Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ VE SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR

8 Kayıtlı Üye (7 Mobil) ve 34 Misafir (12 Mobil) - 23 Masaüstü19 Mobil1 iOS2 Android
5 sn
110.001
Cevap
1.789
Favori
13.814.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 14 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6970
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 40
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 25
  • Favoriye Eklediklerim 1790
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • EUS (1681 mesaj) CaptainSkyWalker (1295 mesaj) icemy (994 mesaj) ysf87 (872 mesaj) masterap (816 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (49887 mesaj) Mobil (54893 mesaj) Tablet (568 mesaj) Mini (5520 mesaj) Uygulama (13828 mesaj)
  • @
386 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
7. Sırada  bugün en iyi #2
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> SIFIR ARAÇ VE SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR
Giriş
    3270 Mesaj

haziran gibi ,mercedes cla sordum ,gelecerk arac var 30k kapora yatırın ,geldigi fiyat gecerli dediler.peki euro duserse fiyat duşermi dedim..st 8 yıldır aynı yerdeytim ,ben düşme görmedim demişti

• Yüzbaşı
    465 Mesaj

Bende öyle düşünüyorum hocam da stabil devam etse bıktık artık artmasa ya yeni yıl adına kitlemeseler zammı inşallah şimdiden 2021 girmeye başladı bana zam haberleriyle :) Araçlar artmasa bari.
    |
    |
    pendik05 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5523 Mesaj

Mercedes hiç indirim yapmadı gerçekten de. Al satçılarda 550 bandında bulunuyor, bayiden mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    texmo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3270 Mesaj

zengin alman gruru timsali ,alman malı bazı mak. vs urunlerde böyle

|
    |
    Zerathull kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2726 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bursam

https://www.facebook.com/163571153808974/posts/1810883259077747/

Bu araçlar neyin nesi arkadaşlar.

Tren yoluyla avrupadan araç gelmiyor. En azından gelse bilgim olur. Bir kaç defa konteyner içinde özel spor oto geldi. Oda transit olarak geldi yurtdışına gitti tekrar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 1 Ocak 2021; 0:22:28 >
  • Onbaşı
    34 Mesaj

büyük indirim geliyor üstüne bir de ötv indirimi gelecek .Bir yıldır bekleyenler beklediğnize değecek . Birayı fazla kaçırmışım pardon. Yahu hala fiyatlar güncelleniyor yazısı görünce indirim bekleyeniniz var mı ? Forum ekonomistten dış politika uzmanından geçilmiyor saat geçmiyor ki bir aneliz düşmesin . Hulasa yüzde %50 ötv ile golf troc c suv d sedan bekleyenler çok bekleyeceksiniz. Octavia fiyatları sizi uyandırır diye bekledik ama yanıldık

• Yarbay
    2119 Mesaj
    Euro 10 tl olduğunda skoda ceo su alt dilimden araba getireceğiz demişti gerekirse manuel getiririz alt dilim bizim için önemli demişti. Şimdi kur %10 çekildi adam akıllı iş yapmak istiyorlarsa leon octavia alt dilimden girecek. Diğer markalar da alt dilimden araç sokacak satmak istemiyorlarsa orası ayrı. Hoca ülkede araçların yüzde 70 satışı Fiat Renault toyota honda oldu.

|
    |
  • Yüzbaşı
    722 Mesaj
    Araçlara nasıl zam gelecek ki ,faizler olabildiğince yükseldi. Maaşım aynı Noel Baba para mı getirecek ?

Döviz bir 6 ay sıkı para politikası ve faizle bu seviyelerde ve altı seyreder.

Ama milli piyango çıksaydı %80 dilimden alırdım pazartesiye 😀
  • Yüzbaşı
    608 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mmsportt

Bu mesaj silindi.

Kardeş büyük ihtimal senin yaşın yetmiyor gibi geldi bana, ben 20 sene önce 2000 yılında aldığım 97 model poloyu 2003 te tam iki katına satmıştım. O yıllar tüm piyasa da böyleydi yüksek enflasyondan dolayı.

Biraz destekli sallayalım lütfen.

• Onbaşı
    34 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bursam

Araçlara nasıl zam gelecek ki ,faizler olabildiğince yükseldi. Maaşım aynı Noel Baba para mı getirecek ?

Döviz bir 6 ay sıkı para politikası ve faizle bu seviyelerde ve altı seyreder.

Ama milli piyango çıksaydı %80 dilimden alırdım pazartesiye 😀

Bundan sadece 3 sene önce 10 tlye alabildiğin peynir 40 tl oldu. Nasıl ki bu millet nasıl alacak bu fiyata bunu demedilerse araba için de aynı durum bunu bi kabullenemediniz gitti. Fakirleştik millet uyanın artık paramız 3 kat devalue oldu. Golf bundan 15 sene önce de 20 bin euroydu almanyada bugun de aynı para .Senin arabayı alıp alamaman kimin umurunda ? Parası olan alacak bu kadar

• Yüzbaşı
    722 Mesaj

Dostum eskiden sıfır araç al plaka tak 45 bin lira olan araç 40 bin düşüyordu.

