Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (5463. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 0zkanK. , SigortaTower , SigortaTower Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 43 Misafir (5 Mobil) - 40 Masaüstü6 Mobil
5 sn
288.652
Cevap
4.621
Favori
46.972.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1050 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
5. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 54615462546354645465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alitaro

Dolar 7,50 olmuş faiz indirimi imkansız. Boşa beklemeyin. Dolar 7 iken bile yapmadılar 7.50 iken mi yapacaklar ?

Tam tersi dolar böyle artmaya devam ederse faiz artabilir. Bu da demektir ki otomotivde indirimler devam edecek.

Doların artışını böyle okumak gerekiyor.

Yaza kadar sıkacaklar, yazın konut ve araç kredilerinde patlama olacak bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: alitaro

Dolar 7,50 olmuş faiz indirimi imkansız. Boşa beklemeyin. Dolar 7 iken bile yapmadılar 7.50 iken mi yapacaklar ?

Tam tersi dolar böyle artmaya devam ederse faiz artabilir. Bu da demektir ki otomotivde indirimler devam edecek.

Alsatci galericiler umarim alimi keser yoksa iflas dalgasi baslar onda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyn

Dogus Oto Bursa

Passat 1.5 TSI Elegance

Opak renk - 410 bin TL

Metalik - 414 bin TL

Ayni arac icin gecen hafta Dogus Kartal 439 bin TL fiyat vermisti... 1 haftada 29 bin TL indirim olmus...

aldıgınız fıyatlar 2020 model ıcınmı

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Doların artışını böyle okumak gerekiyor.

Yaza kadar sıkacaklar, yazın konut ve araç kredilerinde patlama olacak bence.

Alıntıları Göster

İlla ki öyle olacak. yüksek faize ekonominin dayanması çok zor. tabi o dönem geldiğinde faizi düşürecek gerçek sebepler oluşmayacak. ama büyük ihtimalle geçen sene olduğu gibi devlet bankaları eliyle her şeye rağmen faizi indirecekler. daha sonra cari açık artacak ve tekrar film başa saracak.

• quote:

Orijinalden alıntı: joliva

Skoda daki yetkillilere deseydiz?

Laleli de pavyonlarda bile gerçekte fanta/soda olup jack daniels görünümü verilmiş kons ickilerine bile böyle abuk fiyat yazmıyorlar gecenin sonunda diye !!!

Bu oktavya bu fiyatlarıyla showrromda karikatür gibi durur öylece

Alıntıları Göster

Skodanın ST lerine gerçekleri söyleyince ya mahçup bir gülümseme ile "napıyım benim elimden birşey gelmiyor" bakışı yapıyorlar (ki buna hiç bir itirazım yok) yada sinirleniyorlar  . Skoda ile ilgili bir tüketici olarak şahsi kanaatim yanlış yönetildiğidir. Bu kadar potansiyeli olan bir marka, Türkiye gibi hem otomobili çok seven hem de ekonomik sıkıntısı olan bir ülkede çok daha iyi bir konumda olabilirdi. Neyse ben artık kapattım skoda defterini. 

• quote:

Orijinalden alıntı: Akasha_Ether

Adamların araba satmak gibi bir derdi yok galiba

Çok doğru. Cool pakete otomatik şanzıman koymamışlar. Varsa da Türkiye’ye getirmiyorlar. 230 binden cool otomatik satılırdı belki biraz. Elegance ve Prestige paketleri ise 80’lik dilimde kaldığı için fiyatları 300 binlerde.

Kim alır o fiyata? Allah akıl fikir versin. Hyundai ve Kia paraşütsüz düşmeye devam eder bu kafayla.

• quote:

Orijinalden alıntı: captainace

Hayır hocam SUV ya da xover olacak sarti yok sadece güvenli ve saglam bir araç bakiyorum, scala prem. kesinlikle bulamadim belirttigniz fiyata

Alıntıları Göster

Hocam sadece bayilere odaklanmayalım piyasada eski maliyetli araçlar oldukları için çok rahat bulursunuz. Sonuçta önemli olan sizin bütçeniz bayi olmuş galeri veya al satçı olmuş farketmez 0 KM olduktan sonra.

