Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (6332. sayfa)

5 sn
288.548
Cevap
4.619
Favori
46.935.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1049 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
3. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 63306331633263336334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Sana felaket tellalı diyen vatandaşa tokadı çakalım;

Flama formasyonu oluşuyor yaklasik 56 gündür.
    Eğer üçgeni yukarı kırarsa, kırdığı noktadan itibaren flama direğinin boyu kadar yukari gitme ihtimali mevcuttur. (Yatırım tavsiyesi değildir.)

Diregin boyu 1.20tl yüksekliginde.(Ağbal'ın kovuluşuyla gelen yükseliş) Yukarı kırdığı nokta ise 8.50tl lere tekabül etse 8.50+1.20=9.70tl yapar.

Kisaca ortalik vietnam. Bakalim nasıl döndürecekler bu kuru buradan...

Alıntıları Göster

Eyvallah hocam

8.50 geçildi mı iş bitti diyo çoğu ekonomist.

Gidişat kötü , benim babam anlatırdı para var araba alcam araba bulamıyorumduk, sıraya yazılıyor duk sıra gelene kadar 3-4 zam geliyordu ..

Millet sanıyor ki talep düşünce fiyat düşer ..

Ben geçmişte yaşananları bildiğim için bas bas bağırıyor insanları uyarıyorum ama şimdi de zam sevici olduk bak.

Sanki ben zam yapıyorum doları buralara ben getirdim.

Doğruyu konuşanı sevmezler hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ariic -- 13 Mayıs 2021; 17:22:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

Seninde bayramın kutlu olsun.

son cümleye kadar bayram mesajı sandım. son anda gene zam müjdesini vermişsin. sesli güldüm mq.

herkese hayırlı bayramlar!

• quote:

Sana felaket tellalı diyen vatandaşa tokadı çakalım;

Flama formasyonu oluşuyor yaklasik 56 gündür.
    Eğer üçgeni yukarı kırarsa, kırdığı noktadan itibaren flama direğinin boyu kadar yukari gitme ihtimali mevcuttur. (Yatırım tavsiyesi değildir.)

Diregin boyu 1.20tl yüksekliginde.(Ağbal'ın kovuluşuyla gelen yükseliş) Yukarı kırdığı nokta ise 8.50tl lere tekabül etse 8.50+1.20=9.70tl yapar.

Kisaca ortalik vietnam. Bakalim nasıl döndürecekler bu kuru buradan...

Alıntıları Göster

Arabadan daha cok koruyacak paranizi diyoruz tokatla ne alaksi var?

Kovulus zamani olusan gapi nezaman kapatagi daha onemli bu arada;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Eyvallah hocam

Gidişat kötü , benim babam anlatırdı para var araba alcam araba bulamıyorumduk, sıraya yazılıyor duk sıra gelene kadar 3-4 zam geliyordu ..

Ben geçmişte yaşananları bildiğim için bas bas bağırıyor insanları uyarıyorum ama şimdi de zam sevici olduk bak.

Alıntıları Göster
    İnsanlarin o dedikleri talep kaynaklı enflasyonda olur.

Bizdeki maliyet enflasyonu. Döviz kuru üzerinden giriyor dolaşıma. Kur düşmedikçe hiçbir şekilde gerilemez.
    Alıcı çıkmasa dahi düşmez, bunun adina da Stagflasyon denir. Fiyatlar maliyet (kur) yüzünden artmaya devam eder lakin piyasada yaprak kımıldamaz. Kimse hicbisey alamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bu dolara noldu gene ya
  • CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt
    Polemiğe girmek istemiyorum zaten kaybetmedi demedim kaybınız çok olmaz dedim illaki araç fiyatları fazla arttı o kadar takip edebiliyorum. Ne malum belki coinlere yatırdı 4-5 kat veren coin oldu bu süreçte. Bu sebeple direk zarardasın demiyorum kimseye.
  • Fiyatlar hiç yerinde durmadığı için, elbette kaybımız oldu. Vadeli de az da olsa bir getiri oldu. Artık ilk fırsatta değerlendirmek gerekiyor. Birde çocuğumuz dünyaya geldi. Artık önemli bir ihtiyaç haline geldi. Tecrübeli arkadaşlardan gelen bilgiler doğrultusunda hareket edeceğiz artık.

Sizin şuan için tavsiye edebileceğiz bir model / modeller var mı?

Öğrenmek isterim. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: EUS

Arabadan daha cok koruyacak paranizi diyoruz tokatla ne alaksi var?

Kovulus zamani olusan gapi nezaman kapatagi daha onemli bu arada;)

Alıntıları Göster
    2017 senesinde Eur/usd paritesinde rakam 1.0750 deyken olusan gap tam 3 sene sonra 2020 de kapandi.

