Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (3199. sayfa)

21 Kayıtlı Üye (7 Mobil) ve 57 Misafir (12 Mobil) - 59 Masaüstü19 Mobil3 iOS2 Android
5 sn
285.736
Cevap
4.584
Favori
46.399.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1040 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
12. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 31973198319932003201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha önceki mesajımda 210 tl lık araca ek aksesuarla 220 ye verdilerini ifade ettiğimi görürsününüz.
  • road warrior kullanıcısına yanıt
    300 bin kucuk bir azinlik haric herkes icin buyuk para. Her gun daha da yukselecegi korkusuyla insanlar araclara saldiriyor. Ya borca girip 3 - 5 sene kendisini kilitleyecek ya da omur boyu arabasiz gezecek.
    Ben 1 sene borca girdim ama sattigim arac alacagim aracin 3'te 2'sini oduyordu. Kalanini altin ve kredi ile kapattim. Su an iyi ki yapmisim diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: F-G

Bundan 42 gun once 260.800 tl den teslim aldigim t-roc (cam tavan/cift renk), kur artisi ve otv guncellemeleri sonrasi bugun 365 bin lira olmus. Hic bisey yapmadan 40 gunde 105k fark. Allah arac almak istiyen, ihtiyaci olanlara yardim etsin. Kimi insan seviniyor oh aracim degerlendi vs. Diye ama inanin ben uzuluyorum artik. Sonucta ben yine araba alacagim ilerleyen yillarda, ya da almak isteyecegim ya da cevremde esim doatum ailemden birileri almak isteyecek. Nasil alsin insanlar fiyatlara bak. Fakirlesiyoruz, yazik canim ulkeme, yazik vatandaslarina...
    En zoru elinde hiç arabası olmayana. Arabası olan yine kendi arabası da degerlenmis oldu ikinci elde. Ama ilk kez araba alacak ne yapsın?

• trexin T kullanıcısına yanıt
    Bencede insanlarin arabalara saldırmasının tek nedeni fiyatların dahada yükseleceği bir daha alamama korkusu. Tahminimce de fiyatlar 6 ay daha yükselecek. Hatta yükselme uzun bir süre devam edecek 6 aya da şükredecez.

• road warrior kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En büyük sıkıntı ötv nin %50 sınırında olan araçlar.satış fiyatı 229.999 tl olan araç %50 de kalıyor 10 kuruş arttığı zaman 280.000 tl civarında oluyor,o yüzden bu rakamlarda 0 araç alacak insanların fazla beklememesi gerekiyor,hergün malesef kur yükseliyor,her ay bayiler zam yapıyor.

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Dün bu mesajı okudum bugün gittim buldum ve kaçırmadım:):) o fotodakini istiyorum dedim
    Az kalsın Nissan micra alıyoduk umarım iyi seçim olmuştur

• quote:

Orijinalden alıntı: Polo77777

Hocam bi türlü size pm mesaj atamadım tel no dogruyalamadigim için buradan yazıyorum

Aracımı liste fiyatından aldım. 170400 tl ekstra vs birşey yok baştan seramik aksesuar vs için anlaşmamıştık teslimde teklif ettiler yapalım diye baştan anlaşmadık istemiyorum dedim yapmadilar.
    Demek ki liste fiyatından verecekler. Çok yardımcı oldunuz teşekkür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: scorpion3560

