Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ ALANLAR ,SIFIR ARAÇ TEKLİFİ ALANLAR BURAYA (555. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.571
Cevap
664
Favori
3.257.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lapry kullanıcısına yanıt
    Kafam karıştı hocam

Ben dizel 1.6 leon alacaktım ne yapmalıyım acele edeyim mi

Yoksa jetta 1.4 tsi de zamdan etkilenirmi

• quote:

Orijinalden alıntı: jacobs37

Bazı arkadaşlar ötv olayını tartışırken olayı engellilere getirmiş. Biz enayimiyiz gibisinden cümleler kurmuş. Kardeşim sen hayatında hiç bir defa olsun engelli gibi yaşadın mı? hiç gözlerini kulağını kapatıp trafikte evine,okuluna veya işine gittin mi? Engellilerin bu dünyada hiç mi güvenli seyahat etmeye hakkı yok. Engelli araç alabilmesi için kişinin %90 engel oranının olması lazım. Alınan bu ötv muafiyetli araç 5 yıl boyunca satılamıyor. Burada engelli kişi devleti kandırmış mı oluyor? bilip bilmeden yorum yapmasın kimse. Unutmayın ki her insan bir engelli adayıdır. Yarına sağ çıkacağımızın garantisi yoktur.

konunuzda %100 haklısınız ama o mesaj eğer yanlış anlamadıysam ,bir engelli akrabaları vasıtasıyla kendisine indirimli araç alan engelsiz bir vatandaşa eleştiri amaçlı yazılmıştı eğer yanılmıyorsam. not:umarım bu ülkenin tüm vatandaşları en iyi şartlarda en iyi araçlara biner.

• arkadaşlar volkswagen e ayın dokuzunda yüzde 1,1 oranında zam gelecek diyorlar bu konuda bilgisi olan var mı?
  • Bugün A3 alma niyetiyle 16:00 gibi Ankara Doğuş Audi deydim. İğne atsan yere düşmeyecek gibiydi. Araçların başında 3-4 aile bekliyordu. Biri incelemesini bitirip diğeri başlıyordu. Ellerinde A3 hiç kalmamıştı. Yeni gelecekler farklı fiyatla geleceğinden şuan bi fiyat veremem dedi. 1 tane siyah A3 sedan kalmıştı 1.6 dizel, onada 125 bin dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Millet yıl sonuna kadar "Almıyorum!" desin bakalım ne oluyor oranlar...

Ama sanmıyorum protesto felan edileceğini, yıl sonuna kadar araç satışlarında yeni rekorlar görürsem şaşırmam.

Aslında tam tersi herkes alıcağını alsın da 2017' nin ilk 6 ayı hiç kimse araba almasın bakın ne oluyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Polo, ıbıza için en. Uygun teklif nerede ve kaça bilgi verebilrmisiniz?Polo 1.0 40.000 tl ye veren bayi hangisiydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordneon06 -- 6 Kasım 2016; 21:38:25 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben ÖTV zammı hikayesini sektörün lobilerin haber pompalaması olarak düşünüyorum.
    En yoğun sezonda sektöre darbe vuracak bir değişikliğe gidilemez.
    Zaten onaylanan yasa tasarısı değişikliği yani çalışma yürütülecek.

Passat alınan teklifler:
    1.4 TSI DSG Trendline 95.5 gibi

8 kasımda zam geliyormuş, 1%.

passat teklif alan var mı?
  • Haber asparagas. Büyük ihtimal.

Birileri yastık altından paracıklarınızı çıkarmanız istiyor. Eee ne de olsa yıl sonu geldi.
    Hedefler tutmadı, piyasalar durgun.

• Opel corsa 1.2 enjoy için nakit fiyat alan var mı acaba?

• 1.0 polo en iyi fiyat neresi acaba?

• Bende bu ötv olayının asılsız olduğunu düşünüyorum. Sektörü hareketlendirmek için çıkarılan bir haber bence. Mesala tv ler de araba ve ev reklamları çok. Satamıyolar çünkü.

• İnsignia Cosmo 1.6 dizel otomatik için en iyi 100 bin lira fiyat aldık şimdiye kadar, daha iyi fiyat alan var mı acaba?
    @Opelarden Cosmo ve Cosmo+sunroof için son fiyat ne olur?

• https://www.otopark.com/2016/11/2017-otv-duzenlemesi-onaylandi/

"Motorlu taşıtlardaki ÖTV’de yeni düzenlemeyi de içeren kanun tasarısı TBMM Plan Bütçe Komisyonu‘nda kabul edildi. "
  • Bu millet ne çakal ya. İkinci el ilanlarını geri çekmişler. Bu millete herşey müstahak. Eline fırsat gecen affetmiyor arkadaş ya affetmiyor. Duydular ötv zammıni ikinci elde artar deyip ilanlarını çekmişler. Ah bi açıklama gelmezki iptal edildi yok değişiklik falan deseler.

