Şimdi Ara

Sigarayı bırakma serüvenim 8.gün

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar.8 gün önce sigarayı bıraktım.Önemli gelişme oldukça burada paylaşıcam. Bu konuyu açma sebebim hem ileride kendimin neler yaşadığını hatırlamak hemde sigarayı bırakmaya çalışıp bırakamayan arkadaşlara yaşadıklarım ile ilgili bilgileri anlatarak onlara neler yaşayacağını göstermek. Sigarayı bırakma amacım tabiki maddi ve manevi sebeblerden. Zaten zevk için içtiğim söylenebilir.Aklınızda bir soru varsa soracağınız sorabilirsiniz bu arada. Sigarayı bırakırken aklıma gelen sizi zorlaştıracak ve kolaylaştıracak şeyleri aklıma geldikçe yazacağım.

Hiçbir şekilde nikotin bandı ve türevleri kullanmıyorum.
    Sigara içilen ortamdan uzak durmaya çalışmadım ve etkilendiğimide söyleyemem. Sadece sigaraya odaklanmayın yeterli.
    Yemeğe saldırmıyorum fakat bol bol su içiyorum günde 2-3 litreye kadar istemsizce bu arada vücut istiyor.
    Tabiki öğrenciyseniz ve elinizi cebinize attığınızda her gün +15 lira görmek insanı mutlu ediyor.
    Sigarayla beraber içtiğim içeceklerden uzak durmuyorum fakat içmezseniz daha iyi olur çünkü tetikliyor gerçekten.
    Çok çabuk sinirlenmeye başlıyorsunuz birine birşey derken kafanızda tartmaya çalışın.
    Çok fazla sıkılma hissi yaratıyor kendinizce hobi bulmaya çalışın sosyalleşin yürüyüş yapmaya çalışın.
    Moralinizi bozan şeylerden kaçının (müzik bulunduğunuz ortam ve sorunlarınız). Kaçınmaz iseniz çok yüksek şekilde tetikliyor. Bu en çok dikkat edeceğiniz şey olmalı yoksa tekrar başlarsınız büyük ihtimalle !

1.gün

İlk gün şu ana kadar yaşadığım en zor gün. Ne sıklıkla sigara içiyorsanız ortalama o süreyle düşünce kafanıza gelip 5-10 dakika arasında gidiyor. Benim gibi sık içen biriyseniz fazla zorlanacaksınız.

2.gün

İlk günkü kadar sık değil ortalama 20-30 dakikada bir içiyorsam yaklaşık 4 katı zamanda bir kafama girip gidiyor.

4.gün

Artık günde 3 4 kere girip gitmeye başladı ve boğazımda sigara içerken sabah kalktığımdaki gibi balgam vesaire oluyor nefes almakta zorlanmalar oluyor.

8.gün

Sigara isteği sabah akşam bir kere gidip geliyor gibi. Onuda anlamıyorum bile neredeyse.

14. gün

Sanki duyguları doruklarda yaşamaya başlamış gibi hissediyorum. Sadece üzülmek değil sevinmek şaşırmak hemen hemen bütün duyguları istemeden çok aşırı yaşıyorum ve bu hoşuma gitmeye başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knight0fheaven -- 28 Aralık 2019; 0:43:48 >

• Hocam başarılar ne durumdasınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • malesef sizin gibi bir iradeye sahip değilim. o yüzden champixe başladım.
  • PinkCrom kullanıcısına yanıt
    Devam hocam şu anlık bir değişme yok gayet güzel gidiyor.

• Aşırı bir iradeye gerek yok. Zararının farkında olmak ve sitresden uzak durmak yetiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: knight0fheaven

Aşırı bir iradeye gerek yok. Zararının farkında olmak ve sitresden uzak durmak yetiyor.
    26 kere denedim olmadı. ben de ilaca başvurdum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SISU

26 kere denedim olmadı. ben de ilaca başvurdum..

Alıntıları Göster
    İlacın etkisi ne durumda ? Ne zamandır kullanıyorsun ? Konu sahibine de başarılar diliyorum maalesef bende böyle bir azim yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elLbufFer

İlacın etkisi ne durumda ? Ne zamandır kullanıyorsun ? Konu sahibine de başarılar diliyorum maalesef bende böyle bir azim yok

Alıntıları Göster
    daha yeni başladım. bu 3. gün. ilaca göre 10. gün de bırakıyormuşsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.