Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.580
Cevap
167
Favori
1.419.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni yılda iyi şanslar dileyim sigaradan kurtulmada. Deneyimlerinizi burada paylaşırsanız denemeyi düşünen arkadaşlarada yardımınız olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: momoque

Herkese Selam,

Bu sanırım üçüncü mesajım. Ama geri dönmeye üşenenler için bir kez daha özet geçiyorum.
    Yaş 48 ve söylemeye utanıyorum ama 35+ yıldır ağır içiciyim. Daha önce bir kaç kez başarısız denemelerim oldu. En fazla 3 ay dayanabildim. Zyban adında bir ilaç ve Allen Carr yöntemi de buna dahil. Champix'e bir arkadaşımın önerisiyle başladım. 10 gün ilaç ve sigara içip, 11. gün sigara içmemeye başladım. Bugün hiç sigara içmediğim 47. gün. Neler olduğuna gelince:
    Bir kere bu ilacı, gerçekten sigarayı bırakmaya istekli, ama bu da yetmez, aynı zamanda da çok kararlı olanlar kullanmalı. Yoksa "ilacımı yutarım, sigarayı unuturum" diye birşey yok. Bu ilacın en iyi yanı, ilk günlerin dayanılmaz krizlerini en aza indirmesi. Yani yine canınız sigara istiyor. Ancak içmemeye direnmek öyle çok zor olmuyor. Ben genellikle içki masalarında yeniden başlamışımdır sigara içmeye. Şimdi de sık sık içiyorum. Ve rakı sofralarında yine canım köpek gibi sigara çekiyor. Ama kolaylıkla direnebiliyorum.
    Sonuç olarak bizler bağımlı insanlarız. Ve bu ömür boyu sürecek. Hep mücadele yani...
    Diyeceğim o ki bu ilaçtan mucize bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilirler. İlaç elbette çok etkili. Ama iş yine siz de bitiyor. siz isteyecek ve kararlı olacaksınız. İlaç size yardımcı olacak. Bırakma sürecinde fazla hırpalanmamanızı, daha az sıkıntı çekmenizi sağlayacak. Geçmiş başarısız tecrübelerime bakarak söyleyebilirim ki ilaç bana yaradı. Sanırım bu kez oldu. Artık içmeyeceğim. Ama mücadeleyi de hiç bırakmayacağım. Tek sıkıntım keyif bağımlısı biri olarak mutlaka kafayı kıracak bir şeyler arayışındayım. Şimdilik akşamları bir iki kadeh şarap yetiyor. Ama biri damarımdan iğne yapsa, ya da hap, map bişeyler verse vallaha hayır demeyeceğim :)) Ne bela birşemiş bu ya!
    Bir de nedense bu topikin Pfizer'in Marketing&PR çalışması olduğunu düşünüyorum. Bence başarılı :)

Arkadaşım bu sayfada ya da başka forumlardaki champix sayfalarında kesinlikle Pfizer'ın marketing çalışması var. Firmalar artık bu tür uygulamaları kullanıp manipülasyon yaparak ürün satışını arttırmaya çalışıyorlar. Konuyu açan arkadaş belki dediği gibi pfizerle bağlantılı değildir. Ama topikte yazanların çoğu 0-10 mesaj sayısına sahip üyeler. Bu da bana hiç güven vermiyor açıkçası.