5 senelik araç ile sıfır arasında yarı yarıya fark vardı.
    Şimdi bakıyorum sıfır ile 2017 arasında 20-30 bin lira fark var.
    Bu ikinci el böyle yerinde saymaya devam eder 2021 de. Makul mantıklı fiyat yazanlar temiz olanlar satar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bursam -- 1 Ocak 2021; 1:13:7 >
    |
    |
    murmuro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    612 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zyldz

Bundan sadece 3 sene önce 10 tlye alabildiğin peynir 40 tl oldu. Nasıl ki bu millet nasıl alacak bu fiyata bunu demedilerse araba için de aynı durum bunu bi kabullenemediniz gitti. Fakirleştik millet uyanın artık paramız 3 kat devalue oldu. Golf bundan 15 sene önce de 20 bin euroydu almanyada bugun de aynı para .Senin arabayı alıp alamaman kimin umurunda ? Parası olan alacak bu kadar

Alıntıları Göster

Hahaha peynir 40 TL de olsa alınabilir. Üstelik yaşamsal ihtiyaç. Araba almasan ne olur. Yanlış bir dusunce Ben kabullenemiyorum elimdeki hurdayi degistirmiyorumda. . Ne yapacaz şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kator -- 1 Ocak 2021; 1:20:4 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    608 Mesaj

Hocam orası öyle, sıfırın fiyatı aldığın gibi düşüyordu, ki öyle de olması gerekir, sıfıra yakın fiyatlarda ikinci el satılması saçmalıktır, ama enflasyon çok yüksekti, bir yıl sonra yine aldığın fiyatın üzerine satabiliyordun, çünkü sıfırı iyice uçmuş oluyordu...

Ha bu dediğim tabi 2004 öncesi dönem için, sonra para bollaştı, döviz stabilleşti, enflasyon düştü, gençler tabi sadece bu kısmı biliyor, öncesini bilmiyor bu yüzden birden artan fiyatlar onlara garip geliyor.

Yoksa 2000 yılı öncesinde de memlekette araba almak çok kolay değildi yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murmuro -- 1 Ocak 2021; 1:21:6 >
    |
    |
    bursam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    722 Mesaj

Sizde de anlama kıtlığı var sanırım.

184 bin lira bayi fiyatı olan Skoda Fabia 1.0 otomatik.

İkinci elde 2019-2020 modeli 210 bin lira

2017 modeli 180 bin lira.

Turşusu çıkmış 150 binde 5 parça boyalı çok temiz 2015 140 bin lira.

Böyle saçma bir piyasayımı savunuyorsun bana ?
    |
    |
    zyldz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2622 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: superficista

Kasım ayında görüşmüş olduğum bir Toyota bayi aradı bugün. . O dönem sıraya bile alamadıklarını soylemişlerdi.
    Bugün Corolla vision paket, otomatik vites aracı 200 bine (liste fiyatına) verebileceklerini söylediler.
    Ağustos ayında bugün ki döviz kuru ile liste fiyati 160 küsür olan aracı bugün 200'e pazarlamaya çalışıyolar.
    Faizlerin yükselmesiyle, aksesuar dayatmalari nasıl bitti ise bu fiyatları da paşa paşa olması gereken yere çekecekler!
    Alabilecek durumda olmama rağmen teklifi kabul etmedim.
    Bu fiyattan hala alan var ise hayırlı uğurlu olsun.

Çok doğru yapmışınız 160 lara gelecek o fiyatlar , araç yok üretim yok balonu yok artık , galerilerde şişti mecbur düşecek 160 lık aracı 220 ye sattılar şimdi 200 e inmişler ,stoktaki araçlar bol miktarda ortaya çıkar oldu hani 2021 mart a kadar corolla yoktu ???

Civic de yeni kasa çıkaracak büyük ihtimal rusya sonrası buralardan da çekilicek fiaytlar civic içinde düşer yoksa satamaz bu kadar basit

|
    |

• Yüzbaşı
    722 Mesaj
    Burda zam bekleyenler 20 gün önce döviz 7.85 iken döviz yılbaşında 7.50 yazdım dahada altına geldi. Yok düşmez 8 geçer diyenler piyasada yok.

Şurada 4 gün kaldı hepimiz göreceğiz zammı bırakın kampanya ile geçecek bir Ocak ayı göreceğiz.

FaiZleri Haziran kadar unuttun kesinlikle düşmez.
    Nakit parası olan ihtiyacı olan alır almaz herkesin kendi tercihi . Ama zam bekleyenlerin zam isteği nedir ben bunu çözemedim.
  • Yarbay
    2622 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rcpdrnc

Euro 8,95 e düşüp 9,06 ya çıkınca hemen zam yapmışlardır.

sesli güldüm

Ama artık yapamazlar alıcı yok kaymağı yediler artık fiyatları 2020 nisan-mayıs bandına çekmek zorundalar..

|
    |
  • Yüzbaşı
    608 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mmsportt

Bu mesaj silindi.

Anlamıştım zaten terbiye bakımından eksik kalmış bir ergen olduğunuzu da, yanlışlıkla seviyemi düşürüp muhatap oldum, pardon benim hatam. Blokluyorum yazmam bir daha.

|
    |
  • Yüzbaşı
    594 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Sehzadebey538

Geçen hafta honda cıvıc 1.6 eco executive kozmik mavi rengini 265000 tlye aldık bakalım yeni fiyatları bizde merak ediyoruz

|
    |
  • Yarbay
    5523 Mesaj

Bmw’de yok sanırım o gurur. 

|
    |
    texmo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
konkasör
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.