Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (1906. sayfa)

5 sn
288.734
Cevap
4.621
Favori
46.985.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1050 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
2. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 19041905190619071908
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bence çok güzel açıklamışsınız. etrafımda 5 kişiden 4ü araba alacak ama almıyor. neden ? B segmentler 150 bin lira oldu hatta 200 e kadar yolu var. Devlet 5 kişiden vergi alacağına 1 kişiden alabiliyor şu an. yani böyle devam etmeyeceği kesin zaten bir düzenleme gelecek. ayrıca çok fazla satış,talep yok kimse uydurmasın. evet bayilerde araç yok ama zaten kaç tane araç getirmişler ki ülkenin durumu ortada onlarda kendilerini garantiye alıyor. geçen bir arkadaş güzel veriler açıkladı avrupada en az araba satılan ülkelerden biri biziz. millet de buraya girince oo ne talep var diyor. bu forumdan ibaret değil ülke. ÖTV 2 ay içinde gelecek diyen tayfadan değilim ama bu sektörün suistimal edilmesinin önüne geçilecek düzenlemeler gelecek.
  • geng G kullanıcısına yanıt
    Talep düşük mü [sm=zuhaha.gif

O yüzden Mayıs’a kadar gelecek olan tüm arabalar satıldı

Sıfır araç satışı azaldı mı
    Ocak’ta kaç araba satıldı haberin var öo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci elde araçlar 2 saatte satılıyor. İkinci eldeki yüksek satıştan devlet kar alamaz. ÖTV indirimi bence gelecektir. İndirim olursa, ikinci el satışları sıfıra kayar, devlet sürümden kazanır.
  • Ötv indirimi gelmez. Matrah artışı olabilir. Araçlar bir alt dilime girer ancak. Hurda geri gelebilir.

Fiyat artışlarına bir dur denilmesi gerekiyor. 150 bin b sınıfı bir araç için çok.

Polo full 100 bin olduğu zaman ne yaygara yapılmıştı.

Citroen berlingo otomatik gelmiş. Teklif alan oldu mu? Ticari olduğu için ötv yok zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_e_G

İkinci elde araçlar 2 saatte satılıyor. İkinci eldeki yüksek satıştan devlet kar alamaz. ÖTV indirimi bence gelecektir. İndirim olursa, ikinci el satışları sıfıra kayar, devlet sürümden kazanır.
    İlahi yahu...

2.el neden 2 saatte satılıyor ??? Çünkü bayide alınacak araba yok.. 2 ay beklememek için adam gidiyor sıfırından pahalı 2.el araç alıyor bayide araç olsa alır mı? Kimse gerizekalı değil..

Olmayan aracın sürümü nasıl oluyor merak ettim nisan-mayısa sıraya giriyor insanlar araç yok devlet sürümden kazanacak ilginç.

Sarı sitede ne zaman fiyatlar normale döner bayiler araba ile dolarsa döner.. Şuan talep var arz yok..

Devletin OTV geliri hesabının çok altında şuan da.. ee gelen satılıyor ve devlet indirim yapacak gerçekten çok ilginç..

iddia edenlere diyoruz ki gel kardeşim 1-2 ay içinde otv indirimi gelsin ben hesabımı kapatıcam iddiaya girelim.. cevap geliyor yok çocukmuyuz biz... İşte bu yüzden giriyoruz kardeşim çocuk değiliz boşa konuşmayalım hodri meydan..

OTV indirimi ne zaman gelir? bayiler araç ile dolar ve satamazlarsa gelir.. 2020 son çeyrek öncesi bekleyenler araçsız kalır ve burda al-satçılara galerilere küfreder durur.

yine yanıldığınız üzere ... Galeri ve al-satçılar OTV indirimini isterler adamın şuan 15 yerde kaporası var.. Bugun geldi OTV indirimi ilk gelecek indirimli araçlar onların olacak senin OTV indirimli aracı alman 2 ay.. O zamana kadar hepsini satarlar daha çok kazanırlar...

