Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ ALANLAR YADA FİYAT TEKLİFİ ALANLAR (3 KAMU BANKASI 1EKİM DE FAİZ İNDİRİMİNE GİDİYOR DETAYLAR İLK MESAJDA)

12 Kayıtlı Üye, 23 Misafir Kullanıcı, 26 Masaüstü Kullanıcı, 9 Mobil Kullanıcı ( 7 Mobil Cihaz 2 iOS )
34.193
Cevap
951
Favori
604.049
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> SIFIR ARAÇ ALANLAR YADA FİYAT TEKLİFİ ALANLAR (3 KAMU BANKASI 1EKİM DE FAİZ İNDİRİMİNE GİDİYOR DETAYLAR İLK MESAJDA)
Giriş
    11011 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

Skoda Fabia 1.0 DSG greentec ile Seat İbiza DSG 1.0 Ecoboost arasında kaldık 7 bin kadar skoda daha ucuz ne düşünüyorsunuz?
    İbiza. Fabia’nın 2. Eli ibiza kadar iyi değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Civic al benzin otomatik Elegance yada executive. 20 sene geçse araban para eder. Durumlar belli adam çöp honda sini 2005 model 50 bin liraya satıyor. Arkadaşım 2012 de 47000 liraya beraber civic aldık Elegance otomatik. Araba çok kullanılmadi 90 bin liraya sattı. Ben de hiç sevmiyorum ama durum bu şekilde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ANIL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3719 Mesaj
    Oyak kampanyası ana konuyu ben açmıştım kaç yıldır yakından takip ediyorum. Oradan araçta aldım ama bu sene ki kadar kötü hiç olmamıştı.

Durumlar sakat.

|
    |
  • Yarbay
    2497 Mesaj

Egea da easy paket alınmaz. En ucuz yapmışlar araba her yönden eksik bırakmışlar. Urban ve üstü almadıktwn sonra pişmanlık yaratır

|
    |
    aykuts41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    67 Mesaj

Arkadaşlar bayiler en son kaça bırakıyorlar bu aleti...

31 Aralıkta 166-169 arası değişen fiyatlara veriliyordu. Fakat çoğu bayide bitmişti. Hala varsa arayıp bulmanız lazım, en fazla 1-2 bin zam gelmiştir.

|
    |
    engin20020 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şuan zaten fiyatlar tavan yapmış durumda. 2012 de ki kurla şimdiki kura bakmak lazım prim yapıyor diyebilmemiz için

2012 Aralık dolar kuru 1.8tl sonra sürekli yükseldi zaten. Gelen ÖTV zamları vs vs arabalar uçtu gitti. Şuan 135-140 liraya civic alan insan kar edebilir mi ? Sizce tabi Dolar 7-10 tl olmaz ise

|
    |
    sevozgur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2463 Mesaj
    Bugün bana mesaj geldi.2019 dizel otomatik sportageları 2018 fiyatlarıyla vereceklermiş.pazarlıkla 164-165 e alınır.

Ötv muaf araç bakıyoruz bizde,abimin üzerine alıcaz arabayı konuşamadığından aracı 2009da almış olsakta satınca para bloke oluyor,bir nevi paramız bağlanıyor.Sadece araba alabiliyoruz paramızla.131binlik Astraları kaçırdık,120binden aşağı iyi bir araba gelmiyor şaka maka.155bin tl X1 teklifi verdiler 1.6dizel otomatik tabiki de çok yükse rakam...

Soracağım şey şudur 2motor araba bulabilirsek onlarda düşüş daha mı fazla oluyor.Hesabını yapamadım bir türlü %100 ötvlinin.247 bin’e 2 motor araç bulursak kaça mal oluyor bize bu ?