Dolartl deki gap te elbette kapanacak lakin belki bu sene icinde belki 5 sene sonra... Bunu kimse bilemez.

• quote:

Bizdeki maliyet enflasyonu. Döviz kuru üzerinden giriyor dolaşıma. Kur düşmedikçe hiçbir şekilde gerilemez.
    Alıcı çıkmasa dahi düşmez, bunun adina da Stagflasyon denir. Fiyatlar maliyet (kur) yüzünden artmaya devam eder lakin piyasada yaprak kımıldamaz. Kimse hicbisey alamaz.

Alıntıları Göster

İşte gel de bunu bakkal matematiği ile ticaret yapan , ekonomi ne bilmeyen insanlara anlat.

İthalatçı zararına mı mal satcak ? Araba getirmez diyorum zam sevici oluyorum.

Daha önce de ediğim gibi mantık muhakeme Terk etmiş ülkeyi Türkiye bir açık hava tımarhanesi

• quote:

2017 senesinde Eur/usd paritesinde rakam 1.0750 deyken olusan gap tam 3 sene sonra 2020 de kapandi.

Dolartl deki gap te elbette kapanacak lakin belki bu sene icinde belki 5 sene sonra... Bunu kimse bilemez.

Alıntıları Göster

7.50 mevzusunu diyorsanız , bence hayaller bile hayal oldu.

Kimi diyor 7.50 ye gelmeden bı yere gidemez.

Bu grafik işinden hiç anlamam ama şuan grafik taktığını da pek düşünmüyorum.

Aşağıda da görüldüğü gibi tüm dünyanın tersine yürüyor bizde işler.

Gelişen ülke paraları bugün dolara karşı değer kazanıyor

Türk lirası yine değer kaybediyor.

Yani yabancı TL den Nefret eder olmuş. İçerde ki yerliler de almıyor.

Şu ortamda düşüş beklemek komik olur.

YTD

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023

• gotick G kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun yeni bebek varsa onun eşyaları için bagaj şart. O sebeple corolla scala civic kamiq gibi sizi bagaj olarak üzmeyecek bir araç öneririm.
  • quote:

Alıntıları Göster

Bu forum için fazla mantıklı yorumlar. Bizim forum ekonomisi teorisine göre araçların alıcısı çıkmaz ise fiyatlar düşer. Bunun üzerinden herşeyi yorumlamak gerekiyor SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 

• The Division Bell kullanıcısına yanıt
    merhaba
    bu tablo hangi siteden.paylasabilirmisiniz

• Hocam sağ ol. Yaklaşımınız, anlatım diliniz için teşekkür ederim. Gerçekten fazlasıyla yardımcı oldunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Eyvallah hocam

Alıntıları Göster

Evet haklısın. şimdiki gençlere saçma gelir ama yaşı 40 üstü olanlar hatırlar. doksanlarda aylık enflasyon %8-10'du. galeriye aynı modelden 5-10 araba gelir, satsada satmasa da her hafta zam gelirdi. en kötü 1 sene sonra hepsi satılırdı ama son satılanların fiyatı ilk satılanların 2 katına yükselirdi.

audi, bmw, mercedes zaten parmakla gösterilirdi.

hükümet döviz kaçmasın diye ithal araç satılmasını istemediği için sürekli vergi koyar insanları yerli üretime yönlendirirdi.

seksenlerin, doksanların filmlerine bakın. hep hacı murat, kuş serisi veya reno görürsünüz.

o zamanda satılmasada fiyatlar asla düşmezdi.

burada araba alamadığı için sinirlenen, zamlara öfkelenen duygusal kardeşler var, yıllardır 'seve seve düşecek o fiyatlar seve seve' yazıp duruyorlar.

serbest piyasa sizin düşündüğünüz gibi işlemiyor beyler;

chevrolet, mazda piyasalardan nasıl çekildiyse satamazsa mazda, alfa romeo, subaru da bir iki model göndermeye başlar. o da satmazsa zararına vermez. çeker gider.

2011'de satılmayan 400 astra 3 sene otoparkta yatmış en son filonun birine toka edilmişti.

size imkansız geliyor ama, vw bile bir süre sonra araçları göndermemeye başlar. mesela golf 8 çıkar. senin ülkene 2 yıl gecikmeli gelir. yılda yarım milyon golf satan vw için tr'de yılda 5 bin golf satması sizin sandığınız kadar önemli değildir.

yada trafikte hep 0.9 beyaz buzdolabı tipli araçlar görmeye başlarsınız. sonra bir bakmışsın ki, sende bu araçları övmeye başlamışsın.