• @nizambaba;
    Son 2 sayfada az sayıda mesajlı forum üyelerinin sayısında artış olduğu gözlemleniyor zaten. Ama Konuyu baştan itibaren okursanız mesaj adedi fazla çok sayıda arkadaşında katkısını görürsünüz, hala bu arkadaşlar açık ara az mesajlılara göre öndeler!
    İlacı deneyen arkadaşlarda o az sayıdaki mesajlıların mesajlarında bazen işe yarar öneriler olduğunuda bilirler.
    Yinede sanıyorum konuda epeyce bilgi birikmesinin ziyaretçi adedi üzerinde etkisi vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

@nizambaba;
    Son 2 sayfada az sayıda mesajlı forum üyelerinin sayısında artış olduğu gözlemleniyor zaten. Ama Konuyu baştan itibaren okursanız mesaj adedi fazla çok sayıda arkadaşında katkısını görürsünüz, hala bu arkadaşlar açık ara az mesajlılara göre öndeler!
    İlacı deneyen arkadaşlarda o az sayıdaki mesajlıların mesajlarında bazen işe yarar öneriler olduğunuda bilirler.
    Yinede sanıyorum konuda epeyce bilgi birikmesinin ziyaretçi adedi üzerinde etkisi vardır.

Konuda epeyce bilgi birikmesinin forum dışı olduğu kadar forum içini de etkilemesi gerekir normalde. Yani ziyaretçilerin ilgisini çektiği kadar üyelerin de ilgisini çekmesi gerekir. İlacı kullananlar hep mi site dışından?
    Yoksa site dışından gelip de mesaj yazanlar pfizer ile mi bağlantılı?
    Zaten dikkat ederseniz yazılan mesajlar hep birbirine benziyor.
    Bana inandırıcı gelmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nizambaba
    quote:

Orijinalden alıntı: neommy
    @nizambaba;

Konuda epeyce bilgi birikmesinin forum dışı olduğu kadar forum içini de etkilemesi gerekir normalde. Yani ziyaretçilerin ilgisini çektiği kadar üyelerin de ilgisini çekmesi gerekir. İlacı kullananlar hep mi site dışından?
    Yoksa site dışından gelip de mesaj yazanlar pfizer ile mi bağlantılı?
    Zaten dikkat ederseniz yazılan mesajlar hep birbirine benziyor.
    Bana inandırıcı gelmiyor.

1. cümle mantıklı gibi görünsede tam olarak katılmayabilirim! Yani "okuma alışkanlıkları" dikkate alındığında forum içi ziyaretçi sayısının az olması beni hiç şaşırtmıyor doğrusu.
    Tam tersine bu konuda iyi bir bilgi ve deneyim paylaşımı olduğundan dışardan gelenlerin bolca bulunması beni şaşırtmıyor. Ben 1 sene kadar önce Champix'i kullandığımda böyle bir yeri çok aramış ama bulamamıştım Türkiyede internette. Yani kullananların bilgi paylaşımı yaptığı herkesin kendi deneyimini anlattığı bir yer. Bu konu gibi geniş bir yer yoktu ama sağda solda "ay champix kullandım, içim bir tuhaf oldu, midem bulandı " vs. gibi 2-3 mesajdan oluşan çok sayıda konu vardı sağda-solda değişik forumlarda.
    Dışardan gelenler için sanırım Forumun yapabileceği fazla birşey yok, nihayet burası herkese açık bir forum ve tel. nosunu veren üye olup mesaj yazıyor! Pfizer den de gelip giden olabilir tabii ama yinede forum sakinleri büyük ağırlıkta hala.
    Son 2 sayfadaki az mesajlıların arasında yinede iyi bilgi verenleri var Champix hakkında.
    Son olarak sizde forumdan bilirsiniz ki sağlık bölümündeki Champix konusu yerine konu dışında açılacak " 2 çaktım sigarayı nakavt ettim " konusu daha çok ilgi toplar!
    Ortaya mesaj bırakmak yerine mesaj sayısı fazla olan arkadaşlara PM yollayarak sorabilirsiniz sorunuzu veya daha iyisi onları sorunuza yönlendirebilirsiniz, konuyu geliştirir.

