Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ ALANLAR ,SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR BURAYA (718. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.571
Cevap
664
Favori
3.257.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 716717718719720
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnş Hayırlısı olur hocam. Ben şahsen kendim tercihimi Seat Leon'dan yana kullandım. Kendim tercih etmeyeceğim veya kullanmayacağım bir şeyi kimseye tavsiye etme gibi bir huyum yoktur. Bende bayiye Manuel vites almaya gittiğimde test sürüşünü DSG ile yaptım ve kararımı hemen otomatikten yana kullandım. Eğer sizin de gidip bir deneme imkanınız var ise mutlaka otomatik viteslerini de deneyin. Yeni almış olduğum aracım yaklaşık 10 gündür bende. Ve yorum yapmak için çok erken ancak şu anlık çok memnunum ve iyi ki almışım diyorum. Hatta bazı arkadaşlarıma ortalama yakıt tüketimimi gösteriyorum bu araç dizel mi dedikleri oluyor. Hele o motorun çalıştığını anlamak mümkün değil çok sessiz. Onun dışında eleştirilecek yönlerinden de bahsedeyim biraz. Aracın süspansiyonları biraz sert ancak ben onun çözümünü buldum. Yakıt kapağındaki konfor için önerilen lastik basınç değerlerini yaptım ve büyük oranla süspansiyonların sertliği ortadan kalktı. Onun dışında çoğu arkadaşın da benim gibi rahatsız olduğu bir konuda şu lastik seslerini içeri çok alıyor. Ancak dediğim gibi motor o kadar sessiz ki araçtaki en ufak bir ses bile kulağınıza geliyor. Eğer aracın motoru dizel motor gibi sesli çalışsaydı herhalde bu lastik sesinden kimse rahatsız olmazdı.

• 1.33 yerine astra tercih olabilir, ancak baştan beri söylediğim aynı konfor ve kalite için 20.000 küsür verip 1.6 motoru almak bana mantıklı gelmiyor. Astra mı corolla mı derseniz orada da kalite farkı Toyota'dan yana oluyor. Herkes bütçesine göre karar veriyor,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suads -- 19 Aralık 2016; 19:19:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stargate_0404

quote:

Orijinalden alıntı: geronimooo

quote:

Orijinalden alıntı: tramp.life

Yaklasik 10 tane bayi aradim. Hic birinde baz donanim Seat Leon 1.2 tsi style dsg yoktu. Hepsi opsiyon donanimliydi. En ucuz opsiyonu olan 75 bindi(jant, arka park sensoru,buyuk ekran). Adini hatirlamadigim bi bayi style dsg ek donanimsiz daha kalmadi Turkiyede dedi. Bulabilirseniz 71 bine verebilirler dedi. opsiyonsuz leon teklifi alan var mı acaba aranızda?

Bende çok aradıydım. Nedense opsiyonsuz leon bulmak çok zor. Yok led paketmiş yok jantmış yok büyük ekranmış bunun sonu yok ki, fiyat sürekli artıyor. 1.2 tsi dsgye ilave park sensörlü buldum gecen 72 bin lira fiyat çektiler. Yenisini mi beklesem dedim makyajlısının otomatiği 78 binden mart ayında sipariş geçecez dediler. Öyle kararsız kaldım. 2 ay önce sıfır alınan paraya şimdi ikinci elciler bile vermiyor. Dün gözü karartıp aracı 72 bine almak için aradım abi satıldı araç dedi, kaldım öyle:)) keşke alsaydım diyorum şimdi. sürekli ileri gidiyor fiyat. cepte 70 bin para var sıfır otomatik araç yok c sınıfında.

Arkadaşım alma bekle .Ben aldım ibiza.3 bin tl arttı .Fakat ocak şubat gibi 2017ler girer kampanya ile daha düşük fiyata alabilirsiniz.Sıkıntı etmeyin.İnanın arabam fiyatı arttı yine de bu fiyatlara üzülüyorum.Çünkü 2. el piyasası da artıyor. Dilediğimiz aracı istediğimiz fiyata alamıyoruz. Bizi bankalara muhtaç eden zihniyet yerin dibine batsın.
    Hindistana örnek vereyim.Dün bir film izledim .Filmde adamların kullandığı araçların yüzde 90ı yerliydi.Tipi güzel değildi belki ama yerliydi.Bizimki,ler tata bile yapamazlar. Ta ta ta

Sıkıntıda orda hocam. 2017 de bayide kalacak olan araçlarda şimdi bayide olan dolu donanımlı 80 binlik leonlar. indirseler bile fiyata yine gücümüz yetmez. bu saatten sonra 2.el temiz bi leon bulup almaya çalışacam.

