Şimdi Ara

SIFIR SİSTEMLER AÇILIŞTA DONUYOR LÜTFEN YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    sorunu şöyle anlatayım. altı tane sistem topladım AMD 4400 x2 işlemci - 1024 kıngston ram - 512 ekran kartı 7300 gt - 160 gb hd.

şimdi bu sistemleri iş yerimde kurdum. daha sonra hepsini topladım kafeye götürdüm. ama şöyle bir sorun verdi. açılışta xp yazısının altındaki simge bi kere geçiyor. ikinci sefer gecerken donuyor ve çok agır ilerlemeye baslıyor. yani durum cubugunun bir ucundan bir ucuna hareket etmesi en az 10 dk ve sonunda da açmıyor. her şeyi denedim (onarma yaptım. monitörleri klavye mouseyi degiştirdim, ) hiç birisi çözüm olmadı. 6 sistemde aynı. güvenli modda normal açılıyor sorunsuz.

sonra güvenli modda ethernetleri kaldırıyorum. sistem normal açılıyor. ethernetleri yükledigimde ise ilk seferde normal açıyor. ama biraz bekleyip açtıgımda yine başa dönüyorum.
    önerebileceginiz bir şey varsa sevinirim. İyi akşamlar

NOT: önemli bi durum. bütün bilgisayarları yeniden kurmak istemiyorum. kurulum sorun degilde oyunlar çok zaman alıyor.

• yokmudur bi öneri. bios update bir işe yaramadı. biosdan etherneti disable yapıp, harici ethernet ile sistem normal çalışıyor.
  • sistemlere tek tekmi kurdun yoksa birisinin yedeğini alıp diğerlerinemi dağıttın ?
  • tek tek kuruldu.
  • hadi arkadaşlar. ben hala ugrasıyorum. fikirleriniz söyleyin. ben sorunu bulursam yazıcam burdan
  • Tam aynı değil,ama benzer bir sorunu yaşadım,usr wifi kart ve usr pci kartları takıp tanıtırsam sistem açılışta 3-4 dk.bekleyip aşılıyordu,wifi kartalrı değiştirdim,sorun kalmadı,usr firması da fikir verememişti,bence başka bir eternet kartı deneyin.
  • hocam zatten dedim ya onboard etherneti disable yapıp harici ethernet taktıgımda çalışıyor. benim kafamın almadıgı şu. neden sistemler benim iş yerinde çalışıyorda cafede çalışmıyor. ve etherneti neden disable yapınca çalışıyorda devreye aldıgımda açmıyor xp. mantıksız bişi bence
  • anakart nedır
  • ASUS M2A-MX ethernet güncellemesini yaptım aynı sorun
  • hocam xp bu anakartta ethernet drıverını kendı tanıyor dıye bılıyorum

sen xpnın ıcındekı drıver ı mı kullanıyosun yoksa atheros un drıver ını mı yukluyorsun
  • senin mouse donma olayı varmı bilmiyorum da benim o skala olayı bendede olmuştu klavye birkaç kez yere düşmüştü.iç ten kablolardan biri kopmuş açılışdada xp klavyeye sinyal veriyor ya orda tam takılıyordu.aama senin sorun başka 5 pc ninde klavyeleri bozuk olamaz.
  • tanımıyor xp. cdsinden yüklüyorum. hem de son güncellenmiş driverini de yükledim. aynı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nightwalkerx

senin mouse donma olayı varmı bilmiyorum da benim o skala olayı bendede olmuştu klavye birkaç kez yere düşmüştü.iç ten kablolardan biri kopmuş açılışdada xp klavyeye sinyal veriyor ya orda tam takılıyordu.aama senin sorun başka 5 pc ninde klavyeleri bozuk olamaz.

sistemleri aslında baska bi klavye mouse ve monitör ile kurdum. onlarda sorun vermiyor. ama bütün sistemleride tek tek kurmak benim için ölüm olur. ethernet kartı takıyorum sorun halloluyor sanırım bi dahaki formata kadar da bu sekilde gidecek. ama bi bilgisayarı denicem kendi donanımında formatlamayı. bakalım o sekilde bi sorun verecek mi.
  • Merhaba;

Buna benzer bir sorun bende de var. Benimki laptop ama. Sistem açılışında xp yüklenirken donuyor. Hiç bir şekilde açılmıyor Gücü kesip güvenli modda açıyorum ve sorunsuz bir şekilde açılıyor. Güvenli moddayken yeniden başlatıyorum ve normal olarak açılıyor
    Üzerinde vista yüklüydü, önce xp driverleri ile ilgili olabilceğini düşünüp en son sürümlerini indirdim ve kurdum. Kurulumdan sonra bir sorun olmadı, 6 saat sorunsuz çalıştı. Açtım, kapadım hiç sorun vermedi. En sonunda kapatıp bir 25 dakika bekledim, tekrar açtığımda yine açılmadı Bu nasıl iştir anlamadım. Burada yazdıklarınızı okuyunca benim sorununda ethernet ile ilgili olabileceğini düşünüyorum ve deneyeceğim.

• quote:

Orjinalden alıntı: ilgicekici

Merhaba;

Buna benzer bir sorun bende de var. Benimki laptop ama. Sistem açılışında xp yüklenirken donuyor. Hiç bir şekilde açılmıyor Gücü kesip güvenli modda açıyorum ve sorunsuz bir şekilde açılıyor. Güvenli moddayken yeniden başlatıyorum ve normal olarak açılıyor
    Üzerinde vista yüklüydü, önce xp driverleri ile ilgili olabilceğini düşünüp en son sürümlerini indirdim ve kurdum. Kurulumdan sonra bir sorun olmadı, 6 saat sorunsuz çalıştı. Açtım, kapadım hiç sorun vermedi. En sonunda kapatıp bir 25 dakika bekledim, tekrar açtığımda yine açılmadı Bu nasıl iştir anlamadım. Burada yazdıklarınızı okuyunca benim sorununda ethernet ile ilgili olabileceğini düşünüyorum ve deneyeceğim.

etherneti devre dışı bırak biosdan. o zaman belli olur. açıyorsa ethernetten. o zaman garantisi varsa yolla egerki yoksa usb ethernet yada pcmcia ethernet al derim.

• quote:

Orjinalden alıntı: UlasBy

etherneti devre dışı bırak biosdan. o zaman belli olur. açıyorsa ethernetten. o zaman garantisi varsa yolla egerki yoksa usb ethernet yada pcmcia ethernet al derim.

Merhaba;

Etherneti kapattım ama aynı hatayı tekrar veriyor. İşin garipliğ, biosa girip çıktığım zaman normal açılıyor, girmeden açarsam takılıyor Bu nasıl bir iş anlayamadım. Bir arkadaşım buna benzer bir sorun yaşadığını ve bios virüsü olduğunu söyledi. Servise vermiş, servisden öyle bir cevap gelmiş. Bios güncellemesinden sorna düzelmiş. herhalde benim sorunumda buna benzer. Servise vermek gerekiyor galiba...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.