Şimdi Ara

sıfır garantili aldığım araç bir çok yerinden boya attı firma kabul etmedi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
1
Favori
16.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adam_ıssız

kuş pisliği + ucuz yıkama (benzinlikte 1-2 tl ye köpüklü yıkama veya otomatik fırça) bu döngüye girdiyse 2 sene normal bir süre bu hale gelmesi için. O ucuz yıkamalarda kullanılan köpüklerde kostik var o yüzden vernik incele incele kalmıyor ve sonrasında zaten boyaya temas eden kuş pisliği 1 haftada bile bu hale getirebilir. Gördüğüm kadarı ile zaten sizin aracınızda da hiç vernik kalmamış gibi.
    Dostum, degil 2 yillik, sonradan boyanmamis 15 yasindaki arabalarin boyalari bile sapasaglam. 2 yasinda arabadan bahsediyoruz ya, astara kadar boya tamamen atmis. Amcamin 91 model boyasiz kirmizi sahini vardi, onda bile boya atmasi yoktu, sadece gunes yanigi vardi..

Bence hakkinizi sonuna kadar arayin. Yurt disindaki merkezlerine durumu anlatmak en mantiklisi. 2 yasinda araba yahu...

• quote:

Orijinalden alıntı: adam_ıssız

kuş pisliği + ucuz yıkama (benzinlikte 1-2 tl ye köpüklü yıkama veya otomatik fırça) bu döngüye girdiyse 2 sene normal bir süre bu hale gelmesi için. O ucuz yıkamalarda kullanılan köpüklerde kostik var o yüzden vernik incele incele kalmıyor ve sonrasında zaten boyaya temas eden kuş pisliği 1 haftada bile bu hale getirebilir. Gördüğüm kadarı ile zaten sizin aracınızda da hiç vernik kalmamış gibi.
    Son aracımı (ford) 3 yıldır genellikle benzinliklerde köpüklü yıkama yaptırıyorum. Ne bir boya atması ne de farklı bir sorun yaşadım.

Arkadaşım yaşadığı sorun tamamen fabrikasyon hata.

Tüketici haklarından bilgi alınması gerekirse tüketici mahkemesine gidilmesi daha mantıklı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. el araç alınmaz ,sıfır alırım kafam rahat eder diyenler nerede acaba ?

işe bak ya dış etkenlerden denmiş
    ne yani arabayı yatak odamızda mı saklayacağız

bu arada daha önce konu açan birisi, sorunu çözülünce beleşe mal bulmuş gibi konu kapansın deyip kapattırmış inşallah bu arkadaş da aynısını yapmaz

forumu sanki ağlama duvarı gibi kullananlar var ,sorunu çözülünce iş bitiyor
    yahu çözüldüyse nasıl çözüldüğünü anlat ,konuyu kapattırmak nedir ?

20 yaşında sattığım arabada bir tane bile boya atması yoktu ,sadece rengi çok solmuştu ,öyle birkaç yıl yağmur ,güneş görünce boya atıyor olsa ,ülkedeki arabaların hepsi kel eşek gibi dolanırdı
  • Ben de problemin fabrikasyon kaynakli oldugunu dusunuyorum. Eger hasminiz yoksa. Yikama , kus pisligi vs vernigi yakar, kesinlikle bu sekilde bir bozulma soz konusu olamaz. Hakkinizi arayin bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam geçmiş olsun. Videoyu kanalların whatsapp hatlarına gönderin. Haber yapılırsa daha çabuk çözüm alırsınız. Onun haricinde iyi bir avukatla tüketici mahkemesine başvurmanız gerekecek.

• Olayı hemen dış güçlere bağlayanlar var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • isosem19 İ kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam, videoyu kanalların whatsaap ihbar hattına attım fakat yayınlayacaklarını sanmam ilgili firmadan bir dünya reklam alıyorlar.
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    hocam kasko firmasının hasar birimini aradım dedimki, otosan genel müdürlük bana dış etkenden kaynaklı boya atmaları olduğunu söyledi dedim, hasar uzamanının verdiği tepki : dış etken derken?
  • Öne cıkardım youtube dada yorum yazdım destek amaçlı yazık! Okadar çalış emek ver para biriktir araba al sonuç bu olsun! Avrupa ülkelerinde olsa maddi manevi tazminat bile alırsın.. Acil araç geri alınıp değişim yapılmalı

