Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (2808. sayfa)

5 sn
287.712
Cevap
4.615
Favori
46.820.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1046 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
1. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 28062807280828092810
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Siz ikinci üçüncü dalgalar çıkarsa görün piyasayı. Bugün Türkiye de bile çelişkiler başları haberlere göre. Malatya da olduğunu gibi. Arabalar üretilmesse vay güzelliğe

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Bu mesaj silindi.
    Maalesef bizde kalıplar yıkılmıyor,kampanya denk geldi,aracımda eskidiği için piyasaya göre cidden hesaplı olarak megane sedan almaya karar verdim,gerçekten araçtan anlamayan,sadece kulaktan duyma bilgilerle gelen bir kaç vatandaş;yahu teneke o araba..eeee ne yapayım? p*assat al rahat edersin...ben;kardeş passat d sınıfı ayrıca aynı özellikte aracı 160 bin tl daha pahalı bu nasıl mantık deyince kafa gidiyor,herkesin zevkleri,geliri ve beklentisi farklıdır ancak kendi adıma hiçbir araba üreticisi babamın oğlu değil,fanatikte olamam,şartlar uygun olursa alır kullanırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumhurfatih

Siz ikinci üçüncü dalgalar çıkarsa görün piyasayı. Bugün Türkiye de bile çelişkiler başları haberlere göre. Malatya da olduğunu gibi. Arabalar üretilmesse vay güzelliğe
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

O kadar çıkamadım, yoksa talip olurdum aracınıza
    Anladım hocam. Umarım istediğiniz aracı bulursunuz. Hakkınızda hayırlısı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    Skoda kamiq ankara çankayada geçen arkadaş görmeye gitmisti, bayi boş ve ekimden önceye asla tarih vermiyolar dedi. Kapora bile yokmus.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyfiican

Dostum gecen hafta 208ımı sattım, b segmentte bır cok aracı da kullandım ancak bana gore en mantıklısı kıa rıo. Agustosta makyajlısı gelıyor 165 bın cıvarı ve baya dolu araclar bakmanı onerırım.
    Kio rio neden mantikli hocam bizde b segment arac bakiyoruz, kia rioda yakittan dertli herkes.

• quote:

Orijinalden alıntı: gorwell

Skoda kamiq ankara çankayada geçen arkadaş görmeye gitmisti, bayi boş ve ekimden önceye asla tarih vermiyolar dedi. Kapora bile yokmus.
    Hocam Toyota ceosu demiş ya 2 ay daha bekleyin. Ondan sanırım daha uyguna alabilir 2 ay sonra ekimde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89A45CD9F

Polo yerine hangi markanın C sınıfı aracını alabiliyorsunuz ? T-Roc yerine hangi C-Suv aracı alabiliyorsunuz ?
    Polo su anda piyasada yok ama 170-180 civarı
    Şuan 180-190 bine toyota corolla, opel astra, ford focus, honda civic alabilirsiniz otomatik vites.

Troc dediginiz araba b-suv olarak geçiyor ve ufak bir araç, şuan tek paketi satiliyor 289 bin lira fiyat biçilmiş. O fiyata hatta daha düşüğüne 3008, qasqhai, sportage, c5 aircross araçlarının dolu paketleri alınabilir. Saydığım araçlar c segment suv araçlar, troc a o paraları vermek kusura bakmayında akıl mantık işi değil.

• karti K kullanıcısına yanıt
    Dostum agustosta makyajlı kasalar gelıyor kı ben de almak ıcın kapora bıraktım. 1.0 turbo 7 ılerı dct vıtes. Fabrıka verısı 5.5 aracın, eskı atmosferık araclar gıbı degıl. Ayrıca cıddı anlamda dolu ve kemıklı bır arac en azından 208den sonra bana oyle hıssettırdı. Elegance tekno paketınde dıgıtal klıma, 8 ınc ekran, gerı gorus kamerası, park sensoru, sehır ıcı otomatık fren destegı, yorgunluk tespıt ve serıt takıp gıbı bır cok guzel ozellık mevcut. Su lınkten brosuru ındırıp detaylı da ınceleyebılırsınız. Bu arada bulunabılırse corsa da cok guzel ancak en erken teslımı suan kıa yapıyor.

https://www.kia.com/tr/modeller/riohb.html

• Bir konudan alıntıdır;

"trabzondayım bugün çamlıca fırından 1 tane ekmek alayım dedim 100 gram ekmek 2 tl olmuş !

