Şimdi Ara

Sıfır Araç Plaka Değiştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar . Sıfır golf 7 aldım , yoğun bi anımda galeriden arayıp plakayı nasıl yapalım dediler, bende sıradan verin dedim . Aracı aldığımda da plaka hoşuma gitmedi . Kaskosu ve sigortası yapıldı arabanın . Arabayı alalı 2 gün oldu . Bu plakayı nasıl değiştirebilirim ? Maliyeti ne kadar olur ? Yardımcı olursanız sevinirim ...

• 200tl ye felan halledersiniz, trafik şubeye gidin. Veya gitmeden internet sitesinden bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberBot

200tl ye felan halledersiniz, trafik şubeye gidin. Veya gitmeden internet sitesinden bakın
    Aracın satışını ilçe dışından birine yapıp geri üzerine alman lazım dediler hocam galeriden . Aslı var mı bunun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaptanVecihi

Aracın satışını ilçe dışından birine yapıp geri üzerine alman lazım dediler hocam galeriden . Aslı var mı bunun ?

Doğrudur. İlçe dışına satış yapıp geri almanız lazım.

Bu durumdan dolayı hiç bir zaman vekalet vermem, plakayı söylerler beğenmezsem uygun harf sırası gelene kadar bekletirim. Olmadı çıkmalardan alırım. Sonra gider imza atarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Bu durumdan dolayı hiç bir zaman vekalet vermem, plakayı söylerler beğenmezsem uygun harf sırası gelene kadar bekletirim. Olmadı çıkmalardan alırım. Sonra gider imza atarım.

Başka bi yolu yok mu hocam bunun ? İlla satış mı yapmam lazım ? Bir de satış yapıp aynı gün geri alırsam sigortada kaskoda problem olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaptanVecihi -- 4 Ağustos 2015; 9:41:05 >
  • quote:

quote:

quote:

Başka bi yolu yok mu hocam bunun ? İlla satış mı yapmam lazım ? Bir de satış yapıp aynı gün geri alırsam sigortada kaskoda problem olur mu ?

Maalesef ki yok.

Sigortayı iptal ettirip yeni plakaya kestireceksiniz. Kaskoyu da zeyilname ile yeni plakaya aktaracaksınız.

Plakayı illaki değiştirmek istiyorsanız bir dizi ışlem gerekli. Beğenmedim ben bunu, diyerek değişim yapılamıyor.

Bayiden bu işlerle ilgilenen kişin8n telefonunu alıp sorun..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Maalesef ki yok.

Sigortayı iptal ettirip yeni plakaya kestireceksiniz. Kaskoyu da zeyilname ile yeni plakaya aktaracaksınız.

Plakayı illaki değiştirmek istiyorsanız bir dizi ışlem gerekli. Beğenmedim ben bunu, diyerek değişim yapılamıyor.

Bayiden bu işlerle ilgilenen kişin8n telefonunu alıp sorun..

Alıntıları Göster
    O kadar teferruatı varsa en iyisi hiç uğraşmamak.

• quote:

Plaka o kadar da kötü değil ise(yani abuk subuk bir kelimeyi çağrıştırmıyor ise) öyle kalsın. Biraz kullanın alışırsınız.
  • quote:

quote:

Plaka o kadar da kötü değil ise(yani abuk subuk bir kelimeyi çağrıştırmıyor ise) öyle kalsın. Biraz kullanın alışırsınız.

Alıntıları Göster
    Kelime olarak sorun yok da sonu 531 . Millet 31 olayına takılır durur diye değiştirmek istedim de çok teferruatlıymış .
  • 31 mi? O kadar sık eliyeceksen milley arabaya da takar markaya da yeri gelir sana da...bence fazla kurcalama akışına bırak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cardigans78

31 mi? O kadar sık eliyeceksen milley arabaya da takar markaya da yeri gelir sana da...bence fazla kurcalama akışına bırak.
    Çok sıkıntı değil hocam bence uğraşmayın.
  • Haklısınız...
  • quote:

Haklısınız...
    Bugün yeni birşey öğrendim arkadaşlar . Aracımın 2 plakası da kaybolmuş dersek , yeni bir plaka veriyorlarmış. Bu işlemin bir masrafı da yokmuş .Kafama takılacağına bu yolla değiştireyim diyorum plakayı . Bu işlem hakkında bilgisi olan var mı ? Bir sakıncası mevcut mu ?
  • quote:

Bugün yeni birşey öğrendim arkadaşlar . Aracımın 2 plakası da kaybolmuş dersek , yeni bir plaka veriyorlarmış. Bu işlemin bir masrafı da yokmuş .Kafama takılacağına bu yolla değiştireyim diyorum plakayı . Bu işlem hakkında bilgisi olan var mı ? Bir sakıncası mevcut mu ?

Alıntıları Göster
    değmez ya.bir sürü bürokrasi içerir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spirited

değmez ya.bir sürü bürokrasi içerir.

