Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (1934. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 60 Misafir (4 Mobil) - 59 Masaüstü8 Mobil1 Android
5 sn
287.464
Cevap
4.612
Favori
46.801.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1047 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
3. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 19321933193419351936
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: azreften

Arkadaşlar a3 1.5
    Superb benzinli veya dizel elite
    Karoq dizel
    Ateca dizel

Tercihiniz ne olurdu

Sizce
    bence A3 sportback

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • azreften A kullanıcısına yanıt
    Superbin orta paketi olabiliyorsa superb, hacim onemsizse ve bos paket superb olacaksa a3

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Bu mesajın 2-3 mesaj üstünde bir mesajım daha var ve orda galericilerin ve al satçıların elinde patlayacak o araçlar diyorum. Sizce galerici ya da alsatcı olma ihtimalim var mı?

Devlet vergi gelirinden az araç satışı ile mahrum kalıyor ve 2. el fiyatlarının yükselmesi de devleti rahatsız ediyor.

Bu yüzden vergi dilimlerinde bir oynamaya gideceklerini tahmin etmek güç değil.

Ayrıca bunu ben değil Vergi Uzmanı Nedim Türkmen Bloomberght'de canlı yayında söyledi. Yayının tekrarını izleyebilirsiniz youtube'den.

Ayrıca dün İzmir Volkswagen'e gittik Mart başında gelin Polo, Golf, Passat, Tiguan araçlarımız bol olcak dediler. Ne passatına mayıs kaporası? İnanmazsanız arayın sorun.

İnanmıyorsanız sanırım siz al satçı ya da galericisiniz:)

Alıntıları Göster
    Araç alan her 100 kişiden en az 70 ini şirket üzerine alınan araçlar ile ÖTV muaf alımlar oluşturuyor. Devletin bunlardan tam bir vergi kazancı yok. Bu kesim düşük faizli krediyi de bulunca abandı. Ayrıca satış rakamları da felaket; firmalar TR pazarını gözden çıkarttı, üretimlerini ona göre ayarladılar. Bayilerde araç bulunamamasının sebebi bu. Kredi balonunun oluşturduğu kısa süreli talep artışı firmaların planlarını değiştirmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi needacar -- 15 Şubat 2020; 11:35:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: starliner3434

Skoda superb 2020 model 1.5 tsi dsg premium paket + cam tavan 222 bin tlye teslim alındı. Sarı sitede 2019 modellerini 230 240 tan satiyolar almayı düşünenler bayileri arasınlar.
    Merhaba,

liste fiyatı 241,9 olan mıdır?
  • kartel1 K kullanıcısına yanıt
    cvt yi sevmemişsin
  • aydancan A kullanıcısına yanıt
    nasl makyajsa golf 8 gibi oldu 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: needacar

Araç alan her 100 kişiden en az 70 ini şirket üzerine alınan araçlar ile ÖTV muaf alımlar oluşturuyor. Devletin bunlardan tam bir vergi kazancı yok. Bu kesim düşük faizli krediyi de bulunca abandı. Ayrıca satış rakamları da felaket; firmalar TR pazarını gözden çıkarttı, üretimlerini ona göre ayarladılar. Bayilerde araç bulunamamasının sebebi bu. Kredi balonunun oluşturduğu kısa süreli talep artışı firmaların planlarını değiştirmez.

Alıntıları Göster
    Bahsettiğiniz 100 araçtan 70 araç şirket oranı doğru ise gerçekten dediğiniz gibi felaket söz konusu. Bu rakamı araştıracağım aklımda olsun.

Bu dedikleriniz doğru ise zaten devletin ötv indirimine gitmesi kaçınılmaz oluyor. Çünkü firmalar aldıkları araçları gider gösterip vergiden düşerler. Bu durumda ötv güncellemesi kaçınılmaz çünkü devletin kar edemediği işin modelini mutlaka değiştirir. Bakınız zamanında amazondan, ali express'ten ürün aldığımızda vergi ödemiyorduk ama şimdi ödüyoruz.

