Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (3601. sayfa)

285.692
Cevap
4.581
Favori
46.382.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1041 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
7. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 35993600360136023603
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Satılık araç hiç yok . Sadece incelemek için iki araç koymuşlar filo aracı biri CHr biri corolla ocağa kadar sipariş almıyoruz dediler. Bende alj de inceleyememiştim efe de inceledim en azından

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • börteçine@.m B kullanıcısına yanıt

Hocam normal şartlar altında otomobil dört tekerleği olan bir ulaşım aracı sadece ama bu ülkede durum farklı.

2016 yılında 1.4mpi i20 elite paket kırmızı sunroof 56k fiyata alınan aracı 174 bine bir günde sattı ablam.Temiz ve düşük kmli araç ev vb yatırımlardan daha çok getiriyor, olası vergi artışıyla döviz, emtia vb karşısında da değer kazanıyor malesef.En basit örneği corsa ilk çıktığında bu konuda ne fiyatlara alındığına bakın döviz karşısında bile ne kadar değerlendiği anlaşılır ki bunlar b segment vergi artışından etkilenmeyen araçlar.Geçen sene 167 bin fiyata bayiden passat aldı arkadaşım dsg şanzımanlı.Bugün geldiği nokta ortada bir yılda 2 katı fiyata satabiliyor aracı bu sadece bugünler için değil gelecekte de böyle olacak çünkü kur artışının önüne geçemiyor mevcut iktidar.

• euro 9,41

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oo yeni zamlar yolda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merkez tüy dikti bence kuru serbest bıraktılar artık.

• Faiz artacak, dolar düşecek, bayiler peşimizden yalvaracak diyen arkadaşlar öngörünüz için teşekkürler böyle devam.... Euro 9.40 oldu burda bilmeden etmeden millete yalan dolan bilgi vermeye devam edin anca

• Merkez ters köşe yaptı arabaya saldırmaya devam parayı tl de tutmayın

• Faiz artırımı olacak diye dolarımı sattım tl ye döndüm şu anda tekrardan dolar alacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: Uchiha Sasuke07

Bu mesaj silindi.

Arkadaşlar daha sabah yazdım dolar 7,95 şuan umarım doğru işlere yatırım yapmışsınızdır.

• Mesaj temizliği başlasın

• quote:

Orijinalden alıntı: lord0909

Arkadaşlar size bir konuda danışmak ve yardım için fikirlerinizi merak ediyorum ben skoda scala 1.0 premium için anlaştım 2 hafta önce ve 1000 TL kapora gönderdim şimdi araç geldi tavsiye edilen fiyat 223 bin normal fiyat 229,900 TL bayi bana 229,900 den verebilirim diyor .doğuş müşteri hizmetlerini aradım biz birşey yapamayız diyor ben de resmî sitede ne fiyat verildi ise o fiyattan satılmaz ise ne anlamı var bu keyfi olur vs diyorum ama nafile
    Şimdi kime şikayet edeyim ne yaptım tüketici mahkemesine mi gitmek Kazım ne yapmak lazım çözüm yolu arıyorum

Fiyat sabitleyici bir anlaşmanız yoksa hiçbir şey yapamazsınız maalesef. Yayınlanan fiyatlar tavsiye niteliğinde , bayiyi bağlayıcı niteliği yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Berzalin

Faiz artacak, dolar düşecek, bayiler peşimizden yalvaracak diyen arkadaşlar öngörünüz için teşekkürler böyle devam.... Euro 9.40 oldu burda bilmeden etmeden millete yalan dolan bilgi vermeye devam edin anca

Evet, öngörüde bulunurken muz cumhuriyetinde yaşadığımız gerçeği göz ardı edilmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

Peki o motorlar ne zaman geliştirilmeye başladı ve bir motorun tüm validasyon ve test süreçleri ne kadar sürüyor biliyor musunuz? Takdir edersiniz ki sizin gibi yeni çıkan araçlarda hangi motor var ben de biliyorum.