Burada OTV indirimi gelecek diye bağıranlar , AL-SATÇI GALERİCİ TAYFASIDIR.. Siz almazsanız onlar daha rahat alırlar ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luuca -- 10 Şubat 2020; 11:8:41 >

• Luuca L kullanıcısına yanıt
    Burada bir galerici 8 tane sıfır araç alıp kapının önüne koymuş. Neden ötv indirimi istesin? Zaten aralık ocak ayında alan aldı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

Talep düşük mü [sm=zuhaha.gif

O yüzden Mayıs’a kadar gelecek olan tüm arabalar satıldı

Sıfır araç satışı azaldı mı
    Ocak’ta kaç araba satıldı haberin var öo
    talep oldukça düşük ocakta satılan araç sayısı 80 milyonluk ülke için dip noktanın biraz üstüdür. bu ülkede bu nüfus ve eski araç stoğu göz önüne alınırsa en az 1 mil araç satılması lazım.

600-700 bin rakamlar bile yeterli değildir. mayıs'a kadar gelecek arabalar satıldı demek ne kadar doğru tartışılır. eskiden ayda 50 passat satan bayi 10 tane satmış ne anladım.

birçok araç modeli ve donanımı gelmiyor. insanlar fiyatları görünce hemen vazgeçiyor.

daha kiralama filoları bile yüklü alım yapmadı. eldeki 2. el az km araçları teklif ediyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Burada bir galerici 8 tane sıfır araç alıp kapının önüne koymuş. Neden ötv indirimi istesin? Zaten aralık ocak ayında alan aldı.
    yahu OTV indirimi geldiğinde alınacak 8 tane daha aracı olacak adamın ...

Bu memlekette fiyat takip eden kaç kişi var ?? o 8 tanesini 15 günde eritir o ... OTV indirimli 8 taneyide koyar onlarıda satar 1 haftada.. Bugun geldi OTV indirimi hadi koç bayiye yatır kaporanı bakalım mayısta sana araç veriyorlar mı ??
    OTV indirimi geldiği anda şuan marta araç bulabiliyorsan onu direk HAZİRAN' a ötelersin sana araç kalmaz sana 3-4 ay oTV indirimli araç YEDİRMEZLER..

oturduğunuz yerden yorum yapıyorsunuz madem OTV indirimi bekliyorsunuz gidin marta-nisana kaporanızı verin bekleyin yahu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

yahu OTV indirimi geldiğinde alınacak 8 tane daha aracı olacak adamın ...

Bu memlekette fiyat takip eden kaç kişi var ?? o 8 tanesini 15 günde eritir o ... OTV indirimli 8 taneyide koyar onlarıda satar 1 haftada.. Bugun geldi OTV indirimi hadi koç bayiye yatır kaporanı bakalım mayısta sana araç veriyorlar mı ??
    OTV indirimi geldiği anda şuan marta araç bulabiliyorsan onu direk HAZİRAN' a ötelersin sana araç kalmaz sana 3-4 ay oTV indirimli araç YEDİRMEZLER..

oturduğunuz yerden yorum yapıyorsunuz madem OTV indirimi bekliyorsunuz gidin marta-nisana kaporanızı verin bekleyin yahu..
    cümlenin başında "bayide araba yok" diyerek başlamış ve gerisinde yorumunu yapmışsın. aşağı satırları okumaya gerek yok emeğine sağlık ama sorarlar bayide neden araba yok ? çünkü millet alamıyor. burda ticaret söz konusu hangi firma çok satmak istemez ? ama satamıyor. niye ? çünkü bu halkın çok çok üstünde fiyatlar ve vergiler. sonuç olarak evet bayide araba yok ama ÖTV düşerse millet almaya gücü yeterse bayi çok araba getirir çok araba satar. 10 tane getirirse 10 unu galeri alır 500 tane getirse 500 ünü galeri mi alacak ?
  • CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt
    Neden araba arayanlara passat al clio al diyorsun kimseye passat al deme clio al de o zaman şu elinizde ki arabalarınız satılsada forum rahatlasa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • geng G kullanıcısına yanıt
    Evet Edirne’deki pejo-kia-hyundai-subaru(yeni açılmıştı) bayileri kapandı geçen sene. Başka kapanan var mı bilmiyorum.
    Kalanlar vw skoda toyota renault ford

