Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (1935. sayfa)

19 Kayıtlı Üye (8 Mobil) ve 114 Misafir (30 Mobil) - 95 Masaüstü38 Mobil3 iOS14 Android
5 sn
288.540
Cevap
4.619
Favori
46.934.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1049 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
3. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 19331934193519361937
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sportivo

Çünkü burayı bile alsatçılar , galericiler basmış , bunlar 2019da hurda inidirimli aldıkları ve arzın olmadığı bu pazarda sadece foto çekip ilana koyarak 30-40 bin tokatlama derdinde. Bir ötv inidrimi , yeni hurda teşviği vs gelirse patlayacak hesap, bu yüzden konuyla ilgili gık diyene saldırıyorlar.
    Hiçbir trend sonsuza kadar sürmez. Bir ara herkes müteahhit idi noldu? Konut piyasası patladı onlarda patladı. Şimdi sıra otomobil piyasasında.. Fiyatlar artmaya devam etse bile devlet bu al satçılara vergi vs. getirip sınırlama getirecek. Çünkü cimerden çok şikayet yağıyormuş.

Aslında bu konudaki arkadaşlarda piyasada oluşan bu çakallık durumunu cimer'e şikayet etsin eninde sonunda önlemi alınır. Amazon'dan gelen ürünlere vergiler cimer şikayetleri ile alınmıştı unutmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: EUS

Bu isin ticaretini yapmiyorsaniz kar yapildigini dusunmekte yanlis.
    En basit hesap ile soyle dusunun

X marka aracin 2019 sifir satis fiyat 180bin diyelim,2016’da 80 bine aldiginizi varsayalim bugun araci satsaniz ikinci elde 30bin km’yi gecmediyse ve kazasi olmadiysa 140 civarina sattiginizi dusunelim eger arac almayacaksaniz bir daha ortada 60bin liralik bir kazanc mevcut.
    Fakat arac alacaksaniz tekrar ayni araci sifir olarak yerine koymak istediginizde cebinizden 40bin lira daha cikmasi gerekmekte.
    Yani Yuzde olarak hesaplarsa %23 luk bir deger kaybi ile 80bine aldiginiz araci 62bine satmaktan farki yoktur durumun.

İnsanlarda bir kar ediyorum algisi olusturdular belkide insanlar kar ediyorum diye dusunmek istiyor Bazilari yatirim olsun diye almak istiyor dogru duzgun kullanmiyor bile araclari o kisilerde 2016da 80bin lirayi gramaltina yatirsaydi bugun parasi 190bindi.
    Yani nerden hesaplasam otomobil alip nasil kar edildigini bulamiyorum,ben turk halkinin bu iluzyonu farketmesine az kaldigini dusunuyorum.

Alıntıları Göster
    Güzel yazı ama sonuna kaztilamiycam. Ben halkın anlayacağını dusununmuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BigOTTOMAN1453 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de karoq ya da kodiaq düşünüyorum. Karoq fiyatı çok iyi geldi bana göre. Hangi bayiden aldınız bu teklifi? Hem dizel olması bile avantaj bence. Benzinli 210 dediler bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Hiçbir trend sonsuza kadar sürmez. Bir ara herkes müteahhit idi noldu? Konut piyasası patladı onlarda patladı. Şimdi sıra otomobil piyasasında.. Fiyatlar artmaya devam etse bile devlet bu al satçılara vergi vs. getirip sınırlama getirecek. Çünkü cimerden çok şikayet yağıyormuş.

Aslında bu konudaki arkadaşlarda piyasada oluşan bu çakallık durumunu cimer'e şikayet etsin eninde sonunda önlemi alınır. Amazon'dan gelen ürünlere vergiler cimer şikayetleri ile alınmıştı unutmayın.

Alıntıları Göster
    tıpkı lokmacılar gibi hocam bizim ülkede kim hangi iş, iş yapıyor diye saldırıyorsa o iş patlıyor.Şu şartlarda sıfır araba alacak olsam kesinlikle yaza kadar beklerdim bence bir ötv indirimi daha gelecek

• Çoğu kişinin beğenmediği Ateca’yı bile silip süpürmüş al satçı arkadaşlar.Sarı sitede zibil gibi sıfır araç ilanı var.

• Ötv indirimi yolda haksız ve gereğinden fazla kazanç var devlet uyumuyor merak etmeyin.

• Opel Arden Otomotiv kullanıcısına yanıt
    Bu kombinasyon ile o yolda uçan astranın ruhuna fatiha. 1.5 122 hp aracın 9 ileri neyine. Civic de aynı araba 3 vitesten sonra gitmeye başlıyor zaten istesen 3.viteste kalkıyor araba. Grandlandx çok daha iyi seçenek artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: BigOTTOMAN1453

Arkadaşlar Mart ortası teslim beyaz renk Karoq dizel premium pakete 208'den kaparo verdim(2 hafta oluyor), fiyat belirsiz ama zam beklenmiyor, 206'ya alırım büyük ihtimalle zam gelmezse.

Sizce fiyat nasıl? Şuan çocuk yok olsa da en fazla 2 olur, o yüzden kodiaq kadar büyük araçları düşünmüyorum. Superb ile yakın teklifler. Sizin tercihiniz ne olurdu
    Cam tavan varsa bence çok iyi fiyat. Hayırlı olsun

• cam tavan yok hocam. cam tavan olana da 114 dediler ama cam tavan ben istemiyorum boşa sıkıntı garantiden sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: BigOTTOMAN1453

cam tavan yok hocam. cam tavan olana da 114 dediler ama cam tavan ben istemiyorum boşa sıkıntı garantiden sonra
    218 demişlerdi 1 ay önce cam tavansız,bence yine de iyi fiyat.