Alıntıları Göster
    İkameti başka bir ile alınca değişiyor ancak, tabi il kodu ile beraber. Aynı işlemi tekrar yaparak bulunduğunuz ilin plakasını tekrar alabilirsiniz. Yani araç 34 plaka ise önce 35 yapacak, sonra tekrar 34 yapacaksınız. Masrafı da işlem başına 220-230 lira (yeni ruhsat + plaka basımı) civarı, iki defa yaptırınca yaklaşık 500 lira.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FE2F1DE54

İkameti başka bir ile alınca değişiyor ancak, tabi il kodu ile beraber. Aynı işlemi tekrar yaparak bulunduğunuz ilin plakasını tekrar alabilirsiniz. Yani araç 34 plaka ise önce 35 yapacak, sonra tekrar 34 yapacaksınız. Masrafı da işlem başına 220-230 lira (yeni ruhsat + plaka basımı) civarı, iki defa yaptırınca yaklaşık 500 lira.

Alıntıları Göster
    Bu uğraşınız son olur inşallah, plaka işi çok kıl bir iş, ama sıfır alıp ta buna dikkat etmemenize şaşırdım.

Allah kaza bela vermesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Merdomable

Bu uğraşınız son olur inşallah, plaka işi çok kıl bir iş, ama sıfır alıp ta buna dikkat etmemenize şaşırdım.

Allah kaza bela vermesin.

Alıntıları Göster
    Bir dalgınlığıma geldi aldık . Sonradan da pişman oldum . İçime dert oldu . Plakaları kaybettim diyerek yenileyecem artık .
  • KaptanVecihi K kullanıcısına yanıt
    Plakalar araç şase nosuna bağlı olduğundan sizin kaybedip yenilemeniz sadece o metal parçaları tekrar basmaktan ibaret olur diye düşünüyorum bunu iyi araştırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: syerturan

Alıntı yaptığım arkadaşımızın dediği sizin için en kolay yol. Arabayı illa satmanıza gerek yok yani.

Plaka kaybedince yeni plaka alabilirsin diye bilgi veren kişi de sanırım tam bir bilgi sahibi değil. Böyle bir durumda ruhsatınızla beraber trafik şubeye uğramanız gerekir. Sonuçta yine aynı plakanız basılacaktır.

2012'de kardeşime araba aldığımızda misal biz ab harflerini istemiştik galeriden. Onlar da hallederiz demişlerdi. "Araç geldi teslim alabilirsiniz" diye beni aradıklarında bir baktım istediğimiz plaka değil... Değiştirelim istemiyorum bu plakayı dedim, ruhsatı çıktı abi dediler. Almıyorum o zaman aracı diye cevap verince İstanbul'dan yeni araç getirdiler sıfır. Yeni araca istediğim plakayı taktılar.

Yani demem o ki plaka kayboldu, kırıldı, çalındı vs. o kadar kolay değil bu işler. Ya ikametinizi başka bir il'e aldırıp plaka değişikliği talebinde bulunursunuz ya da aracı başka bir ilçeye satarsınız. Sattığınız kişi noterde plaka değişikliği talebinde bulunmak zorunda. Siz de tekrar satın alırken plaka değişikliği istemek zorundasınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 7 Ağustos 2015; 11:27:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: reguse

quote:

Orijinalden alıntı: syerturan

Alıntı yaptığım arkadaşımızın dediği sizin için en kolay yol. Arabayı illa satmanıza gerek yok yani.

Plaka kaybedince yeni plaka alabilirsin diye bilgi veren kişi de sanırım tam bir bilgi sahibi değil. Böyle bir durumda ruhsatınızla beraber trafik şubeye uğramanız gerekir. Sonuçta yine aynı plakanız basılacaktır.

2012'de kardeşime araba aldığımızda misal biz ab harflerini istemiştik galeriden. Onlar da hallederiz demişlerdi. "Araç geldi teslim alabilirsiniz" diye beni aradıklarında bir baktım istediğimiz plaka değil... Değiştirelim istemiyorum bu plakayı dedim, ruhsatı çıktı abi dediler. Almıyorum o zaman aracı diye cevap verince İstanbul'dan yeni araç getirdiler sıfır. Yeni araca istediğim plakayı taktılar.

Yani demem o ki plaka kayboldu, kırıldı, çalındı vs. o kadar kolay değil bu işler. Ya ikametinizi başka bir il'e aldırıp plaka değişikliği talebinde bulunursunuz ya da aracı başka bir ilçeye satarsınız. Sattığınız kişi noterde plaka değişikliği talebinde bulunmak zorunda. Siz de tekrar satın alırken plaka değişikliği istemek zorundasınız.

Alıntıları Göster
    Aracımın 2 plakası da düşmüş , bulamadım diye başvurdum . Sadece yeni ruhsat ve plaka basma bedeli ödedim ( 178 + 40 ) ve plakam değişti . Kaybolan plakanın yerine yeni bir plaka vermeleri gerekiyormuş . Kaybolan iki plakayıda birinin bulup yasadışı işlerde kullanmasını engellemek içinmiş bu . Güzel de bir plaka aldım . Dert olmuştu içime , şimdi rahata kavuştum ...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.