Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ ALANLAR ,SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR BURAYA (556. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.571
Cevap
664
Favori
3.257.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 554555556557558
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi bu planlı bir dedikodu ise özellikle 100bin civarı ve üstü araçlarda çok ciddi satış patlaması olacak. Yılbaşına kadar çok ciddi vergiler toplanacak. ötv düzenlemesi belki gelecek ama dedikodusu bile burada hesaplanmayacak kadar vergi toplanmasına sebep olacak. Koşa koşa galeriye gidenler adam başı devletin cebine 50bin koyacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahinlipekmezli

Yaris hybrid alırken pil ömrünün on yıllık olduğunu ve şuanki maliyetinin yaklaşık 5.500 TL olduğunu da lütfen unutmayın.

i20 düşünüyordum. yılda 20bin km yapıyorum. ortalama yakıt tüketiminden kabaca hesap yaptım. yılda en az 3.000tl kar var. sıfır aracı 4 yıl kullanacağım en az, satarkende hybrid olduğundan piayasanın %10 düşük fiyatına satsam 5bin zararım olur. 12K Kar - 5bin zarar = 7K bence mantıklı bir alışveriş oluyor.

Hesaplama yapayım biraz; %70 şehir içi tüketime göre hesaplayacağım çünkü bu yıl kendi yaptığım km değeri bu şekilde idi.

i20
    Şehir dişı 5,5-6,5 (ort 6) / şehir içi 9-12 litre (Ort 10,5)
    20.000 km = 14K şehir içi + 6K Şehir dışı = 840 Lt + 630 Lt = 1470 Lt x 4,8tl = 7.056 tl
    Fabrika değerlerine göre : 14Kx9,2 + 6Kx5,3 = 1288 + 318 = 1320 Lt x 4,8tl = 6,336 tl

Yaris Hybrid 1.5
    Şehir içi 4 tl Şehir dışı 4,5Lt
    20.000 km = 14K şehir içi + 6K Şehir dışı = 560 + 270 = 830 Lt x 4,8 tl = 3.984 Tl
    Fabrika değerlerine göre : 14Kx3,3 + 6Kx3,6 = 462 + 216 = 678 Lt x 4,8tl = 3.255 tl

Kullanıcıların verdiği değelere göre yıllık fark
    7.056 - 3.984 = 3.072 tl
    6.336 - 3.255 = 3.081 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: jamjam

quote:

Orijinalden alıntı: plateau

https://www.otopark.com/2016/11/2017-otv-duzenlemesi-onaylandi/

"Motorlu taşıtlardaki ÖTV’de yeni düzenlemeyi de içeren kanun tasarısı TBMM Plan Bütçe Komisyonu‘nda kabul edildi. "

Bu haber o kadar hatalı ve bilinçsiz biri tarafından yazılmış ki okudukça sinirleniyorum. Herkes de bu linki gönderip sanki somut bir şey var gibi spekülasyon yapıyor. Şahsınıza bir şey demiyorum yanlış anlamayın.

Gerçekler ise şunlar; geçen 28. Ekim Cuma günü tasarı meclise sunuldu, yanılmıyorsam Salı ya da Çarşamba günü komisyonda kabul edildi. Şu anda bu yasa değişikliği TBMM sitesinde halen "komisyonda" olarak görülüyor. Daha sonra mecliste oylanıp yasalaşacak, cumhurbaşkanına gidecek o onaylayacak, daha sonra da resmi gazetede yayınlanıp yürürlüğe girecek. Yasada ise oranlar yazmıyor, yazan şey oranları düzenleme yetkisinin bakanlar kurulunda olduğu. Bakanlar kurulu tasarı yasalaştıktan sonra herhangi bir zamanda bu oranları değiştirebilir.

Haberde söylenenler ise:
    1) Başlık: "2017 ÖTV düzenlemesi onaylandı"
    Kim onayladı, ne zaman onayladı? Daha kanun yasalaşmadı bile. Adam çarşamba günkü komisyonda kabul edilen tasarıyı alıp kafasına göre bir yere onaylatmış. Bunu onaylayacak kişi cumhurbaşkanı ama daha meclisten geçmedi bile. Yani çarşamba günkü durumdan sonra herhangi bir ilerleme yok.

2) "Tasarı 1 Ocak 2017’den itibaren uygulanmaya başlayacak" ifadesi
    Yanlış. Tasarıda özellikle yazıyor ÖTV değişikliği yetkisinin bakanlar kuruluna verilmesi hemen yürürlüğe girecek. Ama bakanlar kurulu bu değişikliği ne zaman yapar meçhul.