190 binlik Superb 140 bine,310binlik X1 155 bin’e geliyor.Ben gerçekten anlamadım bu işleri

2019ları 176bın tl, 2018lerı 170bın tl

Dızel otomatık geldıgınden berı pazarlıkla hıc ındırım yapmıyorlar, bılgınıze. Tahmınım fıyat 170bın tl de sabıtlenır

|
    |
    Nirvana333 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

176,000 tl den verebilirim
    |
    |
    akremon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Süleyman TORLAK
  • Binbaşı
    1411 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: EUS

Malum sitede sifir A4 design satanlar var 215 220liralara yakin zamanda fiyat alan oldumu bunlarin fiyatlari dustu sanirim?
    düşmediyse bile düşeceğinin haberini almış olabilirler
    |
    |

Orijinalden alıntı: messi49

Ötv muaf araç bakıyoruz bizde,abimin üzerine alıcaz arabayı konuşamadığından aracı 2009da almış olsakta satınca para bloke oluyor,bir nevi paramız bağlanıyor.Sadece araba alabiliyoruz paramızla.131binlik Astraları kaçırdık,120binden aşağı iyi bir araba gelmiyor şaka maka.155bin tl X1 teklifi verdiler 1.6dizel otomatik tabiki de çok yükse rakam...

Soracağım şey şudur 2motor araba bulabilirsek onlarda düşüş daha mı fazla oluyor.Hesabını yapamadım bir türlü %100 ötvlinin.247 bin’e 2 motor araç bulursak kaça mal oluyor bize bu ?

190 binlik Superb 140 bine,310binlik X1 155 bin’e geliyor.Ben gerçekten anlamadım bu işleri
    ötv muafiyetli fiyatlar konusunu, alıcılar olarak kimse bilmiyor ve ayrıca bayilerde verdikleri bilgilerle kafa karıştırıyor. çünki araçların liste fiyatı, gerçek fiyatı, %35, %60, %100 gibi farklı farklı ötv oranları derken çorba oluyor alıcının kafası.

aslında kafa karışıklığına gerek yok. hesabı bilirseniz çok basit. Kısaca açıklayayım;

1- Bayilerle konuşurken, ötv muafiyetinden bahsetmeyin. çünki ötv muafiyetli fiyatı kendimiz bulacağız. Düşündüğünüz aracın normal satış fiyatını isteyin. Bu fiyat 100 lira olsun.

2- Bu aracın ötv oranını sorun. Bu oran %35 olsun.

3- 100/1,35=74 lira bu aracın ötv muafiyetli fiyatıdır.

4- ötv oranı %60 olursa 100/1,60=62 lira; ötv oranı %100 olursa (2000 motorlar) 100/2=50 lira ötv muafiyetli fiyat olur.

burada dikkat ederseniz ötv yükseldikçe, aldığımız indirim yükseliyor. benim tavsiyem imkanımıza göre en yüksek ötv diliminden araç almak. çünki 5 sene sonra aracı sattığımızda karımız daha çok olacak ve daha konforlu arabaya binmiş olacağız.

Şimdi buna günümüzdeki gerçeğe yakın fiyatlar üzerinden örneklendirelim;

1- egea için bayiye gittik normal fiyat üzerinden sıkı pazarlık yaptık ve 87500 lira fiyat aldık. bu araç 1,6 motor altında olduğu için ve fiyat olarak da %35 ötv dilimine girmektedir.

87500/1,35=64800 lira ötv muafiyetli olarak bu aracı alıyoruz.

yani 22700 lira kazandık bu araçtan.

2- pasat için bayiye gittik normal fiyat üzerinden sıkı pazarlık yaptık ve 225000 lira fiyat aldık. bu araç 1,6 motor altında olduğu için fiyat olarak da %60 ötv dilimine girmektedir.

225000/1,60=140600 lira ötv muafiyetli olarak bu aracı alıyoruz.

yani 84400 lira kazandık bu araçtan.

3- forester için bayiye gittik normal fiyat üzerinden sıkı pazarlık yaptık ve 247400 lira fiyat aldık. bu araç 2000 motor olduğu için fiyat olarak da %100 ötv dilimine girmektedir.

247400/2=123700 lira ötv muafiyetli olarak bu aracı alıyoruz.

yani 123700 lira kazandık bu araçtan.

• Yüzbaşı
    882 Mesaj

Bugün Nissan'dan aradılar

Şanzıman sorunun 2014 yılında çözüldüğünü söylüyorlar

Her arabada sorun çıkabilir tabi yorumlara bakın o tarihten önceki modellerde sıkıntı olduğunu göreceksiniz diyorlar.

