Şimdi Ara

Sıfırdan Matematik Öğrenebilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Üniversiteden 2017’de sözel bölümden mezun oldum, en son lise 1’de matematik gördüm, kısacası matematiğim zayıf değil, hiç yok. ALES sınavı için matematik öğrenmem gerekiyor. Sözel mantığı halletmem lazım, bir de sayısalda 10-15 net yapmam gerekiyor. Geçen hafta ALES kursuna gittim ama hem kurs başlamıştı, hem de az çok matematik bilen insanlar vardı, o yüzden anlamam mümkün değildi. Ne yapmam gerekir, bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıfırdan matematik gibi kitaplarla başlamakta fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GenelKültürAbidesi

Sıfırdan matematik gibi kitaplarla başlamakta fayda var.

Antrenmanlarla Matematik 1 kitabını aldım hocam. İş görür mü? Gerçekten hiçbir şey bilmiyorum.

• Çirkinlik Ne Kadar Kolay Ç kullanıcısına yanıt
    Görür. Sıfırdan başlatıyo zaten. Ancak şunu unutmaki matematik sabır isteyen bir ders. Bu süreçte sabırlı ve sürekli bir şekilde çalışman lazım. Zaten aleste mat 1 var diye biliyorum. Temel matematik olduğu için çok komplike şeyler( limit, türev vb.) de yok zaten. Biraz mantık biraz çalışma+ sabırla bu iş olur
  • quote:

Görür. Sıfırdan başlatıyo zaten. Ancak şunu unutmaki matematik sabır isteyen bir ders. Bu süreçte sabırlı ve sürekli bir şekilde çalışman lazım. Zaten aleste mat 1 var diye biliyorum. Temel matematik olduğu için çok komplike şeyler( limit, türev vb.) de yok zaten. Biraz mantık biraz çalışma+ sabırla bu iş olur

İnşallah hocam, çok teşekkür ederim. Başka bir tavsiyeniz var mı?

• Çirkinlik Ne Kadar Kolay Ç kullanıcısına yanıt
    Soru yapısını bilmiyorum ancak aleste de yeni tip soru dediğimiz sorulardan varsa belli bir seviyeye geldikten sonra yeni nesil soru olan bir soru bankası çözmeyi de unutma
  • quote:

Soru yapısını bilmiyorum ancak aleste de yeni tip soru dediğimiz sorulardan varsa belli bir seviyeye geldikten sonra yeni nesil soru olan bir soru bankası çözmeyi de unutma

Teşekkürler hocam. Bir şey olursa tekrar yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MRVT_

Bu mesaj silindi.

Evet hocam, tam 9 sene sonra tekrar sıfırdan matematik çalışmaya çalışıyorum. Toplama-çıkarma, çarpma-bölme ile başladım. Şimdilik işlem önceliğindeyim. Henüz yorum yapmam erken olur ama muhakkak bilgilendirmek isterim, unutursam siz bana yazın, yardımcı olmaya çalışırım.

• Liseden geçen sene mezun oldum matematiğim berbat bu yüzden yks'de sırf dersleri matematik içermeyen bölüm seçeceğim. Antrenmanlarla matematik 1'i bitirdim gerçekten temel atıyor internette soru çözüm videoları da var + bu kitabın 2. si var onu çözün sonra internetten birkaç araştırmayla yavaş yavaş yükselirsiniz ama sıkılmayın sakın 1 gün bile çözmeyi bırakırsanız ipin ucu kopar unutursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: montesq

Liseden geçen sene mezun oldum matematiğim berbat bu yüzden yks'de sırf dersleri matematik içermeyen bölüm seçeceğim. Antrenmanlarla matematik 1'i bitirdim gerçekten temel atıyor internette soru çözüm videoları da var + bu kitabın 2. si var onu çözün sonra internetten birkaç araştırmayla yavaş yavaş yükselirsiniz ama sıkılmayın sakın 1 gün bile çözmeyi bırakırsanız ipin ucu kopar unutursunuz.

Evet, kesinlikle öyle canım kardeşim, sürekli olarak çalışmak gerekiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.