Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (2592. sayfa)

5 sn
288.704
Cevap
4.621
Favori
46.982.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1050 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 25902591259225932594
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benzinli Otomatik Crossland X Enjoy Bordo renk, bugün biri iptal etmiş, 185K diyorlar. Hemen hemen İstanbul/Kocaeli/Sakarya/Ankara'daki tüm bayileri aradım, 3 bayi geri dönüş yapacağız dedi ama dönmedi, birkaç tanesi telefonu açmadı, konuştuklarımda da stok yoktu. Çetaş da bu aracı söyledi. Mavi olsa iyiydi de bordo bize göre değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marslan1999 -- 8 Temmuz 2020; 17:34:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vincentvega kullanıcısına yanıt
    Haberi yazan kimsr ona sorun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 160-170 bin lira verip de manuel vites almak pek mantıklı değil. Bende 2012 corsa vardı, satarken bir arkadaş otomatik olsaydı hemen eşine alacaktı. Avrupa araçları çok dolu ve cezbedici ama hiçbiri otomatiğin yerini tutmaz bence. Otomatik istemiyorum derseniz tercih değişir tabii ki.
    Ben corsayı satıp 3008 aldım, otomatik büyük rahatlıkmış gerçekten, bu yüzden ikinci elde de ilk aranan kriterlerden.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • albay_alpay A kullanıcısına yanıt
    Katalog fiyatinin baya altinda zaten . Kredi ile alacagim icin direk cash fiyatini almadim acikcasi

• Sahsen ben donanımı düşünüyorum.Istanbul da yasamadigim için çokta gerekli değil.O yüzden matrix led farı tercih ederim

• Ikinci el piyasasi isi de önemli aslinda. Kadinlar icin otomatik olması hayalet ekrandan daha önemli

• 987.000 XC90 aldı gecen hafta arkadasım ekim başına teslim diyorlar ötv indirimi fln yalan bu durumda araç yok piyasada
  • Bugün Skoda Kamiq için doldurduğum form için Antalya Çağ Otomotiv tarafından arandım.Şaka gibi gelecek araçların Eylül sonu Ekim gibi burada olacağını,1.0 ve 1,5 geleceğini fiyatların bilinmediğini söyledi.Isterseniz kaparo verebilirsiniz diyorlar.Bu arada ilk gelecek partiden araca kaparo aldıklarını,ancak 2.gruptan satış yapacaklarını söylüyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhabalar,

Son günlerde kendim de araba araştırması yaptım, showroom ziyaretlerinde bulundum.
    Hem bu forumda, hem de youtube incelemelerinde konuyla ilgili bilgisi olmayan kişilerin insanları yanılttığını görüyorum.

Herkesin mutlaka katalogları ve teknik özellikleri bizzat kendisinin incelemesi gerektiğini aşağıdaki Corsa örneğiyle açıklayacağım:
    - Bildiğiniz üzere yeni Corsa Edition/Elegance/Ultimate donanımlarından oluşuyor. Bir de teknoloji paketi var.
    - Showroomlarda bulunan araba genellikle ya manuel Edition ya da kırpılmış Avrupa versiyonu olan modeller.
    - İnceleme yapan kişiler hangi aracı incelediklerini bilmedikleri için aracın iç malzemesini full Clio vs. ile karşılaştırıyor. İnceleme yapılan arabalar ilk üretim olduğundan hayalet sürücü ekranı dahi yok, analog gösterge var. Ultimate plastik değil suni deri benzeri yumuşak malzemeye sahip mesela.
    - Bu aracın Ultimate donanımı ve teknoloji paketine baktığımızda kimsenin incelemelerde bahsetmediği üst donanım özellikleri var.
    - Corsa'dan kağıt üzerinde üst model olan Crossland X Enjoy donanımında dahi bulunmayan kör nokta uyarı gibi özellikler Ultimate ile geliyor.

Aşağıdaki Teknik katalog incelenirse farklar çok net görünecektir. Burada Corsa'yı sadece örnek olarak veriyorum. Pek çok kişi arabaların versiyonlarını dahi incelemeden 10 yıl önceki modellere göre yorumlarda bulunuyor.