Neden bu ötv muhabbetleri sizi bu kadar etkiliyor anlamıyorum ülke anasının karnından yüzde 50 ötv ile mi doğdu devletin buna bir tedbir alması çok mu zor koskoca ülkedeki onlarca bayi istese araba getiremeyecek mi yada ülkede ki üretimi arttıramayacak mı ??? Mart olmaz haziran olur ama bu piyasaya müdahele gelir bizim bu gördüklerimizi ülkeyi yönetenler de görüyor merak etmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy.0606 -- 10 Şubat 2020; 11:38:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: swingest

cümlenin başında "bayide araba yok" diyerek başlamış ve gerisinde yorumunu yapmışsın. aşağı satırları okumaya gerek yok emeğine sağlık ama sorarlar bayide neden araba yok ? çünkü millet alamıyor. burda ticaret söz konusu hangi firma çok satmak istemez ? ama satamıyor. niye ? çünkü bu halkın çok çok üstünde fiyatlar ve vergiler. sonuç olarak evet bayide araba yok ama ÖTV düşerse millet almaya gücü yeterse bayi çok araba getirir çok araba satar. 10 tane getirirse 10 unu galeri alır 500 tane getirse 500 ünü galeri mi alacak ?
    hocam tamam madem araç var insanlar almıyor fazla okumayıda sevmiyorsun o zaman delikanlı olalım

Bi zahmet bana 5 tane 2008 ( arkadaşlarım kaporalı bekliyorlar sırada )

2 tane 3008 prime dizel ( biri bana biri arkadaşıma )

1 tane golf highline camtavan
    2 tane a3 sportpack sport +prestij ( biri bana )

bulursan 1-2 hafta içinde teslim hepsinin parasının bugun yatırırım ..

Bulamıyorsa gölge etme.. vaktim yok..

• swingest S kullanıcısına yanıt
    Dostum bazılarına anlatamazsın çünkü burada ülkeye sanki bi daha araba gelmeyecek algısının yapıldığı galericiler var

• Arzin azalmasina ek olarak bir de filolarin ön anlasmalari nedeniyle bir sure daha arac bulmak zor olacak gibi. Yeni clio da durum bu örnegin. Bazi bayilere tek tuk arac dagitildi. Cunku ilk partiler filolara gidiyor. Bu ay insanlar pek bulamayacak gibi. Ilerleyen aylarda da arac olur ama lansman fiyatlari falan tarih olur gider heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Crazy.0606

Neden bu ötv muhabbetleri sizi bu kadar etkiliyor anlamıyorum ülke anasının karnından yüzde 50 ötv ile mi doğdu devletin buna bir tedbir alması çok mu zor koskoca ülkedeki onlarca bayi istese araba getiremeyecek mi yada ülkede ki üretimi arttıramayacak mı ??? Mart olmaz haziran olur ama bu piyasaya müdahele gelir bizim bu gördüklerimizi ülkeyi yönetenler de görüyor merak etmeyin
    Beni neden etkilesin ... Ben istediğim her arabayı alıp binip satıyorum..

Kimler etkileniyor biliyormusun ? son 6 ay da OTV indirimi beklentisiyle kandırılıp araç almayanlar... Şimdi alamıyorlar 1000 pişmanlar...ve onlar yine ilk bana saldırıyor çünkü OTV indirimi gelmezse parası yetmiyor artık AH be güzel kardeşim biz sana al demedik mi o günde saldırdın...

OTV ındırımı yaygarasını yapanlar AL-SATCI VE GALERICILER dir.. Çünkü siz ürker araba almazsınız onlar alırlar sonra 20k ekler sarı sitede satarlar bu kadar basit..

OTV indirimiyle gelen ilk şey her zaman ZAM olmuştur zaten yarısını bayiler yer bunun.

daha da bişey yazmıyacağım ancak 1-2 ay içinde OTV indirimi gelecek diyen varsa buyursun hesabımı kapatıcam iddiaya girelim..