5 tl'ye 2 ekmek alabiliyoruz. söyleceklerim bu kadar.

2013

250gr ekmek 1 liraymış"

hala araç fiyatlarına sitem edenler var.
  • Şagop kullanıcısına yanıt
    valla hocam kısmet işte. ara ara doğuş’ları arıyordum. o gün tam aradığımda bir araç boşa çıkıyormuş. kısmetimiz buymuş diyelim.

aslında ben gri istyordum ama onun için hem 3 hafta daha bekleyecek hem de daha fazla para ödeyecektim. iyi denk geldi.

şimdi bu araca ender elektronik’te bir hayalet ekran taktırıp devam edeceğim.

darısı isteyen herkese.

• Nervo kullanıcısına yanıt
    2 yıl önce kilosu 5 lira olan hamsi şimdi 15 lira oldu.

millet boş klioya 100bin verilir mi diyor?

yahu hamsinin kilosu 15 lira olursa boş klioda 100 bin olur elbet.

dua edelimde hamsi 50 lira olmasın. o zaman klioda 200 olur!

• ForYouM F kullanıcısına yanıt
    Yeni astra hatchback otomatik veya focus hatchback otomatik alabiliniyorsa 180-190 aralığında hemen ona dönelim. Son 100 sayfadır takip ediyorum yazılanları pek bir bilgi görmedim bu iki araçla ilgili.

• quote:

Orijinalden alıntı: gnr

Aynen
  • Otomobil fiyatları şimdilik düşmez. Bunun sebebi devletin doların uçmaması için cari açığı dengede tutma isteği. Otomotivde yerli bile üretilse ithal girdi olduğundan cari açığı arttıran bir tüketim kalemi. Bu nedenle üreticiler fiyatları ucuzlatsa devlet vergiyi arttırır ki satış rakamları 1.200.000 lere yaklaşıp cari açığı arttırmasın. Devlet bunun yerine hane halkının konuta harcama yapmasını teşvik ediyor.Ev alan perde alacak, beyaz eşya alacak, mobilya alacak çoğu yerli girdiyle üretiliyor. Bu yıl turist de az geleceğinden cari açığı frenlemek için ilave tedbirler alabileceklerini düşünüyorum.
    Otomotiv üreticisi firmalarda satış rakamları arttığında devletin vergileri arttırabileceğini ya da farklı tedbirler alacağını bildiğinden daha az araç getiriyor ki vergi artışıyla devletin cebine gidecek para fiyat artışıyla bayi ve üreticinin cebinde kalsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxmaster -- 3 Ağustos 2020; 0:51:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gnr

Ekmegide hamsiyide stoklayanlar varmis. Hatta al sat yapanlar yuzunden artmis. Yoksa hersey yerinde sayarken ekmek ve hamsi neden artsin.

• fxmaster F kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz hocam, burdaki bazı arkadaşlar da ötv düşse araç satışı artar devlet daha çok vergi alır diyor fakat o zaman problem daha da büyür
    Problem paranın yurtdışına akması, ihraç kaleminle bunu dengeleyemezsen yapacak tek şeyin var yüksek vergilerle araç vs ithal tüketim alımını zorlaştırmak ve eldeki parayı iç piyasaya harcatmak
    Yerli üretimle iç piyasayı birazcık doyurabilirsek ya da yeni ihracat gelirlerini ekonomimize katabilirsek o zaman bekleyebiliriz ötvnin, doların düşmesini vergilerin azalmasını

• quote:

