Şimdi Ara

Sıfır otomobillere kur zammı geliyor: Fiyatlarda ciddi artış yaşanacak (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
583
Cevap
2
Favori
40.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kar alanlar devletten kar etmiyor halk kendinden kar ediyor. Sonucta para devletin parasına giriyor. Evet zamdan ötürü bir gelir artisi var ama bu sadece arac konusunda da degil, sürekli uretmeden tuketip gelen zammi 2 3 küfürle karsilayip unutuyoruz.

• javaprof kullanıcısına yanıt
    Malesef Türkiye'de her zaman işleyen mantık şu olmuştur:

Bu pahalı, bunu almak istemeyenler şunu tercih edecektir, o yüzden şunun da fiyatının bunun kadar yükseltsek yine satılır.

O yüzden ucuz hiç bir araç yok bu ülkede. 70.000'e sıfır symbol vb.

Yerli üreticiyi korumak için yurtdışı girişli tüm ürünlere ciddi vergi artışları yapıldığında şöyle bir denetleme mutlaka uygulanmalı (Çoğu ülkede bu uygulama mevcut, 3.dünya ülkelerinde bile) :

Rekabet Kurumu veya başka bir kurum, yerli üreticilerin satış fiyatı / maliyet oranını daima kontrol etmeli, gereğinden fazla zam yaptığı anda ciddi bir cezai işlem uygulanmalı ki yerli üretim denen girişim ülkenin tamamına kazandırsın.

Yerli üretim desteklenirken millet kazıklanmaya çalışılıyorsa bunun tek kazananı üretici olur. Yani zengin daha fazla kazanır. Bu ciddi bir adaletsizliktir.

• s8 plus 4999tl olduktan sonra daha bırsey demeye gerek yok.Her yıl telefonların fıyatı 1500tl artıyor ne olacak boyle cok merak edıyorum
  • Şehirlerde fayton, at arabası ve eşeklerle gezeriz..Hem kaskosu sigortası muayenesi yıllık vergisi sürekli artan akaryakıt gideri de yok..

Hayaldi gerçek oldu!

Padişahım çok yaşa!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Fire in the hole!!

• bu halka beter olsun diyeceğim ama benim gibi düşünen halkıda buna katmak istemiyorum. başımızdakileri savunan trol kafalılar. sizin cebinize ne giriyor elinize ne geçiyor. neyi araştırıyorsunuz siz. gerçi çok şey bekliyoruz sizin gibilerden. yok köprü yapmış yok yok yol tren bilmem ne. adam gibi yönetsinler şu ülkeyi her şey ateş pahası dünya düşman olmuş neyin kafasını yaşıyorsunuz siz. herkes borcun içinde yok bizi kıskanıyorlarmış yok bilmem ne. ekonomik verilerden haberiniz var mı. ne üretiyoruz. hiçbir şey yasaklamayla vatandaşı cezalandırma ile olmaz. o zaman makam arabalarını bırakın saraylarda yaşamayın halkta bunlara katlansın. bu baskıcı rejimin başlangıcı kötü günler gelecek böyle giderse haberiniz olsun.
  • İyice bo*u çıkti. Şu seçim bitsede rahatlasak. Ne zaman seçim olsa Devlet piyasanin icine ediyor Onceki secimdende hatirlarsaniz koalisyon dediler dolar Euro firladi Sonra hukumet cikinca normale dondu. Simdi gene secim yapiyolar gene ayni oyun piyasalarla oynuyolar

Milletce piskolojimiz bozuldu artik

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim halka her şey müstehak 10 yıl deüil 20 yıl kredi öder yine alır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mortallight

Malesef Türkiye'de her zaman işleyen mantık şu olmuştur:

Bu pahalı, bunu almak istemeyenler şunu tercih edecektir, o yüzden şunun da fiyatının bunun kadar yükseltsek yine satılır.

O yüzden ucuz hiç bir araç yok bu ülkede. 70.000'e sıfır symbol vb.

Yerli üreticiyi korumak için yurtdışı girişli tüm ürünlere ciddi vergi artışları yapıldığında şöyle bir denetleme mutlaka uygulanmalı (Çoğu ülkede bu uygulama mevcut, 3.dünya ülkelerinde bile) :

Rekabet Kurumu veya başka bir kurum, yerli üreticilerin satış fiyatı / maliyet oranını daima kontrol etmeli, gereğinden fazla zam yaptığı anda ciddi bir cezai işlem uygulanmalı ki yerli üretim denen girişim ülkenin tamamına kazandırsın.

