Şimdi Ara

Sıfır Fiat Panda ile 1500 km incelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
2
Favori
5.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bızde ford ka vardı, aynı motor ve altyapıya sahıp. Sanzımanın bulundugu yer ıtıbarıyle dolmus suruyorum hıssı yaratıyordu :) ancak gecıslerı muazzamdı. Motor ıse yetersızdı, fazla yoruma gerek yok. Guzel fıyata alınmıs, gule gule kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ysgramor kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, sağlıkla kazasız bir şekilde kullanmanız dileğimle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zamaninda anneme 24 bin liraya 0km siyah almistik. Sehir icinde yeterli bir aractir bence 60 bin etmez o ayri konu. Sehirler arasi yol yapilmayacaksa gayet guzeldir. 100km ve uzeri bir yere gidecekseniz heryeriniz agrir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiven1127 -- 19 Ocak 2019; 21:5:16 >
  • masterap M kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam fazla yoruma gerek yok minimum özelliklerde iş görmeyi amaçlayan basit bir araç. Teşekkürler iyi dilekleriniz için

• unforgiven1127 kullanıcısına yanıt
    Açıkçası araç ayrı ayrı istanbuldan eskişehire ve eskişehirden ankaraya uzun yol yaptı, bu mesafelerde gayet rahattı. Daha uzun yolun yorma ihtimali oldukça yüksek tabi ki.

Pandayla Ankara Eskisehir git gel yapma gaflet ve delaletinde bulunmustum daha uzun yolda 2 gun yatarsiniz heralde. Bu araclar uzun yol araci degil, bende Punto vardi onunla cok kere Ankara Izmir yaptik oda cok yoruyor.

• torino sokakları panda dolu. 10 park etmiş arabadan abartmıyorum en az 6 tanesi panda idi... italyanlar çok seviyor bu tarz küçük ve işlevsel araçları...
  • Ederi 8 bin lira.Gerçi hiç bir araba fiyatını haketmiyor.58 bine ikinci el çok daha üstün ve geniş araba alınabilir

• unforgiven1127 kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam zaten kesinlikle şehir içi aracı. Kısa mesafelerde öldürmüyor ama tabi ki fazlası sıkıntı

• İtalya ve Türkiye’nim sokakları, caddeleri, trafik kültürü ve yoğunluğu oldukça benzer. Benzer şartlarda benim için de oldukça mantıklı oldu araç. Ama farklı kullanım senaryoları için tabi ki üst sınıf araçlara göre pek de esnek değil

• Evin 3. Aracı olduğundan genişlik aramadık. Uzun yol için otomatik focus, hacim için dizel binek fiorino var. Park yeri sıkıntısından ötürü ne kadar küçük, 3. Araç olduğundan da bakım maliyetleri, vergisi, kaskosu, parçası, yakıtı ne kadar ucuz bunlara kafa yorduk hocam. Tabi ki ailenin tek arabası olmak için uygun değil.

• Kazasız belasız kullanın aracınızı. Ne kadar ekmek o kadar köfte. 58 bine sıfır bu kadar oluyor ülkemizde.

Şehir içi için tam ideal arac. Park sıkıntısı da yaşamazsınız. LPG de bedavadan biraz pahalıya da gezersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ysgramor

İtalya ve Türkiye’nim sokakları, caddeleri, trafik kültürü ve yoğunluğu oldukça benzer. Benzer şartlarda benim için de oldukça mantıklı oldu araç. Ama farklı kullanım senaryoları için tabi ki üst sınıf araçlara göre pek de esnek değil
    benzemez. adamlar avrupalı. öyle 'ben sedan alayım yeaa, zengin gösterir. volkswagen alalım alaman arabası alaman malı eyi olur' egosunda değiller. amaçlarına uygun arabalar alıyorlar. biz türkler olsak italya'nın daracık ara sokaklarına bile koca passat'ları sokmaya çalışırdık avrupalı adamın alacağı en büyük araç station wagon ya da suv'dir. ama italya'ya gelince iş değişiyor roma'lı adam ne yapsın koca mercedes'i bilmem neyi akıllı adam parasını ufak, az yakan bir fiat'a veriyor. hem park sorunu yaşamıyor hem de ekonomi yapıyor bir taşla iki kuş.

• Hocam trafik kültürü derken yollara park edip sokakları daraltmak, “iğne deliğinden” geçmek, olur olmadık yerlerde durmak, ters yöne girmek gibi alışkanlıklarımızdan bahsetmiştim. Yoksa çok haklısınız.

Örneğin benim aracıma gelen yorumların çoğu aracın boyutundan dolayı fiyatını hak etmeyeceği yönünde. Boyut harici gelen eleştirilerin çoğu çok mantıklı ama küçük hacim konusu zaten benim arabayı alma sebebim. Tek kişi kullanıyorum bagaja ihtiyacım yok daha büyük arabayı ne yapayım daha çok param olsa bile gereksiz. En pahalı Fiat 500, Audi A1 ne bileyim Mini Cooper falan alırdım yine şu ihtiyaçlarımla illa para vermek istesem. Küçük hacim benim için dezavantaj değil avantaj. Gittiğim her yerde kapı önünde park yet bulabiliyorum. Ama sanırım milletimizin hacime, bagaja pek ihtiyacı var, ne diyeyim...

• Red_Devils_ kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam, doğru araçtan harikalar beklemek gerek. Beklentiyi gerçekçi tutunca gayet güzel araba. Bu paraya bu.

Lpg taktırdıktan sonra yakıta para vermeyi geçtim heralde benzinlikten üstüne para alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Ysgramor

Sağolun hocam, doğru araçtan harikalar beklemek gerek. Beklentiyi gerçekçi tutunca gayet güzel araba. Bu paraya bu.

Lpg taktırdıktan sonra yakıta para vermeyi geçtim heralde benzinlikten üstüne para alırım
    En güzel araba sahip olduğunuz arabadir derler. Siz mutluysaniz hiç sorun yok. Allah kaza bela vermesin.

Yalnız çok resim atmayın sonra nazar değiyor. Forumun laneti var galiba.

• Bu fiyatlarla sıfır araç alınmaz.. Kutu gibi otomobil 60 bin lira.. Nasıl bir vergi sistemidir bu..
  • Hayirlisi olsun, guzel ve faydali olmus paylasiminiz. Bence en onemli nokta neye ihtiyaciniz var sorusunun yanita uygun bir arac secmissiniz. Bende 2 ci arac olarak 2018 clio 1.5 dci joy aldim,kasim ayinda 76500 tl ye . Ihtiyacima tam karsilik verdi. Clio ile ilgili sorusu olanlara bende yardimci olmak adina PM den yanit donebilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güle güle kullan. İyi seçim yapmışsın. Koltuk çok konforlu değildir tahminimce. ^_^

Görüş açısı nasıl sizce?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.