Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ VE SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR

5 sn
110.310
Cevap
1.797
Favori
13.883.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 23 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6983
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 40
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 10
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 25
  • Favoriye Eklediklerim 1798
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • EUS (1688 mesaj) CaptainSkyWalker (1295 mesaj) icemy (994 mesaj) ysf87 (872 mesaj) masterap (816 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (50048 mesaj) Mobil (55044 mesaj) Tablet (568 mesaj) Mini (5545 mesaj) Uygulama (13828 mesaj)
  • @
386 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
3. Sırada  bugün en iyi #2
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> SIFIR ARAÇ VE SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR
Giriş
    465 Mesaj

Ben Ankara'dan aldım Eylül'de bulunamıyor diye birşey yok hocam. Şimdi haydi haydi bulurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DukeMew -- 2 Ocak 2021; 0:44:14 >
    |
    |
    Equal- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1344 Mesaj

İstenen renge boyayıp verecek galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Thekanarya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    39 Mesaj

Yukarda yazılan cezalar doğru ancak sadece usul yönünden cezalardır. Asıl vergi kaybı, aracın matrahına eklenmesi gereken aksesuar satışlarının ÖTV ve KDV matrahlarına dahil edilmemesidir. Burdan ciddi miktarda ÖTV ve KDV vergi Aslı ve vergi ziya cezası doğar. Alıcı ve satıcı bu vergi ve cezalardan müteselsilen sorumludur.
    |
    |
    Equal- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2119 Mesaj
    Arkadaşlar devletin döviz üzerinden ödemeleri var yüksek faiz ile ucuz döviz alacak en az 6 ay sürer. Liste fiyatı ile korkutup eski araçları ocak şubatta satacaklar sonra indirim ayağına yeni modeller vitrine çıkacak. 230 0000 civarı civic corolla kamiq leon golf octavia hangisi o zaman uygunsa değerlendiririz. Çok takılmamak lazım galerici tayfa kudursun dursun

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Ki geçmişte ithal olarak getirilen ve eksik ÖTV ile yurda sokulan grey market araçların ÖTV leri daha sonra alınmıştı bir kısmı vergi barışına sokulmuştu faizleri az olsun diye yapılandırılma yapılmıştı. Elden para işine inceleme illaki olacaktır bayiler bu işi ya 231 den yapsınlar ya da direk 280 neyse o katakulli işlerini bıraksınlar yarın birgün alıcıyı da sürprizler bekleyebilir astarı yüzünü geçebilir...

|
    |
    1mig kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

aynen hocam 230 civarına en dolu paket c hangisi ise o değerlendirilir. 230 denilen para 25-26 bin euro yapıyor ya ayıptır. ve ÖTV si yüzde 50 eskisi den bu skalaya girenlerin çoğu yüzde 60tı bir de böyle bakmak lazım yüzde 60 ların hepsi 80 e gitmedi 50 ye inen de çok oldu çıplak 130.000 TL altı fena değil aslında ama 150.000 olması gerekiyor matrah revizesi ile enflasyon şu bu düzeltmesi ile. Herneyse alsatçıları ve kan emicileri deşifre etmeye devam edicem...

-K@- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    120 Mesaj

az bir mebla da değil en az 40 bin tl vergi yok orta da ilerde tespit edip almaya kalksa devlet iyi bir vergi geliri olur. hatta bir dönem esnaf filan olmayan banka hesaplarında yüksek miktarda para girişi çıkış olup bir süre sonra tespit edilince paraya göre vergi cezası kesilmişti bilmiyorum belki daha vardır bu durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death55 -- 2 Ocak 2021; 1:14:17 >
    |
    |
    turnkiller kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    53 Mesaj
    Honda fiyatta güncelleme yapıyor acaba yeni fiyatlar ne olur bilen ya da tahmin eden var mı

• Binbaşı
    1586 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bestnews

Honda fiyatta güncelleme yapıyor acaba yeni fiyatlar ne olur bilen ya da tahmin eden var mı

gecen hafta motorlar 4 bin zam geldi bugunde gelir araclara

|
    |
  • Binbaşı
    1521 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: turnkiller

yeni elentra güzel. 220 230 lara otomatik orta paket verirlerse c sedanda kartlar yeniden dağıtılır.

Yani i20 fiyatına elantra.

• Teğmen
    126 Mesaj
    Bayiden fiyat alan oldumu fabia için. Bu arkadaş uygun mu yazmış sizce.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-0km-hemen-teslim-otomatik-1.0-tsi-yaris-mavi-881545884/detay

• Uzaklaştırılmış 13 gün cezanın, 12 gün 2 saat 43 dakika kadarı kaldı.

hala yuzde 80 den cıvıc satılmıs gıbı yazıyorsunuz ya. rakamlar 50 lık dılıme gelecekmıs te mıs mıs mıs. yahu forumda yazın bakalım eco eleganca sımdıye kadar en cok ne kadar verıldı gorelım. executıve ne kadar verıldı gorelım. yok 50 lık dılıme dusecek felan, yahu zaten bu dılımde satılıyo bu arac ustune de elden indıregandı yapıyorlar. 250 den fazla eco elegance 270 den fazla executıve veren bı allahın kulu yok zaten. bırakın su algı oyunları. fd6 kasasını 4 yıl kullanmıs bırı olarak ta sunu cok rahat soyleyebılırım. cıvıc candır. lpg takılır. buradakı arkadasların deyımıyle oyuncukladır. orta kesımın klas arabasıdır. sporcuyada gıder aıle babasınada.