Bir motorun sıfırdan geliştirilip araçlara entegre edilme süreci minimum 5 yıl, yani vw ya da bir firma 2019 yılında tamamladığını duyurduğu ve 2020 yılında araçlarında sunduğu bir motoru 2013-2014lerde geliştirmeye başladı.

Şu an yeni motor hiçbir firma geliştirmiyor demek 4-5 yıl sonra herhangi bir firma yeni dizel motor duyurmayacak demek. 2016 yılından sonra firmalar yeni dizel motora yatırım yapmamaya başladı, 2018 yılından sonra ise yeterli olgunluğa erişmeyen projeler iptal edilmeye başlandı. VW üç silindir düşük hacim dizel için çalışmalarını tamamen durdurdu ve buna ek 1.6 dizelin ise geliştirmesini sonlandırdı mesela.

Dizelin geliştirilmesi mevcut motorlar için tabi ki sürecek euro 7 taslakları oluşmaya başladı bu motorlar euro 7ye de geçirilmeye çalışılacak. Çok muhtemeldir ki euro 7 faz 2 ile birlikte Avrupa pazarında dizel otomobil çok çok kısıtlı hale gelecek.

tabii ki öyle, zaten sıfırdan yeni motor dedikleri de eski birikimlerin üzerine birşeyler katarak oluyor, yoksa biz de hemen altay tankına motor geliştirirdik.

vw'yi bilmem de mercedes dizel geliştirmeye devam edeceğiz diye açıklama yaptı.

• quote:

Orijinalden alıntı: börteçine@.m

Bu mesaj silindi.

Dolar 7.40 a çekilir diyorsun şuan 7.90. 50krş düşürmek için ne kadar faiz artıracaklar? Hadi faiz arttırdın 7.40 a düştü. 6 ay boyunca hiç artmayacak mı dolar?

6 ay sonra ne olacak ?

Patır patır dökülme olması için araba alanların neredeyse yarısının vazgeçmesi gerekiyor. Talebin bitmesi gerekiyor vs.

Hadi herkes vazgeçti fiyatlar düştü diyelim bu kez ne olacak yine herkes araçlara saldıracak yine artacak.

Yılbaşiından beri bu forumu takip ediyorum. ; 1-2 aya düşecek / fiyatlar çok arttı artık düşer / o oldu düşecek bu oldu düşecek vs.

7 aydır 1 TL düşmedi. Şimdi 6 ay daha böyle devam etsin bekleyelim vs.

Eylulde sabit fiyatla başvurup 1 Ekimde teslim aldığım aracın fiyatı şuan 28 bin TL daha pahalı. 6 ay sonra 30 bin indirim olsa ne olacak. Şimdi ki aldığım fiyata gelecek.

Burada yorum yazarken ; olmasını dilediğiniz şeyi değil, gerçekci sonuçları yazalım. Hepimiz fiyatlar düşsün istiyoruz ama imkanı yok. 2 ay/5 ay/7 ay sonra da burada yazacağınız mesajlar aynı olacak. ; yakında düşer vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: EUS

200bps

Alıntıları Göster

saygılar :)

• beyinsis B kullanıcısına yanıt

Mercedesin geçen yıl açıklamış olduğu yol haritasını okumanızı öneririm.

• Dizel otomatik c3 aircross feel donanım 230 ÖTV limitinden alınır mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 kasımda gömecekler zamları, şu 1haftada alan aldı araçları

• flyingraper kullanıcısına yanıt
    Hayır 2012 yılında da vardı. Sadece 122 liklerde yoktu 140 lıklarda mevcuttu. Keza günümüzde 122 liklerin yerini 1.5 130/ 140 lığın yerini 1.5 150 aldı.

• Araba alacaklar son 1 haftaniz ne varsa bayide alin, gelecek olanlari bosuna beklemeyin, 1kasim zamlari kapida ytd. Araba icin su para verilir mi bekleyin diyenler siz bekleşe durun ama az ötede

• 
Sayfa: önceki 35993600360136023603
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.