Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (4330. sayfa)

8 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 49 Misafir (6 Mobil) - 46 Masaüstü11 Mobil1 iOS
5 sn
287.886
Cevap
4.617
Favori
46.841.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1046 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
3. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 43284329433043314332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ETKNOKRAT

Çınar Noyan OYDER Genel Sekreteridir. Bu ay oğluna da 2008 almış. Daha da düşecek olsa, o da beklerdi 20 gün. Yılın son ayına müteakiben firmalar pandemi nedenli daralan Avrupa pazarındaki malları uygundan, kredi destekli, Türkiye pazarına sürüyor. Aralık ayında Avrupa bölgesinde üretimler ciddi düşecek, Noel ve kapanmalarla. Çelik fiyatlarında da tekrar artış başladı. Zaten üretim zor koşullarda yapılıyor...

Renault Clio ile Avrupa'da ikinci en çok satandı, iç pazara döndü diye iyi sattı, uygun sattı. Ocak ayında Clio yine uygun olur. Hele bunların bir Dacia'sı var. Kur düşse, alımlar düşse, listeleri en çok düşecek araçların başındadır bunlar.

ÖTV dilimine girdi diye satılamayan araçlar için distürübütörler, yeni bağlantıları sınırlı yapacaktır. Gözünüz yüksekte ise aldınız aldınız. Hyundai, Tucson(TOSUN)'un eski modellerini, hemi de dizel, uygun sattı. i20'nin vergisiz fiyatı ile bir karşılaştırın.

WV Tok Satıcı. Alttan alttan dandik araçları iteleyedursun. Yok yüzde 80'likmiş de %50 likten veriyoruz diye grubun ötek ucuz araçlarını premium adıyla satadursun dieselgateciler. Yine de bozuk yollarımızdan sebep sevilen araçlar bunlarda.

BMW iyi kampanyalar yapıyor, seneye bulabilir misin? Bilmem.

Volvo da öyle. Bunlar fabrika destekli satış yapıyordur.

OTOSAN KOÇ grubu: Ford ve Fiat fırsatçılık yapmadı. Ford, al satçılara araç düşmesin diye cazip kredilerle araç sattı. Zaten Ticari Bunların elinde. Egea Kral oldu. Ford'un satışları toplamda çok iyiydi ve ikinci ele çokça düşmedi araçları. Özellikle tanınmayan benzinli Focus tanınmaya başladı. Artan ÖTV sonucu Puma ve Kuga ile ortalığı sallayamadılar ama sonradan da Ecosport'un da etkisiyle SUV liginde de iyi yer aldılar.

ben ilgilenmiyorum o kim videoyuda izlemedim izlemem de ne almış ne satmış ilgilenmem

50bin tl zarar yazanlarda aldı

kasım aralık gibi fiyat düşecek diyen herkes tutturur zaten bunda da ohaa diyecek bişey yok.

emin ol yandaşlık var yine algı yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykuts41 -- 20 Aralık 2020; 0:12:53 >

• flyingraper kullanıcısına yanıt
    Size gelmez zaten bu araç hocam..kafadan şu aracın dizeline az yaktığı için 50 kağıt fazladan niye vereyim.bu arac az dikkatli kullanıldığında son derece verimli.oyle çok sakin kullanmam bende aracımı.Siz şirket calisanlariniza 140 beygir benzinli araç emanet ederek hata yapmissiniz.suan hangi benzinli araci bu adamlara verirseniz verin hepsi aynı sonucu vericektir size.tsi thp tce akliniza ne geliyorsa...Bakin benim ortalama hızına 30 km.bu sehir içi kullanım.sirket arabalarının nasıl kullanıldığını biliyoruz.biner binmez start stopu kapatıyordu bizim arkadas.patron saolsun!!! Benzinli hiçbir araba o kullanımda dizel ekonomisini sunmaz.ben çok dikkat etmiyorum zaten İzmirde şehir içi agresif kullanabileceğin pek biyer yok.dolayisiyla şirket aracı olarak sizi üzer katiliyorum.arabayi kendi cebinden para verip alıyorsan hiçbir zaman öyle kullanmazsin.8-9 litre ayrıca 140 HP için gayette makul değerler dikkatsiz kullanıcı için.nihai olarak size katılıyorum dizel ekonomisi bu araba size sunmaz.dizel araçta size bu performansı veremez.ancak bu araç performansına göre gayet ekonomik araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaViTz -- 20 Aralık 2020; 0:25:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt
    Scheuer, başkent Berlin’de yaptığı açıklamada, federal hükümetin ev ve apartmanların özel park alanlarında elektrikli otomobiller için akıllı bir şarj istasyonu kurmasını teşvik edeceğini belirtti.