• Dışardan gelenlerin bolca bulunması beni şaşırtıyor çünkü foruma üye olup da champix kullananlar yorum yapmazken dışardan gelenler üşenmeyip üye olup yorum yapabiliyor. Neden forum üyeleri sadece bir mesaj yazmaya üşenirken üye olmayanlar kasıp üye olup yorum yazıyor? Burada bir çelişki var.
    İlacı kullanıp ilaçla işi bitip konuyu umursamayan insanları anlarım. Ama bu herkes için geçerli. Neden ilacı kullanmış olan forum üyelerine sadece bir mesaj atmak zor gelirken üyeliği olmayan insanlar zahmete girip üye olup, üyelik onayı alıp, giriş yapıp uzun uzun yazıyorlar? Bence bu anormal bir durum.
    Bence bu insanların bazılarının farklı bir amaçları olabilir. Bir de yazdıkları mesajlar "ben kullandım bıraktım tavsiye ederim"diye kısa kısa da değil. Konu hakkında detaylı bilgiler veren açıklamalar. "Şunları yaşamanız normal, bunlar bende omadı" gibi. Birşeyler kanıtlanma çabasında sanki.
    Son iki sayfada sizin dışınızda buranın ahalisi yok diyebiliriz.
    Mesajları ortaya (başlığın altına, topiğe) yazmak daha mantıklı çünkü yapmak istediğim şey benim gibi ilacı kullanmak isteyenler için doğru ve güvenilir bir bilgi paylaşımı olmasını sağlamak. Özelden mesaj yazsam kendim dışında kimseye faydası olmaz. Sonuçta bu başlığın adı "SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER!". Yani bu tanıma uyan herkesi kapsıyor.
    Hem özelden kime mesaj atayım? Ben ilacı kullanıp buraya görüş ve tecrübelerini yazmayan forum üyelerinin bu topiğe katılmasını sağlamaya çalışıyorum. Kimin kullandığını bilmem mümkün değil bu başlığa yazmadıkları için.

• Neommy forumu baştan sona tekrar inceledim de, ilk 3 sayfada üye mesajları var ama üye mesajları çeşitli fikirleri, tecrübeleri ve soruları içeriyor.
    İlaçsız da bırakabilirsiniz diyen de var,
    Ben kullanmaya başladım. 5-10 gün oldu umarım bırakırım diyen de. Keşke o zaman kullanmaya başlamış olanlar gelip burada tecrübelerini paylaşsa. Benim tüm istediğim bu.
    Ayrıca bırakıp belli bir süre sonra tekrar başlayan da var önceki sayfalarda. Bu arada bu ilacı kullanarak 1 seneden uzun süre sigarayı bırakanların oranı % 25 miş.
    0 mesajlı (ya da düşük sayıda mesajlı diyelim) üyelere bakıyorum hepsinin yazdıkları "ben x senedir y paket içiyordum, bıraktım herkes kullansın herkes bıraksın" şeklinde. Yani hepsi olmasa da bazıları fena halde reklam kokuyor.
    Benim kardeşim yaklaşık 1.5 sene önce ilacı kullanarak sigarayı bıraktı. 13 ay sonra tekrar başladı. Şu an hala içiyor. Şimdi benim merak ettiğim neden benim kardeşim gibi tecrübleri yaşayıp ya da ilaçsız da bırakılabileceğini düşünüp site üyeliği olmayan insanlar siteye üye olup mesaj yazmıyor da hep olumlu şeyler yazılıyor? Yani burada bazı kişiler tarafından reklam yapıldığı gerçek.
    Senin insanlara yardım etmek adına yorulmadan her mesajı cevaplamanı ve insanlara bilgi vermeni saygıyla karşılıyorum. Ama bu başka insanların burada reklam yapmasından bağımsız bir konu.