Orijinalden alıntı: fxmaster

Otomobil fiyatları şimdilik düşmez. Bunun sebebi devletin doların uçmaması için cari açığı dengede tutma isteği. Otomotivde yerli bile üretilse ithal girdi olduğundan cari açığı arttıran bir tüketim kalemi. Bu nedenle üreticiler fiyatları ucuzlatsa devlet vergiyi arttırır ki satış rakamları 1.200.000 lere yaklaşıp cari açığı arttırmasın. Devlet bunun yerine hane halkının konuta harcama yapmasını teşvik ediyor.Ev alan perde alacak, beyaz eşya alacak, mobilya alacak çoğu yerli girdiyle üretiliyor. Bu yıl turist de az geleceğinden cari açığı frenlemek için ilave tedbirler alabileceklerini düşünüyorum.
    Otomotiv üreticisi firmalarda satış rakamları arttığında devletin vergileri arttırabileceğini ya da farklı tedbirler alacağını bildiğinden daha az araç getiriyor ki vergi artışıyla devletin cebine gidecek para fiyat artışıyla bayi ve üreticinin cebinde kalsın.
    Aklı başında olan bilinçli bir insanın hali yorumdan da belli oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Halit G

Yeni astra hatchback otomatik veya focus hatchback otomatik alabiliniyorsa 180-190 aralığında hemen ona dönelim. Son 100 sayfadır takip ediyorum yazılanları pek bir bilgi görmedim bu iki araçla ilgili.
    Ford Focus yanlış bilmiyorsam atmosferik motor kullanıyor. C sınıf olsun ne olursa olsun bence Turbo motor olmayan benzinli araçlara bu paraları vermeyin. Focus'un Otomatik baz paket liste fiyatı 182.100 TL ancak henüz Ağustos fiyatlarını açıklamadılar. Arabada donanım olarak son derece boş. Manuel klima falan.. İyice bir inceleyin derim.

Astra'nın fiyatına hakim değilim ancak Turbo motor 1.2 Turbo 110 beygir ve 1.4 Turbo 145 beygir iki motor seçeneği var. 1.2 motorda sadece manuel vites seçeneği vardı sonra değiştimi bilmiyorum buna bir bakarsınız. Fiyatlarına göre bakmak lazım ama ben olsam iki araç arasında Opel Astra yı alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nervo

Hocam Toyota ceosu demiş ya 2 ay daha bekleyin. Ondan sanırım daha uyguna alabilir 2 ay sonra ekimde.

Alıntıları Göster
    2 ay bekleyin daha uyguna alırsınız dememiş. Ben olsam fırsatçılara para vereceğime 2 ay bekler bayiden alırım demiş. Toyota tam kapasiteye geçmek istiyor ama bunun durumu önümüzdeki dönemde pandeminin gidişatına göre belli olur demiş. Bunları güzel demişte bunlar boş laf. Sen fiyat sabitlemesi yapmıyorsun, sürekli araçlara talep kaynaklı da kurla birlikte zam geçiriyorsun.. Bunlardan bahseden yok.

Şöyle deseydi derdim fırsatçılara savaş açmış, kazan-kazan yapmak istiyor aynı zamanda..

"Fırsatçılara prim tanımayın, biz tüm müşterilerimizi sıfır Toyota sahibi yapmak istiyoruz. Gelin Toyota bayilerine, ödemenin tamamını yatırın, sabit fiyat garantisi ile size ürün ayıralım yada özel üretim yaptıralım, termin verelim, bu termine göre bekleyin ve aracınızı alın."

Böyle kurudan sallamakla olmuyor bu işler CEO olsa bile.

Not: Ben en son Toyota bayiine gittiğimde fiyat sabitlemiyorlardı. Eğer durum değişti, fiyat sabitliyor ve ileriye dönük sipariş alıyorlar işte araç yok sonra gelin demiyorlarsa tüm yazdıklarımı geri alıyorum.

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/toyota-turkiye-pazarlama-ve-satis-ceosu-bozkurt-otomotivde-talepleri-ekim-kasim-gibi-karsilariz/1929367

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 3 Ağustos 2020; 1:59:45 >

• 
Sayfa: önceki 28062807280828092810
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.