Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (3872. sayfa)

10 Kayıtlı Üye (7 Mobil) ve 59 Misafir (8 Mobil) - 54 Masaüstü15 Mobil2 iOS3 Android
5 sn
287.886
Cevap
4.617
Favori
46.840.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1046 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 38703871387238733874
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arden altı üstü 1 plakalı araç koymuş. Evinde oturup vergi vermeyen alsatçı bir arabadan 50 kağıt kaldırırken bayi de 1-2 tane satmış tolere edilebilir, bir sirü gideri olan firma sonuçta.
    Burada 100lerce uygun fiyatlı araç paylaşmamış insanları faydalandırmamış olsa tamam ama konu altında faydası dokunan bir üye ise saygı duymak gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rifter gt line beyaz 248 galeriden aldim.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt

En fazla 365'e indi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pendo

Bütün opsiyonlar eklenmiş en full Captur için aldığım fiyat teklifi ;

2008 Gtline'dan içi daha ferah,oturma pozisyonu daha yuksekte ,motor daha güçlü ,fiyat olarakta nerdeyse aynı.

Bu fiyata alınmaz alternatif çok. C5 Aircross alınır Tucson alınır dizel otomatik. İlla sıfır olmasına gerek yok düşük km araç da sorun çıkarmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: derfgt

Neyi kaçırıyorsun biliyor musun, "YÜKSELECEK" algısını.

Bu algı ile aldı pek çok insan arabasını.

"yükselecek, daha da yükselmeden alayım"

Şu anki durum ne? Düşecek. Algı değişti.

Ve bazı insanlar ihtiyaçtan değil "nasıl olsa yükselecek para kazanayım bu işten" diyerek aldılar.

Şimdi ise o olmayacak.

Herkes kendi analizini yapsın, ben diyorum ki "hatrı sayılır oranda düşecek" araba fiyatları.

Belli orandaki araba zaten %80'den %50'ye düşerken otomatik olarak 50 bin lira kadar ucuzlayacak.

Fabrika bayilerin yaptıklarını bilmiyor mu? Biliyor ama zaten araba olmadığı için ses çıkarmıyor.

Ama arabalar yığılmaya başlayınca diyecek ki "SAT"

Bu sefer bayi satabilmek için mecburen "extra" saçmalığından vazgeçecek.

%50 ile %80 arasında görünen rakamlardan vazgeçecek.

232 bin ile 280 bin arasında fiyat olamaz.

232 üstü verilen her kuruş bayinin cebine extra olarak giriyor.

Fabrika aracı yığdığında "ulan ben bir arabadan 800 euro kazanıyorum, sen g.tü boklu bayi bir arabadan 5000 euro kazanmaya çalışıyorsun" diyecek.

Satılmayan arabanın hesabını soracak.

Kısacası herkes beklesin.

Alıntıları Göster

Hocam mesajdaki ince dokunduğunuz yer doğru evet, fabrikalardan daha çok kazanan bayı var. fabrika ses cıkarmıyor çunku araba yollayamıyor. normal şartlarda 100 araba satan bayi şuan 60 satıyorsa. 40 arabadan ettiği zararı 60 arabaya yüklüyor. bu 1 ses çıkartmama sebebi dediğiniz şeyi biraz açarak anlattım.

Ancak 232'bin bandında olan kaç araç var ? veya bayiler kaç tl koyuyor extra dediğiniz şeyler neler. halk 232 verdide extra olan opsiyonları zorla dayatmalarımı veremedi, verdi paşa paşa. 232'lik arabaya 260 da verdi orasıda ayrı.

ama bu dilime giren kaç arabar var hangi müşteri kitlesine hitap ediyor. bence yüzde 15.

Döviz kuru düşerse diye en altta bir anlatım yapacam.

geri kalan yüzde 85 nerede.

dediğiniz gibi kar etmek için araba alanlarda %85'in içinde yüzde. kaldı 35'lik kısım

bununda yarısı bilinçsiz araba alan yarısı almak için alan tayfadan. zaman gözetmeksizin araba alan,düşünmeyen tayfa.

Fiyatlar düşecek evet, ancak sebepleriniz düşmesi için yetersiz. faiz,üretim,pandemi ve kur bunların aynı birbirinini aynı yönde tetiklemesi lazım.

Bayıdeki arkdaşım bu ay arabaya zam gelmiyebilir dedi. Ne zammı? indirim gelmedi dedik. Normalde %3-6 arası zam gelir bilen bilir. bu zammı doviz kurundan sıfırlayıp aynı fiyatta tutarlar dedi. bazı firmalar ötv dilime sokmama adına bazı paketleri zorlu fiyatlardan satıyor onların elini kuvvetlendirir. vergi diliminden altına şu şartlarda araç düşmez. doların 6k lara düşmesi durumunda ötv düşebilir diye ellerindeki araçları eritmesini söylemiş müdürleri toplantıda, buna göre bir plan vardı aylık araba hedefi koymuşlar. onlarda önünü göremiyor. diyeceksiniz ne alaka? bayi ötv zaten devlete verir.

