Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (3651. sayfa)

5 sn
288.653
Cevap
4.621
Favori
46.974.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1050 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36493650365136523653
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tech_00

%50 ÖTV diliminin sınırı ; 130.000 TL x 1,5 x 1,18 = 230.100 TL (Bahsettiğiniz arona bu durumda %50'lik ÖTV bandında değil)

130.001 TL olsa zaten net bedeli %80 ÖTV ve %18 KDV eklenince 276.123 TL'ye çıkıyor fiyat.

250.000 TL diye bir fiyat yok.

Ancak bayi 230.100 TL fatura edip kalan 19.900 TL'yi resmi olmayan bir şekilde sizden talep ederse onu bilemem tabi..

bende onu söyledim zaten 19000 elden alacak bunu yapan bayi çok var

• alp555 A kullanıcısına yanıt

Ankara da corsa Ultimate için Ekim ortasında kapora verdim, kasım sonu faturalandırma aralık ortası teslim diye konuştuk biz alırken 35 araçlık bir sipariş listesi hazırlıyorlardı, ben ve arkadaşım 33/34. sırayı almıştık tabi araç olmadığı için sadece renk ve opsiyon tercihi sorup not alıyorlardı

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Peki bu yasak / yasa dışı değil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ceryan20 kullanıcısına yanıt

Ooo geç kalmışsın zam konusunda . Geçen haftadan fıyatlara yansımıştı. Biz o siteden araç aramıyoruz almıcaz da . Stok yapıp Üzerıne 70 80 ekleyen Adamlardan araç alacak kadar salak ve aptal değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • joliva kullanıcısına yanıt

Adam 4 milyonluk araç fiyatı paylaşıp hemen gıdın alın zam gelecek diyor şaka gibi ya Geçen ay ikinci el %25 oranında düştü satışlar . Bu ay çok fazla düşücek . “Alın , zam gelcek , gaz tayfasının “ tutuşma sebebi bundan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-13CC89C26 -- 28 Ekim 2020; 9:32:23 >
  • civcivx C kullanıcısına yanıt
    Sonuna kadar katılıyorum.

“Hemen alın” diyenler, sizin gazınıza gelip elimdeki dolar bozdurarak araç alsam ve dolardaki yükseliş nedeniyle 30.000-$’lık arabaya 35.000-$ vermiş olsam 5.000-$ zararımı bana verecek misiniz?

Elinizdeki arabayı satmak uğruna insanların vebalini alma ihtimali hiç mi vicdanınızı rahatsız etmiyor? İnsanlar sizi dinleyip zarar etse hiç mi rahatsız olmayacaksınız?

Burada “ÖTV indirimi olacak, sakın almayın arabalar ucuzlayacak” demek ne kadar büyük sorumsuzluk ise “hemen alın” demek de en az o karar büyük bir sorumsuzluktur.

Allah’ınız vicdanınız varsa yapmayın bunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: zylinderkopf

Sonuna kadar katılıyorum.

“Hemen alın” diyenler, sizin gazınıza gelip elimdeki dolar bozdurarak araç alsam ve dolardaki yükseliş nedeniyle 30.000-$’lık arabaya 35.000-$ vermiş olsam 5.000-$ zararımı bana verecek misiniz?

Elinizdeki arabayı satmak uğruna insanların vebalini alma ihtimali hiç mi vicdanınızı rahatsız etmiyor? İnsanlar sizi dinleyip zarar etse hiç mi rahatsız olmayacaksınız?

Burada “ÖTV indirimi olacak, sakın almayın arabalar ucuzlayacak” demek ne kadar büyük sorumsuzluk ise “hemen alın” demek de en az o karar büyük bir sorumsuzluktur.

Allah’ınız vicdanınız varsa yapmayın bunu.
    Zarar diyorsun da,

Burada kim 50.000 dolarini bozdurup, 450.000 lik araba alıyor.

Adamın en fazla 20.000 doları vardır. 230.000 lik arabalara bakıyordur.

20.000 dolarda, 8 lira ile 8.5 lira arasındaki fark 10.000 tl olur. Araçlar ise, 230.000 den 285.000 lere fırlıyor.

Bu tamamen kişisel analiz ile ilgili. Bunun riski de var, kazancı da. Zaten insanlar net olarak görebiliyor olsaydı, fakirlik diye birşey olmazdı.

Burada durumun gidişatı ortada. Doların değer kazansa ne olacak, alacağın araba daha yüksek oranda artıyor. Çünkü dolar kuru farkına ek olarak vergi biniyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 28 Ekim 2020; 9:42:26 >

• Bence sarı site kırmızı site olayı değil.Eger yüzde ellilik matrahı 130000 den 145000 e cekmezlerse yüzde ellilik içine sinen 0 araba alınır.Ha dolar artıyor.Arabalar duruyor mu kur artışında onlar katmerli artıyor.215 bin 220 bin bandindaki arabalar kuru yansittilar mi direk 280 bine çıkıyor.Ha şuna kesinlikle katılıyorum.Fiyati 280 ve üzeri olanlarda çok aceleye gerek yok onlarda gerek kampanya gerekse araba bulmak kolay.İstedigin rengi arabayı istediğin donanimi bulunabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-13CC89C26

Adam 4 milyonluk araç fiyatı paylaşıp hemen gıdın alın zam gelecek diyor şaka gibi ya Geçen ay ikinci el %25 oranında düştü satışlar . Bu ay çok fazla düşücek . “Alın , zam gelcek , gaz tayfasının “ tutuşma sebebi bundan.

