Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ ALANLAR YADA FİYAT TEKLİFİ ALANLAR (3 KAMU BANKASI 1EKİM DE FAİZ İNDİRİMİNE GİDİYOR DETAYLAR İLK MESAJDA)

10 Kayıtlı Üye, 42 Misafir Kullanıcı, 45 Masaüstü Kullanıcı, 7 Mobil Kullanıcı ( 7 Mobil Cihaz )
34.731
Cevap
960
Favori
713.311
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> SIFIR ARAÇ ALANLAR YADA FİYAT TEKLİFİ ALANLAR (3 KAMU BANKASI 1EKİM DE FAİZ İNDİRİMİNE GİDİYOR DETAYLAR İLK MESAJDA)
Giriş
    782 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bilgeoda

hocam plaka dahil 66bin fiyat aldım

Alıntıları Göster
    Hangi il hangi bayi hocam? pazarlıkla en az 65 bine alınır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: EUS

Beni eylulde audi ozel danismanim aramisti euro o siralarda 7.70 fln di A4 design paket 6.17kur ile girmis araci 215 binden sunmustu.Suan kur 6.27 230lardan bahsediliyor gerisini siz dusunun.Bu kur dusmesi otv indirimi derken distributor ve bayiler kar marjlarini ciddi oranda arttirdi.

Alıntıları Göster
    Aradan geçmiş 4 ay. Sen gitsen 215 bini bankaya yatırsan şu an 230 bin olmustu zaten. Biri gidecek parayı bankaya yatiracak 4 ayda 15 bin kazanacak, diğeri gidip ticaret yapacak ama 15 bin kazanamayacak. Ne saçmalıktır. Sonra iş yerleri neden kapaniyor.. 215 binlik araca 4 ay sonra 230 bin az bile söylemiş. Faize ve dövize yatırılan paranın getirisinden daha fazlasını ticaretle kazanamayan insan iş mis yapmaz. Sende olsan yapmazsın. Bayiler vakıf değil, amme hizmeti yapmıyor, ticarethane. Şunu anlayamadıniz bir türlü. Bayilere sallamak yerine 4 ayda 15 bin faiz getirisi neden var onu düşünün. Yada araç fiyatları 2 yılda neden arttı bunu düşünün. Tepki vereceksiniz buna verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokselelkn -- 12 Ocak 2019; 17:24:9 >

|
    |

teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    tsmsk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: gokselelkn

Aradan geçmiş 4 ay. Sen gitsen 215 bini bankaya yatırsan şu an 230 bin olmustu zaten. Biri gidecek parayı bankaya yatiracak 4 ayda 15 bin kazanacak, diğeri gidip ticaret yapacak ama 15 bin kazanamayacak. Ne saçmalıktır. Sonra iş yerleri neden kapaniyor.. 215 binlik araca 4 ay sonra 230 bin az bile söylemiş. Faize ve dövize yatırılan paranın getirisinden daha fazlasını ticaretle kazanamayan insan iş mis yapmaz. Sende olsan yapmazsın. Bayiler vakıf değil, amme hizmeti yapmıyor, ticarethane. Şunu anlayamadıniz bir türlü. Bayilere sallamak yerine 4 ayda 15 bin faiz getirisi neden var onu düşünün. Yada araç fiyatları 2 yılda neden arttı bunu düşünün. Tepki vereceksiniz buna verin.

Alıntıları Göster
    Böyle saçma düşünce mi olur?

4 ay önce ya da sonra ne farkeder??? Kur 6,17 iken gümrükten çekilen aracı 215 bine veriyorsan ve bugün kur aynı olduğu ya da daha düşük olduğu halde 230 istiyorsan bu düpedüz adam kazıklamaktır!..

Kimse ona aracı gümrükten çekip de stoğunda 4 ay beklet, ben senin faiz kaybını da öderim demedi... Kendi kendine böyle bir düşünceye kapılıp da fiyat artışı yapıyorsa sonuçlarına da katlanır. O adam zarar etmesin diye faiz kaybını biz ödeyecek değiliz. Biz de gümrükten çektiği gibi 210'a satan bayiden alırız aracı, bizim için sorun yok...

Haa, hepsi birden anlaşıp da fiyat yükseltirse de ya alternatiflere bakarız ya da eldeki arabayı kullanmaya devam ederiz. Zaten şu belirsizlikte yapılacak en mantıklı şey eldeki parayı lüzumsuz araba yenileme için harcamamaktır bence.