Ben OTV indirimi gelmesin demiyorum gelsin .. keşke gelse .. benım kaporalı araçlarım var onları indirimli alsam bunu senden fazla isterim.. ama insanlar da doğruları bilsin bu kadar basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luuca -- 10 Şubat 2020; 11:49:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Luuca

hocam tamam madem araç var insanlar almıyor fazla okumayıda sevmiyorsun o zaman delikanlı olalım

Bi zahmet bana 5 tane 2008 ( arkadaşlarım kaporalı bekliyorlar sırada )

2 tane 3008 prime dizel ( biri bana biri arkadaşıma )

1 tane golf highline camtavan
    2 tane a3 sportpack sport +prestij ( biri bana )

bulursan 1-2 hafta içinde teslim hepsinin parasının bugun yatırırım ..

Bulamıyorsa gölge etme.. vaktim yok..

Alıntıları Göster
    bulamazsın zaten hocam sorun da burda aynı şeyden şikayetçiyiz. peki neden bulamıyoruz ? çünkü bayi 2 tane getireceğime sipariş alayım öyle getireyim diyor satamamaktan korkuyor. peki neden ? çünkü satamıyor hocam evet çevrende alan 10 kişi var ama o senin çevren hocam. türkiye geneli düşünmen lazım bu işi. bu devirde arabası olan araba alıyor. satıyor üstüne 50 bin daha koyuyor yeniliyor. peki arabası olmayan insanlar hocam ? nasıl ve niye versin 150 bin lira b segmentine ? araç var demiyorum araç yok gerçekten bayide tekrar oku istersen. olmamasının sebebi bu vergiler ve fiyatlar diyorum. 10 tane araç getiriyor çünkü bu kadar satabiliyor ama talep 20. onları da galeri alır dediğin gibi sana kalmaz. peki diyorum 100 tane getirse fiyat da insaflı vergili olsa, galeri 100 tane mi alacak hocam ? yani senin mantığında her türlü normal tüketici araba alamaz oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Crazy.0606

Geçen yıl 96 bine verilen golf midlinelar olmuş 145 bin böyle hızlı bir artış daha önce yaşanmadı bekleyin görün bir iki aya ötv geliyor mu gelmiyor mu. Bu araba konusu ihtiyaçtır ihtiyacı olan yada kafasına ötv indirimi yatmayan gider alır. Ama herkese söylemek istediğim şu bayilerde araba bulmak imkansız değil biraz arayınca bulunuyor en kötü bir iki ay beklersiniz olmadı araç kiralarsınız ama bayiden alıp üstüne 20 30 ekleyip satanlara para kaptırmayın.
    Ötv indirimi gelince 145 binlik golf tekrar 96 bine düşecek mi? Düşmeyecek.
    Demek ki bekleyen değil, alan karlı.
    Ayrıca kimin nereden aldığı, üzerine ne kadar eklediği beni ilgilendirmez. Ben aldığım fiyata bakarım. Eğer araç piyasaya göre uygunsa, aldığım kişi galerici, alsatçı olsun ne fark eder.
    Bırakın şu 'emlakçıya komisyon kaptırmam' zihniyetini!

• quote:

Orijinalden alıntı: swingest

bulamazsın zaten hocam sorun da burda aynı şeyden şikayetçiyiz. peki neden bulamıyoruz ? çünkü bayi 2 tane getireceğime sipariş alayım öyle getireyim diyor satamamaktan korkuyor. peki neden ? çünkü satamıyor hocam evet çevrende alan 10 kişi var ama o senin çevren hocam. türkiye geneli düşünmen lazım bu işi. bu devirde arabası olan araba alıyor. satıyor üstüne 50 bin daha koyuyor yeniliyor. peki arabası olmayan insanlar hocam ? nasıl ve niye versin 150 bin lira b segmentine ? araç var demiyorum araç yok gerçekten bayide tekrar oku istersen. olmamasının sebebi bu vergiler ve fiyatlar diyorum. 10 tane araç getiriyor çünkü bu kadar satabiliyor ama talep 20. onları da galeri alır dediğin gibi sana kalmaz. peki diyorum 100 tane getirse fiyat da insaflı vergili olsa, galeri 100 tane mi alacak hocam ? yani senin mantığında her türlü normal tüketici araba alamaz oluyor.

Alıntıları Göster
    peki hocam bayi satamıyor

Bu alan GALERİCİ 20k üstüne koyunca alanlar UZAYLILAR mı ?

• 
Sayfa: önceki 19041905190619071908
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.