Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ ALANLAR ,SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR BURAYA (656. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.571
Cevap
664
Favori
3.256.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 654655656657658
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÖTV ile devlet kesesini doldurur, zam ile firmalar.
    Kimse sadece ötv artışı oranında bir zam beklemesin. O hesapladığınız %3 ler en az 6-7 olur..
  • Eğer yanlış hesaplamadıysam dün itibariyle liste fiyatı 68bin sınırı olana zam yok.

68 bin ile 119 bin arasındaki liste fiyatlarına %3.49 luk zam gelecek.

119bin üzeri ise yaklaşık %10.4 dolaylarında gözüküyor.

Bu oranların dışında 100tl bile fazla fiyatta bayii faktörü devreye giriyor.

Dediğim gibi bunlar benim kendi hesaplamalarım eğer yanlışsa doğrusunu görüp öğreniriz.
  • Almayin veya cok mecburi ise 2. Elini alin orada yansima daha az olur. Benim bir arkadasim var Adananin buyuk ciftcilerinden. Hayatta sifir arac almaz. Bir defa fiesta aldi sifir ondada pisman oldu. Araciniza en az 8 yil veya 200.000 km binin. Bu devletin adaletsiz haracindan en az etkilenme yolu 2. El alip uzun zaman binmek. Paraniz coksa gidin baska bir seye harcayin. Ben verdigim her kurus vergiyi haram ediyorum. Sonucta bunlardan buyuk Allah var yukarida. Allahim insallah bu adaletsizlikten kurtuluruz kisa zamanda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar hitap ettikleri kesimin zeka seviyesine o kadar güveniyorlarki çıkıp ötv oranını aşağı çektik diyebiliyorlar. Bir de neymiş bu sektörün isteğiymiş. Adam sana gelip arabalara zam yap benim satışlarım düşsün mü dedi. Alım gücü yerlerde maaşlar yerinde sayıyor dolar almış gitmiş millet aç (yandaş yalayıcılar hariç) resmen batıyoruz. Su faturam geçen aya göre %80 zamlanmış hala çıkıp zam değil zamcık. Aslında ötv yüzde 60 biz o kadar iyi insanlarız milleti düşünüyoruz ki azaltmalı sistemle yüzde 45 e kadar çekiyoruz vergiyi diyebilecek kadar şuurlarını yitirmişler. Sektörün gidin şimdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İstan34bul

2017 ilk 6 ayında büyük kriz olup

Bırak Türkiyeyi Avrupa birliği bile dağılacak

Hangi somut donelerle söylüyorsunuz
  • ruab R kullanıcısına yanıt
    Sorun yok diyen bakanlara inanıyorsunuzda,

bana neden inanmıyorsunuz😁

• Hükümete su konuda helal olsun. Fırsatçı bayilerin suratına patlattı zammı. Yil sonu geldi diye indirim yapacaklarina zam yaptılar otv yüzde 74 diye yaygara çıkarıp 2016 model araçlarını peynir ekmek gibi satacaklardi aralıkta. Bu artış zaten olacaktı iyiki yilbasindan sonraya bırakmadı. Audi 3 te euro 2.99 arkadaşlar inanmayın dövize göre fiyat arttıriyoruz demelerine.

• kur farkı bence ÖTV'den daha fazla etkileyecek otomotiv fiyatlarını..
    bu hızla devam ederse bi %10'da kur koyacaktır üstüne,
    Yeni araba alacakların Allah yardımcısı olsun..
  • İstan34bul kullanıcısına yanıt
    Donelerinizi görmek isterdim ,

bakanlara inandığımı kim söyledi,
  • Ben kac hafta oncesınden ticari araçlara %5 zam olarak geldıgını belirtmiştim ama durum daha da beter oldu otv bindirimiyle.

https://forum.donanimhaber.com/m_121859015/tm.htm
  • Eski vergi dahil fiyatı kaç bine kadar olan araç etkilenmiyor? A sinifi icin indirim falanda yok dimi?

• http://www.milliyet.com.tr/otomobil-fiyatlari-artiyor--ekonomi-2350960/

1.600 cc altı araçlarda aracın çıplak satış fiyatı 70 bin liradan düşük 40 bin liradan fazla ise yüzde 60 olan oran yüzde 50'ye düşüyor. 40 bin liranın altında ise oran yüzde 45.

bu ne demek ben anlamadım. Önceden 40-70k arasında zaten oran %45 değil miydi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bitti_rüya

Adamlar hitap ettikleri kesimin zeka seviyesine o kadar güveniyorlarki çıkıp ötv oranını aşağı çektik diyebiliyorlar. Bir de neymiş bu sektörün isteğiymiş. Adam sana gelip arabalara zam yap benim satışlarım düşsün mü dedi. Alım gücü yerlerde maaşlar yerinde sayıyor dolar almış gitmiş millet aç (yandaş yalayıcılar hariç) resmen batıyoruz. Su faturam geçen aya göre %80 zamlanmış hala çıkıp zam değil zamcık. Aslında ötv yüzde 60 biz o kadar iyi insanlarız milleti düşünüyoruz ki azaltmalı sistemle yüzde 45 e kadar çekiyoruz vergiyi diyebilecek kadar şuurlarını yitirmişler. Sektörün gidin şimdi.

Hocam insanların zeka seviyesine değil, berbat ettikleri eğitim sisteminin kötülüğüne güveniyorlar.Bu eğitim sistemi ile yetiştirdikleri nesillere güveniyorlar. Sizce eğitim sistemi neden bu halde.

• quote:

Orijinalden alıntı: mutlu234

http://www.milliyet.com.tr/otomobil-fiyatlari-artiyor--ekonomi-2350960/

1.600 cc altı araçlarda aracın çıplak satış fiyatı 70 bin liradan düşük 40 bin liradan fazla ise yüzde 60 olan oran yüzde 50'ye düşüyor. 40 bin liranın altında ise oran yüzde 45.

Şu yandaslara inanmayıp, sorguladiginiz için gerçekten tebrik ederim. Zira onlar bizim inanmamizi bekliyor. Gerçi çoğunluk yine inanancak.

• Dün ödemesini yaptığım araç vergiden etkilenirmi acaba bari pazartesi gelseydi şu zam !

• mutlu234 M kullanıcısına yanıt
    40 bin tl nin altinda fiyatlarda artis yok.
    40 - 70K arasinda ise 5% daha OTV caktik diyorlar. Kendilerince kelime oyunu yapiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutlu234

http://www.milliyet.com.tr/otomobil-fiyatlari-artiyor--ekonomi-2350960/

çok haklısınız,koskoca gazete haber diye saçmalamış..

• quote:

Orijinalden alıntı: mersinli_m

40 bin tl nin altinda fiyatlarda artis yok.
    40 - 70K arasinda ise 5% daha OTV caktik diyorlar. Kendilerince kelime oyunu yapiyorlar.

zaten o fiyatların altında 0 araç yok..iyice keriz yerine konuluyoruz artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cboy60

Dün ödemesini yaptığım araç vergiden etkilenirmi acaba bari pazartesi gelseydi şu zam !

Fatura kesildi ise sorun olmaz

• 
Sayfa: önceki 654655656657658
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.