Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ ALANLAR YADA FİYAT TEKLİFİ ALANLAR (3 KAMU BANKASI 1EKİM DE FAİZ İNDİRİMİNE GİDİYOR DETAYLAR İLK MESAJDA)

6 Kayıtlı Üye, 40 Misafir Kullanıcı, 43 Masaüstü Kullanıcı, 3 Mobil Kullanıcı ( 3 Mobil Cihaz )
34.213
Cevap
949
Favori
613.366
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> SIFIR ARAÇ ALANLAR YADA FİYAT TEKLİFİ ALANLAR (3 KAMU BANKASI 1EKİM DE FAİZ İNDİRİMİNE GİDİYOR DETAYLAR İLK MESAJDA)
Giriş
    2728 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

Sıfır araç almaktan kesinlikle vazgeçmiş bulunuyorum. Alan ve alacak arkadaşlara hayırlı olsun
    2.elde.cok iyi firsatlar var.kismen bende vazgectim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

xc90 imkansız tabiki de, xc40 1.5 192000 seviyelerine gelirse değerlendirilebilir
    |
    |
    blacklotus01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: HardLoveBaby

Ikinci el pazarini neden dusuneyim?

Al satcilar galericiler konumuz degil konumuz asil kullanici

Sektor dediginiz ikinci elde al sat yapanlar umrumda degil acikcasi

Ezbere konusmuyorum dogrulari konusuyorum

Alıntıları Göster
    dediklerinize sonuna kadar katılıyorum.

Hele ki bayiler benimde hiç umrumda değil 2011 yılında 8 aylık manuel aracımı otomatik ihtiyacından dolayı aynı bayiye götürdüm bunu alın üzerine fark vereyim dedim. Benim arabaya öyle bir fiyat verdiler sanki pert... neymiş efendim benden sonraki sahibine yazık değilmiymiş ona da ötv kdv vb vergileri ödetmek olmazmış. Aradan bi kaç ay geçti yine aynı bayi yıl sonu yeni model arabalar geldi eski modeller şişti elleride, kıvranıyolar gittim oturdum şu arabayı istiyorum fiyatı bu hediyeleri bu benim arabanında fiyatı bu... ık mık hayırlı olsun... bunlar okadar imansızlar...
    |
    |
    Nikon D90 | 18-105 VR | 50 mm 1.8d nikkor | Metz 36-5 TTL | Digipod-A-2541NP + PH-223 3-Way Head | Samsung Galaxy Note 2 | Samsung Galaxy S wifi 5.0 | Sony Vaio FZ21M | LG x130 | 2011 Peugeot 308 1.6 HDİ Comfort Pack | Güncel Blog | Chevrolet Club Türkiye

• Teğmen
    120 Mesaj
    Arkadaşlar ötv indirimi sonrası tiguan highline dsg en uygun hangi fiyata satıldı?

Orijinalden alıntı: gokselelkn

Döviz artarsa yeni verilen siparişler zamlı verilir. Bu arabalar aylar sonra gelir. Eldeki önceki ürünleri bayi istediği fiyattan satar. Ya aldığı TL fiyata kar koyar satar yada sattıktan sonra alacağı araca göre yapar, keyfi bilir.

Bayilere euro 7 liradan aracın siparişini vermişse bunlar euro düşünce gelmiş olabilir. Bu araclarda bayilerin stogunda fazlaysa ve satilamamissa, ana distribütör euro 6 ya düşünce araç fiyatını dusuremez. kur 6 ya düşünce distribütör fiyatı düşürürse , 7 liradan alan bayi bir daha stoga araç almaz. O yüzden kur düşerse bayi stoğu bitmeden distribütör fiyatı dusuremez. İşte o dönemlerde dikkat edin faiz kampanyaları yapılır. Faiz kampanyası euronun düştüğü zamanlarda yapılır. Distribütör gerekirse satışları düşürür ama bayiyi batirmaz.
    Kaç aydır satışlar son 10senenin ortalamasının bile altında bu ortamda bayiler gümrükteki araçları bile çekemiyorken birde gidip doların 7 olduğu dönemde fabrikaya yeni sipariş geçtiğinimi düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 17 Ocak 2019; 17:7:3 >