Eğer otomobillerden vergi toplayamıyorsa bunda vergi toplayacağı bir modele doğru gider. Araç satılmıyorsa satılması için ötv düşmesi lazım ki satış olsun vergi alsın sürümden kazansın, mtv alsın, kaskodan kdv alsın, bankadan kredi çeksinler bsmv alsın, bu araçların yakıta ihtiyacı var yakıt aldıkça vergi alsın vs. vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Equris -- 15 Şubat 2020; 12:2:2 >

• Equris kullanıcısına yanıt
    Sıfır araçların çok çok uygun fiyata gelmesi demek sizin şu an sahip olduğunuz 10 birim eden aracınızın da 5-6 birime düşmesi demek. Şu an aracınızı yüksek fiyata satıp yüksek fiyata sıfır araç almak ile arasındaki fark nedir o zaman. Belki az da olsa kar edeceksiniz beklemekle ama gönlümüzdeki araca binmek için netliği şaibeli olan bir indirimi beklemeye değecek mi? İşte bunlar insanları sıfır araç almaya iten etmenler. Superb için arkadaş 220k fiyat almış bayiden. Sarı sitede 230 dan başlıyor. Ötv düşse bayi emin olun en fazla 205 satar, daha önce hep cebe attılar indirimi çünkü. İndirim olunca talep yine patlar ve o araç emin olun size bana düşmez, hazirana kadar kapora veren o kadar çok alsatçı, galerici var ki. Sıfır passat satan doktor, öğretmen imam kaynıyor malum site herkes ayaklı galerici olmuş durumda malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berzalin -- 15 Şubat 2020; 12:10:14 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berzalin

Sıfır araçların çok çok uygun fiyata gelmesi demek sizin şu an sahip olduğunuz 10 birim eden aracınızın da 5-6 birime düşmesi demek. Şu an aracınızı yüksek fiyata satıp yüksek fiyata sıfır araç almak ile arasındaki fark nedir o zaman. Belki az da olsa kar edeceksiniz beklemekle ama gönlümüzdeki araca binmek için netliği şaibeli olan bir indirimi beklemeye değecek mi? İşte bunlar insanları sıfır araç almaya iten etmenler. Superb için arkadaş 220k fiyat almış bayiden. Sarı sitede 230 dan başlıyor. Ötv düşse bayi emin olun en fazla 205 satar, daha önce hep cebe attılar indirimi çünkü. İndirim olunca talep yine patlar ve o araç emin olun size bana düşmez, hazirana kadar kapora veren o kadar çok alsatçı, galerici var ki. Sıfır passat satan doktor, öğretmen imam kaynıyor malum site herkes ayaklı galerici olmuş durumda malesef
    Bu isin ticaretini yapmiyorsaniz kar yapildigini dusunmekte yanlis.
    En basit hesap ile soyle dusunun

X marka aracin 2019 sifir satis fiyat 180bin diyelim,2016’da 80 bine aldiginizi varsayalim bugun araci satsaniz ikinci elde 30bin km’yi gecmediyse ve kazasi olmadiysa 140 civarina sattiginizi dusunelim eger arac almayacaksaniz bir daha ortada 60bin liralik bir kazanc mevcut.
    Fakat arac alacaksaniz tekrar ayni araci sifir olarak yerine koymak istediginizde cebinizden 40bin lira daha cikmasi gerekmekte.
    Yani Yuzde olarak hesaplarsa %23 luk bir deger kaybi ile 80bine aldiginiz araci 62bine satmaktan farki yoktur durumun.

İnsanlarda bir kar ediyorum algisi olusturdular belkide insanlar kar ediyorum diye dusunmek istiyor Bazilari yatirim olsun diye almak istiyor dogru duzgun kullanmiyor bile araclari o kisilerde 2016da 80bin lirayi gramaltina yatirsaydi bugun parasi 190bindi.
    Yani nerden hesaplasam otomobil alip nasil kar edildigini bulamiyorum,ben turk halkinin bu iluzyonu farketmesine az kaldigini dusunuyorum.