Teşvik tutarının 900 avro olacağını kaydeden Scheuer, elektrikli otomobiller için şarj işlemlerinin yaklaşık yüzde 80’inin gelecekte evlerde gerçekleştirilmesini beklediklerini söyled
  • quote:

Orijinalden alıntı: ETKNOKRAT

Çınar Noyan OYDER Genel Sekreteridir. Bu ay oğluna da 2008 almış. Daha da düşecek olsa, o da beklerdi 20 gün. Yılın son ayına müteakiben firmalar pandemi nedenli daralan Avrupa pazarındaki malları uygundan, kredi destekli, Türkiye pazarına sürüyor. Aralık ayında Avrupa bölgesinde üretimler ciddi düşecek, Noel ve kapanmalarla. Çelik fiyatlarında da tekrar artış başladı. Zaten üretim zor koşullarda yapılıyor...

Renault Clio ile Avrupa'da ikinci en çok satandı, iç pazara döndü diye iyi sattı, uygun sattı. Ocak ayında Clio yine uygun olur. Hele bunların bir Dacia'sı var. Kur düşse, alımlar düşse, listeleri en çok düşecek araçların başındadır bunlar.

ÖTV dilimine girdi diye satılamayan araçlar için distürübütörler, yeni bağlantıları sınırlı yapacaktır. Gözünüz yüksekte ise aldınız aldınız. Hyundai, Tucson(TOSUN)'un eski modellerini, hemi de dizel, uygun sattı. i20'nin vergisiz fiyatı ile bir karşılaştırın.

WV Tok Satıcı. Alttan alttan dandik araçları iteleyedursun. Yok yüzde 80'likmiş de %50 likten veriyoruz diye grubun ötek ucuz araçlarını premium adıyla satadursun dieselgateciler. Yine de bozuk yollarımızdan sebep sevilen araçlar bunlarda.

BMW iyi kampanyalar yapıyor, seneye bulabilir misin? Bilmem.

Volvo da öyle. Bunlar fabrika destekli satış yapıyordur.

OTOSAN KOÇ grubu: Ford ve Fiat fırsatçılık yapmadı. Ford, al satçılara araç düşmesin diye cazip kredilerle araç sattı. Zaten Ticari Bunların elinde. Egea Kral oldu. Ford'un satışları toplamda çok iyiydi ve ikinci ele çokça düşmedi araçları. Özellikle tanınmayan benzinli Focus tanınmaya başladı. Artan ÖTV sonucu Puma ve Kuga ile ortalığı sallayamadılar ama sonradan da Ecosport'un da etkisiyle SUV liginde de iyi yer aldılar.

Parası olan düşecek mi çıkacak mı düşünmez ki.

Canı istediğinde alır.

Oyder genel sekreteri değil Elon Musk da söylese ben aksini iddia ediyorum, biraz üstteki mesajımda da nedenlerini paylaştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: flyingraper

Bizim şirkete bu aynı araçlardan alındı birkaç tane(dizel megane bulunamadığı için), ortalama 8,5-9 lt'den aşağı yakan hiç araba yok.

Ama sürpriz olmadı,anlaşmadan önce Renault ile toplantı yapmıştık bundan aşağı yakmaz demişleri demekki siz epeyce sakin kullanıyorsunuz.