• Ya bi konu hakkında bilginiz yok ise yazmayın. Adam benzinliklerdeki kostikli köpükten vernik incelmiş sonra da kuş pisliğinden boya atmiş demis hic boyle bir sey olabilir mi 2 yillik arabada, bagira bagira imalat hatasi iste.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok bilenler gitsinler benzinlikte 1 TL ye yıkatmaya devam etsinler o zaman. Adamlar jant kaporta karışık ellerindeki eski fırçayı bir önceki arabayı yıkadıktan sonra temizlemeden sürte sürte o dandik köpükle arabanın anasını ağlatıyorlar ama yıkamaya bir sürü para verenler arabaya detay yaptıranlar bilmiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: pendik05

arkadaşlar aracı az önce özel başka bir expere gösterdim. aracı detaylıca inceledi ve aracın her yerinde bu boya soyulmaları başlamış ve farklı farklı yerlerde ilk başlangıcı toplu iğneden biraz büyük bir şekilde başlıyor yavaş yavaş büyüyor ve dediğine göre aracın her yerinin boyası soyulacakmış çünkü astar boyayı tutmamış , fabrikada üretim esnasında ya astar hatalı dedi yada boya atılırken arac komple çevresel bir etki oluşmuş dedi kesinlikle ve kesinlikle imalat hatası dedi hakkını sonuna kadar ara dedi. asit hidrolik kuş pisliği felan değil dedi çünkü onlar bu şekilde olmaz dedi .
    destekleriniz teşekkür ederim
    Üstad sen hiç uğraşmıyorsun. Tüketici haklarına gidip güzel bir dilekçe yazıyorsun veya yazdırıyorsun, fotoğraflarını çekiyorsun, belgelerinin fotokopilerini çekiyorsun, gelen cevabın fotokopisini çekiyorsun veya sesli olarak söyledilerse ses kaydının kopyasını bir CD'ye koyuyorsun.

Sonra onu onu götürüp tüketici haklarına verip dava açmak istediğini söyleyip evine dönüyorsun.

Eğer ingilizcen varsa bunu yurtdışına da yazabilirsin. Bu adamlar en çok ordan korkar. Veya kalite direktörünün falan mailine de yazabilirsin.

Ama 1. dediğimi kesinlikle yap kaybedeceğin birşey yok

• 15 yıllık opel corsada en ufak boya atması sorunu yok bu nedir böyle şaşırdım
  • Vernik yanmış. Üretim hatalı olma ihtimali düşük. Dışardan asitli bir madde gelmiş bas baya belli.

• Tüketici mahkemesine ver başka hiç birşeyle uğraşma

• detaylı temizlik yaptırınca kostik içeren köpük kullanılmıyor sanılıyor. sonax da dahil hepsinde kostik vardır. miktarı farklıdır sadece.

yıllarca 2 liraya yıkanmış arabada sorun olmuyorsa , bu arabada da olmaması gerekir.

• pendik05 kullanıcısına yanıt
    Bildigim bi kac matkadada olan bi durum ozellikle kus pisliginde boyanin attigi boyle top top yada boncuk boncuk boyanin astar haric astara kadar kopmalar oldugunu gordum.

Israr edince her turlu araci degistiriyorlar.

Ayipli mal uzerinden hareket edeceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Vernik yanmış. Üretim hatalı olma ihtimali düşük. Dışardan asitli bir madde gelmiş bas baya belli.
    hocam her gün ufak ufak yeni yerlerde boya atması oluyor lokal sadece bir yerde değil aracın tavanında var kaputunda da var kapıda da oluyor yeni atmalar imalat hasatsından astar boyayı tutmamış hergün biryerlerde açılma oluyor boya soyuluyor yavaş yavaş ve iğne ucu gibi olan açılma büyüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pendik05

arkadaşlar çok teşekkürler mağlesef ülkemizde hiçbir firma tüketici yanında yer almıyor avukat araştırıyorum ankarada bildiğiniz duyduğunuz bu işlerler uğraşan sağlam bir avukat varmıdır?
    Arkadaşım ilk önce geçmiş olsun. Avukattan önce kendin halledebilirsin bence..!

İlk önce arabanın detaylı fotoğraflarını çek, daha sonra Ford genel müdürlüğüne dilekçe yaz.

Dilekçeye fotoğrafları ekle, yazında tüketici kanunun ilgili maddelerini ekle, garanti kapsamında aracının değişimini veya güncel bedelini talep et. Yasal bütün haklarını kullanacağını belit.

Dilekçeni iadeli taahhütlü gönder. Bir ay süresi içerisinde cevap gelmez ise alındı belgesi ile Tüketici Mahkemesine başvur.

İnternet'te araştırırsan bir çok dilekçe ve mahkeme başvuru örneği bulursun. Arkadaşın birinin dediği gibi İngilizce olarak Ford Avrupa ve Amerika genel merkezlerine yaz.

Biraz uzun zaman alır ama mağduriyetin giderilir. Tekrar geçmiş olsun.

• 2.el araç almak sıkıntıydı. Artık sıfır araçlara da güvenemeyeceğiz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.