• selam ben 22 yıllık içiciyim 2 paket bitiriyordum günlük 24.11.2010 da ilacı kullanmaya başladım 30.11.2010 da tamamen bıraktım 2.kutuya başladım...canım istemiyor mu?istiyor ama çok fazla sıkıştırmıyor...eğer bu ilacı kullanacaksanız önce kafanızda sigaradan kurtulacaksınız...ilaç oldukça iyi ama sadece fiziksel isteği frenliyor geri kalanı sizin işiniz...kolay değil elbette ama imkansız değilmiş meğer...inşallah bu beladan kurtulacağım...her yıl arabamı sıfırlayacağım inşallah bu sayede...
  • pekala...

Yeni Er'lerden birisi olarak, kısa bir bilgi vereyim hakkımda, forumun gidişatı , konudan sapması ihtimaliyle, nedeniyle bunu gerekli gördüm.
    adım Korhan, Jeolog'um, doktoramı İTÜ'de yeni tamamladım, şu anda Arkeojeoloji ve Volkanizma üzerine doktora sonrası araştırıcı olarak çalışıyorum.
    sigarayı bırakma istemem yeni bir öykü değil, defalarca çalıştım ve her defasında yenildim. Bıraktığımda sinir krizine girdim, geceleri uyuyamadım, her defasında yeni bir mazeretle bir kere daha başladım, ortalama 1 paket içiyordum, doktoramı yazarken 2 pakete kadar çıktı.

Burnumda bir süredir metalik bir koku hissediyordum, arazi ve bol bol yürüyüş demek olan mesleğimde bu sene ilk defa zorlandığımı hissettim. Daha doğrusu sportif bir insan olarak vucudumun ilk defa sigaranın yan etkilerini tolere edemediğini farkettim.

Yine de bağımlılık üstün geliyordu. Sigarayı bırakmayı doktora sonrasına ertelemiştim, bir sene dolmak üzereydi vs.

Bu arada, karşı olsam da, kamusal alanda sigaranın kısıtlanması yasalarının etkisi oldu (bunu söylemekle iktidar partisi yandaşı olunmuyordur umarım). Yasa ile sigara içme isteğinin baskınlığı nedeniyle, sigara içmeden 1 saatten fazla konsantre olamadığım gerçeğini farketmemi sağladı.
    Sigarayı bırakmış bir arkadaşımın kulağıma hep küpe olan bir sözü vardır.
    "sigarayı aramıyor musun?"
    "sigara içtiğim zamanlardaki kadar değil"
    bu söz ilk defa tam anlamıyla anladım, hayatımı yoksunluk dürtüsü yönetiyordu.
    Babamın ve doktora hocamın, ben yaşlarda sigara bırakma nedenleri ilgimi çekmiştir. Tamamen farklı ancak aslında ikisi de sigaranın zevkinden esas istedikleri üretimi engellediği için sigaranın zevkinden vazgeçmişler.

Sigara benim özgürlüğümü kısıtlıyordu, sağlığımı etkilemeye başlamıştı.

Champix denilen ilacı korkarak ancak birkaç doktor yakınımın tavsiyesiyle aldım, zaten sigarayı bırakmakla depresyon arasında yakın bir ilişki olsa da yan etkilerinden korkuyordum. Kendi yoksunluk semptomlarımdan korkuyordum. Bu forumun da katkısı olduğunu tekrar belirtmeliyim, bunun nedeni yazanları ve yazılanları samimi bulmam.

Şu anda içmediğim gün sayısını düşünmeden bulamıyorum, 10 oldu galiba.
    anlayana kısa bir örnek vereyim...dün günübirlik bir arazi çalışmasında, canım güzel bir havada, herhalde 2 paket sigara tüttürürdüm keyifle ama gün içinde gelen dürtülere rahatlıkla karşı koyabildim (yanımdaki arkadaş sigara içiyordu), çayırlıkta mangal yapıp tıka basa doyduktan sonra bile sigara içmeyi sadece bir an istedim.

Dürüstçe biliyorum ki kimyasal bir destek olmasaydı, yukarıda yazdığım tüm o ulvi gerekçelerim artık daha rahat nefes aldığım için kandırılıp geçersiz kılınacaktı. Bir sigaradan ne çıkar??

