Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ VE SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR

5 sn
110.630
Cevap
1.806
Favori
13.951.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6995
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 40
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 13
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 25
  • Favoriye Eklediklerim 1807
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • EUS (1702 mesaj) CaptainSkyWalker (1296 mesaj) icemy (994 mesaj) ysf87 (872 mesaj) masterap (816 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (50228 mesaj) Mobil (55190 mesaj) Tablet (568 mesaj) Mini (5560 mesaj) Uygulama (13828 mesaj)
  • @
385 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> SIFIR ARAÇ VE SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR
Giriş
    307 Mesaj

170 bin olsa düşünürdüm ama 230 üstü bu arabaya verilmez bence de. Ne kadar dolu olursa olsun.
    |
    |
    kator kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    655 Mesaj
    Su ortamda piyasaya yeni cikacak modelleri ureticiler ve distributorler icin hep risk. Istisnalar var mi egea, sandero ve symbol gibi araclar haric. Ama 208, octavia vb... araclar bu fiyatlar ile bu kosullarda zor. Piyasa oturur, kurlar sabitlesir eyvallah. Bir de su var trendler degisiyor. B segmenti B Suv'a kaymisken, piyasaya cikali needeyse 2 yil olmusken ben bu fiyatlara niye 208 alayim! Bir de bu tarafi var isin. Veya otomatigi olmayan Egea yi ben ne yapayim. Veya fiyati kazik ama donanimi kıt yeni renault symbol benzin + otomatigi ne yapayim

Yani otomotiv piyasasinda kartlarin yeniden dagitildigi bir donem suan. 2 ay once sira vardi. Simdi zibil gibi sifir arac var bayilerde. Insani tebessum ettiren o laf geliyor akla. Ne oldu be Pasinyan! Gibi sormak lazim yetkili saticilara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    133 Mesaj
    Mercedes, Ford, Toyota, Fiat Chrysler Automobiles (FCA),Nissan ve Honda gibi küresel üreticiler, tedarik sorunları nedeniyle üretimlerine ara verdiklerini duyurdu

• Yüzbaşı
    307 Mesaj

Bir tek Subaru üretime ara verdiği haberine ulaştım ben. Kaynak verir misiniz ?
    |
    |
    Lawy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    133 Mesaj

|
    |
    Ahmetqzl01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2347 Mesaj

Hocam FR'ın açılımı "Formula Racing", 1.0 motorla pek racing olmuyor :) Xcellence benzeri dolu bir donanım olur belki ama FR beygir ister.

|
    |
    Belive or not kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    37 Mesaj

Maltepe aykan hocam
    |
    |
    xOxs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    288 Mesaj

Arkadaşlar yeni golf ne zaman gelir ya da ortalama fiyatı ne olur bilgisi olan varmı?

• Yüzbaşı
    570 Mesaj

Hocam Türkiye sadece zengin insanların büyük ve güçlü motorlu arabalara binebildiği bir ülke ne yazık ki.

Yoksa parayı zor kazanıyorsanız o emeğinizi 1.6 motor üzerine veremiyorsunuz.

1 birimlik arabaya 3 birime satın almak....

Kabaca aynıı arabanın 100 liralık 1.6 motorlusu 212 lira

110 liralık 2.0 motorlusu 330 lira

Küçük arabaların bile 2.0 motorlusunu bu fahiş sistem yüzünden alamıyoruz

Bu sistemi koyanlar bedavaya s600 e maybacha biniyorlar o kadar alçakgönüllüler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M Y S T -- 16 Ocak 2021; 0:47:7 >
    Cesc_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    42 Mesaj
    Yapılan dolar analizlerinde eğer anormal bi durum olmaz ise 5.70 6.00 bandına kadar çekileceği konuşuluyor tabi yıllar alacak bir süreç olması muhtemel. Ytd

• Yüzbaşı
    435 Mesaj

captur dizel fiyat alan oldumu

|
    |
  • Yüzbaşı
    503 Mesaj

|
    |
    mfrz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    56 Mesaj

😂😂
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 12 gün cezanın, 11 gün 2 saat 57 dakika kadarı kaldı.

nerede konusuluyor  

|
    |
  • Çavuş
    51 Mesaj

Mtv yi biz mi ödüyoruz 0 araç alırken?

