Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (3851. sayfa)

5 sn
288.765
Cevap
4.621
Favori
46.989.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1050 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 38493850385138523853
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni captur'a nasıl 300 fiyat isteniyor ve ilgi görüyor aklım almıyor gerçekten.

• Hangi ülkenin otomobile yatırım, hangisinin tüketim ürünü olarak baktığı belli. Piyasa faizleri zaten arttı ve sarı site satıcılarının satışı durdu şu an, yarın gösterge faizinin, piyasa faizine yaklaştırılmasıyla birlikte algıda değişecek ve bu saçma bir trend bir son bulacaktır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tadanyz -- 18 Kasım 2020; 11:17:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son günlerde ortada gezinen şu meşhur yalana istinaden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi youngeagle86 -- 18 Kasım 2020; 11:15:37 >
  • Toyota hilux yada Nissan navara sıfır km soran soruşturan var mi almayı düşünüyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • An itibariyle sarı sitede 12k ya yakın sıfır araç var. Evet yanlış duymadınız otomobil bölümünde 8k suvda 4k civarı.

Normalde toplasan 2 k yok iken. Belki aralıkta olabilir.

Faiz artışları ile talep daralacak. Ancak çok daha kötüsü yapıldı. Talep kayması oldu. Önceden f30 alabilen, şimdi civic alsa şükrediyor. Passat alabilen egea, clio alacak duruma düştü. Hem sınıf, hemde kalite düştü. Yurtdışında olsan fakirleştin mi gelir kaybına mı uğradın derler adama.

Açıkçası tr de çoklu ambargo olmadığı sürece satışlar belli adetin altına düşmez. Bunu bilen hükümet hayatta ötv yi düşürmez.

2013 te satılan 600k ile şimdiki 600k rakamı o yüzden çok farklı. Pazar payımın çoğunun egea, clio, sümbül, megane, corolla gibi araçlardan oluşması tesadüf değil. Kaçırılan nokta devletin ötv yi her türlü alacam diyor olması. Ee o zaman c serisinden alamadığı ötv yi egeadan tıpış tıpış alacak. Yani diyeceğim o ki satış adetlerinin artması karaborsayı getirdiği gibi azalması da mecburen ötv artışını getiriyor. En güzel örneği ise tl de ki değer kaybına bağlı ötv üst dilimine geçmesi. Yani adamlar öyle bir sistem kurmuşlar ki tl değer kaybeder ise satışlar azalırsa diye ona bağlı vergi getirmişler. Anlaşılacağı üzere amaçlanan tüm bineklerin 80 lik dilime rekabetçi kur ile girmesi. Söyleyeceğim ne yapıp edin 80 lik dilim altından araç bulun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Yavas yavas al sat isi bitecek zaten

rifter gt line var internette

250.000 anlastik adamla 0 km

faturayi 200.000 kesermis diye almadim

daha cok beklersin dedim bende

sifir berlingo aliyorum anlastim shine bold degil ama

shine paket cam tavan var 230.000 anlastik

Alıntıları Göster

İyi galerilerden bir tanesi arkadasim.

Dun gorustuk,bize alim gucu dedin dedin anlamadik simdi elimizdekileri arayan soran yok diyor.

400bin limitin ustunde araclarda yaprak kimildamiyor arkadaslar.

Devlet dusuk faizli kredi vermezse ikinci el araclara galeri ve alsatci arkadaslari cok zor gunler bekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EUS -- 18 Kasım 2020; 13:3:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: scorpion3560

Ben izmir de belediye otoparkında çalışıyorum.sırf bizim otoparkta galerici arabası var 0 km opel corsa elegance.2 aydır müşteri gelmedi bakmaya

Alıntıları Göster

Elegance öyle olması gayet normal. Zaten sürekli Elegance getiriyorlar, her yerde var ondan. Siz ilk mesajda 2 aydır duran Ultimate var diyince ondan yazdım. Malum sitedeki en erken Ultimate ilanı Ekim son hafta, büyük kısmı Kasım'da gelen araçlar.

