Şimdi Ara

Sıfır Fabia'dan inilip 10 yaşında 116'ya binilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016 model 10 binde 1.0 Ambition Paket Skoda Fabia'ya sahibim. Öğrenciyim. Geçen annem ile geziyor siyah satılık BMW gördü siyaha hastadır annem. Durduk yere çek arabanın yanına ne güzelmiş sana alıcam dedi. Baya güzel 116i sanrooflu falan baya dolu. 50 üst sınır olmak üzere alabiliriz dedi. Şimdi 10 yaşında arabaya binilir mi sıfır araçtan inip? Tabi premium bi markaya geçiyosun, B den inip C segmentine biniyorsun ama emin olamadım pek.

Arkadaşların yorumları: Daha konforlu, daha kalitelidir.Sürmesi inanılmaz keyifli. Şansımanı çok hantal. Kronik sıkıntıları var salıncaklar falan kopuyor çok masraf açabilir.

Aslında benim istediğim o paralara alıcaksam araba bi dizel otomatik Alfa Romeo 159 almak ama annem o arabayı beğenmediği için ikna edemedim kendisini.

Siz ne düşünüyorsunuz? Hem Skoda'ya hem de BMW'ye binmiş olanlar yorum yaparsa sevinirim.

Edit: Arkadaşlar aracı aldım. Fiyat olarak biraz daha çıkıp F20 BMW 116i 136hp 8 ileri otomatik aldım. Araç dolu. Sunroof hariç çoğu şey var. Xenon, Işık paket konfor teknoloji paket gelişmiş gösterge vs. ve sıfır ayarında çok az kilometrede bir araç. Araç beklediğimden çok iyi çıktı. Hakikatten premium araba böyle oluyormuş vay be dedim. Hele gidişi beni benden aldı. 1.0 75 hp atmosferik Fabia dan inip 136 bg çift turbo araca binince insan bi değişik oluyor. Yazılım yaparım 220 bg olur diyodum ama sürdükten sonra vazgeçtim bu hali bile beklentilerinin çok üstünde. Aracı çok beğendim tavsiye ederim düşünenlere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kopser123 -- 5 Nisan 2017; 1:35:40 >

• Fabiş var 0 km ne güzel kafan kulağın rahat olur.Hiç gerek yok bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

Fabiş var 0 km ne güzel kafan kulağın rahat olur.Hiç gerek yok bence

Fabia durucak satmıcaz onu ilk göz ağrım :D Yanına alıcaz
  • Araba işine kadınları fazla karıştırmamakta yarar var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • B-c önyargısı var evet mevcutta c, b'den iyidir ama... 10 yıl öncesinin c segmenti ve özellikle BMW gibi sert bir araç. O kasa BMW 1 serisi ciddi manada konforsuz ve dar bir araç, yakıtı fazla ve hepsinden öte gerçek bir BMW değil. E87 kasa kodu 1 serisi o yılki 3 serisinin şasisi kesilerek (yanlış hatırlamıyorsam 23 cm kadar) üretilmiş bir modeldir yani BMW'yi bmw yapan 50:50 ağırlık dağılımına sahip değildir. Tek söylebileceğim, geçerseniz sırf logo sizi mutlu edecekse iyi araç ama onun dışında size sundukları beklentinizin altında kalabilir.

Bir de bunların yanı sıra yaktığının yanında gidişi de pek iç açıcı değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben almam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adieu

B-c önyargısı var evet mevcutta c, b'den iyidir ama... 10 yıl öncesinin c segmenti ve özellikle BMW gibi sert bir araç. O kasa BMW 1 serisi ciddi manada konforsuz ve dar bir araç, yakıtı fazla ve hepsinden öte gerçek bir BMW değil. E87 kasa kodu 1 serisi o yılki 3 serisinin şasisi kesilerek (yanlış hatırlamıyorsam 23 cm kadar) üretilmiş bir modeldir yani BMW'yi bmw yapan 50:50 ağırlık dağılımına sahip değildir. Tek söylebileceğim, geçerseniz sırf logo sizi mutlu edecekse iyi araç ama onun dışında size sundukları beklentinizin altında kalabilir.