• EUS E kullanıcısına yanıt
    Hocam o arada araca biniyor. Kiralama giderini hesaplamak lazım. Yeni aldığımda km sıfırlıyor ekstra donanım geliyor konfor artıyor vs

• arkadaşlar wv grubu araçlarda metalik renklerde fiyat farkı oluyormu ? bayi okyanus mavisi için 3-4 bin tl fark çıkardı normal mi ?
    Çünkü burayı bile alsatçılar , galericiler basmış , bunlar 2019da hurda inidirimli aldıkları ve arzın olmadığı bu pazarda sadece foto çekip ilana koyarak 30-40 bin tokatlama derdinde. Bir ötv inidrimi , yeni hurda teşviği vs gelirse patlayacak hesap, bu yüzden konuyla ilgili gık diyene saldırıyorlar.

• EUS E kullanıcısına yanıt
    Kar yapmak olarak bakmadım duruma. Sadece ÖTV indirimi olup olmamasının, kısa bir değerlendirmesini yapmak istedim yazan arkadaşa. Aracı bugün satsak yarına ne yazık ki yenisini koyamayacağımız bir dönem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berzalin -- 15 Şubat 2020; 13:35:59 >
  • Sportivo S kullanıcısına yanıt
    1 ay önce metalik fark olarak 2 bin civarı bir fark çıkarmıştı doğuş oto

insanın ilk düşündüğü her zaman doğrudur, bir araç alacak olsam ben almalıyım 18 senedir aynı araca biniyorum genede şu ara araba alınacak zaman değil ,araç piyasası çok kaygan nereye doğru gidecek belli değil + masrafları bir dünya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yüta

cvt yi sevmemişsin
    Birşey diyemeyeceğim kardeşim sadece bu konuyu dikkate alsınlar diye yazdım.
  • Astra HB 1.5 122HP Edition 9(DOKUZ) ileri tam otomatik tork konvertörlü 187,000 tl KOZMİK GRİ RENK (DİZEL)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opel Arden Otomotiv -- 15 Şubat 2020; 14:6:22 >
  • Arkadaşlar Mart ortası teslim beyaz renk Karoq dizel premium pakete 208'den kaparo verdim(2 hafta oluyor), fiyat belirsiz ama zam beklenmiyor, 206'ya alırım büyük ihtimalle zam gelmezse.

Sizce fiyat nasıl? Şuan çocuk yok olsa da en fazla 2 olur, o yüzden kodiaq kadar büyük araçları düşünmüyorum. Superb ile yakın teklifler. Sizin tercihiniz ne olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: geberit

insanın ilk düşündüğü her zaman doğrudur, bir araç alacak olsam ben almalıyım 18 senedir aynı araca biniyorum genede şu ara araba alınacak zaman değil ,araç piyasası çok kaygan nereye doğru gidecek belli değil + masrafları bir dünya.
    Otomobil piyasası eskime, ikinci elde değer kaybetme üzerine kuruludur. Ne olursa olsun nominal olarak bile olsa değerinin artmaması lazım ama Türkiye Ekonomisi mahfolduğu için böyle oldu.

Zaten böyle garip bir otomobil piyasası varkende insanın parasının cebinde kalmasının, tasarruf etmesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili konu açmıştım hatta otomobil almayın tasarruf edin diye. Umarım ileride şişen fiyatlar ve vergi, bakım masrafından dolayı ödenemeyecek seviyeye geldiğinde, insanlar bu masraflardan kurtulmak için ellerindeki araçları satmak istediğinde dediğiniz gibi piyasa tersine dönebilir haklısınız. AB ekonomisi yavaşlıyor ABD de yavaşladığında euro ve doların tl'ye karşı değerlenmesini engelleyebilir.

• 
Sayfa: önceki 19321933193419351936
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.