Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ VE SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR 2020

5 sn
80.832
Cevap
1.479
Favori
8.197.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 21 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5912
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 38
  • Ortalama Mesaj Aralığı 16 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 12
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 22
  • Favoriye Eklediklerim 1480
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • EUS (1350 mesaj) CaptainSkyWalker (1207 mesaj) icemy (870 mesaj) Opel Arden Otomotiv (725 mesaj) masterap (699 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (29276 mesaj) Mobil (42776 mesaj) Tablet (568 mesaj) Mini (4238 mesaj) Uygulama (13827 mesaj)
  • @
86 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> SIFIR ARAÇ VE SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR 2020
Giriş
    932 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cxcagri

Renoya para vermem üstadım
    Senin verdiğin paranın yüzde 20 30 aşağı fiyatına oyakçılar alıp alıp piyasaya satıyolar askerlere karşı bir önyargım yok alsın indirimli binsin
    Ama binsin işte oda al satçı olmasın kota olayınıda kaldırmışlar durmadan hersene ucuza alıp piyasayı öldürüp ucuza satıyorlar seninde aldığın fiyat cücük oluyor alsatçı falanda değilim ama piyasa yükselirken senin aldığın paranında çöp olması sinir bozucu
    Normal şartlarda herkese aynı fiyatı veriyorlar, bu sene araç yok. Hatta oyak fiyatından daha aşağıya şirkete aldık.

Ek olarak kişilerin her ay maaşından %10 kesiliyor. Baya bir birikimi var, ortak olduğu şirketten bir zahmet ayrı bir fiyat listesiyle alsın.

Migros da çalışanına indirim yapıyor, baya şirket var böyle.

Ek olarak alsatçı kim olursa olsun köküne kibrit suyu.
    |
    |

• Yarbay
    3001 Mesaj
    Egea 1.4 hb mirror elinde olan bayi varmı bildiğiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Araç bayiye girmeden komisyonu alınıp galerilere veriliyor.
    Örneğin 550bin TL liste fiyatı olan 5 veya 3 serisi bayide yok fakat galeride sıfır olarak 650-670bin TL.

Bu konu düzeltilmediği durumda ne yazık ki Ülkemizde fiyatlar yerine oturmaz ve sürekli manipülasyona açık olarak kalır.

Elinde araban olan neyse ama hiç arabası olmayıp almak isteyene göz göre göre yazık ediliyor.
    |
    |
    Asker çalışana renault daha mı uyguna ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    670 Mesaj
    Bu sonbaharda üretim tekrar kesilir araç kısıtlılığı başlarsa piyasa iyice allak bullak olacak, çok acayip fiyatlar görmeye devam edeceğiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Polo77777

Bu forumda güzel zararsız insanlardansın 🙃
    Teşekkür ederim hocam estağfurullahta zamanında trolleyenlere kızarken ben troller oldum artık
    |
    |
    Mvc

quote:

Orijinalden alıntı: Midnightmrt

bayiye gidin oyak kampanya fiyatına yakın indirim alıyorsunuz yeter ki araç olsun mesela 1.3 otomatik için yaklaşık 15 bin liste fiyatından düşüyorlar
    Yine de çok fark var.

Liste fiyatı 200 küsür olan 1.3 ü bayiden yaklaşık 190 küsüre alırken oyakla alırsan yaklaşık 160k ya alıyorsun diye biliyorum.

Ama şu zamanda kimsenin oyakla aldı diye ucuza satacagını düşünmüyorum. Zaten araç bulmak zor + bekleme süresi vs. İlerde belki değişir ama yakın zamanda değişeceğini düşünmüyorum.

Aracı satıp bi üst sınıfa geçmekte zorlaşıyor. Makas çok açılıyor. B'ye talep artacağını düşünüyorum. (B yi geçtim insanlar A ya kaymaya başladı.) Aracını satmak isteyen sayısı da haliyle azalacaktır.

Özellikle ilk arabası olacak kişiler için C sınıfı araç almak hayli zorlaşacak.