• Binbaşı
    1207 Mesaj

Almanyada tam tersi, sedan araç az, herkes a6 sw, e sw tarzi araçlar kullanıyor. Epey şaşırmıştım.

508 sw nefis mesela gelse direk alırım sanırım ama burada tutmaz diye mi nedense gelmiyor...
    |
    |
    dragotreis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5331 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nosfecagri

Almanyada tam tersi, sedan araç az, herkes a6 sw, e sw tarzi araçlar kullanıyor. Epey şaşırmıştım.

508 sw nefis mesela gelse direk alırım sanırım ama burada tutmaz diye mi nedense gelmiyor...

kısır döngü işte, tutulmaz diye gelmiyor, gelmiyor diye tutulmuyor da.

geçenlerde de yazmıştım, sedandan 20-30 bin aşağı ver bakayım nasıl kapışılıyor. rahatına alışsa bizim millet sedan araba satılmaz daha

|
    |

pek talep görmedi bu araç kasa eski diye. ama en düşük 180 gördüm ben burdaki tekliflerde. bu arkadaş kaça aldı da 176 ya veriyor acaba bayiler kaça kadar düşürdü.

|
    |
    Mehmet sabır kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    101 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    orospuskyler

Geçen aradık o ilan sahibini. Sonuç alamadık. Dolandırıcı yada işsizin biri piyasayı karıştırıyor.
    |
    |
    Mehmet sabır kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    169 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ftr35

Teşekkür ederim. Nakit fiyati bu. Benim aracı takasta 190 a sayalım dediler ve hatta almasak daha iyi olur elimizde 150 tane ikinci el araç var dediler. Bende kendim satıyorum. Ama o gün ben ordayken işlemleri devam edenler vardi 250den alanlar vardı bir hafta önce almışlar kredi vs ugrasıyorlardı izmirdede 250 imiş bizimki yıl sonu oldugu için indirim miş güya ama 9 lira aksesuarı mecbur tuttular yine malesef ki

Hangi bayi hocam

|
    |
  • Yüzbaşı
    341 Mesaj

Aracınıza keyifle binin yorumlara aldırış etmeyin. Yazılan kötü yorumlar genelde bayii kaynaklı. Güncel kasa ise aracınız piyasadaki muadili araçlar içerisinde f/p oranı en yükseklerden birisi.

Tracy-Mcgrady kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    101 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Yeni juke, yeni leon, yeni golf hepsi çok yakın fiyatlarda giriş yapacak. Almanya giriş fiyatları 20k euroya yakın. Benzer fiyata sahip diğer araçların tr fiyatlarında büyük çoğunluğu %80 lik dilimde, çok küçük bir kısmı %50 lik dilimde.

2021 de yeni gelecek modelleri bekleyen varsa sadece b segmentler %50 dilimde olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak c, b suv lar çok kritik sınırdalar. Boş paketleri %50 lik dilimde bekleyen çok insan var.

Burada dediğim 2 segmenti bekleyenlere ufacık tavsiyem var. Kurlar artmaya başladığı anda bu araçlar direk %80 lik dilimde olacak. Faiz zaten çok yüksek iyice artarsa maliyetli paradan dolayı ekonomi çok soğuyacağı için bu daha kötü etki yapar. Yani bekleyenler kurlar hiç artmayacak diye beklemesin çok zararlı çıkar.

Videolardan anlaşılan yeni juke un iç hacmi ve bagajı golfü bile geçmiş. 420 lt bagaj hacmi gerçekten muazzam. 380 lt golf çünkü. Ve kalite algısı çok yükseldiği belirtiliyor. Ne kadar yeni olursa olsun premium haricinde insanlar %80 lik dilimden araç almak istemiyor. Aksesuarsız ve %50 lik dilimde aldığınız araçlar en karlı olanları olup zarar etme ihtimali marka/model farketmeksizin çok düşük.

Hocam almanyada 20k euroya yakın dediğiniz ve burada zor %50 ye girer dediğiniz araçlar için bir hesaplama yaparsak, 20k euro vergili satışıysa vergisiz çıplak 16.800 eder(almanyada %19 kdv var). 20k ya "yakın" dediğiniz için 16.500 euro diyebiliriz. Avrupa paketleriyle türkiye paketleri aynı olmadığından orta donanımlar 15 bin euroya rahat getirilir. Euro 9 lira. 135 bin TL yapıyor güncel kurla. Sınır 130 zaten isteseler hayli hayli sokarlar %50 ye 500 euro indirim isteyerek.. Veya baz paketler direkt girer zaten.. Firmalar ısrarla fiyatları indirmek alt dilime sokmak istemiyorlar. Hakkı kadar indirseler zaten satışları katlayacakları için daha çok kazanacaklar ama anlayamadığım bir sebepten ötürü fiyatları indirmek istemiyorlar..

|
    |

• Yüzbaşı
    725 Mesaj

Fiyat indirmeme sebepleri araçları konumlandıramıyorlar. Vergi dilimleri arasında uçurum var. Çoğu markanın B suvu 230 bin bandında olsa c suvu 350-400e satamayacaklarını biliyorlar.

B/C sınıf farkını geçtim aracın orta paketi %50 dilimde full paketi yüzde 80 de olsun sonuç yine aynı.

|
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
anzer balı
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,906
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.