• gustavio G kullanıcısına yanıt
    Otomatikmi

• quote:

Orijinalden alıntı: Hannibal_sk1986

50 bin TL ye station vagon araç tavsiyesi arıyorum

Dacia lodgy yada ticari araclar.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokselelkn

quote:

Orijinalden alıntı: metciii

Bi araba alalım dedik bir yerden kur vurdu, bir yerden ötv vurdu, yakıt fiyatları desen uçtu...

Daha 3 ay önce dizel eat6 otomatik 508 88bine gitmişti, şimdi açıp bakamıyorum bile fiyatlara...

2. Ellere bile yanaşmak mümkün değil...

9 senedir çalışıyorum paramı biriktirdim biraz da kredi çektim, çektiğimizle kaldık...

88 e dizel otomatik 508 i bende hatirliyorum. En iyi alternatiflerden biriydi.

Bence hala alinir pejodan .bi yoklama cekin bence.

• nucky kullanıcısına yanıt
    Şehir içinde 100 km de 10 lt rahat yakar.
    Muadillerine göre EN AZ 3 lt fazla yakar.

100 km de 3 lt
    10000 km de 300 lt fazladan ödemiş olursun.

Yılda 1500-2000 tl fazladan para vereceğinizi bilin de alın. Sonradan pişman olmayın.

• geronimooo G kullanıcısına yanıt
    Opsiyonsuz 1.2 leon dsg de ötv %50 mi %45 mi?

Yüzde 45 ise alınır.
    Çünkü arada 2500 tl gibi bi oynama oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: wind06

Dizel otomatik alayım diye piyasaya çıktım. 90-100 bin tl arası c sınıfı bir araç.
    Astra K'yı çok beğendim ama dinamik modeli 93 bin tl. Megane sedan yine 90 bin tl bandında.
    Astra Sedan benzinli de güzel bir kampanya yapmıştı.
    Astra Sedan 1.6 115 hp + LPG (Landi Renzo marka, 2 yıl Opel Yetkili servis garantili) Edition Plus için 59.000 tl fiyat aldım.
    Araçta güvenlik full. En üst donanımda ne varsa aynısı alt donanımda da var.
    Onun haricinde klima, hız sabitleme, ös sis farkları, çelik jantlar, deri ve kumandalı direksiyon, elektrik ısıtmalı yan aynalar var.
    Ek olarak da park sensörü, paspas, kartel koruma filan hediye ettiler.

Bugün almayı düşünüyorum çünkü benim h kasa astra'ya da takasta çok iyi fiyat verdiler.
    Reno, Nissan, Seat'tan filan da takas fiyatı almıştım. Onlardan 3-4 bin tl daha iyi fiyat verdiler.

astra yı 1 ay önce 55500 e aldım
    lovato obd2 smart kit taktırdım (motor garantili) deposu 85 tl ye doluyor litresi 2.5 tl den
    350 km yol yapıyor istanbul içinde ortalama hızım 35 kmh
    bence al mükemmel fiyata mükemmel araba

• INTRUDERTR kullanıcısına yanıt
    308 aldim

• quote:

308 aldim

Hayirli olsun, hangi model ve ne kadara aldiginizi soyler misiniz? Ben de 308 takip ediyorum

• Class teacher C kullanıcısına yanıt
    %50 ye cikmis. Makyajli kasalarda manueli de o dilime gircekmis. 40 yilin basi 0 araba alalim dediydik yalan oldu.

Model yılı ile beraber motor/makyaj ve donanımlarda farklılık olacak.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Aynen. 1.0 tsi dsg style ve fr donanimlara ilaveten en yuksek donanim olarak Xcellence gelecekmis. Simdi populer olan bu arac yeni fiyatlariyla fiyat/performans araci olmaktan cikacak gibi duruyor. Ateca gibi olacak sonu..

İbiza dsg style plus aldığımda bi sonraki hedefim leon dsg idi.
    Artık uzak hedef benim için. Şayet euro 30 kuruş bir geri çekilme yaşarsa net fiyat yıl içinde 40binin altına inebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: otopark

quote:

308 aldim

Hayirli olsun, hangi model ve ne kadara aldiginizi soyler misiniz? Ben de 308 takip ediyorum

Tesekkurler, daha iyileri sizlerin olsun.

