Şimdi Ara

Sıfır araç arızalandı yardım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamam da el yazısı ile noktalama işaretlerinin alakası ne? Biri el alışkanlığı diğeri dil bilgisi.Adamın yazısı kötüdür ama dil bilgisi iyidir.Üstelik burada can kurtarmıyoruz.Kendi dersine çare arıyor konu sahibi daha anlaşılabilir yazabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nuri37781 N kullanıcısına yanıt
    A serisi ne kadar lüks tartışılır gerek marka,gerek önden çekiş olması.Üstelik bunlar kul yapımı markaya göre yargılamak çok saçma.Adamlar Şada Niva getiriyordur sorun çıkartacak parça olmuyordu o zaman Lada Niva alın.Olay bu değil her araçta sorun çıkabilir.

• tüketici olarak vazgeçme hakkınız var. vazgeçtim diyin, paranızı geri alın. uğraşmayın. belli ki fabrikasyon birşeyler arızalı arabada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

A serisi ne kadar lüks tartışılır gerek marka,gerek önden çekiş olması.Üstelik bunlar kul yapımı markaya göre yargılamak çok saçma.Adamlar Şada Niva getiriyordur sorun çıkartacak parça olmuyordu o zaman Lada Niva alın.Olay bu değil her araçta sorun çıkabilir.

madem kul yapısı olduğu için fıtratında var boşuna kalite kontrol için milyonlarca dolar harcamasınlar
  • BatuKır B kullanıcısına yanıt
    Otomobil firmaları bir çok parçayı fason ürettirir.Özellikle de çok satan markalar.Şayet fason firma hatalı üretim yaptıysa bunu firmaya yıkmamak gerekir.Firma her parti maldan sadece bir örnek alıp testte tabi tutar.Gerisi sorunlu ise tamamen şans işidir.Her parçayı takmadan tek tek kontrol etme şansları yok.
  • Geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede sorununuz çözülür. Geçenlerde Facebook' ta Ankara bayisinden alınan CLA 200 AMG aracını bayinin önüne getirip yakmaya çalışan abimizin videosunu izliyordum :) Araç daha 200-250 km lerdeyken adamı yolda bırakmış ve sorunu bir türlü çözememişler. Adamı görseniz arabanın üzerine bildiğiniz benzini döktü, zor ikna ettiler adamı :)
  • 207m kullanıcısına yanıt
    Linki var mı CLA videosunun?
  • quote:

Linki var mı CLA videosunun?

Şirkette olduğumdan Facebook açılmıyor :) Akşam bulabilirsem eklerim. Ama bu konu pek tutmaz. Diğer konuda Passat B8' in çıtaları düşmüş. Passat' ın çıtalarının düşmesi, Mercedes' in yolda bırakmasından daha önemli bir olay çünkü Ha birde sanki terörle mücadele başlığı gibi '' Vw Türkiye ile Mücadele '' yazılmış başlığa
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkaradeniz

Benimki sana abi tavsiyesi, yarın bir gün bu forumda yazdıklarınla hatırlanacaksın, seni nasıl bilmelerini hatırlamalarını istiyorsan o şekilde yazmaya devam et

kendı adına aynı yorumu yapmalısın. Benım ne konustugum açık net profilime tıklayan göruyor zaten
  • 207m kullanıcısına yanıt
    Vallah CLA yakan kişiyi merak ettim.Ama %90 haklıdır kendileri.Ben Mercedes Türkiye'de belli kademedeki insanlarla iletişime geçince anladım ne kadar kalitesiz bir şirket olduklarını(Mercedes Türkiye için diyorum).
  • quote:

Tamam da el yazısı ile noktalama işaretlerinin alakası ne? Biri el alışkanlığı diğeri dil bilgisi.Adamın yazısı kötüdür ama dil bilgisi iyidir.Üstelik burada can kurtarmıyoruz.Kendi dersine çare arıyor konu sahibi daha anlaşılabilir yazabilir.

Virgül olmayınca anlasilmiyormu şimdi yazi

• udmexpert U kullanıcısına yanıt
    Anlaşılmıyor demedim.Daha anlaşılabilir yazabilir dedim değil mi?

• pumass P kullanıcısına yanıt
    Bakan ustanın ismini istemiştim neyse artık.

