Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (936. sayfa)

5 sn
287.851
Cevap
4.616
Favori
46.837.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1046 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
3. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 934935936937938
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zerathull

Bayiden aldığım fiyat 160 bin liraydı hocam. O dediğiniz olay Audi'de olur. Mercedes ve Bmw'de hiç denk gelmedim. Ama Audi'de liste fiyatı üzerinden garip indirimler yapılıyor, liste fiyatları hiçbir zaman gerçeği yansıtmıyor.

Geçtiğimiz Kasım'da liste fiyatı 332.000 olan A4'ü 192.000'e sattılar, daha öncesinde de 84.000'e 1.0 A3 satmışlardı benzer şekilde, şaka gibi. Bende araba bakarken A4'e fiyat almıştım, yine liste fiyatı 190 küsür arabaya 155.000 fiyat vermişlerdi.Yani işin özü Audi'de liste fiyatları gerçekten şişirme.
    Dogru soyluyorsunuz fakat soylede bir durum var,
    Audinin satis politikasi bu sekilde liste uzerinde saglam indirim yapip cazip gostermek.En sisirme fiyat listesi mercedeste ve adamlar o paralardan cok az iskonto ile satis yapiyorlar.
    Ornegin Tr’de pemium marka olarak Mercedes Bmw Audi olarak dusunursek

C serisi 350bine
    3 serisi kasa degisikligi var indirim ile birlikte 230binlere
    A4 guncel kasa 230lara satiliyor es donanimlilari

Yani burda en cok yolan marka hangisidir?
    Yani A4 F30’dan 120 130bin pahali satilan c serisi bu kadar farklik ne vadediyor?
    Yoksa asiri derecede kar marji ile mi calisiyor firma oyuzden mi fiyatlar boyle bunuda sorgulamak lazim!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• EUS E kullanıcısına yanıt
    Sisirme fiyat dogru tabir degil. Adamlarin fiyati o. Audi’ninki sisirme oluyor iste liste fiyatinin 3/4’une araba satinca. İnsanlari kandirmak bu baska bir sey degil.

• HardLoveBaby H kullanıcısına yanıt
    Sana şu konuda katılıyorum. Kimin ST olduğunu pek bilmiyorum ama ADMİN kişi maalesef insan kayırıyor. Adil davranmıyor.

• Hocam koy banı yani bloğu geç gitsin. Boşa vakit kaybına gerek yok. Forumun en büyük eksikliği blok koyduğun kişinin senin mesajlarını görmesi.
    -----------------------------------
    Sıfır ikinci el konusuna rakamlar ile bir kapanış yapayım konu uzamadan. Devletin bu yıl ÖTV'den beklediği gelir yaklaşık 24 milyar TL. ÖTV teşviği devam etse bile buna ulaşması imkansız şu şartlarda. %50 seviyesinde pazarda zaten daralma var. Bayilerin cirolarında ise yine %50 seviyesinde düşüş var ( servis + satış ) ,kar seviyesi ondan da daha fazla düşük. İlk defa otomobil sektörünün tepesindeki kişiler %30 oranında bayi kapanır bu rakamlar ile diyerek basına açıklama yaptılar ( ben bunu 2018 yılının ikinci yarısında bu yıl için demiştim). Neyse bunun anlamı şu,

Hafif ticari araçlara nasıl MTV artışı geldi ise zamanında, ikinci ele de yeni vergiler bence gündeme gelecek gibi duruyor. Geçen sene ikinci el pazarı ortalama %4, 10 yaş üstü ise %10 kadar büyüdü. 5 yaşından küçük araçlar ise ikinci elde satışı diplerde sebebi nakit para olmaması vatandaşta krediler malum. Forum soğuk baksa da yaşı büyük özellikle araçlara ikinci ele ciddi bir yönelim var.

Burada birşeyler almak isteyen alsın dememin sebebi biraz bu. Pazar özellikle vergi anlamında nereye gidecek kimse kestiremiyor. Sıfır veya ikinci el kim birşey alırsa yanına kar olarak kalıyor. Keyfi araç değiştirmek isteyenler ise iyi hesap kitap yapsın derim.

Daha önce yazdım ayağımı yerden kessin sıfır olsun diyenler için baz versiyon teklif alanlar yazsınlar foruma bir katkısı olur en azından. Benim bildiğim şu anda,

- Renault Clio 1.2 lt başlangıç paketi 72500 TL civarında hurda bayiden

• Bu ay alamadığını bir sonraki ay alamıyorsun .
    Seneye bu planı yapmak zaten imkansız . Bende Aralık ayına kadar bekleyenlerdenim. Kesin olan birşey varsa artık fiyat düşer olayı bitti.

