Şimdi Ara

Sıfırdan araba toplama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 58 dakika
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cübbeli mehmet (2 mesaj) DukeMew (1 mesaj) SayınOzi (1 mesaj) vendetta1.6 (1 mesaj) SYE35 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş

Yani sonucta araba dedigimiz motorlu,lastikli ,iki tane kanepe.Araba yapmak ne kadar zor olabilirki.Dusununce aslinda cok basit birsey.

Sahibinden.com a baktim piyasa cikma ,sandik vs motor kayniyor.

Bir tane motor alsam ,bir tanede sanziman soyle ucuzundan renault 12 motoru falan.

Sonra mesela piyasadaki hali hazirda bir tane arabanin kaputunu,tamponunu,kapilarini alsam.Yedek parca olarak satiyorlar tonla.Atiyorum bmw 3 serisi alicam onun tamponunu,kapisi,farini .......

Kisaca distan gordugumuz tum parcalarini.

Sonra bu kapilari ,tamponlari vs iceriden birbirine tutacak bir iskelet yapsam metalden kendim.Hic anlamam ama parasini verdikten sonra kaynakci falan bulurum heralde .Yani disaridan bakinca bildigin normal araba gibi gozukecek.Sonra tane 4 lastik jant.

icine bir yada 2 tane koltuk.Arka koltuk olmasada olur zaten benden baska kim binecek.

birde sonra taksam buna ben renault 12 motorunu .Performansta onemli degil,markete kadar gotursun yeter.

Boyle sifirdan araba toplasam nasil olur.Bu arada kendi arabam zaten var burada maksat vaktim bol, sikintidan ugras hemde kisa mesafe markete falan giderken kullanabilecegim bir araba yapmak.Ben boyle birsey normal araba gibi kullanmiyacagim zaten.Trafige cikmasada olur.Ev cevresinde kullanirim.

Amerikada falan gordum buna benzer yollarla lamborghini,ferrari vs replikasi yapiyorlar ama cok siritiyor replika oldugu.Fiberden kendileri yapiyorlar ve olculeri tutturamiyorlar.Ben oyle yapmayacagim ben direk bir arabanin orjinal kaputunu ,tamponunu vs alacam oyle yapacam.Distan orjinal araba gibi durucak.

Tabi ben bmw 3 serisi yapmayi dusunuyorum .Ferrari lambo vs degil.Onlarin parcalari hem pahali hemde bulmasi zor .

Nasil olur sizce.

Edit: Ha birde fren takarsin tamamdir.baska hicbirseye gerek yok yurusun yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cübbeli mehmet -- 15 Ocak 2021; 1:51:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• Bmw f30 farlar cikma tanesi 3000 tl

Kaput cikma 1000 tl

3500 tlye m3 body kit var.Tamponlar ve marspiyel aradan cikti.

Stoplar tanesi 1500 tl cikma.

1700 tl cikma renault 12 motoru.

Kapilarin tanesi 2500 tl falan cikma.

200 tlye cikma ford connect koltugu buldum bir tane.İs gorur

Simdilik ortalama 15-20.000 falan tutuyor.

Kendi yapacagimiz iskeleti,frenleri,camlari,koltuklari,ivir ziviri falan derken 25-30 u bulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cübbeli mehmet -- 15 Ocak 2021; 2:3:26 >
  • Garajinda araba üreten var. Tabi yurtdisinda. Bilgi ve en önemlisi havaya atilacak bol para varsa yapilir. Cunku fabrikadan cikmis bir araba kadar iyi olmaz ama daha pahali olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SayınOzi -- 15 Ocak 2021; 2:36:44 >
  • Dağ köy için böyle bir şey yapabilirsin

https://www.youtube.com/watch?v=W7Fs8XCL62A&feature=youtu.be

• Muayeneden nasıl geçmeyi düşünüyorsun ? Trafiğe tescil bile etmezler onu. Tescil ettirmeyeceğim dersen bile hiç bir usta uğraşmaz onunla. Parasını verip yaptıramazsın. Külfetli iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DukeMew -- 15 Ocak 2021; 4:42:27 >
  • Teknik olarak yapılabiliyor, yapanlar da var fakat kullanım amacı ile mantıklı değil. Ya hobi amaçlı paranız ve yeriniz olacak, ya youtube vs. platformlarda adım adım anlatıp maliyetten fazlasını kazanacaksınız... Ruhsat-plaka almanız mümkün değil bu arada.

Kullanıcı için ruhsatlı ucuz bir araç alarak toplanabilir ancak onda da toplusu (en azından kaporta çürüksüz, yürür durumda) daha uyguna geliyor.

• Madem trafiğe çıkma derdi yok sadece markete gitsin istiyorsunuz elektrikli ufak bir şey yapın hem çok daha zevkli hem çok daha dertsiz olur.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.