Plakalı sıfır araçlar arkadaşlar. ötv'si ödenmiş yani. dolar düşünce tutuştu hepsi. arkadaşımız baya zor günler geçirdi. bunları tesilli ederken, satış planları aylık hedef listesini beraber belirlerken konuştuk.

Şuanki durgunluk fiyat düşüşü korkudan ibaret sadece. 232'lik arabayı piyasada bulup 250' kimse satmazdı ama şuan 3-5 tane saldılar piyasaya eritmek için. yoksa ülkede depolarda/garajlarda binlerce 0km araba var.

• ultiMance kullanıcısına yanıt

Aynen bu arabaya bu para çok

• Lordthor L kullanıcısına yanıt

1.5 tsi Aralik ta gelecekmis.

Dizel passat yıl başındandan sonra hiç olmayacak artık tr de bir efsane son buluyor. Yillardir sinifinda lider, 30 bin satış rakamlarina ulaşmıştı 2017 2018de.

1.5 tsı yıl sonuna doğru 400 410 bandi olacak, business 340 350 impresion 300 310. Vw aç gözlü değil, herzaman liste fiyatindan indirim yaptılar.

Eğer galericiler ve al satcilar sıfır araçlara üşüsmese şuan bile 10 20 bin düşük olurdu. Ama bitti artık 150 bin tl krediye 3 yılda 50 binden fazla faiz geliyor. Inatla bu faiz oranına araba alana da söylenecek söz yok.

Renault, toyota, honda şuan burunlarindan kıl aldirmamalarin sebebi Türkiye ye yeni octavia, golf, leon gibi araçların gelmemesı, vw de ise jetta gibi passattan küçük ara bir modelin tr de olmaması. Bir scala bile yok satıyor.

Renault ise zaten 15 bin den fazla araç oyakcilara sattı. Satış derdi yok.

Aralik ayında ne olacak göreceğiz.

Not. 1.6 Dizel passatin yil basindan sonra artık hiç gelmeyecek olması gerçekten dizel işi bitecek gibi uzak değil.

• Bugün bir bayi ile görüştüm ve sıfır araca plaka takılmış ama sıfır fiyatın sadece 4 bin tl aşağısına satılıyor. Neden plaka takılmış diye sorduğumda alıcı son anda vazgeçti diye çok da inandırıcı olmayan bir cevap verildi. Bu sıfır araçlara plaka işinde bayinin çıkarı ne tam olarak? Kendi üstüne ucuza mal edip kârıyla başkasına satmak mı?

• Delpo41 kullanıcısına yanıt

araç ne hangi bayii?

• 360 370 bandına galeriden sıfır 3008 almak mantıklı mıdır active life prime edition paket alırsak neye dikkat etmeliyiz paketleri bile çok ayrıtedemiyoruz açıkçası seramik falan yapılmış hata kusur varsa tespit etmek de imkansız önerilere açığım yardımcı olursanız sevinirim. şuan fiyat itibariyle avantajlı sayılacak araç önerilerine de açığım fikir verirseniz çok sevinirim.

• yusuf8763 Y kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta 380 bine Bursa şentürk aynı aracı satmaya çalışıyordu . Bayileri arayın , listeden düşüğe veriyorlar eski 3008 leri.

• quote:

Orijinalden alıntı: derfgt

Geçen sene Ekim ayında onu diyen yanlış söylemiş.

Şu anda da sen yanlış yorumluyorsun bence. Geçen sene Ekim ayında değiliz.

10-20 değil 50-60 bin indirim bekliyorum.

Captur 1.3 otomatik vitese 290 diyorlar.

Ben o Captur'un 232'ye satıldığını buradan alıntı yaparak yazıcam.

Alıntıları Göster
    En son 2 ay önce de arkadaş alıntı yapacaktı, hala bekliyoruz.

2021 sonunda yaparsın alıntıyı allahın izniyle

🤭

• quote:

Orijinalden alıntı: road warrior

Bu mesaj silindi.

fiyatlar düşüyor siz görmemek için direniyorsunuz.

makyajlı tiguan elegance ilk parti 445ten satıldı, daha sonra euro 10tl olunca 480+ fiyat çekmeye başlamışlardı bu hafta gidin 430a teklif alırsınız.

hani düşmüyordu?

• Uchiha Sasuke07 U kullanıcısına yanıt

Valla hocam ben gelen ilk partinin kullanıcılara düşme ihtimalinin zayıf olduğunu görüyorum, gidişat onu gösteriyor çünkü. İnşallah yanılırız ama...