1 sene sonra üstüne para katıp t-roc,2008,golf,leon vs. birşey alırım diyordum ama seneye bu araçlardan birini almak için bi clio parası daha vermem gerekecek muhtemelen. Boşver bunla devam et vs. diyeceğim. Böyle düşünen çok olacak.

• Yüzbaşı
    504 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: EUS

Tam cakiliyordu zam yapildi,sifir satan alsatci ve galericiler kurtarildi.Simdi millet galerilerden alir araclari sonra pandemiden dolayi arz yine sikintiya girer galeriler bu sefer %80lik dilimde toplamaya baslar araclari.
    Satislarin cakilmasi premium e segment ve ustunde olur 5 serisi e serisi A6 gibi araclar bu saatten sonra 90larda ki gibi patron arabasi olur.Ust duzey yoneticiler ve kucuk patronlar bu arabalari rahat aliyordu 2010 2018 senesine kadar artik zor malesef

Alıntıları Göster
    Asıl premium e segment satışları hiç etkilenmez. Geçen ay teslim aldım 5.20 bir tane daha alacaktım ama imkansız gibi kasıma kadar, sıra var ve kaporo verip vazgeçen yok henüz, yoksa araya dalıp alıcam da bir de kaporo veremeyip sırada bekleyenler var daha... Zaten gelen araç sayısı belli, arz talebi karşılayamıyor. Binlerce araç gelse dediğiniz doğru ama bu segmentin asıl müşterisi oldukça fazla, araç arzı yetişmiyor. Geçtiğimiz yıllarda para bolluğunda borç harç F10 alanları müşteri olarak düşünmeyin, onlar zaten araç ve para bolluğundan faydalandılar. Kemik müşteri değillerdi. Şu an premium segment her zamanki asıl müşterilerine kaldı, o da zaten kendilerine fazlasıyla yeter.

• Binbaşı
    1370 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: s00f87a

Skoda Scala 1.0 Premium Metalik Renk ve anahtarsız çalıştırma 231000₺. Bayi Maltepe Aykan
    220 bin liste fiyati fark neden acaba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Renoya para vermem üstadım
    Senin verdiğin paranın yüzde 20 30 aşağı fiyatına oyakçılar alıp alıp piyasaya satıyolar askerlere karşı bir önyargım yok alsın indirimli binsin
    Ama binsin işte oda al satçı olmasın kota olayınıda kaldırmışlar durmadan hersene ucuza alıp piyasayı öldürüp ucuza satıyorlar seninde aldığın fiyat cücük oluyor alsatçı falanda değilim ama piyasa yükselirken senin aldığın paranında çöp olması sinir bozucu
    Hocam ben 0.9 tce 'yi 102500 'e almıştım. O zamanlar oyak fiyat listesine 98000 yada 99000 den girdi sonra hemen çıkardılar zaten. Bunun fiyatı zaten hep bu civarlar oluyor.

Şuan bayilere giderseniz 120 liste fiyatı olan aracı 118 bine falan satıyorlar hatta belki 120 ye çünkü Yeni touch paket diyorlar ve sadece çita ve bir iki süs eklemişler jant desen ekran desen her şey aynı joy pakete birkaç çita eklenmiş halde satılan şekli. O yüzden fiyatı bence arttı ben 102500 e aldığımdan beri.

Bir diğer hususta yukarıdaki arkadaşın da belirttiği gibi diğer şirketler ( mesela DeFacto, KOTON, LCW vs. bunlar da personeline %30 indirim yapıyor sen gidip ordan kıyafet aldığında kötü mü hissediyorsun başkaları ucuz alırken sen pahalıya alıyorsun diye, yada fiat sağlık veya çalışanına indirim yapıyor tüm firmalarda aynı bu durum sadece renoda kitle diğerlerine göre daha yüksek. Ama fiatta koç çalışanına yapıyor mesela diğer bilmediğimiz bir çok firma da öyle ) de yapıyor bunu.

