Şimdi Ara

Sigara Bırakma Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
84
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 4
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 33 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • examinator (4 mesaj) Redmi K20 Pro (1 mesaj) Reaper87 (1 mesaj) Tobi. (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2 mesaj) Mobil (4 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Sigara Bırakma Konusu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    77 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Zor bir üniversitede okuyorum ,sinavlardi coronadan yakınlarının vefaatlerdi derken günde iki pakete çıkardım iki buçuk yillik iciciyim sinirli yapıya sahibim içmeyince elim ayağım titriyor bir hafta bant denedim ama kesmedi bant takılıyken sigara içtim sakız zaten nafile bırakınca aşırı depresif ve sinirli çekilmez biri oluyorum herşeyi denedim olmuyor nasıl bırakabilirim?..(Allen car ,irade vs demeyin olmuyor,en uzun bırakma süresi 3 hafta her gün rüyamda sigara içtim sigara olmadan stresi atmayı unuttum ve günde bir paketle tekrar basladim )..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

Dünyanın en boş işlerinden biri sigara içmek.Uyuşturucu bağımlılığından bir farkı yok.

Ben daha önce defalarca bırakıp tekrar başlamıştım.Son kez bıraktım dahada içmem artık.O iğrenç koku var ya açık havada bile denk gelince lanet olsun deyip tiksiniyorum.

1 hafta elin ayagin birbirine karisir ama bir ömür bu illetten kurtulmuş olursun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reaper87 -- 24 Kasım 2020; 3:28:13 >
  • Çavuş
    77 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Yakınım vefat etti sinir stresten attırdım evet aynı uyusturucu ama bu şöyle iğrenç kokuyor vs ayaklarini birak istersen kokusu umrumda bile değil igrenmiyorum hatta seviyorum da,ama bırakamıyorum bırakınca dünyayla bağlantım kopuyor her an patlamaya hazır bombaya donusuyorum çık gez temiz hava al desen vakit yok online eğitimden ödevlerden ,ciğerlerin durumu kötü stres sinir ondan da kötü ..

|
    |
    Reaper87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bir şeyleri kurban etmen gerekiyor.Sigara seni bir anlık(5 saniye ile 5 dakika arası) sakinleştiriyor.Ondan sonra tekrar aynı moduna dönüyorsun.Bir sigarayı da 5 dakika içtiğini hesaplayalım.İki paket içtiğini söylüyorsun bunu 40'la çarptığın zaman = 3 saatten fazla bir zaman çıkıyor ve sen sadece bir günde 3 saat sigaraya vakit ayırıyorsun...

Şimdi sağlık kısmı hakkında konuşmaya gerek olmadığını düşünüyorum.Sigarayı hangi elle içiyorsan.O eline sararmış olan parmaklarına bakman yeterli olacaktır.

Maddi kısmına gelecek olursak; Parliament-Marlboro içiyorsan.Günlüğün 40 lira, camel içiyorsan 30 lira ve tütün içiyorsan 10 TL falan harcıyorsundur herhalde.

Şimdi maddi, sağlık ve zamandan bahsettik.Şimdi işin manevi kısmı da var.Kimse sana yakıştırmayacak o elindeki sigarayı hatta iş yerindeyken patronların müdürlerin böyle sana laf sokacak yasak diye tuvalletlerde sigara içmeye çalışacaksın.Yeğenlerin varsa yanına bile yaklaşmaktan çekinecek çünkü çok kötü kokuyorsun.

Bu saydığım dört önemli özelliklerini geri kazanacaksın.Bunun için sigarayı kurban etmen gerekecek.Bırak abi asabi ol.Sakin olma bağır, çağır veya küfret.Birşeyleri parçalamak istiyorsan, parçala.Yerde kıvranmak istiyorsan, sürün kıvran.Ağlamak istiyorsan ağla.Delicesine gülüp kahkaha atmak istiyorsan at.Sevgilin eşin dostların sana sigara uzattığı zaman isteme sadece teşekkür et.

Başıma ne gelirse gelsin.Ben açıkçası ölsem de, sürünsem de.O lanet sigarayı içmeyeceğime dair Yüce Yaratana söz verdim.Sigaranın tahriçesini aç bak oku araştır.Daha sonra reklamlarına bak.Özellikle reklamlarına bayağı güleceğini düşünüyorum.Misal zamanında ben çocukken aklımda kalan bir anı vardı.Ferranin F1 aracında pilotun kıyafetinde Marlboronun reklam sponsorluğu vardı.

Kısacası hayatını bu sigaraya göre yaşayamazsın...

• Teğmen
    132 Mesaj

Aga şimdi 2.5 yıldır kullandığın için biraz zor olucak o yüzden en azından ilk 20 gün kendini bayağı sıkmalısın, bu arada aklına sürekli sigaraya başladığın ilk zamanları getir. Zaman geçtikçe sigaraya yeni başlamışsın gibi bir his oluşacak, o his bırakmanı daha kolaylaştıracak. Güven bana ben de 2 ay önce bıraktım, bir kere bırakma girişiminde bulundum yani daha başlamam çünkü stresslendiğimde falan sigarayı bir rahatlama aracı olarak aklımın ucundan dahi geçirmiyorum.

Yazı için teşekkür ederim ,umarım yapabilirim

|
    |
    Tobi. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu online eğitim ve mühendisliğe de lanet olsun millet koronadan ölüyor bizimkiler bir şey yokmuş gibi 2 katı ödev vermeye devam..Stres atma kaynağım yok çünkü evden dışarı çıkamıyorum günde yarım saat vaktim olursa anca o kadar onda da sigara almayı unutunca trafikte sinyal vermeyen okuzluk yapan dallamalarla tartisiyorum anlayacağın stres bombasiyim sigara az frenliyor :DBu gereksiz enerji de mahvediyor insanı daha önceki uzun süreli bırakmam da bir gereksiz enerji geldi hergun koşuya çıkıp saatlerce koştum zaten enerjik biriyim bu daha sıkıntı :D Neyse umarım bahanelerim ben kanser olmadan biter..

|
    |
    Redmi K20 Pro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
Ekonomi
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,484
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.