• Pisikolojik baski için sürekli burda link veriliyor gibi geldi bana.

Ayni linki 10 kere gördüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: plateau

https://www.otopark.com/2016/11/2017-otv-duzenlemesi-onaylandi/

"Motorlu taşıtlardaki ÖTV’de yeni düzenlemeyi de içeren kanun tasarısı TBMM Plan Bütçe Komisyonu‘nda kabul edildi. "

Bu haber o kadar hatalı ve bilinçsiz biri tarafından yazılmış ki okudukça sinirleniyorum. Herkes de bu linki gönderip sanki somut bir şey var gibi spekülasyon yapıyor. Şahsınıza bir şey demiyorum yanlış anlamayın.

Gerçekler ise şunlar; geçen 28. Ekim Cuma günü tasarı meclise sunuldu, yanılmıyorsam Salı ya da Çarşamba günü komisyonda kabul edildi. Şu anda bu yasa değişikliği TBMM sitesinde halen "komisyonda" olarak görülüyor. Daha sonra mecliste oylanıp yasalaşacak, cumhurbaşkanına gidecek o onaylayacak, daha sonra da resmi gazetede yayınlanıp yürürlüğe girecek. Yasada ise oranlar yazmıyor, yazan şey oranları düzenleme yetkisinin bakanlar kurulunda olduğu. Bakanlar kurulu tasarı yasalaştıktan sonra herhangi bir zamanda bu oranları değiştirebilir.

Haberde söylenenler ise:
    1) Başlık: "2017 ÖTV düzenlemesi onaylandı"
    Kim onayladı, ne zaman onayladı? Daha kanun yasalaşmadı bile. Adam çarşamba günkü komisyonda kabul edilen tasarıyı alıp kafasına göre bir yere onaylatmış. Bunu onaylayacak kişi cumhurbaşkanı ama daha meclisten geçmedi bile. Yani çarşamba günkü durumdan sonra herhangi bir ilerleme yok.

2) "Tasarı 1 Ocak 2017’den itibaren uygulanmaya başlayacak" ifadesi
    Yanlış. Tasarıda özellikle yazıyor ÖTV değişikliği yetkisinin bakanlar kuruluna verilmesi hemen yürürlüğe girecek. Ama bakanlar kurulu bu değişikliği ne zaman yapar meçhul.

3) "Motor hacmi 1.6L altında olup net fiyatı 55 bin TL üstünde olan otomobiller için yeni ÖTV oranı %74 oldu." ifadesi
    Sanki resmi bir açıklama yapılmış gibi "oldu" yazmış editör ama kaynak ne? Internette dolaşan kaynağı belirsiz, belki de spekülatif bie mailin ekran görüntüsü.

4) "KAYNAK: ****, NTV"
    Böyle değişiklikler yasalaşmış gibi kesin ifadelerle haber yapıp sonra da kaynak bilmemne forumu yazıyorsun, çok güzel. NTV'de ise bu %74'le ilgili bir haber yok tabii ki, sadece komisyonda kabul edildiğine dair vs. diğer sitelerdeki gibi standart haberler.

İşin özeti "internette şu şekilde değişiklikler olacağına dair söylentiler dolaşıyor" şeklinde haber yapmak yerine insanları yanıltacak şekilde "onaylandı, değişiklik oldu" şeklinde haber yapmak ciddi anlamda yanlış ve belki de suç. Ben olsam bu editörü kovardım.

• quote:

Orijinalden alıntı: msb19052

Bu millet ne çakal ya. İkinci el ilanlarını geri çekmişler. Bu millete herşey müstahak. Eline fırsat gecen affetmiyor arkadaş ya affetmiyor. Duydular ötv zammıni ikinci elde artar deyip ilanlarını çekmişler. Ah bi açıklama gelmezki iptal edildi yok değişiklik falan deseler.

Arabam yok. Satan adam zam gelecekse niye satsın ki sonuçta büyük ihtimalle satanda model yükseltmek için satacak. Neden uyguna satıp alırken zamlanmis alsın ki. İki defa kaziklatsin ki kendini. Ben olsam bende bekleyip sonra satardim...

• Maliye bakanı ve bakanlık yetkilileri doğurulamamış, son iki ay kala satışları hızlandırmak için yapılan spekülasyondan ibaretmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: msb19052

Bu millet ne çakal ya. İkinci el ilanlarını geri çekmişler. Bu millete herşey müstahak. Eline fırsat gecen affetmiyor arkadaş ya affetmiyor. Duydular ötv zammıni ikinci elde artar deyip ilanlarını çekmişler. Ah bi açıklama gelmezki iptal edildi yok değişiklik falan deseler.

Duyanda kendisinin ötv den etkilenecek halihazirda arabasi olsa 1-2 ay bekelemeden satacagını düșünür. Kimse acelesi yoksa satmaz arabasını su belirsizlikte.

• 
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.