3) "Motor hacmi 1.6L altında olup net fiyatı 55 bin TL üstünde olan otomobiller için yeni ÖTV oranı %74 oldu." ifadesi
    Sanki resmi bir açıklama yapılmış gibi "oldu" yazmış editör ama kaynak ne? Internette dolaşan kaynağı belirsiz, belki de spekülatif bie mailin ekran görüntüsü.

4) "KAYNAK: ****, NTV"
    Böyle değişiklikler yasalaşmış gibi kesin ifadelerle haber yapıp sonra da kaynak bilmemne forumu yazıyorsun, çok güzel. NTV'de ise bu %74'le ilgili bir haber yok tabii ki, sadece komisyonda kabul edildiğine dair vs. diğer sitelerdeki gibi standart haberler.

İşin özeti "internette şu şekilde değişiklikler olacağına dair söylentiler dolaşıyor" şeklinde haber yapmak yerine insanları yanıltacak şekilde "onaylandı, değişiklik oldu" şeklinde haber yapmak ciddi anlamda yanlış ve belki de suç. Ben olsam bu editörü kovardım.

Hocam, mükemmel özetlemişsin durumu. Eline sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir linkte ben vereyim bari

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1941099-emisyona-dayali-vergi-hurda-tesviki-getirir

"Yazanlardan biri de ben olduğum halde taslakla ilgili pek bir şey anladığımı söyleyemem. İşin daha ilginci, görüşme tutanakları okuyunca, tasarıyı Meclis’e sevk eden ‘Plan Bütçe Komisyonu’nun başkan ve üyelerinin de pek bir şey anlamadığını gördüm ve nispeten rahatladım. Tutanakları okuyunca anladıklarım nelerdi, onları paylaşayım sizinle.

Birincisi ve belki de en önemlisi yeni vergi düzenine geçmek öyle hemen bugünden yarına mümkün olmayacak. İkincisi, iktidar da, muhalefet de, mevcut Özel Tüketim Vergisi’nin bu biçimde alınmasına artık son verilmesini istiyor.

Üçüncüsü, lüksün önünü kesmek için konulan vergi bariyerinin, aşılmasının kolay olduğunu herkes görmüş.

Dördüncüsü, ise yeni dönemde ÖTV hesaplanırken sadece motor hacminden yola çıkılarak değil, egzoz emisyonu, aracın bulunduğu sınıf, satış fiyatı gibi başka bazı kriterler de göz önüne alınarak hesaplanacak.

Beşincisi ve aslında en önemlisi ise bu kriterleri kimin, nasıl ve ne zaman belirleyeceğinin henüz belli olmaması. Burada otomotiv endüstrisine çok iş düşeceği kesin. Çünkü yeni vergi düzeni sadece otomobil satıcıları ve müşterilerini değil, aynı zamanda üreticileri de etkileyecek."

• Geçen yılda zam geliyodu yolda kaldi

• Leon'larda neden doğru düzgün indirim yapılmıyor? 65700 liste fiyatı olan araca 63500 diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratai

Bir linkte ben vereyim bari

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1941099-emisyona-dayali-vergi-hurda-tesviki-getirir

"Yazanlardan biri de ben olduğum halde taslakla ilgili pek bir şey anladığımı söyleyemem. İşin daha ilginci, görüşme tutanakları okuyunca, tasarıyı Meclis’e sevk eden ‘Plan Bütçe Komisyonu’nun başkan ve üyelerinin de pek bir şey anlamadığını gördüm ve nispeten rahatladım. Tutanakları okuyunca anladıklarım nelerdi, onları paylaşayım sizinle.

Birincisi ve belki de en önemlisi yeni vergi düzenine geçmek öyle hemen bugünden yarına mümkün olmayacak. İkincisi, iktidar da, muhalefet de, mevcut Özel Tüketim Vergisi’nin bu biçimde alınmasına artık son verilmesini istiyor.

Üçüncüsü, lüksün önünü kesmek için konulan vergi bariyerinin, aşılmasının kolay olduğunu herkes görmüş.

Dördüncüsü, ise yeni dönemde ÖTV hesaplanırken sadece motor hacminden yola çıkılarak değil, egzoz emisyonu, aracın bulunduğu sınıf, satış fiyatı gibi başka bazı kriterler de göz önüne alınarak hesaplanacak.

