Şimdi Ara

SIFIR XFX RX570 4GB 78 DEREDE EKRAN GIDİP GELİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar incehesap gaming gecelerinden geçen cuma xfx rs xxx rx570 4gb aldım. Bugün geldi kartı taktım. Coil wine mıdır nedir onu test etmek için aida64 ile teste soktum fakat kart 78 dereceye gelince 79 a geçmeden ekran gidiyor geliyor ve geldiginde sicaklik 72 ye falan dusuyor sonra gebe 78 oluyor 79 olacakken gene ekran gidiyor. Daha once bir konu daha acmistim rx580 sapphire nitro+ da benzer sorun yasamistim 2. El kartti o geri vermistim aldigim arkadasa. Karti baska kasaya takip denemistik kartta sorun oldugu kesindi. Bu karti daha sifir aldim gene sorun yasadim. Orda ekran komple gidiyordu ama burda gidip geliyor. Psudandir diyecek arkadaslar icin diyorum onceki kart 150-170 wattlarda calisiyordu afterburnerle fanlari aciyordum soeun olmuyordu geri verene kadar. Bu karr 115 wattlarda calisiyor. Psudan olacagini sanmiyorum. Sizce degisim icin geri gondermelimiyim karti?

Edit: psu 1350 watt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan7600 -- 16 Temmuz 2020; 19:15:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yardimmm

• aida64 strestest bölümündeki ekran kartı seçeneği ekran kartını fazla zorlamaz. O test gereksizdir ekran kartı için.

Superposition Benchmark
    3dmark time spy ve firestrike teslerini yapınız.

isterseniz furmakta yapabilirsiniz.'' ama ben tavsiye etmiyorum'' zaten sıkıntı var sisteminizde birde yakmayınız kartı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 16 Temmuz 2020; 21:0:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

aida64 strestest bölümündeki ekran kartı seçeneği ekran kartını fazla zorlamaz. O test gereksizdir ekran kartı için.

Superposition Benchmark

isterseniz furmakta yapabilirsiniz.'' ama ben tavsiye etmiyorum'' zaten sıkıntı var sisteminizde birde yakmayınız kartı.
    Hemen deniyorum

• quote:

aida64 strestest bölümündeki ekran kartı seçeneği ekran kartını fazla zorlamaz. O test gereksizdir ekran kartı için.

Superposition Benchmark

Suan 3dmark06 ile t3st yapiyorum ekranda gitme gelme sorunu yok suanlik ama sanirim bu kartta coilwine mi ne da var. Cunki ses geliyor cizirdilama sesleri geliyor karttan bazen az bazen cok

• hasan7600 kullanıcısına yanıt
    cw sesi için ise performans test olan passmark 10 nu indirip sadece 3d mark bölümünü yapın. CW varsa kesin duyarsınız bu test sırasında.
    3dmark206 cok cok eskı . onu yapmayın. yeni olanını yapın oda eskıdeye artık neyse.
  • quote:

3dmark206 cok cok eskı . onu yapmayın. yeni olanını yapın oda eskıdeye artık neyse.
    Sitesine girdim de ucretli yaziyor yenisi

steamden de basic surumunu indirebilirsin.
    yada https://www.guru3d.com/files-details/3dmark-download.html
    basic sürümüdür.
  • quote:

cw sesi için ise performans test olan passmark 10 nu indirip sadece 3d mark bölümünü yapın. CW varsa kesin duyarsınız bu test sırasında.
    Passmarki indirim 3dtest yaptim yine cw sesi var ama sineye cekilir duzeyde. Ekranda gidip gelme olmadi. Zaten cokda yormuyor gibi geldi bana

• quote:

steamden de basic surumunu indirebilirsin.
    yada https://www.guru3d.com/files-details/3dmark-download.html
    basic sürümüdür.
    Bu doayanin 6gb olmasi normal mi?

normal içinde çok test var.
  • quote:

normal içinde çok test var.
    Internetim yavas biraz. Indirmesi 4-5 saat surebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan7600

Passmarki indirim 3dtest yaptim yine cw sesi var ama sineye cekilir duzeyde. Ekranda gidip gelme olmadi. Zaten cokda yormuyor gibi geldi bana

Alıntıları Göster
    az ise ses katlınılabilir tabiki. kulaklıkla filan oynuyor iseniz, Kasa kapaklarıda kapalı ise. işte seviye seviye bu ses olayı.
    steam'e uye iseniz ordan bir deneyin. 2 test fire strike ve time spay testleri yeterli ayrı ayrı belkı secıp ordan sadece 2 sini belki yükleyebiliyorsunuzdur.
  • quote:

steam'e uye iseniz ordan bir deneyin. 2 test fire strike ve time spay testleri yeterli ayrı ayrı belkı secıp ordan sadece 2 sini belki yükleyebiliyorsunuzdur.
    Valla steamda kullanmiyorum. Gta 5 indiriyorum suan epic den indirsin bir yorayim karti. Yine gitme gelme olmazsa ve cw kasa kapali rahatsiz etmezse kullanirim. Herhangi biri devam ederse degisim istiycem. Aklimda bisey daha var. Benim monitor eski. Lg nin vga li fhd bi monitoru. Suan hdmi to vga aparati ile bagli pcye ondan olur mu acaba?

• Kesin olmamakla birlikte; Olabilir. ama forumdan diğer arkadşlarında fikirlerine danışmak lazım.
  • Gta 5 dede durum ayni. Kart 79 dereceyi gorunce ekran gidiyor geldiginde gta5 pencere moduna gecmis oluyor. Acaba sorun monitorumden mi anlamadim gitti

• Sorunu buldum sorun ekran kartinda degil sorun ya monitorde yada kablosunda. Dvi ile tvye bagladim sorun olmadi ya hdmi donuaturucusunde yada kabloda muhtemelen ama monitordede olabilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.