Şimdi Ara

Sigara İcenler, Lutfen yanan izmariti disariya atmayin! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
3.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rumelian

quote:

Orijinalden alıntı: lTriviuml

Adamı delirtecek birşey yaptıysan kasıtlı yapmış olabilir. Yoksa birisi sigarasını atacak kaputun ustunden silecek ızgarasına girip kaputun altına düşecek zor işler bunlar

Arkasına bakmadan durduk yere sorumsuzca fırlattıysa hayvanlık yapmış

Arabanın içinde neden söndürmüyoruz: Sigara içiyoruz diye kül kokusunu sevecek halimiz yok dışarı atıyoruz. Yanan birşeyide arabanın içinde söndürmem.

Dumanı nereye üflüyoruz: Camı 2cm açıyorum oradan üflüyorum. Arabamda sigara kokusu yada bej olan tavanda sararma yok.

Adami delirtecek hir sey yapmadim. Yapsam bile arabama izmarit atmak gibi bir luksu yok. Yani ben butun gun beni delirtenlere racon yapsam sokaklar kan golune doner. Ayrica inanmiyorsan izmarit halen orada durmakta. Uzanamadim cunku. Arac Range rover. Yanan bir seyi arabanda sondurmuyorsun ama yanan bir seyi arabanda keyifle iciyorsun, bundaki mantigi anlamadim. Ayrica yanan izmariti sokaga atmanin hakliligini kirk kere anlatsan da anlamam zaten.

2 Gün önce sol şeritte arkamdan gelen araca arka sislerimi yaktım uzunları kapatmadı ani fren yaptım kapattı yani sizde birisini rahatsız ederseniz o da sizi eder yollar kimsenin kendi malı değil.. Trafikte çıkan tartismalar yuzunden millet birbirini öldürüyor siz birşey yapsam, kimsenin arabama izmarit atma luksu yok demeye devam edin.

İzmaritin oraya gelmesi zor kasıtlı yapmış olabilir dedim, inanmama gibi bir durum yok. Geçmiş olsun

Yanan birşeyi arabada neden söndüreyim siz söndürür müsün ? Balkonda içtiğim sigarayıda ıslatıp çöpe atarım titizlik diyelim..

Sigara izmariti doğada en fazla 1 yılda yok olur. Madem çevreyi bu kadar düşünüyorsunuz co2 salınımı daha düşük lpgli bir araç neden kullanmıyorsunuz.

• sigaranın yangın vs diğer tehlikelerini geçtik , sigarayı camdan dışarı fırlatmak insanlıktan nasibini alamamış olmanın en büyük göstergesi .
  • Sİgarayı camdan atmaya ben de karşıyım. Tam atarken bazen külü, bazen de izmaritin kendisi içeri girip döşemeye falan zarar verebiliyor.

Benim eski arabamda sunroof vardı ve ben hep sunrooftan atardım mesela. Riski yok. Bu yüzden sunroof çok kullanışlı bir donanım.
  • Sabah erkenden kalkıp balkonda yaktığım sigaranın hissiyatını verecek alternatif onerisi olan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Sigara içmek keyif değildir. Pis kokulu zehirli dumanı akciğerlere çekip kendi bedenine kazmaca işkence yapmaktır.

Zaten Batı dünyası yıllardır içici sayısını azaltırken, hala 3.dünya ülkelerinde bunu zevk olarak gören ilginç tipler mevcut. Söylenecek söz yok.

Arkadaşım batı dünyası diyorsunda sanırım o batı dünyası devletleri hiç ziyaret etmedin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

quote:

Hala 2013 yılında arabada sigara içen görgüsüzler ve medeniyetsizler var, yazık...

bunun adı gorgusuzlukse neden bmw 50$ karsılıgında küllük opsiyonu sunuyor arabalarında ? keza diğer premium markalardada bu gecerli... görgüsüzlük müşş

Adamların amacı vatandaşına sigara içirtmemek. Bu nedenle standart olarak sunmuyor. Gözden uzak tutup bir anlamda sigarayı unutturmaya çalışıyorlar.

Güzel ve doğru cevap olmuş...

• quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Sabah erkenden kalkıp balkonda yaktığım sigaranın hissiyatını verecek alternatif onerisi olan.

alternatif yok,
    sigaraya devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yambol

İzmariti dışarı atanlara olmasını istediğim şey aşağıda!! 05.05' ten itibaren izleyin görün!! Dakika 05.05' ten itibaren..

bratko süper sahne ba

• quote:

Hala 2013 yılında arabada sigara içen görgüsüzler ve medeniyetsizler var, yazık...

dışarıya bi zararı olmadıkça ve sigara illegal olmadıkça kendi arabasında sigara içen kimse ne medeniyetsizdir ne görgüsüzdür bu seni zerre alakadar etmez susup oturacaksın kimseye görgüsüz veya medeniyetsiz diye hakaret edemezsin bu haddini aşmaktır
  • Sigara içmek zevk işi değildir. Küfür ederek, hakaret ederek bir baskı uygulayıp sigarayı bıraktıramazsınız. 2. sınıf değil 22. sınıf muamelesi göstersenizde farketmez. Sigara içmek Psikolojik bağımılıktan çok Biyolojik bağımlılıktır. Bekara boşanmak kolay gelirmiş.
  • quote:

Sigara İcenler, Lutfen yanan izmariti disariya atmayin!
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

quote:

Sigara İcenler, Lutfen yanan izmariti disariya atmayin!

