Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ VE SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR 2020

5 sn
80.832
Cevap
1.479
Favori
8.197.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 21 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5912
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 38
  • Ortalama Mesaj Aralığı 16 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 12
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 22
  • Favoriye Eklediklerim 1480
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • EUS (1350 mesaj) CaptainSkyWalker (1207 mesaj) icemy (870 mesaj) Opel Arden Otomotiv (725 mesaj) masterap (699 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (29276 mesaj) Mobil (42776 mesaj) Tablet (568 mesaj) Mini (4238 mesaj) Uygulama (13827 mesaj)
  • @
86 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> SIFIR ARAÇ VE SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR 2020
Giriş
    2234 Mesaj

Bence çakılacak. Neden derseniz. Şu an satın almak isteyen herkes 130 bin matrah altındaki araçlara hücüm etti ama kaç kişi hucum ederse etsin ortada araç yok ve gelecek sayı kısıtlı. Onların hepsi satılır onda şüphe yok.Bu araçlar zamlanan araçların ufak bi kısmı.Matrah üstü araçlara şu an kimse bakmıyor bence.Son zamlar yeni kasalar ile şu an matrah altı olan araçlarda kısa vadede matrah üzeri olup % 80 vergiye tabi olduktan sonra ortada B sınıflar ve egea dışında alacak araç kalmayacak. İllaki araç alanlar olacak ama hiç bi zaman bu rakam eskisi gibi olmaz. B sınıf ve C sınıf arasındaki makas çok arttı.Kendimden örnek vermek gerekirse İbiza aracım var ve yükseltmek istiyordum ama C sınıfa geçmek için çıkan fark beni aştı.E sadece model yenilemk için de b sınıftan b sınıf araç almanın manası yok.Mecburen almayacağım.Özetle satışlar bence düşecek.Düşmeli
    |
    |
    börteçine@.m kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MSI x370 Gaming Pro Carbon**case:Phankteks P400s Black/White Thermaltake Riing fans**psu:Corsair CX850M**ram:16GB (8*2) Corsair 16 Gb DDR4 2400MHZ**hdd:Samsung 860 Evo 500 GB SSD + Wd Cavier blue 1 tb 7200 rpm 64mb cache**monitor:Viewsonic Vx2757 freesync 75hz**headset:Hyper X Cloud II**

Mobile:Xiaomi Mi A2 Lite 64GB Gold
    Game: PS4 PRO 1 TB BEYAZ
    Wheel:Thrustmaster T300 Ferrari Alcantara

• Binbaşı
    1260 Mesaj

Hocam sermayesi olsa zaten direk alır aracı sarı siteye 20 fazlasına koyar. Olmadığından devrederken 3-5 bişey koparmanın derdinde oluyorlar. İşte o bir takım işler içine girince hiç bulaşmadım. Yok yere çarpılmayalım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    egunay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6329 Mesaj

İlk Haziran ayında artış başladığında Temmuz'da çakılır diyordum. Her ay bir sonraki ay bende çakılır diye düşündüm. Bu ÖTV değişimi sonrası yine çakılmazsa boşverin gitsin..
    |
    |
    boras06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    fiyatlar düşer mi çıkar mı orasını kimse bilemez. yarın doğu akdeniz meselesi çözülür tl nefes alır dolar düşer, haliyle araç fiyatları da düşer. düşmese bile eskisi 2-3 yıl öncesinde olduğu gibi bayiler liste fiyatlarından indirim yapmaya başlarlar.

tabi bu dediklerim ülkeye yeterli sayıda araç girişi yapılırsa ancak gerçekleşir. bu yüzden en kritik kıstas ülkeye talebi karşılayacak kadar araç gelmesidir.

bugün bile ülkede yeterince araç olsa herkes gider en kötü liste fiiyatından alır. bayiler araç olmadığı için veremi gösterip sıtmaya razı ediyorlar bizi. ben gidi civic eco elegance'ı istediğim zaman bayiden 217k verip alabilsem ikinci el fiyatı da seve seve 10-20 bin aşağılara kadar çekilir. hatta 2017 civicler 170 bandına iner. ama araç yok işte herşey burada tıkanıyor.

Bunları 2 farklı numaradan 1'er defa aradım araç yok dediler ? Size nasıl fiyat verdiler ...
    |
    |
    s00f87a kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: alitaro

fiyatlar düşer mi çıkar mı orasını kimse bilemez. yarın doğu akdeniz meselesi çözülür tl nefes alır dolar düşer, haliyle araç fiyatları da düşer. düşmese bile eskisi 2-3 yıl öncesinde olduğu gibi bayiler liste fiyatlarından indirim yapmaya başlarlar.

tabi bu dediklerim ülkeye yeterli sayıda araç girişi yapılırsa ancak gerçekleşir. bu yüzden en kritik kıstas ülkeye talebi karşılayacak kadar araç gelmesidir.