Orijinalden alıntı: Dallamos

Böyle saçma düşünce mi olur?

4 ay önce ya da sonra ne farkeder??? Kur 6,17 iken gümrükten çekilen aracı 215 bine veriyorsan ve bugün kur aynı olduğu ya da daha düşük olduğu halde 230 istiyorsan bu düpedüz adam kazıklamaktır!..

Kimse ona aracı gümrükten çekip de stoğunda 4 ay beklet, ben senin faiz kaybını da öderim demedi... Kendi kendine böyle bir düşünceye kapılıp da fiyat artışı yapıyorsa sonuçlarına da katlanır. O adam zarar etmesin diye faiz kaybını biz ödeyecek değiliz. Biz de gümrükten çektiği gibi 210'a satan bayiden alırız aracı, bizim için sorun yok...

Haa, hepsi birden anlaşıp da fiyat yükseltirse de ya alternatiflere bakarız ya da eldeki arabayı kullanmaya devam ederiz. Zaten şu belirsizlikte yapılacak en mantıklı şey eldeki parayı lüzumsuz araba yenileme için harcamamaktır bence.

Alıntıları Göster
    Sacmalama. Bayiler hayir işimi yapacak. Adamın tek masrafı euro fiyat verdiği arabamı. Hiç mi maaş artisi olmadi., Hiç mi TL masrafı artmadı. Senin maaşlı çalıştığın belli. Ticaretten anlamadigin belli. Saçma saçma yazma. Bayiler neden anlassin salakmi, rakip bunlar. Paranoyakliga gere yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokselelkn -- 12 Ocak 2019; 17:51:56 >

|
    |

Orijinalden alıntı: gokselelkn

Sacmalama. Bayiler hayir işimi yapacak. Adamın tek masrafı euro fiyat verdiği arabamı. Hiç mi maaş artisi olmadi., Hiç mi TL masrafı artmadı. Senin maaşlı çalıştığın belli. Ticaretten anlamadigin belli. Saçma saçma yazma. Bayiler neden anlassin salakmi, rakip bunlar. Paranoyakliga gere yok.

Alıntıları Göster
    Ticaretten anlayan adam stoğa araba çekip de onun faizini müşteriye ödetmeye çalışmaz. Ya çektiği aracı hemen satabilecek cazip bir fiyat verir, ya da önce siparişi alır ondan sonra arabayı çeker.

Not: Maaşlı çalışmayı bırakalı uzun zaman oldu ama neyse ki sizin anladığınız şekilde faizi müşteriye ödetecek bir anlayışla ticaret yapmadığım için herhangi bir zorluk yaşamıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |

artik yazilmadigi icin yonetici de kurallari gevsetmis :)
    |
    |
    tenekekutu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

GOLF 1.0 comfortline manuel +ışık +görüş Avek 110 bin

quote:

Orijinalden alıntı: mtatar19

CİVİC 1.6 dizel otomatik elegance Honda park 138

GOLF 1.0 comfortline manuel +ışık +görüş Avek 110 bin
    Hocam, executive paket için de fiyat alabildiniz mi ?
    1967 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

2018 Astra dizel otomatik dinamik donanım. Beyaz renk. 125bin TL. Yılbaşından 1 hafta önce alındı. Fiyatlar artmış olabilir.
    Bayi neresi hocam?

|
    |
    123800 e manuel 1,4 benzinli highline Golf cam tavan yok alınır mı?

|
    |
    Arkadaşlar herkes birbirini şikayet edip durmazsa daha iyi olacak gibi beğenmediğinizi bloklayın geçin. Bu arada araba almak için bu başlığı uzun zamandır takip eden biri olarak yazayım ilgili veya ilgisiz tüm yazılanları okuyup süzgeçten geçiriyorum mümkün olduğunca.

Yalnız bir konu dikkatimi çekti bayiler tabi ki fiyat arttıracak faiz % 25 civarı mealinde yazılar var. Bu mantıkla hem aylık % 2 fiyat artacak hemde döviz de % 2 artarsa o eklenecek fiyata. Yani aylık ortalama %4 ve yıllık % 48 artış olacak öyle mi?

Tamam genel olarak alışmaya meyilliyiz de bu kadar da değil biraz insaf...
    |
    |

247.700 aldım Ankara beyaz oto. Ama pazartesi zam bekliyoruz demişti

|
    |
    burakizmr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

|
    |
haberler
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.