Şimdi Ara

Sigara bırakma günlüğü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
1.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hz Carrier

quote:

Orijinalden alıntı: N'DexteR

Ben hareketliyimdir. Yani tracking, bisiklet, gezme tozma eksik olmaz bizde. Uzun zaman basketbolda oynadım. Zidane sigara iciyordu ama her gün belki de 10 saatini spora ayırıyordu. Çalışma, sosyal hayat ve uyku da göz önüne alındığında biz sporcu olmadigimiz icin o kondisyon yakalanmaz.

Akciğer kanserini %70 tetikleyen sigaradir. Kimi olur kimi olmaz ama iciyorsan olma ihtimalini icmeyene gore yüksektir.

Ben önlemimi alirim, olursa benden değil derim vicdanım temiz olur. Eşimi ve çocuklarımı zehirlemek istemem. Şöyle 3 gün bi sigara icmeyin. İçen kişinin yaninda inanılmaz rahatsiz oluyorsunuz. Pasif içicilik asil icicilikten daha zararli.

Kısacası içmemek, içmekten hangi açıdan bakarsanız bakin karlı bir durum. Ben seviyorum içmeyi ama sorun sende değil bende mevzusu. Buraya kadarmış

Sporcu olmayınca çok çok iyi bir kondisyona da gerek olduğunu düşünmüyorum. Günlük hayatta sıkıntı yaratmayacak bir kondisyon için belli seviyede sporun yanında sigara içmek sorun oluşturmaz. Ki bunu kendimden de biliyorum, birkaç aydır fazla hareket etmediğim için şu sıralar çok çabuk nefes nefese kalıyorum. Eskiden böyle değildi, bu süre içinde içtiğim sigara sayısında da değişiklik olmadı.

Akciğer kanserini tetikliyor ama genelde uzun süre düzenli içimlerde tetikliyor. Yani 30 yaşındaki sigara içen birinin içmeyene göre akciğer kanseri olma ihtimalinin belirgin bir şekilde yüksek olduğunu düşünmüyorum.

3 değil 10 gün içmediğim olmuştu, yanımda biri içtiğinde rahatsız olmuştum değil keyif almıştım.

Sigarayı cidden sevdiğim için içmemek benim için kârlı değil. Tabi ki hastalıklara karşı önlem olarak bırakılabilir ama bu durum da pek bana göre değil. Herkesin kendi tercihi kısacası ama konuyu takip edeceğim. Bir gün bırakmak istersem hemen hemen aynı durumda olduğum birinin yaşadıkları bana yardımcı olabilir.

Sen sigarayı sevmiyorsun sigarayla sex yapıyorsun o zaman onun tedavisi bende yok

Olsa içerdik simdi. Marlboro + Efes iyi giderdi. Artik Efes tek takılacak demektir yapacak bir şey yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Sen sigarayı sevmiyorsun sigarayla sex yapıyorsun o zaman onun tedavisi bende yok

Olsa içerdik simdi. Marlboro + Efes iyi giderdi. Artik Efes tek takılacak demektir yapacak bir şey yok

Doğru aslında benim sigara sevgim farklı bir boyutta diyebiliriz.

Yalnız sigarayı bırakmaya çalışırken alkol almak iyi bir fikir değil gibi. Sigarayı bırakmaya çalışanların çalışmalarının hüsranla sonuçlanmasındaki en büyük sebeplerden biridir bu.

• quote:

quote:

Yalnız sigarayı bırakmaya çalışırken alkol almak iyi bir fikir değil gibi. Sigarayı bırakmaya çalışanların çalışmalarının hüsranla sonuçlanmasındaki en büyük sebeplerden biridir bu.

Alkol almassak neden yaşıyoruz çok bos ve gereksiz bir hayat olur yani

Sigaraya başlama sebebim alkol olmaz ondan eminim. Canım ister belki ilerde içerim bilemem ama sebebi alkol olmaz.

Hem 1 kadeh şarap iyi gider arada, kan yapar

Sol göz atmaya başladı hafiften. 3 saat değil 3 yıl olmuş sanki

• quote:

quote:

quote:

Alkol almassak neden yaşıyoruz çok bos ve gereksiz bir hayat olur yani

Sigaraya başlama sebebim alkol olmaz ondan eminim. Canım ister belki ilerde içerim bilemem ama sebebi alkol olmaz.

Hem 1 kadeh şarap iyi gider arada, kan yapar

Sol göz atmaya başladı hafiften. 3 saat değil 3 yıl olmuş sanki

Sigara alkolle birlikte çok içiliyor, alkol içme isteğini tetikliyor. Ayrıca alkol alınca muhtemelen "Niye bırakıyorum ki" gibi bir düşünceye de girersin. O yüzden sigarayı bırakanlar genelde bir süre alkolü de bırakır. Alkol alırken sigarayı bırakırsan gördüğüm bunu başarabilen ilk kişi olacaksın.

•  Sigara bırakma günlüğü

Haberdar et butonunu kullanıyorum. Hz carrier 2 çıktı ? Şakamı bu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 20 Mayıs 2015; 19:29:29 >
  • quote:

[simage]https://2.bp.blogspot.com/--YvGE4mlhdY/UwI5w6K3RPI/AAAAAAAAB2A/87LNSCs4kpc/s1600/%25252525252525252525C4%25252525252525252525B0n%25252525252525252525C5%252525252525252525259F%2525252525252525252BCan%25252525252525252525C4%25252525252525252525B1mya.jpg[/image

Haberdar et butonunu kullanıyorum. Hz carrier 2 çıktı ? Şakamı bu ?