Bir de bunların yanı sıra yaktığının yanında gidişi de pek iç açıcı değil.

159 a ikna edebilrsem 159 hakkında bilginiz var mı? 2008 model falan olacak. Araç D segmenti ve yol tutuşunun muazzam olduğunu hep duydum ve kendimde şahit oldum. Donanımı ve görünüşü de beni çok cezbediyor ayrıca hem az yakıyor hem de yidiyor diyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz?

• Şahsen böyle bir durumun olmasına asla izin vermezdim, kendim ve ailem adına.

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Masraf ve bakımların pahalılığı diyosun :D
  • 116 ne yaa diye geldim. 1.16'ymis. Gidiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kopser123 K kullanıcısına yanıt
    Orası sıkıntı değil aslında, 10 yıllık c sınıfı araç almak için çok fazla nedenim olmalı markası önemli değil ortada hali hazırda bir aracım da varsa hiç bulaşmamayı tercih ederdim diye düşündüm empati yaptığımda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 2 Nisan 2017; 23:29:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Orası sıkıntı değil aslında, 10 yıllık c sınıfı araç almak için çok fazla nedenim olmalı markası önemli değil ortada hali hazırda bir aracım da varsa hiç bulaşmamayı tercih ederdim diye düşündüm empati yaptığımda.

159 a ne diyorsun? Çok beğendiğim asıl istediğim araba.
    Alfa his otomobili bu yadsınamaz, ama gel gelelim kendiniz söylüyorsunuz 50.000 limit var, 50.000 limit var köşede de sorun olsa 10.000 bütçem var derseniz alın derim ama yeni, yani Fiat ile parçaları büyük ölçüde ortak olan alfalar hariç eski alfalar gerçekten çok nazlı araçlar, ciddi ölçüde fazla sorun çıkarıyor. Bir öğrencinin karşılamakta sıkıntı çekeceği kadar pahalı olacak ölçüde ve zaman ayırmakta sıkıntı çekeceği kadar fazla sorun çıkarır.

Bütçe biraz değişirse alfa giuletta olabilir, Fiat ile ortak parça kullanılmasıyla arızalar azaldı, ama eski alfalar daimi kullanımda üzer.

Bu da İngilizlerin istatistiği;
    https://forum.donanimhaber.com/en-az-ariza-cikaran-araclar-listesi--34682598

• quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

Fabiş var 0 km ne güzel kafan kulağın rahat olur.Hiç gerek yok bence

Ragnarok sen niye banlandın yine!!!

Alfa kendine has bir marka, gulietta bir ara beni bile etkisi altına aldı ama bu yeterli olmadı, markayı çok derin bilmem ama gulia ve guiletta dışında alfa araçlarını almak intihar gibi geliyor bana. Tabii tamamen öznel konuşuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Alfa kendine has bir marka, gulietta bir ara beni bile etkisi altına aldı ama bu yeterli olmadı, markayı çok derin bilmem ama gulia ve guiletta dışında alfa araçlarını almak intihar gibi geliyor bana. Tabii tamamen öznel konuşuyorum.

Bir çok arkadaşım biniyor kullanıyor. Kesinlikle ön yargılı yaklaşılan bir marka Alfa. Hiç bir masrafları olmadı. Düzgün kullananlar için diyorum tabi. Motor soğukken basanlar şanzımanın içine edenler falan saymıyorum :D
  • Temiz 159 zor bulursun o butceyle, lancia delta bakmani oneririm madem risk alacaksin :))

Ben zaten sağlamlık hakkında yorum yapamam, bir bilgim yok ama piyasada bakış açısını az çok bilirim, sende bahsetmişsin zaten 2. el şu bu kaygısı olmayan alır geçer ama bir çok etmene göre araç alan kişinin durup düşünmesi gerekebilir.

• Sıfır araban varken 2.el araba almak ve bu marka bmw ise büyük risk hocam bence değiştirmenize gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bmw nin en iğrenç kasası bence
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.