öyle 'satamazlarsa seve seve düşürecekler' diye birşey yok yani.

mesela son 7- 8 aydır alınan yarım milyon sıfır aracın hiçbiri üstüne kar koyamadı. hatta faiz kadar bile kazandırmadı ama kimse zararına satmıyor.

niye?

çünkü herkes biliyor ki eninde sonunda faizler düşecek.

fiyatlarda yükselecek!

onun için fırsat aracı bulursanız kaçırmayın derim arkadaşlar!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gnr -- 13 Mayıs 2021; 18:4:41 >

• Kapanir kapanir. İllaki kapanacak o boşluk. Ama hemen olacak diye bir kaide yok. Seneler sonra bile gerceklesebilir. Sadece uygun bir senaryo gerekli.

Büyük ihtimal bu senaryo da seçim sonuçları olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: gotick

Fiyatlar hiç yerinde durmadığı için, elbette kaybımız oldu. Vadeli de az da olsa bir getiri oldu. Artık ilk fırsatta değerlendirmek gerekiyor. Birde çocuğumuz dünyaya geldi. Artık önemli bir ihtiyaç haline geldi. Tecrübeli arkadaşlardan gelen bilgiler doğrultusunda hareket edeceğiz artık.

Sizin şuan için tavsiye edebileceğiz bir model / modeller var mı?

Öğrenmek isterim. Teşekkürler.

Benim 3 aylık oğlan var, geçen memlekete gittik kavimler göçü gibiydi. Sedan araç alın, C sedana bile sığmadık bende yakın zamanda C Suv ya da D segmentine geçeceğim. 250 civarı corolla ve civic bulunuyor.Başka alternatifte yok.

• gnr G kullanıcısına yanıt
    Altına imza atmalık
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

merhaba
    bu tablo hangi siteden.paylasabilirmisiniz
    Kendi çizimim bu. Herhangi biryerden alıntı değil.

Grafik hizmetini veren siteyi soruyor isen, tradingview. Google a yazın çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 13 Mayıs 2021; 18:6:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gnr

Evet haklısın. şimdiki gençlere saçma gelir ama yaşı 40 üstü olanlar hatırlar. doksanlarda aylık enflasyon %8-10'du. galeriye aynı modelden 5-10 araba gelir, satsada satmasa da her hafta zam gelirdi. en kötü 1 sene sonra hepsi satılırdı ama son satılanların fiyatı ilk satılanların 2 katına yükselirdi.

audi, bmw, mercedes zaten parmakla gösterilirdi.

hükümet döviz kaçmasın diye ithal araç satılmasını istemediği için sürekli vergi koyar insanları yerli üretime yönlendirirdi.

seksenlerin, doksanların filmlerine bakın. hep hacı murat, kuş serisi veya reno görürsünüz.

o zamanda satılmasada fiyatlar asla düşmezdi.

burada araba alamadığı için sinirlenen, zamlara öfkelenen duygusal kardeşler var, yıllardır 'seve seve düşecek o fiyatlar seve seve' yazıp duruyorlar.

serbest piyasa sizin düşündüğünüz gibi işlemiyor beyler;

chevrolet, mazda piyasalardan nasıl çekildiyse satamazsa mazda, alfa romeo, subaru da bir iki model göndermeye başlar. o da satmazsa zararına vermez. çeker gider.

2011'de satılmayan 400 astra 3 sene otoparkta yatmış en son filonun birine toka edilmişti.

size imkansız geliyor ama, vw bile bir süre sonra araçları göndermemeye başlar. mesela golf 8 çıkar. senin ülkene 2 yıl gecikmeli gelir. yılda yarım milyon golf satan vw için tr'de yılda 5 bin golf satması sizin sandığınız kadar önemli değildir.

yada trafikte hep 0.9 beyaz buzdolabı tipli araçlar görmeye başlarsınız. sonra bir bakmışsın ki, sende bu araçları övmeye başlamışsın.

öyle 'satamazlarsa seve seve düşürecekler' diye birşey yok yani.

mesela son 7- 8 aydır alınan yarım milyon sıfır aracın hiçbiri üstüne kar koyamadı. hatta faiz kadar bile kazandırmadı ama kimse zararına satmıyor.

niye?

çünkü herkes biliyor ki eninde sonunda faizler düşecek.

fiyatlarda yükselecek!

onun için fırsat aracı bulursanız kaçırmayın derim arkadaşlar!

Alıntıları Göster

Elinize ağzınıza sağlık .

Gayet doğru ve açık şekilde anlatmışsınız.

Beni de çok doğru anlamışsınız.

• 
Sayfa: önceki 63306331633263336334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.