Agresif kullanan çalışanlarımızda 10-11 lt ortalaması olanlar var.Araçları ucuz kiraladık ama yakıtı gerçekten facia.

Şirketin geri kalanında epeyce dizel edc megane var,ortalaması 6.1 (yaklaşık 50 araç)

Egealar var manuel ortalaması : 5,6 (yaklaşık 240 araç)

Otomatik egeaların ortalaması : 5,8 (yaklaşık 90 araç)

Manuel egealar hariç tamamının kullanıcısı beyaz yaka ve şehiriçi şehirdışı karışık kullanım (Tüm TR)

2021 ağustosta tüm filoyu yenileyeceğiz megane benzinli sözkonusu bile olamaz,teklif bile almayı düşünmüyorum.

Alıntıları Göster

hocam benim 1.3 megan da 6.5 ortalama istanbul içi

• flyingraper kullanıcısına yanıt

Bilgiler için teşekkürler.

Sizin ve cevap yazdığınız arkadaşın verdiği bilgiler şu iki şeyi ortaya çıkarıyor.

1- Filo araçlarını hiç kimse düzgün kullanmıyor, canını çıkartıyorlar. Fakat bu sert kullanımda dahi dizeller az yakıyor.

2- Arabayı para verip alan gerçek sahibi ve kullanıcısı benzinli de olsa düzgün bir kullanımla gerçekten az yakmayı başarabilir. Zaten para verip aldığı arabayı herkes dikkatli kullanır.

Ben bu dakikadan sonra çevreme ikinci elde kesinlikle benzinli araba önermeye başlıyorum.

• hakan_44 H kullanıcısına yanıt
    Kimin ne dediğinin artık hiçbir önemi yok hocam, piyasa ve sermaye kendi ölçüyor kendi biçiyor kendi tartıp faturayı kendi kesiyor. Bayilerde stok fazlası olursa, arz talep dengesi arzdan yana fazla talepten yana düşük gelirse hemen devlet desteği ve sigorta sistemi devreye sokulmak üzere talepler gelir sermayeden ve kimse de buna kayıtsız kalmaz. Çünkü durgunluk çok kötü birşeydir ekonomiler için. Kriz olur birileri batar birileri çıkar atlatmasi durgunluğu atlatmak kolaydır denebilir ama durgunluk demek belirsizlik demek herkes devekuşu moduna geçti demektir. Hareketlilik içinde herkes keyfi olana şartlarini kabul ettirene kadar karşı taraf sürer durur. Siz mesela ÖTV indirimi olmadığından bahsetti diyorsunuz ama indirim olmasa bile başka şeyler yapılması talebi görüşüldüğü konuşulduğu taleplerin olduğundan bahsediliyor.

• uyaran kullanıcısına yanıt

Bende de 35 km/h ortalama hız 5.8 ortalama tüketim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: throlll

Bende de 35 km/h ortalama hız 5.8 ortalama tüketim.

Sert kalkislari seviyorum demek:) 1.0 cikacak ona gecsek mi acaba yeni makyajli kasa

• Bulunabiliyor mu hocam kamiq benim de düşündüğüm araçlardan ama hiç bayii ile görüşmedim.
  • TomShelby1610 kullanıcısına yanıt
    Bulunmuyor. Bulamadığımdan c3a shine aldım.
  • dj.trust.06 D kullanıcısına yanıt

Katiliyorum size piyasa dengesini bulur. Ancak su an tcmb neden issizligi ekonominin durmasini goze alarak hatta hukumetin politikasinin savundugu ilkelere yani faiz karsitligina ragmen elbetteki sarayin onayi ile faizi yukseltiyor kur yukselisini durdurmak icin. Kuru bir yere kadar faizle frenlersin bunuda bildikleri icin kredi taksitlerini dusurduler tcmb ye doviz lazim simdi durum bu iken yeniden doviz cikisina neden olacak bir otv duzenlemesine gitmeleri amaclari ile ters dusecektir.

