Şimdi Ara

Sıfır Km Araç Aldım Hasarlı ve Komple Boyalı Çıktı(Mais Çözdü) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
11
Favori
22.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M-A-S

quote:

Orijinalden alıntı: met.nar

Merhaba dostum konunuzu okudum. Otomotiv sektöründe çalıştığım için konuyu az çok biliyorum. Şimdi fabrikalarda üretimde bantta herhangi bir hata demek aynı zamanda o aracın çöpe gitmesi demek. Ancak her marka bu hususta hassas olmuyor ve bantta yanlış işlem sonucu hasar almış aracı tekrardan boyaya sokuyor. Aracın tamamındaki ikinci üçüncü kat boya büyük ihtimalle bundan kaynaklıdır. Çamurluk için birşey diyemem ancak bu tekrar boya mevzusu aynen anlattığım gibidir. Geçmiş olsun. Hakkınızı sonuna dek arayınız.

Çamurluk bayinin sahtekarlığı.Diğer yerler fabrikanın hatası.Tek sorun bu aracı sağlam olarak satmaları.Durumu açîklayıp satsalar ve biraz daha ucuz verseler zaten bir alıcı çıkardı.

Aaa hiç olurmu öyle şey. O üç kuruşu da mideye indirmezlerse rahat yatamaz bu şerefsizler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mxsr -- 24 Temmuz 2017; 8:44:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kocaeli de bir markanın bayisi benzer bir şekilde sıfır araç satıp alıcı ile davalık olmuştu. Araç komple boyalı çıkmış, alıcı kişi aracın nakliye esnasında hasarlandığını ve onarılarak sıfır km olarak satıldığını öğrenerek dava açıp kazanmıştı. Bayiler nakliye esnasında hasarlanan araçları uygun fiyata alıp onararak satıyorlar ve bu çok normal. Ama bu aracı onarımdan sonra hiçbir şey olmamış gibi satmak adiliktir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamın gözünün içine baka baka satılmaması lazım yalnız bu durumundan bayinin haberi varmıdır bilemem, eğer biliyor da bilgi vermeden sattıysa alenen dolandırıcılık. Mahkeme kanalıyla sıkıntı giderilir, bunun elle tutulur bir yanı yok.
  • %1000 tırdan düşmüştür boya at düzelt sat böyle bişey Yok ya 😡

• resmen nitelikli dolandırıcılık, hadi 2 kat boyalı olduğunu bilmiyordun (yersen tabi ) çamurluk lokal boya yapılması ve polisaj işlemi , resmen sıvamışlar . Allah yardımcınız olsun inşallah sıkıntısız şekilde çözersiniz
  • geçmiş olsun . Allah yardımcınız olsun sonuna kadar tüm haklarınızı kullanınız .ve sonucuda buraya yazarsanız iyi olur tüm aşamalarını sizin gibi biri olursa ilerde takip eder.
  • Sizin kaninizi... Yabancı bu ne pişkinlik,bune küstahlık tır cayma hakkı yokmusmusSenin ben cibiliyetini seveyim ne karaktrrsizliktir bu!!!

• Daciadır diye girdim . Dacia imiş.

Romanyalıların yaptığı arabanın sacı çok cabuk çürüdüğü için fabrikada kalın boya atmışlardır . Ayrıca fabrikada lokal da atılır daha neler neler de yapılır merak etmeyin .

Bayinin haberi bile yoktur bence :
  • Geçmiş olsun haklısınız bastırın hakkınızı alın.

Bu tenekeden benim elimde de var cart curt boyası atıyor boyası kalitesiz heralde sürtüp Bayide lokal atmışlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 24 Temmuz 2017; 11:18:52 >
  • Geçmiş olsun. Konuyu takibe alıyorum.

Gelişmeleri bildirirseniz iyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Atıyorum böyle bişeyde olabilir
  • Bugün noter aracılığı ile ihtarname gönderdim.Para iadesi talep ettim.7 gün süre verildi.

Sıfır Km Araç Aldım Hasarlı ve Komple Boyalı Çıktı(Mais Çözdü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M-A-S -- 24 Temmuz 2017; 14:29:58 >
  • Hocam siz davanızda haklısınız inşallah para iadesi yaparlar. 10 sene otomotiv sektöründe boyahanede çalışmış biri olarak söyleyebilirim ki, hatalı olan parçalar fabrikada lokal olarak boyanıyor eğer hata çok büyükse, gövde komple zımparalanıp tekrar boyanır. Tahminimce sizin araç 2 kere boyandı sonra çamurlukta oluşan bir hata için de lokal boya yapıldı.

çalıştığım firmada boyahaneden çıkan araçların yüzde %1-2 tekrar boyanıyordu. 3 kere boyanan gövdeler bile gördüm. Boya hatası yüzünden adamlar koskoca gövdeyi ıskartaya çıkartmıyorlar olan da müşteriye oluyor.
  • bizde şirketin araçlarını oradan almıştık ,kıllandım şimdi.

• Müslüman ülkenin haline bak. Lanet olsun böyle haramzadelere.

Avek

Başaran

Abc...

Kara listeye yenisi eklendi.

• alks kullanıcısına yanıt
    ben de aynısı oldu, imzalamadım, satış temsilcisi ölçtürmedi. Sonra müşteri hizmetlerini aradım kullanma kılavuzunda boya kalınlığı 400um kadar olabilir yazmışlar uyanıklar. Naparsın mecbur imzayı atıp aldık. Bir de siz bilirsiniz isterseniz arabayı teslim almayın diyorlar, bide 0 arabada boya mı olurmuş diye kıkırdıyorlar. "Göral Peugeot Ankara" da oldu bu anlattıklarım.
  • konuyu ekşiye taşımayı dene istersen hemen çözülür
  • Her sene bu şekilde internete taşınan birkaç tane olaydan birisi, artık ya bu da olmaz diyebileceğimiz pek bir şey kalmadı malesef.

Bu sadece internet ortamina yansıyan, bir de yansımayanları düşünün.

Bu kadar büyük işletmelerin kendileri için 3-5 kuruş gözüyle bakılacak paralar için yaptığı çakallıklara, firma imaji zedelemelerine yine iyi satış yapıyorlar. Hayretle izliyorum.

Geçmiş olsun size de. Zararınızı eksiksiz alır, memnuniyet sağlarsınız umarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oea77

ben de aynısı oldu, imzalamadım, satış temsilcisi ölçtürmedi. Sonra müşteri hizmetlerini aradım kullanma kılavuzunda boya kalınlığı 400um kadar olabilir yazmışlar uyanıklar. Naparsın mecbur imzayı atıp aldık. Bir de siz bilirsiniz isterseniz arabayı teslim almayın diyorlar, bide 0 arabada boya mı olurmuş diye kıkırdıyorlar. "Göral Peugeot Ankara" da oldu bu anlattıklarım.

Dünya kadar para ver, birde üzerie trip çek.

• Dava felan olmaz ya.ugrasilcak bisey yok

1 hafta icinde paranizi eksiksiz alirsiniz.aksi dusunulemez bile.bunda para iadesi olmicakta neyde olacak.ama ben olsam pesini birakmazdim.alacaginiz paradan puldan degil.bayi mevzuyu bilmiyosa ne olayim.alalen sahtekarlik hatta soyle diyeyim.o arac bayiye normali 50bine geliyosa bu 38 40 bine gelmistir.satat kaptirirsam 20 bin kar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.