İlacı bu nedenle başarılı buluyorum, ilgisini çekebilecek insanlara (olası yan etkileri ve fiyatını da patlatarak) önerdim. Henüz Pfizer sponsorluk madalyası takmadı bana.

Zaten bu mantıkla Amazon'dan gelip Kindle için de alnımdan öpmeleri gerekiyordu, neredeyse tüm çevreme "eskiden ev ev dolaşan çelik tava satıcıları vardı" gibi uygulamalı sunum yaptım :) Güzel faydalı bir alet, çaktırmadan size de tavsiye edeyim. Amerikadan gelen arkadaşınıza multaka sipariş ettirin.

Forum yazarlığı geçmişim çok parlak sayılmaz, bir ara ikitekere de sırf XT660 forumu var diye üye olup yazmıştım. Sonra sıkıldım. Önemli olan forum kardeşliği değil topic kardeşliği olmalı benim için (affınıza sığınarak)
    Bir ay sonra yine yazarım, umarım herşey yolunda olur.

not bu yazıyı yazarken, canım 2 defa sigara istedi, anlıktı geçti, ara ara ıhlamur ve tuzlu badem takviyesi yapıyorum :)

sevgiler

• quote:

Dışardan gelenlerin bolca bulunması beni şaşırtıyor çünkü foruma üye olup da champix kullananlar yorum yapmazken dışardan gelenler üşenmeyip üye olup yorum yapabiliyor. Neden forum üyeleri sadece bir mesaj yazmaya üşenirken üye olmayanlar kasıp üye olup yorum yazıyor? Burada bir çelişki var.
    İlacı kullanıp ilaçla işi bitip konuyu umursamayan insanları anlarım. Ama bu herkes için geçerli. Neden ilacı kullanmış olan forum üyelerine sadece bir mesaj atmak zor gelirken üyeliği olmayan insanlar zahmete girip üye olup, üyelik onayı alıp, giriş yapıp uzun uzun yazıyorlar? Bence bu anormal bir durum.
    Bence bu insanların bazılarının farklı bir amaçları olabilir. Bir de yazdıkları mesajlar "ben kullandım bıraktım tavsiye ederim"diye kısa kısa da değil. Konu hakkında detaylı bilgiler veren açıklamalar. "Şunları yaşamanız normal, bunlar bende omadı" gibi. Birşeyler kanıtlanma çabasında sanki.
    Mesajları ortaya (başlığın altına, topiğe) yazmak daha mantıklı çünkü yapmak istediğim şey benim gibi ilacı kullanmak isteyenler için doğru ve güvenilir bir bilgi paylaşımı olmasını sağlamak. Özelden mesaj yazsam kendim dışında kimseye faydası olmaz. Sonuçta bu başlığın adı "SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER!". Yani bu tanıma uyan herkesi kapsıyor.
    Hem özelden kime mesaj atayım? Ben ilacı kullanıp buraya görüş ve tecrübelerini yazmayan forum üyelerinin bu topiğe katılmasını sağlamaya çalışıyorum. Kimin kullandığını bilmem mümkün değil bu başlığa yazmadıkları için.

Hocam iyimisiniz ya:)Koca phizer burada reklam mı yapcak:)?

• Bir arkadasımın akrabası bu ilacı kullanarak 2 ayda bırakmış sigarayı.Şu an 7 aydır sigara içmiyormuş.Eskisine göre su an çok rahat, mülayim biri olmuş.Darısı tüm sigara tiryakilerinin başına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mydream222

quote:

Dışardan gelenlerin bolca bulunması beni şaşırtıyor çünkü foruma üye olup da champix kullananlar yorum yapmazken dışardan gelenler üşenmeyip üye olup yorum yapabiliyor. Neden forum üyeleri sadece bir mesaj yazmaya üşenirken üye olmayanlar kasıp üye olup yorum yazıyor? Burada bir çelişki var.