bugün bile ülkede yeterince araç olsa herkes gider en kötü liste fiiyatından alır. bayiler araç olmadığı için veremi gösterip sıtmaya razı ediyorlar bizi. ben gidi civic eco elegance'ı istediğim zaman bayiden 217k verip alabilsem ikinci el fiyatı da seve seve 10-20 bin aşağılara kadar çekilir. hatta 2017 civicler 170 bandına iner. ama araç yok işte herşey burada tıkanıyor.
    yaşım 40 bayilerde araç olmadığı bir dönem hatırlamıyorum.
    son 1 yıldır parası olan bile sıfır araba alamıyor.
    bayiler kendine çekidüzen vermeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Çavuş
    51 Mesaj
    Burada bazi arladaslar vardi insallah arac almamiz icin yalvarir bayiler.insallah beter olurlar..Bunlar daha iyi gunleri diye..Temennileri tuttu ama ters tuttu...Biz vatandas olarak beter olduk...Dun megane bulmalari icin yalvardim satis temsilcilerine birisi sadece arac yok dedi bir daha muhatap olmadi...Digeri hic muhatap olmadi...Bunlar daha iyi gunlerimiz mi diye dusunup korkuyorum valla...

ben stokçuluk yaptıklarından şüphelenmeye başladım.

sıfır renoları fiat bayi, sıfır egeaları reno bayi 2. el diye satıyor.

nasıl bir filme düştük?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gnr -- 3 Eylül 2020; 14:54:8 >
    |
    |

Dün akşam saatlerinde aradığımda bir hafta veya 10 gün içinde gelecek araç olduğunu ve fiyatını söylediler. Bu süre zarfında satılmış veya başka iş dönüyor olabilir. Bayilerde Scala var ama çoğu paketli ve ÖTV dilimi üstte olduğu için fiyatlar saçma yerlere gidiyor. Hemen hemen ulaşabildiğim tüm bayilerde bu tür yüksek fiyatlı Scala mevcuttu

|
    |
    JrMaster kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: börteçine@.m

Araç satışları çakılır mı yoksa hızlanarak artar mı
    Tam cakiliyordu zam yapildi,sifir satan alsatci ve galericiler kurtarildi.Simdi millet galerilerden alir araclari sonra pandemiden dolayi arz yine sikintiya girer galeriler bu sefer %80lik dilimde toplamaya baslar araclari.
    Satislarin cakilmasi premium e segment ve ustunde olur 5 serisi e serisi A6 gibi araclar bu saatten sonra 90larda ki gibi patron arabasi olur.Ust duzey yoneticiler ve kucuk patronlar bu arabalari rahat aliyordu 2010 2018 senesine kadar artik zor malesef

Renoya para vermem üstadım
    Senin verdiğin paranın yüzde 20 30 aşağı fiyatına oyakçılar alıp alıp piyasaya satıyolar askerlere karşı bir önyargım yok alsın indirimli binsin
    Ama binsin işte oda al satçı olmasın kota olayınıda kaldırmışlar durmadan hersene ucuza alıp piyasayı öldürüp ucuza satıyorlar seninde aldığın fiyat cücük oluyor alsatçı falanda değilim ama piyasa yükselirken senin aldığın paranında çöp olması sinir bozucu

|
    |
    Nervo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    130 Mesaj
    Egea bulabilen var mı?

|
    |
  • Yarbay
    2333 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: garanti01

Burada bazi arladaslar vardi insallah arac almamiz icin yalvarir bayiler.insallah beter olurlar..Bunlar daha iyi gunleri diye..Temennileri tuttu ama ters tuttu...Biz vatandas olarak beter olduk...Dun megane bulmalari icin yalvardim satis temsilcilerine birisi sadece arac yok dedi bir daha muhatap olmadi...Digeri hic muhatap olmadi...Bunlar daha iyi gunlerimiz mi diye dusunup korkuyorum valla...
    Mevcut araciniz var mi yok mu hocam?

|
    |

|
    |

bayiye gidin oyak kampanya fiyatına yakın indirim alıyorsunuz yeter ki araç olsun mesela 1.3 otomatik için yaklaşık 15 bin liste fiyatından düşüyorlar
    |
    |
    cxcagri kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Orijinalden alıntı: The last ejector

2020 yilinda 1.5 1.6 atmosferik benzinli motorlu, 100 kmde 10 11 lt benzin yakan hantal ve verim yonunden cok iyi olmayan araclar insanlarin kurus kurus yakit hesabi yaptigi bir ulkede cok da makul gorunmuyor. keske verimli dusuk hacimli turbo motorlu araclarini daha uygun fiyatli ve ulasilabilir kilabilseler.
    ford focus 1.6 powershift i 2,5 ay şirket aracı olarak kullanmıştım. sonrasında sözleşme süresi bitti (3 yıl), çok yakıyor diye şirket dizel başka markalarla değişim yapmıştı. (önceki kasa makyajlı)

ancak ben oldukça iyi sonuçlar almıştım. 8 lirte ortalama ile 1. köprüden işe git gel istanbul trafiği. gerçi o kullanım tarzı powershift in kavramasını biraz daha hızlı yıpratmıştır belki.

sanırım şimdiki focuslar tork konvertörlü tam otomatik. bu da min yüzde 10 fark demek, ıslak kavramalı çift kavramaya göre. sanırım ben 8,5-9 arası bir yerde tuttururdum yine de.
    |
    |

• Geçen ay 350 bin tl olan 2 gran coupe şuan 475 bin tl. Ve 4 aydır ellerinde satabilecekleri araç yok . Olmayan araçlar ev fiyatına.
    |
    |
Gülüş Tasarımı
Web Tasarım
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,828
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.