Şimdi Ara

Sigarayı Bırakanlar İçeri ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
4.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 sene boyunca içip bir akşam show tv de şu sigaranın zararları reklamı geldi dede teyze konuşuyor elimde sigara ile izlerken o an bu iletten kurtulmaya karar verdiğim gibi bıraktım nemi oldu 10 gün boyunca beyinde baş ağrısı sinir ile dolaştım ara sıra el titremesi oldu nescafe yi doldurdukça doldurup şekersiz içtim sonuç 2 yıldır sigara içen birisinin yanında dair duramıyorum.

Herşey beyinde bitiyor kendine özgüvenin olduğu sürece iraden varsa bırakırsın çünkü sonradan kazandığın bir alışkanlık her zaman beyninin sayesinde bırakırsın.
  • cok isteyenler icin soyluyorum..

bol bol uyuyunn arkadaslar..

o zaman da icmeyeceksiniz cok bırakmak istiyorsanız gerekirse 1 ay boyunca surekli uyuyunn..
  • Bunu okuyunca dertlendim. Ben bir sigara yakıp geliyorum.
  • 1,5-2 sene olacak sanırım bende bıraktım. en son 4 saatte 1 paket bitirmiştim. 15 senedir içiyordum. bırakmayı deneme bırak. anladın mı dediğimi? başlamaya bi fırsat bi bahane arama hemen. canım sıkıldı başlayayım, kızdan ayrıldım başlayayım diye zor zaman sigortası olarak düşünürsen bırakamazsın. keşke daha önce bıraksaymışım diyorum şimdi. ben önce maddiyat için bıraktım. 300 küsür ayda veriyordum sigaraya. sağlık kaybedilince anlaşılıyor, o yüzden sağlık için bıraktım ilk etapta diyemem. he sağlığa acayip faydası oldu. çabuk tıkanma vs., yıllardır kilo alamıyordum şimdi kilo da aldım. gayet iyiyim şu an. birinin yanında kullanmıyorum deyince farkın olduğunu anlıyosun inan. herkes bırakmak istiyorda bırakamıyor. yalnız dumanı hala cezbediyor, o daha geçmedi. 1-2 senesi var sanırım onun daha. ancak sigara içilen kahve vs. gibi topluca içilen bi ortama girince iğreniyosun. yeni sigarasını söndürmüş biri yanında konuşmaya başlayınca iyi ki bırakmışım diyosun. bildiğin leş kokuyorlar. inşallah bırakırsın. benim de çok denemelerim oldu. denedikçe daha çok içtim ancak son hadde gelmiştim artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

1,5-2 sene olacak sanırım bende bıraktım. en son 4 saatte 1 paket bitirmiştim. 15 senedir içiyordum. bırakmayı deneme bırak. anladın mı dediğimi? başlamaya bi fırsat bi bahane arama hemen. canım sıkıldı başlayayım, kızdan ayrıldım başlayayım diye zor zaman sigortası olarak düşünürsen bırakamazsın. keşke daha önce bıraksaymışım diyorum şimdi. ben önce maddiyat için bıraktım. 300 küsür ayda veriyordum sigaraya. sağlık kaybedilince anlaşılıyor, o yüzden sağlık için bıraktım ilk etapta diyemem. he sağlığa acayip faydası oldu. çabuk tıkanma vs., yıllardır kilo alamıyordum şimdi kilo da aldım. gayet iyiyim şu an. birinin yanında kullanmıyorum deyince farkın olduğunu anlıyosun inan. herkes bırakmak istiyorda bırakamıyor. yalnız dumanı hala cezbediyor, o daha geçmedi. 1-2 senesi var sanırım onun daha. ancak sigara içilen kahve vs. gibi topluca içilen bi ortama girince iğreniyosun. yeni sigarasını söndürmüş biri yanında konuşmaya başlayınca iyi ki bırakmışım diyosun. bildiğin leş kokuyorlar. inşallah bırakırsın. benim de çok denemelerim oldu. denedikçe daha çok içtim ancak son hadde gelmiştim artık.

4 paket cokmus be abi

• 3 gündür içmiyorum
  • Sigara içen bi kızla öpüş %90 birakirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sound_of_silence!