• EUS E kullanıcısına yanıt
    Yakın tarihteki iyi günlerine saysınlar

• tadanyz kullanıcısına yanıt

Sadece yatırım konusu değil bu istatistik. Avrupa'da adam pandemi nedeniyle işe gitmeyebiliyor ya da devlet kaybına telafi sunuyor. Bizde pek çok aile , karı koca hatta yetişkin çocuklar aynı aile içinde işe gitmek zorunda kalıyoruz. Aracı olmayıp toplu taşımadan ayağını çekmek isteyen olduğu gibi aile içinde tek araçla idare ederken şu anda işini kaybetmemek için 2 araca hatta 3 araca çıkmak zorunda olanlar var. Bizde satışların yüzde olarak yüksek gitmesinde bu da etken.

• Şu andaki geçiçi durgunluğun sebepleri;

• Hızlı artan fiyatların piyasada hazmedilme/kabullenme süreci,
    • Al satçı diye tabir edilen kullanıcıların yıl içinde al/sat haklarını bitirmiş olmaları(Ocak ayında sayı sıfırlanıyor/tekrar al sata başlayacaklar),
    • Nispeten salgın kısıtlamalarıyla birlikte araç kullanım ihtiyacının düşmesi,
    • Aslı olmayan Ötv düşüşü ve ithal ikinci el dedikodusu(bu iki konuda umut edenler ne yazık ki her gün zarar yazıyorlar).

Bizi oldukça hareketli bir Şubat-Mart-Nisan dönemi bekliyor. Bu aylarda özellikle ikinci el piyasası ivme kazanacak.

İyi Sürüşler

• tadanyz kullanıcısına yanıt
    tabloya göre geniş coğrafyaya sahip yidli yolları olan ülkemizdeki araç satış sayısı... bizi kıskanıyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uraltay85 -- 18 Kasım 2020; 12:47:46 >
  • Ya şu satışlar patladı yazanlara hayranım.

1) Alınan araçlar hangi vergi diliminde?
    2) Son kullanıcı alım oranı ney? Alınan araçlar satılmak üzere mi alınıyor?

80 milyonluk ülkede satışlar patladı diyip bu rakamları vermek komik. Ekim ayı itibari ile 588 Bin araç vay be baya rekor bu

• EUS E kullanıcısına yanıt

Hocam resimler gözükmüyor tekrar yükler misin

• Hocam şu an herkes duruldu burası gerçek . Clio piyasasını takip ediyorum , herkes favoriye alıyor ama arayan soran yok . Herkes yarınki toplantıyı bekliyor 🤞ben zannediyorum ki kur yine yükselişe geçecek ve favorideki araçlar patır patır satılacak .

Şu da bir gerçek , atıyorum adam araba alacak 20 bin dolar yaptı , dolar düştü diye herkes yükselmesini bekliyor. Dolar tekrar yükselince TL’ye geçilip araç alınacak .

• bps B kullanıcısına yanıt

1 hafta önce 211'e N11'de golf satıldı ama piyasadan haberin yok herhalde..

• quote:

Orijinalden alıntı: Sungur16

Hocam şu an herkes duruldu burası gerçek . Clio piyasasını takip ediyorum , herkes favoriye alıyor ama arayan soran yok . Herkes yarınki toplantıyı bekliyor 🤞ben zannediyorum ki kur yine yükselişe geçecek ve favorideki araçlar patır patır satılacak .

Şu da bir gerçek , atıyorum adam araba alacak 20 bin dolar yaptı , dolar düştü diye herkes yükselmesini bekliyor. Dolar tekrar yükselince TL’ye geçilip araç alınacak .

Faiz artışı muhakkak gelecek.yoksa dolar da ki 8.50 yi bile ararız

Damadı da boşa yollamadılar

• quote:

Orijinalden alıntı: scorpion3560

Bu mesaj silindi.

kısının telefon ve ısım bılgısı gorunuyor. kvkk ya aykırı lutfen resmı kapatın ya da o kısmı sılıp koyun.

• İlanda zaten numarası var. Gizli bir şey değilki.

• Tarila T kullanıcısına yanıt
    Kaç kişi o fiyattan almış.haberiniz yok herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarila

1 hafta önce 211'e N11'de golf satıldı ama piyasadan haberin yok herhalde..

Kim alabildi onu yapmayın lütfen kuzenim geçen pazartesi 178000e 2014 model Golf 1.2 tsi comfortline aracını sattı alan enayimi idi 211 e Golf varsa kolayca alabileceği.

• 
Sayfa: önceki 38493850385138523853
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.