Yerli üretim desteklenirken millet kazıklanmaya çalışılıyorsa bunun tek kazananı üretici olur. Yani zengin daha fazla kazanır. Bu ciddi bir adaletsizliktir.

Bu konuda ahlar varlar ile tepki göstermek yersiz.

Ülke olarak üretim gücünüz yok, ithalatiniz fazla ise, petrol ve Dogalgazi gibi doğal bir kaynak da yoksa, Turizm XYZ sebeplerden yalan olmuş ise, geriye ne kalır? Vergi..

Bunun için ekonomi profesörü olmaya gerek yok.

Dört islem bilen anlar zaten..

Mercimek, nohut ithal eder hala geldik, hayvan ithal ediyoruz.

Çiftçi üretim yapmak yerine (zarar ediyor) asgari ücret ile başka işte çalışmayı tercih ediyor.

Petrol %8 düştü varilde, bizde %4.nerede %4 luk fark? Aaa indirim geldi diye sevinen grup var bu ülkede..

Evet ülkemiz yol kazandı, köprü kazandı, tunelimiz var. Bunlar güzel. Ama. Bunlar çözüm değil. Çünkü kendi Paramı ile yapmadık. Vatandaş olarak biz yaptık ve geçen geçmeyen araç için parasını yine vatandaş ödüyor.

Bu nedenle araçta ki vergi yükü inmez artar. Rakam olarak arayacak belki ama %45 lik dilimdeki araçlar kur farkı nedeniyle %60 a terfi edecek ve 1 gecede aynı araca 10-15 bin TL z am gelecek. Halihazırda bu golü yiyen modeller var. Örnek verebilirim.

Ama bir şekilde araç sayımız artıyor, akaryakıt kullanmaya, bir evde 3 araba kullanmaya devam ediyoruz.

Yani birileri böyle yaşıyor. Bu kısım kaç milyon vatandaş? Önemli değil, alan her türlü alıyor alamayan alamamaya devam ediyor.

Zengin daha zengin fakir daha fakir oluyor.

Ozetle,

Bu ülkede fiyatlar düşmez çıkar.. Çünkü tuketimimiz üretimden çok fazla..

Araç fiyatı artışı konusunda olacağı söyleyeyim, fiyatlar kur nedeniyle artar, alacağınız modelden var geçer gidip daha ucuz bir modele (daha önce çok daha ucuz olan) tamah edersiniz.

Bankalar düşük faizle örneğin 48 yerine 60 ay vade yapar. Ev gibi araç kredisi ödersiniz.

O araçlar o fiyata satılır.. Sen almazsın ama başkası alır merak etmeyin.

Bu ülkede benzin 3 lira olsun Walla arabaya binmem diyen çok kişi gördüm, ama icraat göremedim. 10tl olsun, yine değişmez.

Cok hoşgörülü milletiz vesselam her türlü kabul ediyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: LegendaryTURK

Bir devlete bir kendine. Soygun bu.

• high speed dirt kullanıcısına yanıt
    selam ve dua ile

Mesajınız alınmıştır. Buradan Wikileaks'e selamlar, destek ve katkılarından dolayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegendaryTURK

Bunun adı vergi falan olamaz...Dünyada bizim gibi bir ülke daha olduğunu sanmıyorum...
  • 3 milyon suriyeli sinirda bekliyor. Nasil bakicaz bu kadar adama. Onlarin hepsi potansiyel secmen iyi bakmak lazim. Para lazim devlete para.

• Anlamadığım şey, millet zam diye bir yerlerini yırtıyor sövüyor ama yine o arabalar satılıyor peynir ekmek gibi...?!?

• Zamlı günlere döndük. Levent Kırca ölmeseydi başlardık olacak okadar lı günlere.
  • 10yil önce 0 i 60 küsür bin tl olan bmw hala ayni fiyatta 10 yilda habire bir zam,kur arttığı icin fiyat hic düşmemiş halbuki 20-30bin lerde olmasi gerekirdi

• Abi çıldırıyorum 2 yil önce 30-40bin tl idi

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.