Sigara içen bi kızla öpüş %90 birakirsin

Mide bulandırıcı bir durum hele sende içmiyorsan off of ....

3 sene oldu bırakalı ne yalan söyliğim yalnızken haftada bir yakarım gine bir tane ama inşallah onu da bırakıcam.
  • sigara içerken yaptığınız aktiviteleri (film izlerken, oyun oynarken, içerken, kalvaltıdan sonra, yemekten sonra, banyodan sonra, gülerken, ağlarken) 'sigarasız' yapın. zorlanırsanız champix kullanın ama mutlaka bu aktiviteleri sigarasız yapın. bütün bu eylemlerin üzerine gidin çünkü size sigara içiren şeyler aslında bunlar. hoşlandığınız aktiviteleri sigarasız yapmazsanız bırakamazsınız. ben bırakalı 2 yıl oldu ve şu salak "sigara bırakılmaz ara verilir" lafına asla inanmayın. bu tür lafları içmeye bahane arayanlar ve philip morris (kendisi içmiyor) gibi adamlar çıkarır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: great_cnta

quote:

Orijinalden alıntı: cehili

quote:

Orijinalden alıntı: SanaL Crew

İçme ? Nereye kadar canın çekececikki sigarayı.Çok zorlandığın zaman sakinleştirici kullan.

1 gün içmem 2 gün icmem ama 3. Gün zorlanırım icerim. 7 ay bıraktığım zaman kız arkadasım vesilesi ile bırakmıştım. Az bir duman bile koklasa boğuluyordu mecbur 7/24 beraberdik bırakmıştım. Ayrılınca tekrar başladım :)

Barışın.

Gecti artık o tren kardes.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sound_of_silence!

Sigara içen bi kızla öpüş %90 birakirsin

Bol tecrübem var ama bende içtiğim icin pek farketmiyor :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

sigara içerken yaptığınız aktiviteleri (film izlerken, oyun oynarken, içerken, kalvaltıdan sonra, yemekten sonra, banyodan sonra, gülerken, ağlarken) 'sigarasız' yapın. zorlanırsanız champix kullanın ama mutlaka bu aktiviteleri sigarasız yapın. bütün bu eylemlerin üzerine gidin çünkü size sigara içiren şeyler aslında bunlar. hoşlandığınız aktiviteleri sigarasız yapmazsanız bırakamazsınız. ben bırakalı 2 yıl oldu ve şu salak "sigara bırakılmaz ara verilir" lafına asla inanmayın. bu tür lafları içmeye bahane arayanlar ve philip morris (kendisi içmiyor) gibi adamlar çıkarır.

Aynen hocam birden kesmek gerekiyor. 7 ay içmediğimde hiç öyle azaltma olayına girmemiştim direk kesmiştim.
    Suan sigaranın yerine birşey koymam lazım onu yapamıyorum ve bulamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• canım sıkıldı. bırakıyorum lan dedim bıraktım. herkesede söyledim bırakıyorum diye. Şimdi canım istedesede ( nadiren oluyor ) efeliğe .ok sürdürmemek için içmiyorum iyi de yapıyorum. Elim yüzüm beyazladı resmen.
  • imzama tıkla
  • quote:

Orijinalden alıntı: velevki

canım sıkıldı. bırakıyorum lan dedim bıraktım. herkesede söyledim bırakıyorum diye. Şimdi canım istedesede ( nadiren oluyor ) efeliğe .ok sürdürmemek için içmiyorum iyi de yapıyorum. Elim yüzüm beyazladı resmen.

Sigaranın sarılığı yüzden gidince harbi farkediliyor degisiklik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cehili

quote:

Orijinalden alıntı: alito

sigara içerken yaptığınız aktiviteleri (film izlerken, oyun oynarken, içerken, kalvaltıdan sonra, yemekten sonra, banyodan sonra, gülerken, ağlarken) 'sigarasız' yapın. zorlanırsanız champix kullanın ama mutlaka bu aktiviteleri sigarasız yapın. bütün bu eylemlerin üzerine gidin çünkü size sigara içiren şeyler aslında bunlar. hoşlandığınız aktiviteleri sigarasız yapmazsanız bırakamazsınız. ben bırakalı 2 yıl oldu ve şu salak "sigara bırakılmaz ara verilir" lafına asla inanmayın. bu tür lafları içmeye bahane arayanlar ve philip morris (kendisi içmiyor) gibi adamlar çıkarır.