Bence özellikle sıfır arabalarda alt segmentin full donanımlı modeli, üst segmentin boş paketinden daha iyidir.Günümüzde arabaları değerli kılan donanımlarıdır. Forumda herkes ona o parayı vereceğine şu var diye örnek veriyor. Peki kardeşim, hiç detaylarını inceledin mi neler var neler yok. Belki alt segmentin full modelinde olup üst segmentte olmayan bir donanım senin hayatını çok kolaylaştıracak.
    Nacizane günlerdir gördüğüm pek çok yoruma cevap vermek istedim.

• İyi akşamlar

Seat Leon Style için Bursa Doğuş Oto aradım.Kapora almadıklarını, 2 ay sonrası teslim için sadece isim yazdıklarını söyledi.Fiyat sabitleme yok dediler.

Başka hangi seat bayisi önerirsiniz?Bütün bayiler aynı şeyi mi söyler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facelessturk -- 8 Temmuz 2020; 20:53:39 >
  • baris007 B kullanıcısına yanıt
    2020

• Passat 1.5 Business metalik renk + ekstralar (cam tavan + anahtarsız çalışma + katlanır aynalar) 285bin - Haziran da sipariş verip bugün teslim aldım Doğuş tan.
    Bugün için ihtiyacımız olan konforu güzel fiyata aldığımı düşünüyorum.
    Darısı forumdaki herkesin başına inşallah.

Diğer bir fiyat Eylül teslim XC40 momentum + otonom sürüş (paket adını bilmiyorum) - 400bin otokoç - fiyat sabitleme yapıyorlardı ama şu anda kalmamış. sıraya girerek kaporayı iptal eden olursa girilebilir. Donanım açısından iyi fiyat galiba.

• oktayy82 kullanıcısına yanıt
    2020 model focusu 99binemi aldiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: baris007

2020 model focusu 99binemi aldiniz?
    Engeli raporuyla almış
  • V2 kullanıcısına yanıt
    Bu yoklukta bu bile prim yapar haftaya 30bin yılsonunda kadar bimakyaj bisunroof derken 100bini bulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: tekno peder

Herkese merhabalar,

Son günlerde kendim de araba araştırması yaptım, showroom ziyaretlerinde bulundum.
    Hem bu forumda, hem de youtube incelemelerinde konuyla ilgili bilgisi olmayan kişilerin insanları yanılttığını görüyorum.

Herkesin mutlaka katalogları ve teknik özellikleri bizzat kendisinin incelemesi gerektiğini aşağıdaki Corsa örneğiyle açıklayacağım:
    - Bildiğiniz üzere yeni Corsa Edition/Elegance/Ultimate donanımlarından oluşuyor. Bir de teknoloji paketi var.
    - Showroomlarda bulunan araba genellikle ya manuel Edition ya da kırpılmış Avrupa versiyonu olan modeller.
    - İnceleme yapan kişiler hangi aracı incelediklerini bilmedikleri için aracın iç malzemesini full Clio vs. ile karşılaştırıyor. İnceleme yapılan arabalar ilk üretim olduğundan hayalet sürücü ekranı dahi yok, analog gösterge var. Ultimate plastik değil suni deri benzeri yumuşak malzemeye sahip mesela.
    - Bu aracın Ultimate donanımı ve teknoloji paketine baktığımızda kimsenin incelemelerde bahsetmediği üst donanım özellikleri var.
    - Corsa'dan kağıt üzerinde üst model olan Crossland X Enjoy donanımında dahi bulunmayan kör nokta uyarı gibi özellikler Ultimate ile geliyor.

Aşağıdaki Teknik katalog incelenirse farklar çok net görünecektir. Burada Corsa'yı sadece örnek olarak veriyorum. Pek çok kişi arabaların versiyonlarını dahi incelemeden 10 yıl önceki modellere göre yorumlarda bulunuyor.