• quote:

Orijinalden alıntı: blasko77

Ötv indirimi yolda haksız ve gereğinden fazla kazanç var devlet uyumuyor merak etmeyin.
    Nerden alıyorsunuz bu bilgileri?

• drserti D kullanıcısına yanıt
    Bu arkadaşın Eylül ayında 'Araç almayın ÖTV indirimi yolda Kasım ayında geliyor kaynak sağlam' şeklinde mesajı vardı. Ekran görüntüsü paylaştım ama admin silmiş nedensiz bir şekilde hatırlayanlar çıkar illaki. Millet temennisini duyum aldım, içeride adamım var, muhalif gazeteci söyledi gibi kılıf bulup bulup yazıyor. Umarım olur ÖTV indirimi ama kaynak göstermeden sın 6 aydır ha geldi ha gelecek yazmak niye

• Zaten her ay yazio bi gun tutturcak bozuk saat ama daha degil😂

Muhtemelen insanlar otv indirimi gelecek diye kapora iadesi yapsin diye ugrasan bir Al-Satci kendisi

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

tıpkı lokmacılar gibi hocam bizim ülkede kim hangi iş, iş yapıyor diye saldırıyorsa o iş patlıyor.Şu şartlarda sıfır araba alacak olsam kesinlikle yaza kadar beklerdim bence bir ötv indirimi daha gelecek

Alıntıları Göster
    Eğer yükselen bir trend varsa ve devlet bundan para kazanamıyorsa emin olun bu işten gelir edecek bir metod geliştirecektir. İleride gelecek olan düzenlemeleri duyunca bu dediğimi hatırlarsınız.

Çünkü devletin bütçe açığı çok fazla bu yüzden yam yam gibi vergi elde edecekleri gelir yöntemleri alıyorlar.

İkinci el al-sat'ın çok geliştiğini görünce burada bir "düzenleme" mutlaka gelecektir:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Berzalin

Bu arkadaşın Eylül ayında 'Araç almayın ÖTV indirimi yolda Kasım ayında geliyor kaynak sağlam' şeklinde mesajı vardı. Ekran görüntüsü paylaştım ama admin silmiş nedensiz bir şekilde hatırlayanlar çıkar illaki. Millet temennisini duyum aldım, içeride adamım var, muhalif gazeteci söyledi gibi kılıf bulup bulup yazıyor. Umarım olur ÖTV indirimi ama kaynak göstermeden sın 6 aydır ha geldi ha gelecek yazmak niye
    Kardeş 2020 yılı öncesi bir kere yazmadım sen karıştırıyorsun herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Eğer yükselen bir trend varsa ve devlet bundan para kazanamıyorsa emin olun bu işten gelir edecek bir metod geliştirecektir. İleride gelecek olan düzenlemeleri duyunca bu dediğimi hatırlarsınız.

Çünkü devletin bütçe açığı çok fazla bu yüzden yam yam gibi vergi elde edecekleri gelir yöntemleri alıyorlar.

İkinci el al-sat'ın çok geliştiğini görünce burada bir "düzenleme" mutlaka gelecektir:)

Alıntıları Göster
    Hocam bu yazdıklarınıza en güzel örnek 2012 de 100TL olan imei kayıdı suan ne halde

https://www.cnnturk.com/teknoloji/imei-kayit-ucreti-2020-yilinda-1-838-tl-olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan.. -- 15 Şubat 2020; 16:30:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

Hocam bu yazdıklarınıza en güzel örnek 2012 de 100TL olan imei kayıdı suan ne halde

https://www.cnnturk.com/teknoloji/imei-kayit-ucreti-2020-yilinda-1-838-tl-olacak

Alıntıları Göster
    Evet ne oldu,bu isin ticaretini yapanlarin yaninda bide kurban olduk simdi bu alsatcilar yuzunden ikinci elde satarken vergi odememiz gerekecek diye dusunuyorum ama alsatcilari taklaya getirmek icin otv indirimini soz konusu gormuyorum.

• Equris kullanıcısına yanıt
    Dediğimin aksi olsaydı hükümet MTV yi %23 artırmaya kalkıp sonra %13 e çekmez ve daha sonra da MTV ye bir %10 yol ve trafik katkı payı getirmeyi düşünmezdi. Anlayacağın vergi kazancı artışı yok.
    Bu arada Aralık ta daha önce hiç ihtiyaç kredisi kullanmamış 147 bin kişi ihtiyaç kredisi kullanmış. Kredi balonu..

• quote:

Orijinalden alıntı: blasko77

Ötv indirimi yolda haksız ve gereğinden fazla kazanç var devlet uyumuyor merak etmeyin.
    yaw kaynak yok birşey yok atıp tutmayın insanlari burda arada derede bırakıyorsunuz

• SertyAdams kullanıcısına yanıt
    test arabası yakında gelir gelince bununla ilgili bir video cekmeye calısırım.

0-100 hızlanma değeri 10,9 bence kötü değil
  • 
Sayfa: önceki 19331934193519361937
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.