Aynen hocam birden kesmek gerekiyor. 7 ay içmediğimde hiç öyle azaltma olayına girmemiştim direk kesmiştim.
    Suan sigaranın yerine birşey koymam lazım onu yapamıyorum ve bulamıyorum.

tespih dene ama en güzeli yerine kendini koymaktır

• Sigarayı bırakalı 2.5 yıl oldu. Tek bir seferde evdeki bütün paketlier kırıp attım artık içmeyeceğim dedim ve içmedim. Çok mutluyum ve sağlıklıyım. Olay kafada bitiyor . . .
  • Canım her sigara çektiğinde alkol içtim ve sonunda alkolik oldumm ve suanda alkolü bırakmaya çalışıyorum

not: Ciddiyim.
  • Sigarayı bıraktım ama tütün sarmaya başladım. Natural American Spirit diye bir tütün getirtiyorum yurt dışından. 100% organik tütün. 30gr'ı 15 liraya geliyor. Kırmızı olanı ama. Sarı olanı çok hafif. Filitresi ayrı satılıyor. Filitreli sarıp içmeye alışırsanız parmaklarınız sararmaz.

Doğal kimyasalsız organik tütünü bir kere için birdaha diğer sigaraların yüzüne bile bakmassınız. Ben şu an hazır sigaradan bir kere çektiğim anda yeminle söylüyorum boğazımı gıcıklıyor. Resmen içindeki kimyasalı damağımda ve boğazımda alıgılayabiliyorum. İğrenç.

Ben şahsen sigaraların içindeki kimyasal maddelerin zararlı olduğuna inanıyorum. Doğal tütün içmeyi unutmuş insanlar.

Sigaranın içindeki kesilmiş tütün çok çabuk kuruyan ve kırılarak ufalanan bir şeydir. Kuruyup ufalanmaması için %18 kadar nemli olması lazım. Fakat nemli olduğu zamanda birkaç gün içinde küfleniyor. Dolayısıyla nemli kalması için tütüne bir madde katıyorlar o sigarayı açıkta bile bıraksanız kurumuyor artık lastik gibi yumuşak kalıyor. Nemi o kimyasal içinde tutuyor tütünün. Ve bu severde neme bağlı olan küf problemini ortadan kaldırmak içinde gene küflenmeyi önleyen güçlü bir kimyasal katıyorlar. Ve böylece piyasadaki tütünleri içerken bütün bu kimyasallar buhar olup ciğerimize giriyor.

Bahsettiğim tütünü açınca başta nemli ve yumuşak. 10 dakika açıkta bekletin kupkuru oluyor resmen. Doğal olduğunu ordan anlayın. Zaten kağıdında bilgi vermiş. Kullanım için tütünü açtığınızda nemli kalması için özel nem salgılayan bir şey var. Onu suya daldırıp tütünün içinde bırakıyorsunuz. Onun salgılaıdğı nemi tütün içine çekiyor. Ve bir hafta içinde tüketilmesi tavsiye ediliyor. Şayet daha uzun zaman bekletmek gibi bir durumda buzdolabında muhafaza edilmesi öneriliyor. Küflenmemesi için.

Bende burda neyin reklamını yapıyorum En iyisi içmemek tabi. Bırakabiliyorsanız bırakın. Ben bırakamadım şahsen.

• allen carr yöntemiyle bırakma şansın var ben çok düşkünümdür sigaraya bırakmak istediğimde 1 gün bile bırakamadım ama bu videoyu izledikten sonra 1 hafta falan içmedim sonra yine başladım kısacası ben bırakmak istemiyorum ama sen istiyorsan işe yarar. video 1 saat falan sürüyor. İzlerken telefonun falan kapat kesinlikle hiçbirşeyle ilgilinme sadece videoya odaklan . he unutmadan izlemeden yanına 3-4 tane sigara al ve izlerken iç http://www.youtube.com/watch?v=T3WTIgtpjOc

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.