• sarper26 kullanıcısına yanıt
    Neden bu kadar kötülediniz 1.4 style plus i20yi
  • wilsonzz W kullanıcısına yanıt
    Eski kasasıyla aynı motor galiba. Eşşek gibi bir motor gitmiyor ve yakıyor birde 1.6 Vergisi veriliyor. Tek artısı sorunsuz olması. Yeni kasasına da 190 fiyat çekmişler bana göre asla etmez. Daha uyguna Polo clio ibiza fabia 208 filan var. Fiyatını bilmiyorum ama 1.0 turbosu belki değerlendirilebilir.
  • Zamanın arabaları focus ve astra ne hallere düştü forumda bir tane bile konusu geçmiyor. Tebrik etmek lazım ford ve opeli nasıl başarabildi bu iki modeli bitirebilmeyi. Bir ara focus baktım benzinli motoru iyice bitirmiş dizel fiyatıda başka evrende. Paketlerde iş yok. Bos paketinde cok birsey yok, titanyumda hersey opsiyon. Focus gibi bir arabadan hangi mantıkla bağımsız süspansiyonu çıkarırsın. Neyse bitmis bir arabayi konuşmanın geregi yok. Focus 3.5 ile zirveyi yaşamıştı

• road warrior kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum 2 yıl 75-80 bin km kullandım. Çok da keyif aldım. Viraja arabanın burnunu sok gerisini düşünme hakikaten mermi gibi makinaydı ne dert ne tasa koy kaliteli dizel yakıtı yürü. Güzel günlerdi fordu tebrik etmek gerek. Astra kullanmadım yorum yapamam.
  • erosmarcos kullanıcısına yanıt

Sedan Flame x pack 232.500 den satıldı, belki şansınıza bulursunuz, hepsi bitti diyorlar.

• Ufak sayılabilecek bir dalgalanmayla 6,90 dan geldi 7,40 a. 7,20 ye dönüş yapsa da bu ülkede refleks oldu artık 2-3 günde 0,50 kuruşu gördüklerinde strese girip dolar alıyorlar. Daha merkez bankası rezerv güçlendirecekte, hane halkı elinde bulunan doları bozacakta, döviz alınan borçlar ödenecekte bide enflasyon düşecekte yurtdışında enflasyon sorunu olmayacakta fed faizleri arttırma işini öteleyebilecekte te te. Abd ile yönetimsel ilişkilerde probleam çıkmayacak, coğrafi sorunları çözeceğiz, yatırımcıya güven vereceğiz. Say say bitmiyor. Faizlerin çok uzun süre yüksek kalması şart. Yoksa Sıfır araç alan her zaman kazanacak. Abd ki enflasyon söylentisi tahvil faizlerini ve gelişen ülke para birimlerini zıplattı. Bizde ki zıplama 2-3 günde 50 kuruş. Bu söylentiler çoğaldıkça irili ufaklı şokları yemeye devam. Gerçekleşme söylemleri netleşmeye yakın irili şoklara devam. İşimiz zor. Yapılacak en son şey 2020 yazı faizleri düşürmekti hazır yüksek faiz dönemini kademeli sonlandırabiliyorduk ama maalesef. Dediler ki üretici ve tüketici kredi çeksin her şeye zam gelsin hane halkı iyice fakirleşin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan19866 -- 5 Mart 2021; 2:5:22 >

• skoda dan hala bir haber yok octavia düşürse patlama yaşayacak bayiler keza kamiq premium düşmesini bekleyende çok.

full scala ile yılı bitirmeyi düşünüyorlar herhalde

• Ford Focus Titanium dizel otomatik Ford un elinde 2020 model binlerce araba var. Pazartesi günü bu araçlara özel bir şey yapabilirler. Yüzde 80 den 50 ye düşer mi diye sordum ama imkansız dedi ST. Bekleyip görmek lazım. Euro 9,5 a kadar trend x donanımlı olanları 229binden filoya vermişlerdi.

Bu ekonomik reform paketi ile ilgili vergilerde bir değişiklik olabilir mi ? Sanırım 2 hafta içerisinde açıklanacak. Neredeyse Golf ün fiyat açıklama tarihine denk geliyor. Bu zamana kadar iyi bir şey göremedik ama acaba bu sefer farklı mı olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: Death Time

bayılıyorum böyle düz mantık hesaplayan insanlara.

keşke o kadar basit olsa. peki sen bu araçların ne zaman gümrüklendiğini biliyor musun? ya da hangi kurdan? yaklaşık 1.5 aydır döviz kuru düşüyor.

ikincisi bu araçların navlun, otopark, gümrükleme, ardiye maliyetlerini de hesaba kattın mı? yok bilmezsin, çünkü belki de birkaçını duymadın bile..