• Yarbay
    2169 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dancing Bear

Arkadaşlar bu yeni Leon 1.0 TSi 230lardan girerse galerilerden bize fırsat kalır mı acaba?

Gidipte galeriden almazsanız ?

Galericilerden size kalır. Herkese kalır.

• Yüzbaşı
    320 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: forester34

Dünyada doğru ekonomide tek bir kural vardır. Ülkedeki yıllık enflasyon yıllık faize eşit olmalıdır. Eşit olmazsa ekonomik kriz çıkar.90 ları hatırlayın Tansu çiller))

Yıllık gerçek enflasyon yüzde 60-70’e gelmişken yıllık yüzde 10 faizle kredi dağıtırsan, araba ev fiyatları patlama yapar, devalüasyon olur, kriz olur. Nitekim öyle oldu. Faizler biraz arttı, deniz bitti. 2018 krizini hatırlayın dolar 7,5 tl oldu sonra 7,5-2=5,5 lere geldi dolar 2019da. Şimdi en yüksek dolar 8,5i gördü mesela 2018 senaryosu gibi olsa en tepeden 8,5-2= 6,5 tl 6,6 tl seviyelerine gelse neler olur piyasada???

Ekonomi bakanı değiştiğinden beri yoğun sıcak para girişi var, en kötü geride kaldı gibi görünüyor, Borsa 95 binlere kadar düşüp 133 bin seviyesine yükseldi, yani borsada %50 artış oldu. 2021 senesinin Haziran ayı için seçim söylentileri var doğrumu bilmiyorum ama seçim olursa belki bir ÖTV indirimi olurmu? Ben şu ekonomik tabloda seçim yapcaklarına pek ihtimal vermiyorum

Genelde Aralık ayı araba almak icin iyi bir aydır. Neden? Çünkü firmalar yıllık kotalarını doldurmak icin bazen zararına bile araba satar. Türkiye’de araba sezonu yaz mevsiminde yüksek olur, kışın talep düşüktür. Aralık ayında tüketicinin eli daha güclüdür pazarlık icin. Aralık ayında alınan araba genelde en iyi fiyattır. İstisnalar olabilir.

Alıntıları Göster

"Dünyada doğru ekonomide tek bir kural vardır. Ülkedeki yıllık enflasyon yıllık faize eşit olmalıdır. Eşit olmazsa ekonomik kriz çıkar.90 ları hatırlayın Tansu çiller)"

Sanırım burada faizin yıllık enflasyonun üzerinde olması (yani bir reel faiz bulunması) gerektiğini söylemek istediniz.

Sadece enflasyon kadar olan faiz anlamsızdır. Gerçek faiz bunun üzerinde olandır ve bu her zaman pozitif olmak zorundadır. Bugün gelişmiş ülkelerde öyle olmaması bu ekonomilerde ciddi hastalık belirtisidir.

|
    |

• Çavuş
    42 Mesaj

Doların 8.56 ya kadar çıkacağınıda kimse konuşmuyordu. Bunun ne zaman olacağını bilmiyorlardı.

|
    |
    vale13 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5298 Mesaj

Bulundugunuz donemin odemesini satici yapiyor
    |
    |
    marcio kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 12 gün cezanın, 11 gün 2 saat 57 dakika kadarı kaldı.

kımse konusmuyordu demıssınız sanırım soru mu anlamadınız. ben kım konusmuyor demedım kım konusyor dedım? sız konusuluyor dedınız ya kım ıste konusanlar

|
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.