Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (3206. sayfa)

5 sn
288.589
Cevap
4.622
Favori
46.960.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1050 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 32043205320632073208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet opsiyonlu olduğunu söylediler, 120ye veren hangi bayi idi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senior.Planner

İstanbul psa bayilerinden biri 2008 için isim yazdırmama rağmen iki gün sonra arayıp iptal olan 3008 var elimizde ilgilenir misiniz diyordu. 400k lık hangi araç için müşteri geri çevrildi? Bayi bayi fark ediyor demekki insanların alım gücü ilginçmiş.

Ek olarak bayilerden genel merkeze illa geri bildirimler gidiyordur. Talep çok ise çeksinler arabaların net fiyatını yukarı %80e girsin bakalım çoğu araç. İzlemesi bedava.
    İptal miptal hikaye. 3008 ler ellerinde patladı. 400 den zor satarlar. Alan aldı zaten.

• Betr_Sc B kullanıcısına yanıt
    Araç ruhsatta kamyonet yazıyor. Artı kapalı kasa değilki panelvan geçsin.

• SertyAdams kullanıcısına yanıt
    Doğru hesabı yazar mısınız bu şekilde ayrıntılı olarak. Hem biz de öğrenmiş oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D7247931

Korkmalısın hocam.

2 gün önce aracı servise bıraktım. Bayi müdürünü tanıdığım için biraz samimi sohbet ettik.

Ancak şöyle bir beklenti oluşmuş. Araçların hepsi %80 lik dilime sokulacağı yönünde. O yüzden sınırda kalan araç muhabbetine hiç girmiyoruz. Ayrıca talepte hala var dedi. Tabiiki eskiye oranla biraz azaldı ama çoğu müşterinin geri dönüşü ötv arttırımı iptal olmayacağı bugün alamazsak yarın dahada zamlı olacağı imiş. Gözümün önünde 400k lık araca yok çekip 3 ay sonraya sıraya girmeniz denildi 3 tane müşteriye.

Malesef nasıl bir talep varsa korkunç düzeyde. Ayrıca ötv muafiyetli araç satma işi de bizde bitmek üzere dedi. Hakimler ek karar verirken özellikle yerli araç alabilirsin ibaresi eklemeye başlamışlar. Oluşan kanaat ötv muafiyetli ve 80 lik dilimin altında araç satışı imkansız olacak bir zaman sonra. Bir psa bayi..

Alıntıları Göster
    Ötv muafiyeti ve hakim kararının bağlantısını ne, Ötv muafiyetine hakimlermi karar veriyor.

• texmo kullanıcısına yanıt
    Yeni kasa hocam. Makyajlı C3. Ellerindeki mavi için verdiği fiyat buydu. Gelecekler de var dedi. Haber verecek.
  • tomreader2010 T kullanıcısına yanıt
    Hocam bayide hazır araç yok. Gelecek bir parti varmış. Ama satılmış durumda. Ekim ayı için gelecek birkaç araç var dedi. Fiyat şu an için liste fiyatı. Ekim ayında güncelleme olursa yansır dedi.
  • szymek61 S kullanıcısına yanıt
    Yani doğrusunu öğrenmek için soruyorum

• oğuzhan2338 O kullanıcısına yanıt
    FA derken anlamadım. Lakin berlingo soruyorsanız eat8

• sevozgur kullanıcısına yanıt
    Şu an piyasa çok kötü. Artık neyin piyasası var nesin yok ben de bilmiyorum. Araç bakan bulduğunu alıyor. Bayiler zaten son derece rahat. En iyi ihtimalle liste fiyatına satıyor.Ama aksesuar, seramik, boya koruma vs. zorunlu koşan da çok var. Birçok farklı marka için yazılmış. 2.elde kolay satılabilirlik bir avantaj olabilir ama genelde öncelik verdiğim bir konu değil. Zaten şu an Ssangyong Pickup var . Gönülk ister tabi 200-220K'ya B-Suv değil de C-Suv alabilelim ama o tren kaçalı çok oldu.
    Hafif ticari mtv si 1033 değil 2091 liradır. Azami yüklü ağırlık 1501-3500kg olarak hesaplanır. 6x2091 olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nervo

Opel corsa nın içi çok dar clio 4 ten bile dar.

Alıntıları Göster
    Kullanmasam inanacaktım :D clio4ten de kullanmamış olsaydım inanabilirdim.

Bildiğin B sınıfı araç, eski varyasyonlara göre içi rahatlamış, konsol öne gitmiş. Bagajı kısıp iç alanları büyütmüşler. 4 tane yetişkin rahatça sığar. Ön yolcu koltuğu inanılmaz geniş ötesi.

Şoför koltuğunu sonuna kadar geriye ittirmezsen yanı ultra geniş birisi değilsen hiç bir sorun yaşamazsın.
  • SertyAdams kullanıcısına yanıt
    Peki neden 1501-3500 seçiyoruz? Araç kataloğunda 14xx bi ağırlığı var aracın ama? Çözemedim

• Hocam Pejo bayileri 3008 den beri kendilerini kaf dağında görüyor ama ben eski hallerini de bilirim. 15 ay öncesinden kalma 308 i bana satmak için atmadıkları takla kalmamıştı. Açıkçası kapılarından içeri girmem araçlarını da beğendiğimi söyleyemem.
    Bıraksınlar tok satıcı ağızlarını gelirse yeni 208, yenilenene kadar 308 ve 2008in alt paketlerini mecbur sokacaklar %50 dilime.