• Beyler sahisin biri, laf atip kacmis neyi tartisiyorsunuz? Sigara icin, pipo, puro da icin. hatta kendine guvenen bir nargile yaksin arabada :) ama disari yanan birsey atmayin en azindan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araçta sigara içilmesi konusunda daha önce de tartışmalar çıkmıştı. Hatta o zamanlar sizin kullandığınız araç alı maz filan dendi. Varsın almasın. Ama araba kullanırken sigara içmek trafiğin stresini atmak için belkide bir nebze olsun kaçış benim için. Ha izmariti dışarı atmıyor muyum atıyorum yalan yok. Artı şu da var şimdiye kadar hiç öndeki araçtan izmarit atıldı kaput arasına girdi silecek kısmına geldi diye yakınan birini de görmedim. Bence konuyu açan arkadaş biraz abartıyor. Artı bugün İstanbulda zaten yağış var o izmarit oraya girse bile ki ben ihtimal vermiyorum zaten sönmüş olacaktır.

Araçlarınızı kendinizden daha fazla sakınır hale sokmayın. Sonuçta onlar sizi bir yerden bir yere götürmek için üretiliyor. Bu kadar ufak hesaplar yaparsanız bir süre sonra paranoyaya bağlarsınız kendinizi. Biraz akışına bırakmak lazım...
  • Konu tamamen sapmış...
  • quote:

hey allahım ya... vallahi billahi sana üzülüyorum be bilader. şu haline yeminle bak çok ciddiyim...
    her yorumun anlamsız, millet iyicene alay etmeye başladı seninle. azıcık mantıklı şeyler yaz ya da hiç yazma... millete gülecek etme kendini....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lTriviuml

Adamı delirtecek birşey yaptıysan kasıtlı yapmış olabilir. Yoksa birisi sigarasını atacak kaputun ustunden silecek ızgarasına girip kaputun altına düşecek zor işler bunlar

Arkasına bakmadan durduk yere sorumsuzca fırlattıysa hayvanlık yapmış

Arabanın içinde neden söndürmüyoruz: Sigara içiyoruz diye kül kokusunu sevecek halimiz yok dışarı atıyoruz. Yanan birşeyide arabanın içinde söndürmem.

Dumanı nereye üflüyoruz: Camı 2cm açıyorum oradan üflüyorum. Arabamda sigara kokusu yada bej olan tavanda sararma yok.

Yanan bir seyi arabnizda sondurmezsiniz cok titizsiniz ama sokaga atip orayi kirletirsiniz. Buna bencillik denir sizin arabaniz temiz kalsin herkesin kullandigi sokak kirlensin.

Ayrica yanan bir seyi sokaga atmak her zaman risktir. Arkadaki aracin camindan iceri girebilir, sokakta bir seyleri ya da ormanlik alansa calilari tutusturabilir. Ama ne onemi siz titizsiniz arabaniz temiz kalsin yeter.

Bu arada siz sigara ictiginiz icin arabaniizin kokmadigini saniyorsunuz ama sigara icmeyen biri binse hemen anlar sigara icildigini. Adam sokakta sigara iciyor sonra iceri giriyor yaninda durunca adamin sigaradan geldigini anlayabiliyorsunuz. Ki cok icenler zaten hep kokuyor yanindan gecerken bile kokusu geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: OuL

quote:

Sigara içmek keyif değildir. Pis kokulu zehirli dumanı akciğerlere çekip kendi bedenine kazmaca işkence yapmaktır.

Zaten Batı dünyası yıllardır içici sayısını azaltırken, hala 3.dünya ülkelerinde bunu zevk olarak gören ilginç tipler mevcut. Söylenecek söz yok.

3.dünya ülkesinin kıstası sigara ise
    Amerikada günlük kişi başına içilen sigara sayısı yaklaşık 7 dir.
    Aynı rakam türkiyede ise yaklaşık 4 tür.

Bu istastigi nerden buldunuz. Wikipedia farkli soyluyor.
    Tukiye:4
    ABD: 3.3

diyor.
  • Bence arabada sigara içme kesinlikle yasaklanmalı, sonuçta kapalı ortam
    En kısa zamandada olması lazım zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

quote:

hey allahım ya... vallahi billahi sana üzülüyorum be bilader. şu haline yeminle bak çok ciddiyim...
    her yorumun anlamsız, millet iyicene alay etmeye başladı seninle. azıcık mantıklı şeyler yaz ya da hiç yazma... millete gülecek etme kendini....

Yanılıyorsunuz.

Eskiden uçaklarda ve otobüslerde sigara içiliyordu. Bu durumun medeniyetsizlik ve görgüsüzlük olduğunu gören devletler bunu yasakladı.

Sıra otomobillerde. Açıkçası herkese zararı olan bu sigara hiç üretilmese çok daha iyi.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.