• nuisance kullanıcısına yanıt

Bırak şimdi lüks arabalari isterse 400e düşsün. Milleti ilgilendiren corolla civic focus megane. Hangisi düşmüş. Yada düşecek diye duydun mu bir bayiden. Hepsi zam yapmayacaz diyor ki kur böyle kalirsa. Kur güven veriyor mu size burda kalacagina dair. Passat tiguan 3008de 10 20 30 düşmesi çerez parası. Düşsün hadi 280 olan corolla flame x 210a 220ye

• tiguan life için 361.000 tl gibi teklifler yazıldı altında teklif alan var mıdır

• derfgt D kullanıcısına yanıt

Peki bu düşecek algısı ne kadar sürecektir? 0 araba al satçıları piyasadan kaybolduktan sonra bayiler yukarda sunduğum sebeplerden dolayı gibi ciddi indirimler uygulamayınca bu algı yine devam edecek midir? ( boş donanım getirip fiyat kesmekten değil, aynı donanımlarda fiyat indirmemesinden bahsetmekteyim)

Satışlar düşebilir, algı da öyle olabilir belirli bir süreyle, ben zaten satışlar hakkında bir yorum yapmadım. Ancak satışlarla fiyatlar arasında basit bir korelasyon olmadığını düşünüyorum. Satışlar sıfırlansa dahi fiyatların buradaki algılanan gibi inmeyeceğinin sebeplerini yukarda sundum.

ODD verileri ile ilgili geçen haftalarda bir yorum yazmıştım, ODD verileri halka açık herkes gidip bakabilir, herkesin ağzına pelesenk olmuş %50 limitteki arabalar satılıyor, diğerlerinin yüzüne bakan yok yazıyordu burada bugün fiyatlar inecek yazanların çoğu. ama ODD verilerine bakanlar görmüştür C-SUV arabalar hem rakam olarak hem oran olarak satışlardaki ağırlığını arttırmış. Bu veriye bende şaşırdım gördüğümde ama demekki "sadece %50'deki arabalar" satılıyor argümanı çöp oluyor bu veriye göre.

Yani piyasadaki satışlarda %50-%80 gapından faydalanmak isteyenlerin oranı öyle abartıldığı kadar yüksek değil. Bunu "bana öyle geliyor" veya "bayiden arkadaş söyledi" argümanlarıyla değil ODD verilerine dayanarak söylüyorum. Yani ekstra istenen araba oranı da aynı şekilde buradaki algı kadar çok değil.

Velhasıl kelam benim geçen mesajda da en başta belirttiğim hususu tekrarlamak gerekirse: normal vatandaşların buradaki algıya kapılıp bekleme/ alım/ satım işine girmemeleri yönünde. Bir karar vermeden önce rasyonel ve veriye dayanan yorumları değerlendirip karar vermeleri. Yoksa algıya göre fiyatlama yapılsaydı clio 100k'yı geçtiği günden beri satışlarını sıfırlaması gerekiyordu...

• Uchiha Sasuke07 U kullanıcısına yanıt

Galeriler ellerindekileri satamadan o parti mallara karışırlarsa bence yanlış yaparlar :) Nakitleri yoktur zaten..

• nuisance kullanıcısına yanıt

VW sadece kasım zammını geri aldı ya da indirim yaptı diyelim. VWnin zaten satış fiyatı üzerinden %12-15 iskontolu sattığını bilmeyen arkadaşlar sarı sitede liste fiyatına yakın satılan araçların fiyatlarının düşmesini indirim sanıyor.

Şu an sadece al satçılar ve galericiler ederinden 30 40 fazla yazdıkları araçların fiyatını düşürüyor. Olan bu. Passat 230 olacak 300 olacak diyen arkadaşlara gülüyorum. Civic bugün 320 olmuş.

Bana göre fiyatı afaki düşecek arabalar gereksiz bir şekilde %80lik dilime çıkıp 290 300 bandına satılan arabalar olacak. Onlar da %50lik dilime düştüğü için düşecek.

Sözlerim yanlış anlaşılmasın Marttan beri piyasayı ve fiyatları yakın takip etmeme rağmen alın/almayın tavsiyesi vermem. Herkes riskini kendi değerlendirsin.

• Bu forum forum olalı şu olayı çözdü ya ...nobel ekonomi ödülünü haketti

Al satçı diye bisey olmadığını anlamış olduk

Bayilerin tümü tüm markalar

%50 ötv den ellerindeki araçları faturalandırıp (isterse listesi %80 , %100 ötv li olsun)

Plakayı takıyorlar!

Araç artık sıfır 2. El

Sarı site ???

Tümü kendi paravan adamları??

Yani araçlar halen bayilerin kendi aracı ve %80 ötv yedirilmiş + üzerine 30-40 - 50 daha giydirilmiş şekilde ilandalar

Ayıp bisey mi ?

Değil tabi ki

Ben de x markanın x bayisi olsam aynı şeyi yapardım

Ötv sınırı ??? Yavvv geçin bunları !!

Sıfır araçlarda niye klişeleşmiş şekilde plakalar kapatılıyor ?
    Çünkü aynı araç hem sarı sitenin ilanında hem de bayinin deposunda duruyor ...(aman çaktırmayın)

Bayiler salak mı ?

Niye 2. Elde +30 +50 daha kazanacakken gidip düz vatandaşa araba satsın ??

• 
Sayfa: önceki 38703871387238733874
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.