• quote:

Orijinalden alıntı: scorpion3560

Ekonomi de asıl sıkıntı araç ve ev satışlarının durmasıyla başlar.
    2009 da bunu tüm dünya yaşadı.Özellikle otomotivde.Yan sanayiler bile ton işçi çıkardı fabrikalarda
    O zamanlar teğet meğet geçti denildi.Şimdi öyle teğet filan geçmez.geçmiyor da
    Araç fiyatları ne derece düşer orasını bilmem.Ötv matrahını geri çekerler.
    Evet ama dediğiniz gibi durumun gelmesine daha çok var.

Ayrıca neredeyse 1 yıldır araç almayın ucuzlayacak, bekleyin vs. deniliyor bu forumda. 1 yılı geçtim 6 ay önce de benzer şeyler vardı.

6 ay önce 150k olan araç şuan 200k zaten. İndirim gelip 150k ya düşse 6 ay mal gibi boşuna beklemiş olacağız.

Her ay artan eflasyon vs. bi dünya etmen var.

Ayrıca araç alırken/satarken buradakiler genelde yatırım gözüyle bakıyor ama çoğu insan öyle değil. Bi telefon alınca 1 sene sonra ucuzlar mı vs. diye düşünmezsin.

Ben araç alırken de fiyatlar arttı düştü umursamadım. İhtiyacım olduğu zaman gittim aldım. (Arkadaşlarım bekle düşer 2-3 ay sonra falan dedi.)

Satışlar şuan tahmin edilenin en az 3-4 katı zaten. Temmuz agustosda 150bin araç satılmış. Piyasada araç olsa 200 bin i çok rahat zorlardı. Şimdiden kasım/aralık/ocağa gün vermeye başlayanlar var. Nasıl bi düşüş olacakda araç satışları dibe vuracak. Herkes bi anda araç almıyoruz mu diyecek.

Hadi ülke olarak karar verip almıyoruz dedik. '5k indirim yapsa, hazır araba var' dese bi firma kapısına kuyruk olur.

Onun için zor. Eylül/ekimde ötvden dolayı satışlar ne kadar etkilenecek bakacağım ama %50 düşse zaten tahmin edilen seviyeye gelir yine sıkıntı olmaz. -ki en fazla %10-20 düşer belki de hiç düşmeyecek.'Hazır aracın teslim tarihi gelmiş aliyim zaten zam yer 2-3 aya diye düşünecek adam'-

Devlet açıklasa '1 yıl sonra ötv yi düşüreceğim 30k araç fiyatları düşecek' satışlar şimdi ne kadar azalır?

Azami yüklü ağırlık baz alınır.

Sahibinden uzerinden ilanlara baktim kategori olarak minivan olarak geciyor.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-peugeot-o-km-18-kdv-rifter-allure-tekno-paket-plus-grip-kontrol-plus-kab.sarj-860505538/detay

https://www.hesapkurdu.com/trafik-sigortasi/h/motorlu-tasitlar-vergisi-mtv-hesaplama

buradan panelvan sectim yillik 1536 cikiyor.

• scorpion3560 S kullanıcısına yanıt
    Sağlık personeli yakınınız var ise devlet memuru olmalı, onun kartı ile indirim alabilirsiniz ancak 30 Eylül son gün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • redmaner kullanıcısına yanıt
    Hayır almadım,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s00f87a

Hocam Pejo bayileri 3008 den beri kendilerini kaf dağında görüyor ama ben eski hallerini de bilirim. 15 ay öncesinden kalma 308 i bana satmak için atmadıkları takla kalmamıştı. Açıkçası kapılarından içeri girmem araçlarını da beğendiğimi söyleyemem.
    Bıraksınlar tok satıcı ağızlarını gelirse yeni 208, yenilenene kadar 308 ve 2008in alt paketlerini mecbur sokacaklar %50 dilime.
    Gayet doğal ne var bunda?

Eski araçları ilk tercih edilen araç değildi. Fiyat, opsiyon, hediye vslerle satış yapmaya çalışıyordu.
    Müşteri olarak da bizim ilk tercihimiz değildi. Aynı donanım aynı paraya golf olsa kim gider 308 alırdı. Müşteri olarak biz de kendimizi kaf dağında goruyoduk. 'Buna binilir mi, sizden alacağıma x,y,z markalarından alırım' vs.

Şimdi yeni tasarımları herkes tarafından çok beğeniliyor. Peugeot'a hayatta binmem diyen kişiler 2008 için sırada bekliyor, B alacak kişi kasımı bekler 208 alırım diyor vs.
    Peugeut benim de hiç aklımın ucundan geçmezdi ama 2008 bu kadar zam yemese, 208 şuan piyasada olsa 2sini de almayı düşünürdüm. 2008 zamlanmasa direk alacaktım hatta.

Çok fazla talep var, fiyatlarını yukarı çıkarıyorlar tok satıcı oluyorlar. Peynir ekmek gibi satılan modellerinde gelip 'arayan diğer kişilere değil de size satalım' diye yalvaracak mı.

Gerçekten anlamıyorum sizi ya

• 
Sayfa: önceki 32043205320632073208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.