Turkiyede her sey anlik degisiyor bir anda ruzgar tersine donuyor 1 2 gunde 8.60 dayanan kuru bir anda 7.40 larda gorebildigimiz gibi bir anda yeniden yukarilarda gorebiliriz bunu bildikleri icin doviz rezervlerini arttrimaya calisacaklardir. Kur gecici 7.40 dustugu zaman en yuksek alicida tcmb olacaktir

• 240 bine teklif aldım dediğiniz araç nedir?
  • Ben yanlış yorumun altına yazmışım galiba pardon.
  • TomShelby1610 kullanıcısına yanıt
    Citroen c3 aircross shine . Kamiq araçlar Aralık başı geldi, gelir gelmez bitti.arada vazgeçen olursa bulursunuz, yoksa imkansız. Forumda bazen görüyorum , kamiq 1.0 %50 ÖTV icin teklif aldık düşünüyoruz diye , onlar apaçık yalan söylüyor , siz düşünene kadar araç çoktan müşteri buluyor. Günlerce aradım , kamiq gruplarına girdim , isterseniz Diyarbakır , Edirne ve Bursa neskar Bayisi kendi adlarına fatura ederek 265 binden veriyor .232 falan hikaye .
  • Konu dışı ve kişisel tartışma içeren mesajlar silinmiştir.

Kişisel muhabbet ve atışmaların, 

araç, model, motor, sınıf vs. kıyaslamalarının,

yakıt tasarrufu, dolar-euro muhabbeti,

tavsiye sorularının yeri bu konu değildir.

İyi forumlar,

• Arkadaşlar merhaba. forumda bir opel danismani bir arkadaş vardi bulamadim kusuruma.bakmasin ama Opel Grandland x almaya karar verdik. Fiyat alan var mi teekkurler

• Taşıt kredisi ile araç alanlar artık kaç sene olur bilmem, ihtiyaçlı olmadıkları sürece araçlarını ellerinden çıkarmaz. Ne de olsa ucuz kredi ile aldılar. Zaten araç değiştirmek isteyen tüketiciydi bunların çoğu. Belki tüketici kredisi ile alan olmuştur, ya da kredisiz. Belki onlar satabilir. Al sat işine de 1 aydır topa giren yoktur, çoğu da bu araçları tahminimce sattı. Bayiler türkü söylüyor, öyle güzel satış yaptılar ki. Peki fiyatlar düşer mi? Toyota bir konuşsun bakalım, 1 hafta sonra fiyat açıklarlar. Ve son soru, yılbaşında yeni vergi beklemeli mi?

Allah her iyi kuluna evine sağlıkla, azığıyla gitmeyi nasip etsin.

• honda civic sedan teklifi alanlar varmı yakında, veya satın alanlar?

• Birileri yılbaşından sonra yükselecek diyor. Nedeninide yazabilir mi. MB 24ünde herkes biliyor ki faizi yükseltecek dolayısıyla dövizde bir miktar daha düşecek. Ayrıca dolar dxy sürekli düşüyor.

Sonuç olarak kredi faizleri dahada yükselecek, euro 9.30lara gelmiş ki dahada düşecek görünüyor. Görüntü bu. Euro düşerken vergi aynı iken neden yükselsin fiyatlar.

Ayrıca bu saatten sonra kıyamet kopsa o araba fabrikaları durmaz o devir kapandı ne olursa olsun tam verimle devam edecekler. Bir kapa bir aç bitti. Herkeste anladı ki böyle kapanma nereye kadar.

Şimdi yükselecek deyipte milleti neden aksesuarcı 230un üzerini cebe atan bayilerin yada fahiş karla satan ahlaksız galericilerin üzerine salıyorsunuz.

Bende yanılabilirim ancak felaket tellâllığı yapmanın lüzumu yok. Bir yılda neredeyse ikiye katlayan piyasa var. Artık bir zahmette dursun yani. Almak isteyen tabiki alabilir onlara sözüm yok, ancak arada bir şu şöyle demiş diyerek insanları telaşlandirmanın anlamı yok

• 
Sayfa: önceki 43284329433043314332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.