Size birşey diyeyim. Yakın zamanda olmasada 5-6 ay sonra bunlar artırdıkları ötv matrahını geri çekecekler
    Hani araç sigortasına zam yapıp geri çektikleri gibi
    Zokayı yutanlar el pençe divan durup,teşekkür edecekler.
    aynen böyle düşünüyorum. 200 bin B segmenti bir araca vermekten vazgectım. ne olacaksa olsun arkadaş. B segmentleri de yuzde 80 ne girsin bakalım. Elbet stoklar artacak. ya dükkanı kapatıp gidecekler ya da hükümetle anlaşacaklar. biz liste fiyatından su kadar indirim yapalım siz de ötv den şu kadar indirim sonun da denilecek. elbet corona ateşide bitecek elbet en heyecanlı kişilerin alması da bitecek. ben pas diyorum. 200 bin ve üstü vereceksem de B sınıfı suv veya C sınıfı bir binek arac olmalı.
    arkadaslar sadece kendi öngörümdür. bir nevi kumar oynuyorum. kimseye tavsiye falan değildir. YTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnrtr1 -- 12 Eylül 2020; 20:47:15 >
  • Şagop kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Bu arada sizede leon hayırlı olsun.
    Bayi bu aracı bazı bayilerin ilave birşeyler ile 190 bine verdiğini söyledi ne kadar doğrudur bilmiyorum.

• 1.2 at8 grandlandx essentia veya enjoy gören duyan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-12E848953

Dün bu mesajı okudum bugün gittim buldum ve kaçırmadım:):) o fotodakini istiyorum dedim
    Az kalsın Nissan micra alıyoduk umarım iyi seçim olmuştur
    Hangi bayiden aldiniz hocam ?
    Kaca geldi
    Teslimatla ilgili birsey dedilermi ?
    Hayirli olsun

• Antalya opel corsa ultimate için sıra gelmişti bana. 27 Eylül için. Ben corsa istemiyorum. 204.000 lira. İlgilenen varsa haberi olsun.

• demirresmi kullanıcısına yanıt
    Şahsen artsın isterim, zaten daha ne kadar artacak. 200 binler alıştırıldı batan geminin son malları gibi bakıyor herkes. Ben bu sistemde araç tabi ki alırım ancak aç kurt gibi piyasaya saldırmadan bayi bayi gezip kolu bacağı kaptırmadan zamanı gelince parası neyse gücüm de yeterse alırım. Kimse kusura bakmasın burada konuşulanlar ve yapılanları gördükçe milletimizin itibarsızlaştığını düşünüyorum. Biz bunlara layık bir millet değiliz, olmamalıyız.

• Bayileri suçlamak yerine gelen araçların dövize endeksli olduğunu unutmamak gerekir. Devletin cari açık yüzünden işine gelir araç almamanız kısa vadede. Araç almayacağım diyen herkes zarar etti malesef. Türkiye ekonomisi doların dünyada bol olduğu zaman gerekli adımları atamadı. O zamanki hataları şimdi çekiyoruz ve daha da çekeceğiz. Eğer maddi imkanlarınız elveriyorsa bu aşamada araç almak mantıklı bir seçim olacaktır, zira ben ne devletin ne de bayilerin kısa vadede geri adım atacağını sanmıyorum. Zaten birçok firma Avrupa'ya nazaran daha düşük fiyatlandırma yapıyor ülkemizde. Herkes dua etsin de dövizdeki dalgalanma durulsun. YTD.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrankCostello -- 12 Eylül 2020; 21:31:45 >
  • Corsa 1.2 elegance metalik renk + cam tavan 197500 nasıl sizce? Boya koruma seramik vb dahil. Araç ekim 10 civarı teslim edilecek

• sizin bahsettiğiniz suana kadar yasananlar ve olası gelişmeler. sizin yazdıklarınız gibi olursa kimse için sürpriz olmaz.corona ve döviz kurunda ki artışı düşününce bayileri suçsuz bulmanızı anlıayamadım. neden derseniz de dolar ani yükselişle 7,3 seviyelerini gördüğünde bayilerin hepsi fazla fazla zam yansıttı. sonra dolar geri çekildi ve epey bir sürede zirvesini aşamadı. daha yakın zaman da yeni aştı. peki bayiler ne yaptı. yaptığı zammı geri çekmediği gibi coronayı ve gelen talebi de fırsata cevirerek zam koydukça koydu. bununla da yetinmedi. tamam ben bu parayı verecem diyorsun ama galericilere dağıttılar aracları. gittiniz yüzünüze bakılmadı. aradınız telefonları acmadılar. galericilerden hem peşin ve hem zahmetsiz para aldılar. hem de st ler (istisnalar haric) iyi yolunu buldu. bu galericiler de sarı site de fiyatları şişirdi de şişirdi. bunu gören bayilerde yaptıkları zammı normalmiş algısını yaratmayı basardılar. şimdi bu bayilerin ne suçu mu var diyorsunuz?