• Er
    10 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: halil759

Arkadaşlar ötv indirimi sonrası tiguan highline dsg en uygun hangi fiyata satıldı?
    188 e , cam tavanlı 192 ankara da

ben kasım ayında tsi da 192.000 lirayla karşılaştım, ama bildiğim kadarıyla bu ara alt ötv diliminden satmıyorlar.
    |
    |
    halil759 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tekrar okuyun. Euro diyorum dolar değil. Euro 8,23 u gördü. 7 gayet insaflı rakam. Birde rakamlara takılmayin mantığını anlamaya çalışın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Legend3017 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2002 Mesaj
    quote:

Tekrar okuyun. Euro diyorum dolar değil. Euro 8,23 u gördü. 7 gayet insaflı rakam. Birde rakamlara takılmayin mantığını anlamaya çalışın.
    Euro yerine dolar yazmışım ama yinede anlatmak istediğim nokta aynı, ötv indirimine kadar yani kasım ayından önce araba piyasası neredeyse durma noktasına gelmişti, fabrikaya yeni sipariş vermeyi geçtim kimse elindeki arabayı satamıyordu. Satış rakamları ağustos için 26.976 eylül için 17.595 ekim için 16.809 gibi seviyelere inmisti. Kasım ayı başı içinse gümrükte 100.000 araçtan fazla olduğundan dolayı devlet 6 ay daha gümrükten araç çekme süresini uzattı yani kimsenin kasım ayı öncesi gumrukte fazlasiyla arac mevcutken fabrikaya yeni sipariş geçtiğini düşünmüyorum. 1 kasım içinse euronun 6.3 olduğunu göz önünde bulundurarark bayilerin euro 7iken araç sipariş ettigini varsaymayı satış verileri ile stok verilerine bakınca mantıksız buluyorum.

Edit:eklemede bulanayım kasım aralık ayı için toplam satılan araba sayısı 107.047 olup bunun 36.710u yerli üretimdir, yani kasim aralik aralik ayinda yeni siparis gecilmediyse buhalde bile gümrükte bekliyen 30.000 üstü araç vardır ki bana göre bu rakam yerli uretimleride göz önünde bulundurursak bazı modeller hariç ocak ayı satışlarını fazlasıyla karşılayabilecek düzeydedir. Ocak ayı için bile çok talep gören 1 2 model hariç yeni sipariş geçildiğini düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 17 Ocak 2019; 18:21:25 >

• Teğmen
    120 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Eng0606

188 e , cam tavanlı 192 ankara da

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim

|
    |

İşi satış olmayanların bilmedikleri çok şey var. Distribütör üreticiden fiyat alırken adet bazında tahhutte bulunur. Bu rakamlara göre üretici fiyatı belirler. Distribütör satış yapamıyorum diyip üreticiden almamazlik yapamaz. Yaparsa yani adet sözünü tutmazsa üretici fiyatı arttırır. Yani distribütör üreticiye yıllık 1000 araç satacağını söylemiş ve araç başı 10 bin euro fiyat almışsa ama buna rağmen adrtsel olarak gerideyse, ya 1000 araç sözünü tutmak ve almak zorundadır yada üretici sonraki araçları 10 bin eurodan değil 11000 eurodan verebilir. Siz 1 araç alırken 100 bin TL fiyat almışsaniz 3 araç aliraaniz 98 bin TL olabilir. Tıpkı bunun gibi. Satış adetleri düşerse distribütörü alış fiyatı artar. Satış rakamları artarsa distribütör ek indirim alır. Burada insanların bilmedigi çok etken var.

|
    |
    Legend3017 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    425 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yeniserdar

Sıfır araç almaktan kesinlikle vazgeçmiş bulunuyorum. Alan ve alacak arkadaşlara hayırlı olsun
    Ben de öyle yaptım. Geçen ay lpgli 2017 model boyasız değişensiz hatasız görüş paketli megane sedan 1.6 gümüş gri renkli aldım. 72000 bin liraya. 200 lira expertiz + 201 lira da notere verdim. Sıfırına 92 bin lira vermektense onu aldım. 20 bin lira kâra geçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cafercan2633 -- 17 Ocak 2019; 19:8:30 >
    |
    |
    quote:

İşi satış olmayanların bilmedikleri çok şey var. Distribütör üreticiden fiyat alırken adet bazında tahhutte bulunur. Bu rakamlara göre üretici fiyatı belirler. Distribütör satış yapamıyorum diyip üreticiden almamazlik yapamaz. Yaparsa yani adet sözünü tutmazsa üretici fiyatı arttırır. Yani distribütör üreticiye yıllık 1000 araç satacağını söylemiş ve araç başı 10 bin euro fiyat almışsa ama buna rağmen adrtsel olarak gerideyse, ya 1000 araç sözünü tutmak ve almak zorundadır yada üretici sonraki araçları 10 bin eurodan değil 11000 eurodan verebilir. Siz 1 araç alırken 100 bin TL fiyat almışsaniz 3 araç aliraaniz 98 bin TL olabilir. Tıpkı bunun gibi. Satış adetleri düşerse distribütörü alış fiyatı artar. Satış rakamları artarsa distribütör ek indirim alır. Burada insanların bilmedigi çok etken var.
    Bahsettiğiniz konuyu bilmek için illa satışla ilgilenmek gerektiğini düşünmüyorumm Alışla ilgilenen yani normal birçok tüketicinin farkında olduğu bir konudan bahsetmişsiniz. Birçok kişinin araba veya başka ürün alma için sene sonunu beklemesin ana sebebi zaten bu konu, distribütörler fabrikaya verdiği yıllık taahhütü yerine getirebilmek için sene sonu genelde daha düşük kar marjıyla satış yapar o yüzden kasım aralık ayı genellikle fırsatların ve indirimlerin daha çok olduğu dönemdir. Sizinde bahsettiğiniz gibi bu tahhütler genellikle yıllık verilir yani aylık değil, birçok distribitör için 2018 taahhütünü ağustos-ekim harici dönemde ithal edip yerine getirebilirdi, araba sektöründede ithalatlar genellikle ilk 6 aylık dönemde yüksek hacimli oluyor yeni model yılı vs gibi konular söz konusu olduğundan, doların yükseliş trendinde olduğu bir dönemde kimsenin ithalat için ağustos-ekim dönemini beklediğinide sanmıyorum, ağustosta itahalat edende satıştan anlamıyordur zaten.

Edit: aklıma ağutos ayında 1.0 tsı dsg highline poloyu -170-180e alıp kasımda 150ye satmaya çalışan polo sahibi geldi, ilanı malum sitede hala daha duruyor 137.000e inmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 17 Ocak 2019; 19:29:59 >

• Yüzbaşı
    426 Mesaj
    Arkadaşlar marttan sonra ötv indirimi devam eder bence. Benim merak ettiğim bu ötv oranını dahada düşürürler mi?

|
    |

bursa doğuş oto 186.500 camtavanlı
    |
    |
    halil759 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    roneoner12

Motosiklet motoru diyor :) 1.6 yeni kasa honda civic bile 11 küsür saniyede 0-100 e çıkıyor bu motorsiklet motorlu araba ise 10 küsür

|
    |
    HardLoveBaby kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1262 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    roneoner12

Motosiklet motor demen komik geldi. Çoğu arabadan daha performanslı b segmentine göre ayrıca polo gti da 2.0 272 bg ve 4.1 0-100 e sahip. Buraya gelip bildiğimiz örnekleri verme.

|
    |
  • Yarbay
    2002 Mesaj

Maalesef yazıyı değiştirmiş benimde gözüm aradı o uzun yazıyı

|
    |

Orijinalden alıntı: DeliCingene

Motosiklet motor demen komik geldi. Çoğu arabadan daha performanslı b segmentine göre ayrıca polo gti da 2.0 272 bg ve 4.1 0-100 e sahip. Buraya gelip bildiğimiz örnekleri verme.
    Ornegi ilk veren sensin , yanlis bilgi vermesen karsilik vermezdim .

Sifirindan daha pahaliya hatta zamaninda 20 bin lira pahaliya aracini koyup ilana da supersonic gibi ovguler yazan birinin arabasiyla dalga gecerim .

|
    |

|
    |
Mobilya Takımları
haberler
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
7,063
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.