Bence özellikle sıfır arabalarda alt segmentin full donanımlı modeli, üst segmentin boş paketinden daha iyidir.Günümüzde arabaları değerli kılan donanımlarıdır. Forumda herkes ona o parayı vereceğine şu var diye örnek veriyor. Peki kardeşim, hiç detaylarını inceledin mi neler var neler yok. Belki alt segmentin full modelinde olup üst segmentte olmayan bir donanım senin hayatını çok kolaylaştıracak.
    Nacizane günlerdir gördüğüm pek çok yoruma cevap vermek istedim.

Selamlar. Güzel bilgiler vermişsiniz küçük bir katkı yapayım; Ultimate 130 HP, diğerleri 100. En önemli fark bu. Ultimate 0-100 8.7 sn. Şanzıman aynı zaten. Siz biliyorsunuz ama okuyucular bilmiyebilir diye söylüyorum. Şimdi efendim 180 K 2 hafta önce Ultimate e niyetlenmiştim. Aslında şöyle oldu; Eşime bir araç zorunluluğu oldu, B segmenti alabiliyoruz. Hafta sonu karar verdik pazartesi opel fiyat listesini incelerken canlı canlı zam geldi. Araç kredi kampanyasının açıklandığı gün (Arkadaşlar uzatıyorum ama fiyat paylaştım:)) aslında hedefim olan Elegance Corsa 4-5K zamlandı, Ultimate az zamlandı. Sonra farkettim ki Ultimate aslında (heralde çok tercih edilmediği için) geldiğinden beri (mart-nisan) çok az zamlanmış.Ultimate alalım falan derken (bi taraftan da içime sinmiyor çünkü 175 K a otomatik Astra benzinli paylaşıldı yakın bir tarihte), aynı segmentte başka bir araç kısmet oldu, değişik bir kampanya ile, o araca yazıldık bekliyoruz. Corsa nın Aisin şanzımanı ve en alt donanımın bir üstünden itibaren standart olan şerit takip-acil fren gibi özellikleri aklımda kaldı. Opel kesinlikle liste fiyatından indirim yapmıyor, 1000-2000 lira ancak. Ama Clio için Renault liste fiyatından 8-10K gibi indirimler yapıyor(du 1 hafta öncesine kadar, Oyak kampanyası ve fabrikanın bakıma girmesi nedeniyle stok durumunu bilemiyorum). Dün de bir arkadaşa söylemiştim yakın bir tarihte bazı eklemelerle 173 e mal olan 1.0 X-tronic Icon u 163 e vermişlerdi.Bir de Ultimate için hemen hemen tüm araçlar cam tavan, siyah veya beyaz boyalı tavan ve metalik renklerle geliyor. Araç bulunsa bile liste fiyatına bu donanımları yine opel.com.tr deki fiyat listesindeki tam karşılıkları ile eklemek gerekiyor (5-6K civarı). Hepimizin aslında hayalimiz araçlara binebilmemiz dileği ile.

• Cantokmakci C kullanıcısına yanıt
    1.0 DSG comfortline paketinden bahsediyorsan artık bu donanım ülkemize gelmiyor. Şubat ayında midline plus manuel almıştım. Şimdi otomatik vitesle değiştirme durumum oluştu. Ankara'daki bayilere sipariş vermek istedim ama bu donanımın artık getirilmediğini söylediler.
  • Nervo kullanıcısına yanıt
    Engel orani ne olmasi lazim.neye gore belirliyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Engel orani ne olmasi lazim.neye gore belirliyorlar
    %90 olması lazım aile yada babaanne falan da oluyor onun üzerine alıyorsun arabayı 5 yıl satamama şartı var ama sıkıntı yok 5 yıl satma kullan
    Ama ben çok etik bulmuyorum. Engelli kişiye hizmet edilmesi gerektiği için bundan yararlanılıyor. Ama genelde alanlar engelli kişiye hizmet etmek yerine ondan yararlanıyor sadece. Bir arkadaş vardı Audi almıştı a3 engelli kardeşi üzerinden paso üniversite ortamında karı kız avlıyordu.
    Şimdi o engelli kardeşine hizmet etmesi gereken aracı karı kız avlamada kullanınca onun vicdanı ve etik boyutu ne oluyor tartışılır.

• Nervo kullanıcısına yanıt
    Polis o sekilde yakalarsa acimaz.

• 
Sayfa: önceki 25902591259225932594
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.