Şimdi Ara

SİGARAYA ZAM GELMİŞ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kısa winston 9 tl olmuş , kacak sigara satan varsa kartonla alabilirim kolisiylede olur , benım gücüm devletin koyduğu fiyatı ödemeye yetmiyor artık ,ordan kıs burdan kıs sigarada alamaz duruma geldim

• Tütün kullanıyorum kafa rahat. 1 paket sigara parasına 4 paket tütün çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tutunu elde sariyorum aylik 35 tl en fazla sigara masrafim var en fazla ki 2 paketten daha fazla iciyorum ben

• Sevgili (!) hukumetimiz asgari ucretin acisini boyle cikartiyor. 50 kurus zam.

50 kurus da, risk altinda oldugumuz icin daha fazla hastaneye gittigimiz dusuncesiyle sgk zammi.

Kimse de demiyor ki ''aga biz zaten fahis derecede sgk prim ucreti veriyoruz ne 50 kurusu''

Neyse benim durumum var ki verebiliyorum.

Fakir akp'liler dusunsun bu zammi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.B.V. -- 5 Ocak 2016; 20:32:24 >
  • Yetmedi biraz daha geçirin daha nelere gelecek. o zamı fazlasıyla alacaklar.

• aslında sigarayı bırakmayı denesem hiç fena olmayacak , başarabilirsem tabi
  • Suriyedeki ve doğudaki olaylardan dolayı kaçak sigara stokları da tükenecek/sınırlı diye duydum. Bandrolsüz sigara bulmakta pek kolay olmayacak yani. Tütün de diş sarartıyor resmen ya bi de kim uğraşacak.
  • tütün içmeyi denedim i ara ama , ciğerlerden ıslık sesi geliyordu nefes alıp verirken :) mecbur bıraktım ama hakikaten bu sigara içine bi çağre bulmak lazım , ağız tadıyla bile kendımızı zehirleyemıyoruz yaw :)
  • İçme şu zıkkımı olur biter. Tamam bağımlısısın anlıyorum ama bırakırsan hayatında ne kadar büyük değişikliliklerin olacağının farkına varacaksın. Her gün kumbarama 3-5 tl atıyorum allah bilir şuan ne kadar birikti. Biriken parayla kendime motor alacam

• sigarayi birakmak icin sebep arayanlara cok guzel bi sebep. misal ben. son 2 dalım kaldı birazdan kahvemle birlikte onlarıda içip kurtulucam bu illetten evelallah :)

• ohoo sen sigara kahve derken bile ballandırarak anlatıyosun :) zor bırakırız ama hakikaten denıyeceğım , hiç ilaç destek vs almadan , vergileri düşünerek bırakmaya çalışacağım
  • Yahu o bence tütüne geçmek, bırakmak yerine eskiden verdiğimiz fiyat bandında alternatif bi sigara bulmak en alternatifi gibi. Bende uzun zamandır winston içiyordum. Sanırsam camel geçeceğim. 1 hafta ağzım kerhane gibi dolaşırım artık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazıklar olsun. Daha 2 gün önce aldigim rotmans 6.5 liraydı, 1 kez daha zamlanip 7 tl olmus.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rothmans i 6.50 den satan seni dudukluyomus 6 dan 7 ye cikti rothmans

• Ben de bi sure 6.5'dan aldim roth'u sonra 7'den almaya basladim.

Konu turk esnafi ise alayi dudukcu zaten. Son 5 yildir bakkaldan cakkaldan bir sey almamaya ozen gosteririm.

• Mavi 2000 öneririm hocam . ama çok içiyorsan , kaliteli bi tütün bulup içbilirsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.