Şimdi Ara

Sıfırı 207 bin TL olan arabanın 135.000 Km yapmış olanına 171 bin TL istiyorlar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu delilik neyin nesi anlamadım.Sifiri 207 bin TL zaten.Eski 5 yaşına girecek olan 135k km yapmış arabaya nasıl 171 k TL istenir ki? Sadece bu ilan değil bunu örnek olarak verdim.2016-2017 için fiyatları sarı sitede 170-190 civarında.

Bit pazarına nur yağdı da bizimmi haberimiz yok?

Sıfırı 207 bin TL olan arabanın 135.000 Km yapmış olanına 171 bin TL istiyorlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fırsatçı zihniyet her yerde

• Ticari fetişizmi var çünkü bu ülkede. Şu ticari araçlar 5 para etmez aslında ama alıcısı o kadar çok ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam en fazla 100.000 veririm deyin
    Adami çıldırtin

Burada 2. El de de benzer fiyatlar var

Mesela adam dolar dusukken 2000 tl ye ekran karti almis 3 yil kartin anasini aglatmis 2000 tl ye satmaya calisiyor

Ben de ilanlara en fazla 800 veririm diye yaziyorum

• 2. ele para yetmediği için kaparo verip sıfıra yazıldık biz de.

Corolla 1.6 Dream otomatik liste fiyatı 185.000TL

Aynı araç sahibinden üzerinde sıfırları 217.000TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. 2019 modellerine bile 200.000TL civarında para istiyorlar.

İkinci ele paramız yetmediği için sıfıra yazıldık kayınpeder için. Ocak şubat gibi gelecek nasip olursa. Bu çakallara para kaptıracağımıza bekler sıfır alırız. Hiç değilse kafamız rahat olur dedik.

Bu piyasada 5 yaşına kadar araç alacaklar sıfır alsın çok daha mantıklı.

Hatta kendi aracımı da satıp sıfıra yazılasım var. 2016 Clio 1.5dCi icon manuel aracım henüz 26bin km'de 150-160bin TL'den listeleniyor. Kışlık jant lastik takımı ile birlikte 150bine versem sıfıra gönül rahatlığı ile yazılırım.

• Kafayı yemiş.
    Alan olursa. Alanda kabahati bulurum.

• Geçen forumda Corolla örneğini vermiştim Otomobil forumunda. Sanırım sende görmüştün rezilliği hocam.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/145552594

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 24 Eylül 2020; 16:37:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İAmSterdam06

Ticari fetişizmi var çünkü bu ülkede. Şu ticari araçlar 5 para etmez aslında ama alıcısı o kadar çok ki.

Lütfen ülkenin çoğunluğu gibi düşünmeden konuşmayın.

Bu araçlar zaten tam ticari araç değil kombi versiyonları binek araç tüm dünyada, Avrupa'da.Bizde tercih edilme nedeni de ÖTV si diğer araçlara göre daha düşük o nedenle fiyat avantajı oluyor.

Mesela peugeot Rifter , İngiltere'de ve diğer Avrupa ülkelerinde bir ceed sw de hatta Golf sw den bile daha pahalı.Ama bizde ÖTV avantajı var fiyatı daha cazip kalıyor bu araçların.

Tespit ve gözlem yaparken lütfen düşünelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Apple_M1

Hocam en fazla 100.000 veririm deyin
    Adami çıldırtin

Burada 2. El de de benzer fiyatlar var

Mesela adam dolar dusukken 2000 tl ye ekran karti almis 3 yil kartin anasini aglatmis 2000 tl ye satmaya calisiyor

Ben de ilanlara en fazla 800 veririm diye yaziyorum

Aynen öyle.Genel olarak her konuda bizim milletin eski malı çok kıymetli, hiç değer kaybetmiyor yada çok az kaybediyor.Kullanip kullanıp eskitip yine satabildigi kadar maksimum fiyata kitleme derdi var insanlarda.

• Güncel ikinci el Almanya piyasasına bakın. Araçlar aşırı temiz üstelik.