Hocam iyimisiniz ya:)Koca phizer burada reklam mı yapcak:)?

Siz de iyisiniz dir umarım.
    Firmanın adı pfizer bu arada.

• @pharos;
    Teşekkürler uzun uzun yazdığınız için. Kindle yerine ciddi kağıtlı kitap tercih edenlerdenim ama.
    Benimde konuyu böyle takip etmemin nedeni sizin Kindle dürtüsü zaten. Şu anda sokağa çıktığımda, otobüs durağında vs. berbat bir benzin-mazot kokusu geliyor burnuma, arasıra bir araba geçerkende bazen gaz kokusu geliyor. 35 yıl boyunca neredeyse hiç duymadığım kokular bunlar. Tadının farkına vardığım yiyecekleri vs. hiç saymıyorum.
    Şu veya bu önemli değil benim için ama şu ilacı değerlendirip bir kişi sigarayı bırakmayı başarırsa yalnızca sevinirim.
    Bu arada yeni yazarlığınız hayırlı olsun diyeyim!
  • İlaç gerçekten mükemmel fakat sigarayı bırakmanızda da çevriniz ve iradeniz ilaçtan önce gelir.. Ben bıraktıktan 27.günün sonunda tekrar başladım sırf sinir stres yüzünden..

Sanırım 1 aylık paket bana eksik kalıyor.. pazartesi tekrar alıp bu sefer ilacın 3 ay kullanacağım yoksa olmuyor olmuyor olamaz benım için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciudad de México
    İlaç gerçekten mükemmel fakat sigarayı bırakmanızda da çevriniz ve iradeniz ilaçtan önce gelir.. Ben bıraktıktan 27.günün sonunda tekrar başladım sırf sinir stres yüzünden..
    Sanırım 1 aylık paket bana eksik kalıyor.. pazartesi tekrar alıp bu sefer ilacın 3 ay kullanacağım yoksa olmuyor olmuyor olamaz benım için..

Problem sanırım anlayışta ortaya çıkıyor! Yani ilaç bırakmayı kolaylaştırıyor, vücut bir dönem temizleniyor nikotinden ama sonrası için birşey yapamaz hiçbir ilaç. Yukarda yazıldığı gibi 1.5 yıl sonra sigaraya başlayan varsa ne yapabilir ki ilaç bunun için?
    Bu yüzden kararlılığın ilaçla sigara bırakıldıktan sonra da sürdürülmesi çok önemli.

• Bu arada bu konuyu ilk açtığımızda 1 yıl kadar önce bahsettiğimiz " gelişmiş ülkelerde sigorta ve sosyal güvenlik kuruluşları sigarayı bıraktırmada masrafları karşılıyorlar " olayı için Türkiye de bazı kıpırdanmalar var galiba. Son günlerde çıkan bazı gazete haberlerinde bu türden ilaçların masraflarını Sağlık Bakanlığının artık karşılamaya başlayacağından bahsediliyor. Ama tabii çok yeni bir konu ve detayları hakkında fazla bilgi yok.
  • sağlık bakanlığı burdaki adı geçen ilacı bedava verecekmiş. 540 tl ücret biraz fazla gelmiş ihaleye sokmuşlar. demekki bu firmadan değil de aynı maddeyi başkalarına ürettirecekler.ilk etapda ileri derece bağıomlılar, kanser hastaları vs gibi önceliklilere vereceklermiş.eğer ilaç başarılı olursa tüm insanlara sgk kapsamında bedava vereceklermiş.

bu ay başından beri laç kullanıyorum.12 aralıktan beri de sigara içmiyorum. az bir ilaç kaldı.ikinci ayu almasammı diye düşünmeye başladım çünkü gerek kalmadı ben sigarayı nıraktım.ama ne olur ne olmaz ilacı kullanmaya devam edeceğim.

