Şimdi Ara

Sıfır araç olmadığı için ev fiyatları artıyor ama patlayacak evler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malum sıfır araç çok güzel bir yatırım ben bu sene golf 8 aldım şimdi öylesine bir tane daha sıfır araç almak istiyorum alamıyorum o yüzden ev mi alsam acaba diye ciddi alıcı olarak 1+0 ve 1+1 rezidans baktım benim gibi araç alamayan herkes evlere kaymış fiyatlar artmış ama ben bu oyuna düşmeyecem sıfır araç gelince yine araba alacağım evler zaten patlayacak buraya yazıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HAKTAN06 -- 6 Aralık 2021; 1:52:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ankaradayım haziranda 750 bin olan ev 1.2 milyon civarına satılıyor. Komşum evini 3 ay önce 450 bine satmış. Bugün aynı ev 800 bin civarına gidiyor.

Ev kiraları 3-4 ay önceye göre en az 2 kat arttı. İnşaat maliyetleri de kur sebebiyle arşa yükselmişken fiyatların düşmesini beklemek hayalcilikten öte değil.
  • tamam

• Yaklaşık 2 yıl önce 325 bine aldığım daire şuan 700-750 bin, zor satılır gibi geliyor ama dairem ender bulunacak dairelerden, eğer ki bütçenize göre geniş, merkezi, konforlu iyi bir daire bulursanız hemen alın derim fakat ilerde konutların prim yapacağına pek sıcak bakmıyorum lakin param hiç olmasın diye alınabilir.

• Ankaradayım haziranda 750 bin olan ev 1.2 milyon civarına satılıyor. Komşum evini 3 ay önce 450 bine satmış. Bugün aynı ev 800 bin civarına gidiyor.

Ev kiraları 3-4 ay önceye göre en az 2 kat arttı. İnşaat maliyetleri de kur sebebiyle arşa yükselmişken fiyatların düşmesini beklemek hayalcilikten öte değil.

• İnsaat maliyetlerindeki artışı, doviz ile alınan malzemeyi ve enflasyonu yok sayarsak gayet mantıklı.

• Benim arabam oturduğum evden daha pahalı hale geldi ve ben hergün bu arabayla istanbulda trafiğe çıkıyorum. Büyük kumar değil mi? Aptallık gibi geliyor bana.

• ESER14 kullanıcısına yanıt
    Katiliyorum.olmus birkac opsiyonsuz arabamin sifiri 580 bin.insan korkuyor sokaga koymaya valla.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Borsa, kripto para, araba derken arsa ve ev almak eskisi kadar cazip gelmiyor bir süredir insanlara. Çevremde evini yok parasına satıp kriptoya yatıran bile var. 2-3 bin kira öderim zaten aylık kriptodan daha fazla kazanırım diye girdi bu işe. Ancak madalyonun diğer yüzü var birde. Hep iyi kazandıracak değil sonuçta. Gün gelir kazandığını komple geri verirsin.

1 ev 1 araba yatırım değildir aslında. Zaruri ihtiyaçtır bunu yatırım olarak düşünmemek lazım. İnsanlar şuan ev ve arsa alımlarına ara verdiler. Bi tanıdığım 250 bin eden arsasını şuanda 200'e bile satamıyor. Çünkü insanlar parayı arsaya betona gömmekten uzaklaştı. 1'e 10, 1' e 20 kazananları görünce hızlı zengin olma hayallerine kapıldılar ama barınma halen temel ihtiyaç. Kiralar her geçen gün artmaya devam ettikçe ev sahibi olmak bana göre daha değerli bir duruma geliyor. İnsanlar tekrardan ev almaya yönelicekler bence. İşte o zaman, fiyatlar hepten artıcak.

• Şu ortamda ev fiyatlarının düşmesi söz konusu dahi olamaz.40 gün evvel inşaatın ana maliyet kalemlerinden biri olan demirin ton fiyatı 7000 tl iken bugün 12.000 tl.Yine son 40 güne bakarsak diğer ana kalem olan betondaki artış oranı %35.Bu ürünler en az artan ana kalemler kapı,fayans,strafor,ytong,pvc ürünleri gibi hammaddesi yurtdışına dolayısı ile dövize bağlı ürünlerdeki artış ise korkunç 2 kat 3 kat artan ürünler mevcut. Sonuç olarak gayrimenkul sektöründe yeni fiyatlar henüz fiyatlara tam olarak yansımadı.