• Almayın abicim 2.el araba almayın. Adam arabaya işedi mi ziçtı mı belli değil. Vurdu mu kırdı mı belli değil. Aracı nasıl kullandı belli değil, amortisör süspansiyon laçkalaştı, motor ne durumda belli değil. Güvenlik sistemleri çalışıyor mu belli değil. Gerçekten almayın ikinci el araba. Ha akrabanızdır komşunuzdur herşeyini biliyorsunuzdur alın aksi durumda almayın. İkinci el araba fiyatı Almanya'daki gibi yok pahasına olmalıdır. Bunları siz böyle yapıyorsunuz arabaya öyle bir muamele yapıyorsunuz ki sanki kullanılmış araba daha iyidir kıvamına geldi artık ortalık. Kullanılmış araba risktir her anlamda.

İkinci el araç satmaya çalışanlar kusura bakmasın bincen üstüne vuracan kırbacı sonra sıfır fiyatına satacaksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperepla -- 24 Eylül 2020; 17:20:38 >
  • Alan memnun satan memnun bu durumdan,siz memnun olmasanızda çoğunluk alıyor kapış kapış

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • almayacaksiniz. bu kadar basit.

ama unutmayin, ikinci el sifirina gore belirleniyor. adam bunu satip sifir alacak. o sifir alacagina sen al.

• Piyasada sıfır araç olsa zaten millet 2.elin peşinden koşmaz. Sıfır araç yok piyasa da ve bekledikçe fiyatları da uçuyor.

• Eski tamircime gittim. Geçen selam vereyim dedim. İkinci el piyasası canlandı dedim sıfırlar da ÖTV var falan. Aynen dediği laf sıfırlar ikinci elden daha ucuz sıfırlarda kuyruk var dedi. Hadi devleti anladık fırsatçı peki bu çöplere bukadar para isteyenler ne ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Eski tamircime gittim. Geçen selam vereyim dedim. İkinci el piyasası canlandı dedim sıfırlar da ÖTV var falan. Aynen dediği laf sıfırlar ikinci elden daha ucuz sıfırlarda kuyruk var dedi. Hadi devleti anladık fırsatçı peki bu çöplere bukadar para isteyenler ne ?

Yönetici ne olursa yöneten de o oluyor.Yöneticiyi seçende bizim milletimiz sonuçta.Al birini vur ötekine

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Fırsatçı zihniyet her yerde

Bu nasıl laf? Ne Fırsatçısı kardeşim? İstemek suçmu? Alan birisi çıkmıcak mı? Çıkacak. Kimse kimsenin kafasına silah takıp parasınımı çalıyor zorla birşey mi aldırtıyor?

Adama fırsatçı diceğine böyle duruma getirenlere konuş. Burda böyle konularda ağlayan çok görüyorum. Halbuki alan mutlu satan mutlu. O adam o arabayı sattıktan sonra gidip 140 bin TL'ye sıfırınımı alıyor sanki? O adamda seninle aynı gemide kardeşim.

Zenginin lafı yorarmış ya aynen o. Ki bu adam zengin bile sayılmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLIFE -- 24 Eylül 2020; 22:18:19 >
  • Yarın gider biri bunu alır aehhuehe yieğeenem bi araba almışem cillop cillop 170 bin TELEYE

• alıcısı var 200bin de ister

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

almayacaksiniz. bu kadar basit.

ama unutmayin, ikinci el sifirina gore belirleniyor. adam bunu satip sifir alacak. o sifir alacagina sen al.

Bulabilirse alır. Sıfır araç almak için belki bir kaç ay beklemen gerekecek . 200 bin liralık araç olacak 250 bin Tl. 170 bin tl vermem dediğin ikinci ele de 200 bin tl isteyecekler. İpi kopan dolar kuru ve çöken ekonomiye bir de korona kaynaklı üretim yetersizliği vurdu. İnsanlar panik halinde araba alıyor mecburen.Geçen sene araba bakıyordum. O para verilmez dediğim araçlara keşke o paraları verseymişim.Sıfırı 207 bin TL olan arabanın 135.000 Km yapmış olanına 171 bin TL istiyorlar ? 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.