16 yıllık bağımlıyım.yukarda birisi yazmış ben de oruç bozdum sigara için.çok iradesiz biriyim bu konuda ama BEN KESİNLİKLE ARTIK SİGARANIN BAĞIMLISI OLMAKTAN RAHATSIZLIK DUYMAYA BAŞLADIM.HER YARIM SAATTE BİR NİKOTİN İÇİN SİGARA ALMAKTAN BIKTIM.KESİNLİKLE DÖNEMEM ARTIK O İLLETE.

ilacı düzenli alma konusuna gelince. düzene çok da takılmayın bence. ben hafta içi sabahları saat 10 da hafta sonu 12 de alıyorum akşamları ise 6,7,8 hatta 10 da aldığım da oluyor.yemekten sonra almaya dikkat ettiğim için saatleri değişiyor .DİKKAT ETMENİZ GEREKEN HUSUS AÇ KARNINA ALINIRSA BULANTI YAPIYOR MİDEDE GAZ YAPIYOR AYRICA. AŞIRI YEMEKTEN SONRA ALINIRSA DA ETKİSİNİ HİÇ HİSSETTMİYORUM BEN. O YÜZDEN BİR İKİ PARÇA ATIŞTIRMADAN SONRA ALMAK EN İYİSİ.

• @eva23;

Bence asıl sigarayı ve ilacı bıraktıktan sonraki devreyi önemseyin. İlaç sigarayı bırakmayı gerçekten çok kolaylaştırıyor. Ama ilaç kullanım süresi bittikten sonraki süreçte sigarayı içmemeyi başarmak zorunda olanlar ilacı kullananlar yani bizler sonuçta ve kullanmamayı sürdürmek bize bağlı!
  • Ben 20 yıllık içiciyim maalesef. Hastanede doktor kontrolünde 2 haftadır champix kullanmaya başlayan arkadaşımdan 2 gün önce 6 adet aldım. 1mg hapı ikiye bölüp yarısını sabah yarısını akşam aç karnına içtim. Söylenen hiçbir yan etki görmedim. Canım hiç sigara içmek istemiyor aramıyorum hem de günde 1,5 paket içiyor olmama rağmen. 48 saat oldu hap kullanmaya başlayalı sırf etkisini görmek amacıyla bugun sadece 1 adet sigara içtim ve yarım söndürdüm hiç tat alamadım ağzımda ve boğazımda sanki bir tabaka varmışta sigara dumanının geçtiğini hiç anlamıyorsun tadamıyorsun. Merak edip nette araştırdığımda bu konudaki cahilliğimi gördüm. Başlangıç paketinin olduğunu 3 ay kullanılması gerektiğini vs vs

İlaç gerçekten çok etkili herkese tavsiye ederim.
  • merhaba arkadaşlar champix i bugün 179,90 gibi bir bedel ödeyerek satın aldım. yarin sabah itibariyle başlayacağım ilaçlı sigara bırakma sürecinde(hedefim 01.01.2011 de sigarasız yaşam) yaşadıklarımı, veya hissettiklerimi ara ara sizlerle paylaşmak niyetindeyim. Bu arada bende 4-5 kez bırakma teşebbüsünde bulunmuş(yaş 39, 22 yıllık aktif içici, günde 1,5-2 paket arası) biri olarak en uzun bırakabildiğim süre olan 4 ayın sonunda tekrar başlayanlardanim. Açıkcası formu okuyunca kadar 2 ve 3 aylık dozlardan haberim yoktu. Yeterki bırakayım değil 3 ay, 33 aylık doz alayım. Denemekte fayda varın yarında, sanırım bırakmayı istemek en önemlisi. Bu arada unutmadan İzmirde göğüs hastalıkları uzmanı bir doktorun tavsiyesiyle başlayacağım bu sürece, yine onun gözetiminde devam edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut.ka -- 27 Aralık 2010; 18:00:06 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.