Ne Diyorsunuz?
    |
    |
    hanibene kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Biz elite paketini aldık kardeşime, bir ayı geçti fiyatı 119 bindi. i20'nin en dolu paketini alacaktık biraz daha ekleyelim daha iyi bir şey olsun dedik. Hem yüksek oluşu, hem tasarımı çok güzel. Her köşe başında olmadığı için herkesin ilgisini çekiyor. Motorun performansı çok iyi, şehir içinde 10 lt yakıyor 4 çeker olduğun için onun altına çok düşeceğini sanmıyorum ama bu performans ve 4 çeker için yakıtı normal.
    |
    |

Valla keyifleri bilir.pazar payları diplerde.en iyi indirimleri yapmaları lazım fakat burunlarından kıl aldırmıyorlar.

|
    |
    masterap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2017 sonunda gelen makyajlı kasalarda problem duyulmadı şimdiye kadar.

|
    |

Orijinalden alıntı: bayram3258

ötv muafiyetli fiyatlar konusunu, alıcılar olarak kimse bilmiyor ve ayrıca bayilerde verdikleri bilgilerle kafa karıştırıyor. çünki araçların liste fiyatı, gerçek fiyatı, %35, %60, %100 gibi farklı farklı ötv oranları derken çorba oluyor alıcının kafası.

aslında kafa karışıklığına gerek yok. hesabı bilirseniz çok basit. Kısaca açıklayayım;

1- Bayilerle konuşurken, ötv muafiyetinden bahsetmeyin. çünki ötv muafiyetli fiyatı kendimiz bulacağız. Düşündüğünüz aracın normal satış fiyatını isteyin. Bu fiyat 100 lira olsun.

2- Bu aracın ötv oranını sorun. Bu oran %35 olsun.

3- 100/1,35=74 lira bu aracın ötv muafiyetli fiyatıdır.

4- ötv oranı %60 olursa 100/1,60=62 lira; ötv oranı %100 olursa (2000 motorlar) 100/2=50 lira ötv muafiyetli fiyat olur.

burada dikkat ederseniz ötv yükseldikçe, aldığımız indirim yükseliyor. benim tavsiyem imkanımıza göre en yüksek ötv diliminden araç almak. çünki 5 sene sonra aracı sattığımızda karımız daha çok olacak ve daha konforlu arabaya binmiş olacağız.

Şimdi buna günümüzdeki gerçeğe yakın fiyatlar üzerinden örneklendirelim;

1- egea için bayiye gittik normal fiyat üzerinden sıkı pazarlık yaptık ve 87500 lira fiyat aldık. bu araç 1,6 motor altında olduğu için ve fiyat olarak da %35 ötv dilimine girmektedir.

87500/1,35=64800 lira ötv muafiyetli olarak bu aracı alıyoruz.

yani 22700 lira kazandık bu araçtan.

2- pasat için bayiye gittik normal fiyat üzerinden sıkı pazarlık yaptık ve 225000 lira fiyat aldık. bu araç 1,6 motor altında olduğu için fiyat olarak da %60 ötv dilimine girmektedir.

225000/1,60=140600 lira ötv muafiyetli olarak bu aracı alıyoruz.

yani 84400 lira kazandık bu araçtan.

3- forester için bayiye gittik normal fiyat üzerinden sıkı pazarlık yaptık ve 247400 lira fiyat aldık. bu araç 2000 motor olduğu için fiyat olarak da %100 ötv dilimine girmektedir.

247400/2=123700 lira ötv muafiyetli olarak bu aracı alıyoruz.

yani 123700 lira kazandık bu araçtan.

Alıntıları Göster
    Hesabınız yanlış.

Araç alınırken ötv nin de kdv sini ödüyoruz.

Mesela 247bine subaru forester alırken

95.5 araç fiyatı, 95.5k ötv bunların toplamına %18 kdv ödeniyor.

Özetle 247binlik forester ötv muaf olunca 113bin gibi bir rakama gelir.

Ötv muafiyeti varsa subaru forester, toyota rav4 hibrit en mantıklı seçenekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 25 Ocak 2019; 13:14:0 >

• Yüzbaşı
    518 Mesaj
    https://hesaplamauzmani.com/otv-indirimi-hesaplama.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
haberler
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,938
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.