ayrıca bahsettiğiniz bu bayiler stok varken ve satıslar da düşük ise liste fiyatindan cok güzel indirim yapabiliyorlar.
    evet suan memlekette dolar da artışı var. bunu tartışmak konudan sapmamıza sebep olur ve mesajta silinir. dolarda ki bu artısta devam edecek gibi duruyor. buraya kadar hem fikiriz sanırım. ama şurada ayrısıyoruz. ben diyorum ki bayinin elinde her zaman liste fiyatından belli bir oran da indirim hakkı vardır. ayrıca ben diyorum ki ötv yüzde 50-80+ kdv yüzde 18 bu da hükümetin elinde olan oran. yani anlayaacagın hükümetin elinde de ötv den isterse indirebileceği büyük bir oran var.

ben diyorum ki bu gidişin sonuna yaklaşıyoruz. ya piyasa tamamen bitecek ya da bir şekilde bir çözüm sunulacak.

bunlar benim görüşlerim ben kimseye buldugunu al veya bekle diyemem. sadece ben kendi beklentimden dolayı pas geciyorum. kimseye tavsiye değildir.YTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnrtr1 -- 12 Eylül 2020; 21:52:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadas2558

Bayi il neresi
    Ankara EFE
  • koyumavi12345 K kullanıcısına yanıt
    Dün bir bayide yeni Corsa’yı inceledim, daha önce corsa D kullanan bir i olarak tam bir hayal kırıklığı yaşadım.
    Dış tasarımı bence B segmentinin en yakışıklılarından ama iç mekan inanılmaz basık ve dar geldi, tam bir hayal kırıklığı yaşadım.
    (Boy, 1.75; kilo, 73.)
    Hatta pandemi döneminde (incelemeden) özel seri corsalardan almayı bile düşünmüştüm.
    Arabaya binmeden, yakından görmeden almak büyük risk.
    Dün bahsetmiştim, Eskişehir’de bir arkadaşa SUV baktık diye.
    Nissan qq alacağım diye gittik, yakından görünce tasarımını, iç mekanını hiç beğenmedi.
    (Bilenler bilir, Eskişehir’de Opel ve Nissan bayisi yan yana gibi.)
    Sonra Opel Alpata’ya geçtik, GrandlandX baktık ve Opel Nissan’a göre her anlamda daha güzel geldi ve fikri değişti, QQ almaktan vazgeçip Opel aldı.
    İşin özü; bir dünya para verip aldığımız arabaları binip incelemek, yakından görmek gerek.
    YouTube’dan inceleme videosu izlemek fikir verir belki ama koltuğa oturmak şart.

• Söylediklerine katılıyorum ben de ama bayilerin bu ahlaksızlığı biraz da bizim toplumumuzun yansıması değil mi? Dövizdeki bu artış durdurulamazsa bayiler zararına mı satış yapacak. Devletin bu ÖTV'yi düzenlemesi ancak TOGG satışı başlayınca olacağını düşünüyorum. İnşallah yanılırım. Bugün 200 bin TL'ye burun kıvırdığımız B segmentler de %80'lik dilime girecek ve bu sefer de 2.el araçların fiyatı aynı oranda artacak. 20 yaşındaki Honda'lar 100 bin TL olacak. Ülkemizin bir gerçeği şu ki yüksek enflasyon olduğu sürece mal alan kolay kolay zarar etmez. Umarım herkes gönlündeki araca rahatça kavuşur.

• 
Sayfa: önceki 31973198319932003201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.