Eylulde aldim. 1.2 eat6 allure, ek opsiyon yok, sedef beyaz (ilave ucretli normalde), 2015 ten kalan aracti, bayiden aldim (galeri degil). 70 bin.

• gokselelkn kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler, gule gule kullanin

• quote:

Orijinalden alıntı: Lova

Megane hatchback 1.5 dci edc touch paket bir de 7" ekrana 91550TL fiyat aldım, aynı donanımda ekransız araca 90000TL fiyat aldım. Icon paketlisine de 97000TL fiyat aldım. Astra hatchback 1.6 dizel otomatik dynamic paket kırmızı araca 94500TL, aynı aracın metalik grisine de 92500TL fiyat aldım. Sizce fiyatlar nasıl daha ucuzunu bulabilir miyim? Bir de arada kaldım. Megane'ı içiyle de dışıyla da çok daha fazla beğendim ancak mantık da Astra diyor. Hem motor olarak daha iyi olacak, büyük ihtimalle şanzıman olarak da daha iyi olacak, ayrıca konfor ve genel olarak sürüş konusunda da Astrayı övüyorlar. Ancak dediğim gibi hem iç görünüş hem de dış görünüş olarak Megane çok hoşuma gitti. Ne yapayım bilmiyorum açıkçası.

Hocam sen Megane 4'ü sürmedin mi?Nasıl konfor ve genel sürüş olarak Astra diyenlere kanıyorsun.
    Eğer Icon donanım paketinden alırsan araç sana D sınıfı hissi veriyor yani Talisman'a binmiş gibi hissediyorsun.
    Kaldıki Reno çok başarılı bir Marka.Gerek güvenlik gerek motor gerekse sürüş konusunda.Eğer son dönemdeki başarıları yakalamamış olsaydı Reno Mercedes'e teknoloji(motor) satar olur muydu?
    Ayrıca forumda ve daha bir çok yerde OPEL'in yerlerde sürünen servis ve satış algısı ile Astra mı alacaksınız?Şaşarım size.
    Ben bir çok araç kullandım araç kiralayarak.Şunu diyebilirimki Megane 4 alan pişman olmaz.Gerçekten Pişman olmaz.

• Selam arkadaşlar,
    son bir hafta içinde aldığım teklifler şöyle;

1) seat ibiza 1.2 tsi manual 90hp style .. 51.500 tl (denizli batı)
    2) vw polo 1.2 tsi manual 90 hp comfortline metalik gri .. 55.300 tl (denizli batı)
    3) audi a3 1.6 tdi sportback design siyah .. 117.500 tl (denizli batı)
    4) audi a3 1.6 tdi sportback dynamic siyah .. 111.000tl (avek istanbul)

Bu teklifler sonucu;
    1) audi a3 1.6tdi sportback daha ucuza bulamadım. son fiyatları 111.000tl.
    2) seat ibiza da baz paket (reference) yok gibi türkiyede. ege bölgesindeki çoğu bayi ile iletişime geçtim. hep style paket var. reference ellerinde olan bir bayi biliyorsanız paylaşabilir misiniz?style paket olarak 51500tl bu arabaya değer mi zannetmiyorum. sizin fikriniz nedir?
    3) ibiza mı polo mu derseniz hangisini seçersiniz? baz modellerinde ikisinin arasında 4000-5000tl fiyat farkı var. polo daha pahalı.
    4)audi a3 sportback 16. tdi konusunda ise; tamam güzel bir araç gayet hoş. AMA bu arabaya 111.000 tl verilir mi? bu fiyat pahalı değil mi? gerçi en alt segment en boş model arabaların fiyatları bile uçuk olduğu ülkemizde belki normal diyeceksiniz fiyatı ama bir de sizin görüşlerinizi duyayım dedim.
    5) son olarak 2017 başında 2016 model arabaların fiyarları nasıl etkilenir? artış mı olur azalış mı?

teşekkür ederim.

• Opel'in servisi gerçekten berbat ama renonun servisleri de gayet pahalı. Dacia uygun sadece.
    Diğer taraftan Astra yol tutuş ve sürüş zevki olarak cok iyi bir araç. Megane ise konfor olarak daha iyi bir araç.
    Iki araci da test etmiş birisi olarak bunu çok rahat soyleyebilirim ki Astra otomobil karakteri olarak Megane'dan hala bir gömlek üstün bir araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wind06 -- 19 Aralık 2016; 23:34:06 >
  • 
Sayfa: önceki 716717718719720
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.