Beşincisi ve aslında en önemlisi ise bu kriterleri kimin, nasıl ve ne zaman belirleyeceğinin henüz belli olmaması. Burada otomotiv endüstrisine çok iş düşeceği kesin. Çünkü yeni vergi düzeni sadece otomobil satıcıları ve müşterilerini değil, aynı zamanda üreticileri de etkileyecek."

benim anladığım birşey var. oda hükümet hiçbir zaman indirim yapmaz. ve kesinlikle bindirecektir. ama büyük ihtimal yeni yılda bindirecektir.

• Bmw 320d icin fiyat alan oldu mu arkadaslar ?

• Bu ötv zammi ile inşallah satişlar sifirlanacak showroomlar bomboş kalacak ve mecbur olarak şu anki ötv oraninin bile altına cekecekler.Buda benim tahminim ancak bizim milletimize otv kdv hatta ötvnin kdvsi bile engel olamaz komsudan daha iyi bi araba almak icin

• ozelllll O kullanıcısına yanıt
    şu anda ciddi bir kampanya mevcut değil, eat6 lar için 61,750 tl metalik ve kamera dahil fiyat verebilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendis biri

quote:

Orijinalden alıntı: JNG90

Arkadaşlar Bayraktar Citroen stoklarında Puretech -EAT6 şanzımanlı C4 ler var 60-65'e Confort paket araç veriyorlar tavsiye ederim.

İnternete C4 donanım tablosu yazınca Confort paket yazıyor bakabilirsiniz.

Hocam sitede 77.000 tl den itibaren yazıyor ama nasıl 60'a veriyorlar ?

Hocam 77'lik araba dizel onlar sıfır olarak Fransadan geliyor benim dediklerim Puretech benzinli olanlar bunlar stoklarda duruyor 1.2 130 HP &EAT6 olanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: guven35

quote:

77.000 yazan araç dizel otm olan hocam benzinlileri stoklar bitene kadar yeniden getirtmeyecekler sanırım.

Çoğu bayide araç var İstanbul dada muhakkak vardır .

Pardon. C4 düz vites 79.250 TL, otomatik vites 90.550 TL. görünüyor Citroen'in sitesinde.

Benzinlilerde manuel vites yok hocam hepsi EAT6 olarak gelmiş.

Sah.com da da mevcut aracı inceleyebilirsiniz.

• peugeot 208 gtline 1.2 otomatik kırmızı, son 65500'e bırakıldı, araç alınıyor.
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Bayraktar Citroen stoklarında Puretech -EAT6 şanzımanlı C4 ler var 60-65'e Confort paket araç veriyorlar tavsiye ederim.

Hocam 77'lik araba dizel onlar sıfır olarak Fransadan geliyor benim dediklerim Puretech benzinli olanlar bunlar stoklarda duruyor 1.2 130 HP &EAT6 olanlar.

Hocam 1.2 eat6 araç da sitede 93bin gözüküyor..
    Bunu 60bine mi veriyorlar hakkaten ??

• Polo 1.0 doğuş oto Çankaya 43900 fiyat verdi telefonda, 40.000 diyen arkadaş nereden fiyat almıştı acaba, daha uygun fiyat alan arkadaşlar paylaşabilirler mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordneon06 -- 7 Kasım 2016; 11:34:48 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordneon06

Polo 1.0 doğuş oto Çankaya 43900 fiyat verdi telefonda, 40.000 diyen arkadaş nereden fiyat almıştı acaba, daha uygun fiyat alan arkadaşlar paylaşabilirler mı?

Hocam 40bin'e vermezler o aracı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrem742

şu anda ciddi bir kampanya mevcut değil, eat6 lar için 61,750 tl metalik ve kamera dahil fiyat verebilirim..

belirttiğiniz fiyat active için mi allure için mi?

• quote:

quote:

quote:

Dün cekmekoy bayraktar oto ya baktim c4 1.2 eat6 yok.

• seat ibiza 1.2 tsi style paket için bu hafta aldığım fiyatlar

istanbul altur 46.400
    istanbul kayadibi-46700 . style plus 49.300
    çanakkale, istanbul avek, izmit keleşler 46.900
    adapazarı, ankara doğuş çankaya, denizli, istanbul doğuş, doğuş maslak, izmir mbu 47.000
    eskişehir, istanbul erya 47.250
    izmir vosmer 47.500. style plus 49.300
  • 
Sayfa: önceki 554555556557558
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.