sigara kullanımının önüne geçilemediğini söyledi. Sigaranın geçen yıl ''110 bin kişinin ölümüne yol açtığını, binlerce kişinin de sağlığını bozduğunu'' ifade eden Korbey, tiryakilerin, krizlerde gıda ve giyeceklerinden tasarruf ettiğini, ancak ölümlere ve hastalıklara yol açan sigarayı asla bırakmadığını ifade etti.

Geçen yıl Türkiye'de 5 milyar 850 milyon paket sigara tüketildiğini belirten Korbey, şöyle devam etti: ''Bu rakama kaçak sigaralar ile seyyarda satılan tütünler dahil değil. Türkiye'de geçen sene sigaraya harcanan para 10.5 milyar YTL'ye (8 milyar dolar) ulaştı. Sigara kullanımı nedeniyle yapılan sağlık harcamaları ile sigaranın ülke ekonomisine verdiği zarar ise 20 milyar doları (26 milyar YTL) buluyor. Bu kadar büyük parayla Türkiye'de yüzlerce hastane ve okulun yanı sıra hayal bile edilemeyecek birçok faydalı yatırım yapılabilir. 20 milyar dolar, iç ve dış borç ödemelerinde ülke bütçesine önemli oranda katkı sağlar.''

• Bugün 210 TLye aldım ilacı daha 2 gün oldu kullanalı hayırlısı bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Columbia- -- 28 Şubat 2016; 14:39:57 >
  • yyildirayy kullanıcısına yanıt
    Sadece zaman arkadaşım. Hiç merak etme. Sabır.

• bachus B kullanıcısına yanıt
    Evet, aynen öyle

Dayanacağız, yapacak bir şey yok.

Sonunda zafer varsa çekilen çile kutsaldır

• quote:

Orijinalden alıntı: yyildirayy

quote:

Orijinalden alıntı: m.arabaci

Bizim burda sigara bıraktırma polikliniğinde zyban diye ilaç veriyorlar Champix yok zyban nasıldır bilen kullanan varmı

Zyban biraz daha az etkili olması lazım. Az tiryaki olanlara veriyordu bizim doktor.

Daha az tiryakilere mi? Yoksa daha tiryakilere mi?

Aynı dr arkadaşımla birlikte bir kaç gün ara ile gittik .

Ben gğnde 20 adet ortalama sigara içerken ;

Arkadaşım 10 ortalama sigara içiyor.

Ben uyanınca ilk sigarayı ilk yarım saatte içmek isterken arkadaşım 1 saat sonra içiyor.

Dr Bana zban arkadaşıma chapix verdi.

Bana sorarsanız bu ilaç paradan sonra en büyük buluş. Bugün sigarasız 17. Gün oldu sanırım. Son iki gündür yakın bir akrabamın cenazesindeyim ve çevremde yüzlerce paket sigara içildi ama ben elimi sürmedim. Kesinlikle tavsiye ederim.

Sigara çakmak taşımammak. Markette sigara almamak. Soğukta titrememek büyüklerin yanından sürekli kaçmamak ve daha nicesi oaha biçilemez.

Ps: Sigara içen eş dostla aohbet ederken ağızlarından üstlerinden gelen kokuları aldıkça inanılmaz utanıyorum. Bende daha önce eşime dostuma böylemi kokuyordum. Allahım sana şükürler olsun.

• axi2934 A kullanıcısına yanıt
    Senin verdiğin cevapların aynısını bende verdim, hatta içtiğim sigara 30 adet, doktor bana champix verdi

• 3 yil sonra canimin cok sıkıldıgı bir gece balkonda hanimin sigarasiyla karsilastim ve 1 taneden birsey olmaz diyip basladim.Kendi istegimle tam 3 yil 1 gun sigarayi birakmistim 4 ay oldu tekrar iciyorum ama bugun 3.gun tekrar biraktim ve kararliyim.38 yasindayim 15 yasindan 35 e kadar araliksiz ictim.Tekrar basladigim 4 aylik donem icinde 4 gun biraktim ama beni cok zorladi.Su an 3.gundeyim bir onceki biraktigim kadar etkilenmedim,1 defa sigara krizi geldi o kadar.Arkadaslar ilacin yan etkileri neler acaba.

Uyuyamamak
    İlk 3_5 gün mide bulantısı
    Uyuyamamaktan dolayı yorgunluk
    Arada baş ağrısı

Bende bunlar

Çok fazla rüya, arada baş ağrısı. Her rüyadan sonra mutlaka uyanmak. Ben daha 6.gundeyim. Hiç azaltamadım sanki daha.

• Bugün gittim doktora ileri derecede nikotin bağımlısı çıktım ama bana zyban verdi oda Champix ilacı bursada bitmiş ondan dolayı aynı etkili falan dedi ama bakalım inşaAllah bırakırım

• 
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.