Pazarı neden okuyamıyorsunuz anlamıyorum.

Ikinci el piyasası neden düştü? Bir onceki ayda galericiler butun arabaları topladi ve ikinci el sıfır adı altında binlerce araç sürdü piyasaya. Şu an ki durumda araç gelmediği için galericiler ekstra araç satamıyor. Piyadada olan arabalar dönüyor. Düşüş normal değil mi?

Aracı olmayan maalesef, bir yol tutmuş gidiyor ve diğerlerini de buna inandırmaya çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrebjk35

Soran olursa sizin için yaptık diyorlar. Beni genel merkezden aradılar her şeyi açık açık anlattım. Bakıma da şehir dışına gideceğim onu da söyledim.kendileri düşünsün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Golden Gate kullanıcısına yanıt

odd ve pıyasa takıp araştırma şirketlerinden takıp ediyorum . Orada ikinci el satış fiyatlarına bakıp takıp edebilirsin . Başkaları gibi arkadaşım sattı, ben sattım ikinci el pıyasası satışları ıyı demek çok komık oluyor. Galericiler çok büyük kar ettı doğru . Kar oranları bu fiyatlarla beraber dengelenecek ve satış oranlarının düşmesiyle beraber zarar edecekler . İkinci el pıyasının düşme sebebi stok yapıp sıfırından fazla satmaya çalışmaları bunu bilmeyen mi var .Bayılerın hepsınde araç var ve araç bulmadıklarını, ellerindeki araçlarla piyasada olduğu ınanılır değil . Otomobil disbirötörlerı derneğinin sitesıne ve analızıne bakınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-13CC89C26 -- 28 Ekim 2020; 10:19:45 >
  • 1 Ekim 2020 tarihinde €=9,04 TL iken bugün 9,70 seviyesine geldi. Pazartesiye kadar daha fazla artış olmayacağını varsaysak bile, vergiler haric araç satış fiyatında ortalama %7 zam yapılması söz konusu.

Kabaca 200.000 TL'lik liste fiyatı olan araç 214.000 TL olacak. Vergi sınırındaki araçların hemen hemen tamamı üst dilime geçecektir.

Böyle ekonomi yönetimi mi olur? TL'yi resmen ozalit kağıdına döndürdüler..

• c.selcuk C kullanıcısına yanıt

Fiyat sabitleme yaptılar mı acaba ? Kapora alarak

• zylinderkopf kullanıcısına yanıt
    E elinizdeki dolari altini cart curtu da buradaki insanlar bilemez onuda bir zahmet dolari olanlar kendi hesabini yapsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrebjk35

Yasak hocam.Ben arastirdim cezasi 500TL yani caydiriciligi yok.

• ChemtraiLs kullanıcısına yanıt

Doğru

Aralık zammı ve Ocak’da gelecek yeni yıl zammını unutmayalım.

2021 Nisan’da da 2021 modellerin geliş liste fiyatları açıklanır. %15-18 civarı da 2021 model almak isteyenler zam ödemek zorunda

• cihanair kullanıcısına yanıt
    233.000 tl değil mi bu aracın liste fiyatı? Bir de seat aronanın bayilerde bulunurluğu nasıldır arkadaşlar? Bir polo gibi çok mu zor?

• Halk memnun hiç bir tepki yok

Selam ve dua ile gidiyor hala bu ülke

Sonumuz hayrola araçlara 20-30 bin zam gelir.

• Gerçekten ihtiyacınız yoksa almayın arkadaşlar.Üzülerek yazıyorum ben de sıfır araç almak istiyorum ama 150 bin tl yi boş kasa 1,3 egeaya vermek? Üzülüyorum gerçekten.Adamlar en lüksünü 25 bin euroya alırken biz neden 150 bin tl veriyoruz en boş modele?

Almayın ellerinde kalsın dursun araç alım satım.Aynısını ev alanlara da yazacağım.Hükümet bu konda hiçbir şey yapmıyor nasıl olsa vatandaş alıyor ne kadar geçirebilirsek o kadar iyidir diyorlar.

Hele ki kredi çekip araba ev alanlara söylüyorum.Almayın almayın.Paranızı biriktirin farklı şeylere yatırın.Gerçekten ihtiyaç değilse almayın bu kadar yükün altına girmeyin.Önümüz karanlık.

2+1 80-90 m2 istinat duvarına bakan sıfır dairenin fiyatı 265 bin tl ya.Şaka gibi.

Yastık altında borç değil birikiminiz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydınvag

Halk memnun hiç bir tepki yok

Selam ve dua ile gidiyor hala bu ülke

Sonumuz hayrola araçlara 20-30 bin zam gelir.

Psikolojide “Öğrenilmiş çaresizlik” kavramı diye bir şey var. İnsanlar artık bir şeylerin değişebileceğine dair inançlarını kaybetmiş durumda. Ara ara deşarj olmak için sokak röportajlarını izliyorum. 2015’de Rusya krizinde “Gerekirse tezeg yakarug” diyen Erzurumlu dayıdan bu yana değişen bir şey yok. Bir karikatür pesinde ülkelerini ve kutsal saydıkları liderlerini savunduğunu zanneden sosyal medya maymunu dolmuş ortalık. Muhalefet partilerinden çıkan bir kaç cılız ses dışında herkes tepkisiz. Eskilerde muhafazakar milliyetçi, ama uzun zamandır apolitik bir birey olarak, artık bu ülkenin geleceğinden ümidi kestim.

• 
Sayfa: önceki 36493650365136523653
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.