Mercedes benz bazı bayiler hakkında bir kaç olay duydum o yüzden istedim. 1-2 ay öncesinde nissan bazı bayilerinde işlem gören araçlar duymuştum. İnşallah size problemli araç satmamışlardır. bAYİLERİN hiç biri sudan çıkmış ak kaşık değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pumass

Servise değiştirme talebinde bulundum cevap 1 sene içersinde aynı arızayı 4 kere yapması gerekiyor oldu.

Bilmediğiniz bir şeyi imzalamayın. Eğer bi Ali Ağaoğlu kadar zenginseniz birşey diyemem ama değilseniz söz konusu para çok fazla. O yüzden işin peşini bırakmayın. Bir avukata danışın derim. Yol yakınken hakkınızı arayın. Siz yetkili firmaya bakmayın. Onlar sadece sizi caydırmak istiyorlar. Haklarınızı bilmediğinizi bildikleri için rahatlar. Gidip bir avukatla konuşup söz konusu olayla ilgili yönetmelik ve kanunlara bakarsanız kârlı çıkacağınızı düşünüyorum. Hukuk kuralları zayıf tarafı korumak için varlar.

• quote:

Anlaşılmıyor demedim.Daha anlaşılabilir yazabilir dedim değil mi?

Bende isteyen istediği gibi yazar niyetin önemli diyorum :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkuazımsı

quote:

Orijinalden alıntı: pumass

Servise değiştirme talebinde bulundum cevap 1 sene içersinde aynı arızayı 4 kere yapması gerekiyor oldu.

Bilmediğiniz bir şeyi imzalamayın. Eğer bi Ali Ağaoğlu kadar zenginseniz birşey diyemem ama değilseniz söz konusu para çok fazla. O yüzden işin peşini bırakmayın. Bir avukata danışın derim. Yol yakınken hakkınızı arayın. Siz yetkili firmaya bakmayın. Onlar sadece sizi caydırmak istiyorlar. Haklarınızı bilmediğinizi bildikleri için rahatlar. Gidip bir avukatla konuşup söz konusu olayla ilgili yönetmelik ve kanunlara bakarsanız kârlı çıkacağınızı düşünüyorum. Hukuk kuralları zayıf tarafı korumak için varlar.

Aynıarizayi 4 kere yyapmayı başaran araç su ana kadar olmamış tir zaten muhtemelen dunyada

• udmexpert U kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum

• pumass P kullanıcısına yanıt
    4 değil hocam 3 bu her türlü üründe geçerli bir durumdur.Serviste sorun kaydı açtıklarına ve işlem yaptıklarına bu işlemde nelerin değiştirildiğine dair belgeler isteyin.Üstelik bu konularda uzman bir avukata danışın derim.Bayi en kolay şekilde çözmeye çalışır.Size bakım hediye edelim,yok şöyle yapalım,böyle yapalım,şunu hediye edelim diyebilirler.
  • Adam bir derdini anlatmaya kalkmış çok ilginç üsluplar, adamın sorduğu soruyla alakasız yorumlar... Verdiği parayı boşver, bütçesi kadar bir araba alan bir insan bile 350 km de araç arıza yaparsa canı feci sıkılır. Aracın bir daha iflah olmayacağının söylenmesi gerçekten bu durumda olan bir insan için çok içaçıcı... Ya da "Mercedes alacağım diye hiç araştırmadan renault motorlu araç alırsan olacağı budur" gibi bir yorumda ayrıyetten içine su serpmiştir eminim ki... Adam bir araç almış o insan için ondan güzel araba yok, bir de o kadar para döktüğü araba için bu kadar acımasız yorumlarda gerçekten mantıkdışı, sonuçta burada konu "A180 alınır mı?" değil.

Geçmiş olsun hocam gerçekten ben de yeni araç aldım yolda kalsa sanırım çıldırırım Allah herkesi bu gibi durumlardan uzak tutsun inşallah... Bu konularda gerçekten bilir bir kişiden, işin ehli olan birilerinden yardım almak gerek. Mercedes gibi bir firma yapar mı aynısını bilmem ama ülkemizde maalesef birçok firma kullanıcıya haklarını kullandırmamak için ahlaksızca yalanlar söyleyebiliyor; 3 kere incelenmeye giden ürününü sonunda değiştirilmesi, garantiye giden bir telefonun yapılmadan gelip şikayet üzerine geri gitmesi, yok bu garantiye girmez sanırım gibi yorumlarla ve durumlarla ülkemizde çokça karşılaşılıyor. Tekrar geçmiş olsun.

• Bende şöyle biliyorum,aynı arıza bir yıl içinde iki kez tekrarladımı o araç değiştirilmek zorunda.!
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.