Eğer devlet sürpriz bir adım atmazsa Otomotiv sektörünü zor bir sene bekliyor .
  • %25'e düşürdü diyelim yine sorun bitmez çünkü araç satışı düştükçe toplam karlılık düşüyor. Bundan dolayı da zam yapılması lazım. Bazıları ÖTV iç edilmesi diyor buna hayır kimse devletin indirimini kafasına göre bu sektörde zam olarak yansıtamaz. Devlet ÖTV indirirken ki hedefi atıyorum 5 milyar olan ÖTV gelirini 8 milyara çıkartmaktır ( Kasım ayında bundan dolayı yapıldı). Eğer siz kafanıza göre zam yapar ve bu hedefe ulaşmayı engellerseniz geçmiş olsun.

Kasım ayında bunların çoğunu deyince buradaki al-satçılar veya kafasına göre ülke politikası belirleyeceğini zannedenler elli tane laf söyledi. Sonuç ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 13 Şubat 2019; 2:7:17 >
  • daha fazla ötv indirimi mi olacak yani ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Marttan sonra ÖTV indirimi de 28-30 seviyelrine cekilebilir, faziler de bir miktar daha dusebilir.
    Suan gercek anlamda tasit kredi faizi en dusuk (firmalarin yalandan yaptigi %0 faizden bahsetmiyorum) faiz orani 1.74 ile ICBCde. Bu oran 1.50leri gorur zaten.

• Nefret ettirdiniz bu konudan, surekli sacma analizler, sidik yarislari

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel ülkemde herkes ekonomist :)

Burda iddialı yorumlar yapanların tahsilatı incelendiğinde çoğu lise mezunu pek çoğu da AÖF iktisat mezunu aldığı 2-3 lira maaşla Golf alıp “Çogh iyi araba yav” diyen dar vizyonlu arkadaşlar. Çoğu ACC nedir Bowers Wilkins nedir bilmeyen arkadaşlar, bi Civic bi Leon bi 308 sanki çok iyi araba gibi lanse ediliyor.

2019 modeller Mart gibi gelir sanıyorum, fiyat paylaşırsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Hunharca Eleştiri

Güzel ülkemde herkes ekonomist :)

Burda iddialı yorumlar yapanların tahsilatı incelendiğinde çoğu lise mezunu pek çoğu da AÖF iktisat mezunu aldığı 2-3 lira maaşla Golf alıp “Çogh iyi araba yav” diyen dar vizyonlu arkadaşlar. Çoğu ACC nedir Bowers Wilkins nedir bilmeyen arkadaşlar, bi Civic bi Leon bi 308 sanki çok iyi araba gibi lanse ediliyor.

Kardeş en son astronot olup uzaya çıkan ilk türk olacaktın noldu o iş ? Nasa mülakatta eledimi seni:)))

• Şu konuya gerçekten fırsat var mı diye araştırmak için giriyorum ve son sayfalarda maalesef saçma tartışma mesajlarıyla zamanımı harcadım.

Sizlerden ricamız lütfen bu konuşmalarınızı özele taşıyın. Buraya kimse akıl almak için gelmiyor, hangi araç ne fiyata satılıyor bunu öğrenmek için giriyoruz.

Yöneticilerden ricam bu konuda gerekirse yaptırım uygulamaları. Gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra bu mesajı da silebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fehmarnbeltlink

daha fazla ötv indirimi mi olacak yani ?
    olma ihtimali yüksek bence.yada şuanki ötv olur devam eder indirim.ekstra olma ihtimali var.otomotiv sektörü ağlanmaya başladı.
  • Raporla ötv indirimli araç alacaklar için Bmw de bayilere yeni kotalar pazartesi akşamı açılmış.125000 tl civarına 3,20 d orta donanım araçları satıyorlar.
  • Merhaba. Biraz daha düşünüp yönümüzü QQdan kuga veya 3008 e cevirmeye karar verdik. Yarın bayiye gidip bakacağız. Son zamanlarda 3008 icin fiyat alan ya da şu fiyata cok iyi aldilar dediginiz biri var mi? Pazarliğa ona gore oturalim. Konu o kadar dağılmış ki 100 sayfa falan okudum en son Arif'in Manchester'a attığı golü bulmaktan korkuyorum.

• cagan14 C kullanıcısına yanıt
    Vergi levhası varsa sport paket 3008 i 165 bine bıraktıklarını Facebook’ta okumuştum.
    Prime edition büyük ihtimalle 192 bin den devam ediyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hunharca Eleştiri

Güzel ülkemde herkes ekonomist :)

O bahsettiğin kişiler senden daha akıllıca yorum yapıyor. Muhtemelen açık öğretim değil ama 2 yıllık bir okul bitirip hava atma çabanı takdir ile karşılıyorum.

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    Biraz önce bayiyi aradim. Skypack cam tavan+anahtarsiz çalıstırma icin 176k teklif verdi. Kredi faiz oranlari icin de secenek sundu. Arac plakali ama 0, hic kullanilmamis. Ustune 4k degerinde hediye de veriyorlar. Bahsettigim arac dizel otomatik buarada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eclipse Cross için fiyat alan var mı arkadaşlar?

• 
Sayfa: önceki 934935936937938
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.