Velhasıl kelam keşke corsa yada polo alsaydım

• Çavuş
    89 Mesaj

Tabikide yapsın indirimi onlarda indirimli alsın ben buna takılmıyorum ama defactoda çalışanda alıp alıp ucuza satarsa orada bir yanlış vardır alsın kullansın buna bir diyeceğim yok özellikle megane da müthiş kar edenler oldu zamanında hatta pişkin pişkin buraya fiyat paylaşanı bile oldu uzun zamandır takipteyim bu konuyu

|
    |
    Nervo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    623 Mesaj
    quote:

Tabikide yapsın indirimi onlarda indirimli alsın ben buna takılmıyorum ama defactoda çalışanda alıp alıp ucuza satarsa orada bir yanlış vardır alsın kullansın buna bir diyeceğim yok özellikle megane da müthiş kar edenler oldu zamanında hatta pişkin pişkin buraya fiyat paylaşanı bile oldu uzun zamandır takipteyim bu konuyu
    Ama haziranda bu makas daha azdı. Yani o zaman alan çok kar etmedi şimdi alanlar baya kar ediyor.

Ama oyakla 0.9 Clio TCe alamıyorsun o yönden teselli edebilirim belki kendimi.
    |
    |

• Yüzbaşı
    540 Mesaj
    Clio 4 Tce ne fiayt bilgisi alan var mı bayilerden 121 bin fiyat verdi bi bayi daha da indirim yapmadı.Daha ucuz veren bayi var mı?

adı üstünde ÖZEL tüketim vergisi.

bu ülkede çocuklu bir aile için araç bir ihtiyaçtır özel bir tüketim değildir.

bu yüzden 0.9 motor araç clio'ya ÖZEL tüketim vergisi almak yerine, vergi yükünü daha üst modellere yaymak daha adaletli olacaktır.

yapılan son düzenleme de bu amaçla yapılmış ama yeterli değil. lüks araçların ötv oranını artırmış ama a ve b segment araçların ötv oranını düşürmemiş. bu segmentteki araçlardan %20-%30 aralığında ötv alınsa. c segmentten de %30-%50 aralığında alınsa; buradan oluşacak açığı kapatmak için de milyonluk araçlardan %100-%200 aralığında alınabilir. çok daha adaletli olur bence. fakir ve orta gelir düzeyindeki halk sürünmekten bir nebze olsa kurtulur.

Neler varmış içinde ? Hayalet var mı

|
    |
    icemy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    10 Mesaj
    Ötv ye tepki gelme ve düşme ihtimali yada geri adım atılma ihtimali var mı sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkangul -- 3 Eylül 2020; 16:38:6 >

O dediğin niyette olsalar yıllar önce buna göre bir otomasyon yapıp onuda edevlete entegre ederlerdi..

Sistem nedir her aileye belli bir fiyata kadar yada belli bir ÖTV dilimine kadar belli oranda güzel indirim. Ve arabayı 5 sene satma yasağı misal.. sonuçda ticari değilde ihtiyaca binayen alıyorsan zaten satmassın..

her aileye bir araba işte..

Misal ilk arabada ötv indirimine başvurmuş ise ve bir süre sonra ikinci araba almaya kalkarsa ceza niyetine ikinci aracın ötv si normalden daha yüksek olabilir falan filan....

zengin o zaman kullanmaz sadece ihtiyaç sahibi kullanır...

|
    |
    alitaro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bana söylenen metalik renk ve anahtarsız giriş nedeni ile fiyatın bu şekilde olduğu. Başka bayiden 1.0 Scala için bir kaç ek paketli arabaya 308 bin lira fiyatı duyduktan sonra 231 bin fiyata laf bile edemedim. Araba ihtiyacı olanlara sabır diliyorum.

|
    |
    road35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Lüks araç tanımını motor hacmine göre yapmak çağ dışıdır. Ayrıca elmasın, yat yakıtının ÖTV'sinin sıfır olduğu ülkede neyin özel tüketim olduğundan bahsediyoruz? Zaten fiyatlar saçma seviyelere gelmiş bir de yapılan absürtlüğe meşruiyet sağlama girişiminde bulunmayın

|
    |
    alitaro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Gülüş Tasarımı
Canlı Tv izle
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,000
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.