Yok değil o şöyle: Nicki değiştirdikten sonra şifremi unutmuştum, e-mail adresine de o an ulaşamıyordum o yüzden o hesabı açıp Forum Destek'e yazmıştım. Sonra SMS ile şifreyi yolladılar bu hesabın bir daha girmedim ona. Girmeyi de planlamıyorum pek.

• Nasıl bi psikolojiyse sevdiğinizi bile sanıyorsunuz artık. Sigaranın sevilecek bir tarafı yok kendinizi kandırmaktan vazgeçin.

• Bende yukardaki arkadaş gibiyim, sigarayı sevmiyorum sigarayla sex yapıyorum resmen

24 yaşındayım 16 yaşından beri içiyorum, bırakabileceğimide hiç sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chtsydn

Nasıl bi psikolojiyse sevdiğinizi bile sanıyorsunuz artık. Sigaranın sevilecek bir tarafı yok kendinizi kandırmaktan vazgeçin.

İçmekten zevk aliyorsan ve hobin olmuşsa bu, ayni zamanda kokusundan rahatsız olmuyorsan hoşuna giderek iciyorsan severek icmektir bu. Psikolojiyi filan geçelim kısaca.

• quote:

quote:

Nasıl bi psikolojiyse sevdiğinizi bile sanıyorsunuz artık. Sigaranın sevilecek bir tarafı yok kendinizi kandırmaktan vazgeçin.

İçmekten zevk aliyorsan ve hobin olmuşsa bu, ayni zamanda kokusundan rahatsız olmuyorsan hoşuna giderek iciyorsan severek icmektir bu. Psikolojiyi filan geçelim kısaca.

Zevk alınacak bir tarafı da yok, o konu da da kendinizi kandırıyorsunuz. Tamamen psikolojik.

• quote:

3 ay sonra 21'i dolduruyorum, sigarayı zevkle içiyorum, uzun yaşama gibi bir derdim yok ve bu yüzden bırakmayı düşünmüyorum. Zevk için içen birinin bırakma günlüğü ilginç olacak ama konuyu takipteyim.

Zevk ve rahatlığı için içiyordum, bıraktım. 15 güne yakın oldu. Canım istiyor, ama kendimi tutuyorum.

Sebebi ise sağlık sorunları baş göstermeye başlayacaktı, nefesim tıkanıyordu, hırıltılar vsvs. Şimdi çok daha rahat hissediyorum. Özlüyorum tabiki ama sağlık daha önemli.

Burada uzun yaşama için sağlıktan bahsetmiyorum, daha 6 aydır içiyordum, hemen etkilerini göstermeye başladı. Şimdiden hayat kalitemi yerle bir etti yani, o yüzden bıraktım.
  • quote:

quote:

quote:

Zevk alınacak bir tarafı da yok, o konu da da kendinizi kandırıyorsunuz. Tamamen psikolojik.

Bak sen söyledin aydinlandim simdi su ana kadar bihaberdim.

Subhanallah

• quote:

quote:

quote:

Yav he he ötede oyna yeşilaycı kardeş

• quote:

quote:

quote:

Davranış setlerini değiştirmek görüldüğü kadar kolay değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: MinPayne

quote:

quote:

quote:

Davranış setlerini değiştirmek görüldüğü kadar kolay değil.

Aslında kolay, ancak o davranışlara yüklediğimiz anlamlar bunu zorlaştırıyor. Eğer anlamsızlaşırsa davranışınızı da çok kolay değiştirebilirsiniz. Bu tarz alışkanlıklarda yapılması gereken ilk şey budur, anlamsızlaştırmak.

Ki zaten sigara anlamsızdır, ona siz sonradan anlam yüklersiniz. Doğal bir şey değil çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chtsydn -- 20 Mayıs 2015; 19:57:53 >

• Araba sürerken el cama gidiyor acipta tuttureyim birtane diye. neyseki 5 dk da attım kendimi eve. Aynen devam.

Sigarayı canin istemesi yani sıra insan eline ve 2 parmağına da hakim olmakta zorluk yaşıyor. Hani akciğer yaninda parmaklarda müptela olmuş.

Abur cubur alayım biraz. Boğaz boş kalmasın.

• Boyle gun sayarsan 1 gun dayanamazsin hatirlamamaya caliscaksin surekli biraktigin aklinda olursa uzun sureli olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: enoob

Boyle gun sayarsan 1 gun dayanamazsin hatirlamamaya caliscaksin surekli biraktigin aklinda olursa uzun sureli olmaz

Problem yok. Canımın nasıl istediğini ve nasıl bağımlı olduğumu biliyorum. Farkındalık iyi bir şey.

Adi üstünde, günlük. Bırakmayı isteyen arkadaşlara nasıl hissettiğimi ve idare ettiğimi göstermek istiyorum.

• ben kesin bir kararla biraktim ve 10.gun deyim.yolda kokusunu duyarsam rahatsiz oluyorum boyle kararli devam edersen halledersin

• Witcher 3 atalım biraz.

Triss bekler yennefer bekler zaman geçirmiş oluruz hem biraz. Akşamda mısır patlatiriz agzimiz boş kalmasın. Bugünü bitiririz boyle

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.