• Araba fiyatları ev fiyatlarından daha hızlı artıyor.

Araba şu an evden daha büyük bir ihtiyaç.

Sor yoldan geçen 10 kişiye. 9 u arabasını satıp ev almaz.

• Konu sahibi bu açıklamandan sonra daire fiyatları çakılır araba satışları fırlar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • senged kullanıcısına yanıt
    Arsa nerede dostum işime yararsa hemen alayım arsayı kimse zararına vermez, arsa daire yada araba gibi değilki çoğaltasın at bilgilerini ben bakayım işime yararsa hemen alayım 50bin TL altına ise

• Beavis34 kullanıcısına yanıt

Tekirdağ Ergene'de işime yarar derseniz detaylarını öğrenirim.

• Hocam atın bilgileri bakayım arsa arayışım var

• Dünyadan bihaber herhalde konu sahibi... dolar/euro 2 katına çıkmış, herşeyin fiyatı artmış, ama evlerdeki fiyat artışı balon?!?!?! Oldu.... Geçen sene dolar 6 iken 1 milyona satılan evin şimdi 2 küsür milyona satılması balon değildir...

• Bakın arkadaşlar ev ihtiyaçtır zorunluluktur herkes başını sokacağı bir evi olsun ister neden mi kiracı olursan her ay parayı sokağa atarsın ve emekli olduğunda o emekli maaşım kiraya yetmez köyüne dönmek zorunda kalırsın gerekirse 10 yıl borçlan faiz öde ama bir evin olsun bu ülkede yaşayan herkes bunu bilir bilmeli malesef
    Araç da yatırımdır değerleniyor kazandırıyor ama evin yerini tutama önce ev sonra araç gelir
    Ev fiyatları düşmez daha da artar inşaat malzemeleri artmış döviz artmış genç nüfus artıyor yabancı sayısı artıyor yapılan inşaat sayısı az sonuç ne olur su emlak balonu patlayacak diyenler hangi ülkede yaşıyor hayallerde yaşıyorlar gerçeklerle yuzlesmeyen hüsrana ugrar...

• Memleketin en büyük sorununu bu başlıkta detaylıca görebilirsiniz. Ağzı olan konuşuyor ve herkes en iyisini biliyor. Memlekette simit olmuş 3.5 TL ama ev fiyatları balon diyen mi ararsın, yoksa araba evden daha büyük ihtiyaç diyen mi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlar çıkacağı kadar çıkar, millet bakar, bu smarties ler yine uçmuş, alımları durdurur ki zaten durmuş vaziyette. Sahipleri de 5 kuruş etmez beton blokları, inşaat demirine şiş yapar yerler!

2 milyona daire olmaz, altı üstü 4 duvar kutu gibi, 30- 40 katlı leylek yuvası, , onun da demiri, çimentosu usuluyle çalınmış, ilk deprem de mefta. Millet, Amerika da o paraya 600 metre arsa içinde, villa dediğiniz tek katlı suburban ev alıyor.

Bu sektörde inşaatı yapan emekçiler hariç, oturduğu yerden milleti sömüren kim varsa, Allah bildiği gibi yapsın, bu kadar aç gözlülük olmaz.

Yukarda yazdıklarım araç için de aynen geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selamivural -- 7 Aralık 2021; 5:30:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • crssover C kullanıcısına yanıt
    3 ay önce ( 7 Eylül diyelim )
    Komşunuz 450 bine sattığı ev ile usd aldıysa 55 bin usd eder
    800 bin civarı dediğiniz ev de 750 ye satılsa
    55 x 13,8 = 750

Komşunuzun hiç bir kaybı yok
    Tabi evi satıp TL de beklemediyse
    Benim bir tanıdığımı yaptı onu aynı tarihler aşağı yukarı aynı ev fiyatlarında
    300-400 bin zarar şu an için
    Usd 7-8 lere düşmezse

• inşaat sektörünü her yıl bir kaç üye konu açarak patlatıyor  

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.