peki örneğin ankara doğuş çankaya'da kaç kişi çalıştığını bilir misin? servis, resepsiyon, satış görevlisi vs? bilmezsin.

o yüzden sen önce devlete sor "bu vergi nedir kardeşim ben enayi miyim diye?"

ben sana söyleyim mi bir a4'ten ortalama 10.000-12.000 tl civarı kar kalıyor bayiye. onların ana gelir kapısı sıfır satışı değil. hatta kur farkından zarar ettikleri de oluyor.

onlar servis, bakım ve yedek parçadan kazanıyorlar.

umarın artık bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmazsın

Alıntıları Göster

o kadar doğru söylüyorsunuz ki, bir bıkmadılar ellerinde hesap makinesi hesap yapmaya

yani bayileri hiç sevmiyorum, ama bir bankacı olarak bayi kurumsal müşterilerim oldu

hiç öyle kolay bir iş değil yaptıkları

hani nerden baksanız 30-40 (bazı büyük bayilerde bu tutar 80-100 milyon tl ve üzerine de çıkıyor) milyon tl asgari sermaye bağlamadan yapılacak bir iş de değil, hiç düşünmüyorlar acaba bu kadar sermaye bağlayan adam bu parasını mevduatta tutsa şu anda ne kazanırdı?

ya da böyle büyük miktarlarda para ile yapılan işlerde kredi kullanılan miktar nedir, günümüzde bunun maliyeti nedir, distribütörlere ne kadar teminat vermek gerekir, mesela, bu teminat mektupları, ipotekler vs nin maliyetleri nedir?

dev bir plazanın kirası, orada çalışan en az 30 kişinin (bazı bayilerde 70-80ne kadar çıkıyor toplam çalışan sayısı) maliyeti nedir?

bu işler öyle bir arabadan 2-3bin tl kar ederek dönecek işler değil

bir tüketici olarak bunları yazmaktan nefret ediyorum ama böyle yani

üstüne adam 10 bin kar koyduğunda da, tüketiciye maliyeti 21.240 tl, %80 ötv ve %18 kdv ile

buradan çıkış bu mantıksız vergi sisteminin değişmesidir, yoksa adam helalinden bi 10bin kazansın tabii dediğimizde tüketici olarak bana da 22bin tl girmesin, çünkü benim de buna gücüm yok

bu arada 232bin üzerine hadi 3-5bin tl neysede, 30-40bin tl koyan hiçbir bayiden de alışveriş yapmayın, dedim ya bence bu işin helalinden kar marjı 10binn civarıdır (bu dediğim vergiler öncesi fatura fiyatı 130bin tl civarı araçlar için, daha pahalılarda daha yüksek, hele sürümü de düşük premium markalarda daha da yüksektir, egea'da daha düşük)

• quote:

Orijinalden alıntı: mob33

Hocam sadece bayilere odaklanmayalım piyasada eski maliyetli araçlar oldukları için çok rahat bulursunuz. Sonuçta önemli olan sizin bütçeniz bayi olmuş galeri veya al satçı olmuş farketmez 0 KM olduktan sonra.

Alıntıları Göster

Hocam çok haklisin ama bayi en azindan garantili galerinin ne yapacagı hiç belli olmaz. Örnek vermek gerekirse ben motorcuyum motorun a-z ye her haltini bilirim ama arabada gözden kacan cok sey olur. Misal motorda adam sarj dinamosunu söküp yan sanayi bir ürün takarsa ruhun bile duymaz. Bunun gibi durumlar malum türkiyedeyiz dürüst satıcı -alıcı binde 1 denk geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mob33

Alıntıları Göster

1 haftalık son fiyat yazmış birisi....

ne yapacak acaba 1 hafta sonra? 240 yazdığı aracı 270 e mi satacakmış... neye son 1 hafta?

fiyat düşürecem de alan varsa 240 dan alsın, sonraki hafta 238500 yapacam fiyatı 

• synthesizer kullanıcısına yanıt

bi bu 10 yıllıklar eksikti, lügata onlar da dahil oldu. ortalığı karıştırmayan bi bunlar kalmıştı. daha neler göreceğiz artık bilemiyorum.

• pendik05 kullanıcısına yanıt

Hocam hayırlı olsun. seçiminiz neden qq oldu, benzer bir ikileme sahibim.

• 
Sayfa: önceki 54615462546354645465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.